Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Platforma Plus500


rnovotn4

Doporučené příspěvky

EW1:
5 centů na barel, to je u plného burzovního kontraktu 50 dolarů na poplatcích, takže mi vychází, že jsou u Plus500 asi desetinásobné. Sice jsi něco vydělal, ale spočítej si, kolik jsi brokerovi nacpal na poplatcích, odhaduju to na desítky procent z dosaženého zisku. Jestli vyděláváš u Plus500, jinde bys vydělal mnohem víc. Proč to nezkusíš? Mezi minikontraktem na ropě a 180 barely, které obchoduješ, není až tak velký rozdíl. Kolik peněz na otevření těch 180 barelů potřebuješ (myslím tím, jak je velký margin - je to ta zmíněná 1/12 z ceny kontraktu?).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 500
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

@paja1:
150 x 0,05 USD = 7,5 USD...chtěl jsem zkusit SaxoBank forrex, ale tam chtěj 10.000 USD...tak si je chci na P500 vydělat, kdybych v to v červenci neprojel, tak jsem mohl být blízko...v srpnu to bylo 1:12 teď tam mají 1:10...v srpnu jsem tam měl něco přes 20t CZK s tím, že jsem nakupoval za 3/4...teď to vychází jinak protože ropa je dražší, páka nižší a dolar taky dražší

@majkll:
stoploss používám na ztrátu do 20-25 % (tj. 2-2,5 % pohyb proti) a pak podle volatility zisk, kde se to automaticky zavírá abych nebyl obviněnej ze scalpingu :-)) (když to vyrajsuje moc rychle)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

EW1:
Psal jsem o plném burzovním kontraktu, což je 1000 barelů, a poplatek tam je kolem pěti dolarů. Ty zaplatíš stejných 5 dolarů za stobarelový kontrakt. Takže mi to pořád vychází, že jsou poplatky desetinásobné (vztaženo k stejně velkému kontraktu). Už sis zkusil spočítat, jaký máš poměr zisk/poplatky. Docela by mě to zajímalo, a možná i ostatní lidi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ten poměr se dá velmi rychle spočítat (počet obchodů x 7,5 USD / zisk cca 20000 CZK) což je odhadem okolo 30 %...já nejsem žádnej odborník, na P500 jsem narazil náhodou v lednu 11 a zkusil to...koukám na to tak, že z vložených 20t CZK jsem za 3 měsíce udělal 100%
kde můžu obchodovat s burzovním kontraktem 1000 barelů, za tyhle nízké poplatky, díky za radu a info

Link to comment
Sdílet pomocí služby

EW1:
Udělat za 3 měsíce 100%, ať už z jakkoliv velkého účtu, je úctyhodné.
Platit 30% zisku v poplatcích mi přijde drastické. U mě dělají poplatky kolem 3% zisku. Proto jsem doporučoval orientovat se na jejich snížení cestou změny brokera. Proč odevzdat třetinu zisku brokerovi?
Obchodovat můžeš u libovolného brokera (IB, Global Futures, Mirus Futures, Velocity Futures ....), poplatky jsou cca 5-6 dolarů za kontrakt 1000 barelů. Problém může být v tom, že velikost kontraktu nemůžeš snižovat, tak jako u P500, a margin je tedy podstatně vyšší než u P500. Aktuálně je to teď 6000 dolarů (Global Futures). Jediné ulehčení by bylo obchodovat minikontrakty (500 barelů, margin 3000 dolarů).
Ropa není ale jediný trh, je mnoho levnějších.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja si myslim, ze u Plus500 je spousta lidi, kteri proste nemaji kapital (cca 100K CZK) na normalniho brokera, ale holt to zkusi tady s 10K czk.
ALe pokud budou rozumni a povede se jim uspet uP500, myslim, ze by jim to melo jit i na opravdove burze a mozna trosku snadneji diky vyrazne nizsim poplatkum. Vyhodou u plus500 je ze si muzete usit "kontrakt" podle sveho kapitalu. Nevyhodou jsou vysoke poplatky za zprostredkovani obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Chaplain

Presne tak ako ste napísal. Ak by niekto s kapitálom 5000USD začal obchodovať u PLUS500 tak to musí byť naozaj blázon, alebo má na to fakt dobrý dôvod. Každopádne tento broker ani nieje broker. Niet sa o čom baviť. Veď si len pozrite vývoj cien napríklad indexu US30 s vývojom na burze. Ceny sa líšia. Tým pádom, cenu u PLUS500 neovplyvňuje situácia na trhu, ale oni si ju regulujú. Žiaden "obchodník" u PLUS500 nemôže pre svoj veľký kapitál ovplyvniť cenu. Tým pádom ak nemôže cenu ovplyvniť obchodník znamená to, že nefungujú ani staré známe S/R úrovne DT/DB a podobne.

Ceny sa síce blížia k reálnym cenám, ale niesu to hodnoty burzy, ktorej ceny ovplyvňujú obchodníci. A keď si to zhrnieme, tak keďže ceny sa blížia k reálnym a možno sa Vám aj vykreslí formácia napríklad DT/DB , ktorá nebude úplne ideálna, ak budete chcieť vstúpiť presne podľa ukážkovej situácie (ktorá u nich poväčšine nenastane) vstúpite v mieste, ktoré nebude presne dané, napríklad prelomenie DT/DB ale vstúpite len niekde približne. A toto Vás bude stáť už nejakú tu stratu a k tomu plus vysoké poplatky a SL je na svete. Takto to funguje.

Myslím si, že ani počítanie nejakého RRR tu moc neplatí, keďže napríklad pri indexe US30 musí cena vyletieť pekne vaším smerom, aby ste sa vôbec dostali na 0USD.

Toť moje skúsenosti. Nemusí to takto byť, ale myslím že pravda na tom bude

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...