Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Všeobecné přístupy k obchodování na akciových trzích.


MERKUR1

Doporučené příspěvky

Raider

zabudli ste oznacit jeden z najdolezitejsich faktorov a tym je cena aktualna. vela citam o tom ze traderi pracuju z cenou minulou a na zaklade toho predvidaju cenu buducu. najdolezitejsia je ale cena aktualna ktora velmi uzko suvisi prave z cenou minulou. a to je prave ten dolezity vstah.

larry Williams mal jedno tvrdenie, ze velke peniaze sa zarabaju vo velkych casovych ramcoch a male v malych. toto tvrdenie je ale zalozene prave na tom ze berie do uvahy cenu historicku , predpoklada tu buducu, no a berie do uvahy fundament. co je podlamna opat len vysledok starej skovy :).stary chart traderi .

dnes je myslim podstatne vacsina obchodov zrealizovana prave v uzkych casovych ramcoch , bez ohladu na TF. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 273
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den pánové,

děkuji Vám za vyčerpávající články. Jsem rád, že jsem získal někoho na diskuzi o tomto tématu.

Nic co se vztahuje k burze se nezakládá na neomylných výstupech. Asi je v zájmu každého z nás, abychom poznali jací opravdu jsme a vybudovali svůj systém, který z nás vychází, protože jen tak máme šanci. Když převezmu profitabilní systém někoho jiného, kdo s ním vydělává miliony, to ještě neznamená, že je musím vydělávat taky. Může se mě naopak stát, že mě zničí a prodělám. Není nejdůležitější být dokonalým teoretikem s dokonalou odpovědí na vše, ale podle mého názoru základní znalosti ve všeobecné rovině na základě jejich pochopení je základem, protože si dokážu následně v hlavě udělat jasno co opravdu chci, co je moje parketa. Tu jsem si zvolil sám a maximálně jsem jenom někde okoukal základní kostru, ale to ostatní si dělám sám. Já jsem šel po pochopení své osoby cestou hledání spřízněné duše z řad autorit. Tu jsem našel v osobě A. Eldera. Ten mě ovlivnil nejvíce a čtením jeho knih jsem hodně pochopil, protože to byly názory mé duši nejbližší. Uznávám autority, ale řídím se i heslem důvěřuj, ale prověřuj. Sám Elder říká, hledejte, zkoušejte, jděte svojí cestou a moje závěry ať vám jsou pouze inspirací. To je můj základní přístup. Asi jsem ovlivněn od přírody logikou, kterou preferuji nade vše ostatní. Přirovnal bych to šachům. Pokud chci být dobrým hráčem, musím tuto hru brát v rovině logiky, strategie atd. Nejdříve musím pochopit co je v konkrétní situaci důležité, co si žádá a podle toho zvolit následující postup. Pokud tahy figurek ji jsou schopni naplnit, je to v pořádku, pokud ne, musím hledat jinou cestu. To je základ této hry. Pokud toto vynechám a budu brát tuto hru pouze jako tahy figurek, pak zůžím svůj manévrovací prostor vážným způsobem proto, abych dosáhl úspěchu. Stejně se dívám i na burzu. Chci pochopit burzu, získat alespoň základní znalosti o cestách k úspěchu a po té si zvolit tu svojí.Neříkám, že existuje jediná objektivní cesta, to v žádném případě, protože vím, že je asi potřebné říci, že existuje několik subjektivních postupů, které nás dokáží přivést k vytčenému cíli. Nechci stavět některou výše a jinou níže, protože to není ani možné, ani férové. Pouze říkám, že je dobré mít přehled o více možnostech a umět je používat.
Žádná cesta není dokonalá, každá má svoje výhody, ale i chyby a proto je v našem zájmu je poznat a pochopit, kdy jsou důvěryhodné a kdy nikoli. Například každá kniha nás učí, abychom prováděli backtest. Samozřejmě má to svoje opodstatnění, ale zde je mnoho chyb, které nám zabrání, abychom se dopracovali k uspokojivému výsledku. Díváme se na ceny minulosti a snažíme se je sešněrovat do matematických postupů, aníž si třeba uvědomujeme, že se zde v minulosti odehrávala nejrůznější fundamentální a psychologická divada, ketré si my neuvědomujeme. L. Williams se pokoušel backtestovat klouzavé průměry a jeho jednoznačné závěry jsou výmluvně popsané v jednom českém překladu jeho knihy. Nechci tuto základní věc napadat, ale chci upozornit na to, že ani to co je popsáno v knihách jako zákon, není bez chyb.
Je škoda, že na těchto stránkách nehraje fundament důležitou roli, i když je rovnocenný všem ostatním cestám a někdy může hrát dominantní roly. Uvedu příklad proč je znalost určitých základů a kreativita v jejich používání pro nás důležitá. Budu technický obchodník, který vstoupí do dlouhé pozice na základě signálů indikátorů. Budu mít pravdu a pozice se začne vyvíjet nadějně, ale pár minut po vstupu vyhlásí vedení firmy závažnou negativní zprávu. V té chvíli musím hodit veškeré indikátory za hlavu, jako nedůležité a do popředí se dostane fundament, který mě nařídí, abych z pozice utekl a na nic se nedíval a po té otevřel krátkou pozici, ikdyž indikátory jsou opačného názoru. Říká se, že máme obchodovat realitu. Já k tomu doplním to, že k ní musíme používat i vhodné nástroje. V tomto případě na změnu sentimentu zareaguji i změnou nástrojů.
Pokud někoho zajímá Dowova teorie, doporučuji koupit Kostolányiho burzovní seminář. Je zde popsaná velice srozumitelně a výstižně. Podle mého mínění, to nemá chybu.

Airmike zde popsal zajímavé téma a pokusím se na něj napsat svůj názor v následujícím článku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

bude to zniet trosku zvlastne ale na tomto serveri je obrovsky kopec ludi, ktori pracuju z fundamentalnou analyzou. dokonca si myslim ze ich realne moze byt ovela viac ako sa Vam zda. problem je ale ten ze niesu skoro vobec viditelni.
aby bolo jasne o kom hovorim tak server je rozdeleny na 2 polovice. Jedna sa venuje futures a druha Forexu. mozno je pre ostatnych na skodu ze forexovi obchodnici nediskutuju v diskusii ale na chate, pretoze tam je asi to co tak urputne hladate medzi futures tradermi, ktori o FA nechcu ani pocut :)

fx obchodnikov je na serveri podla mna viac, pretoze dostat sa do FXbiznisu je ovela jednoduchsie :)

ak hladate ludi co sa zaaoberaju pochopenim a logikov tak si myslim ze tam ich najdete spustu. ale aby som vas varoval, tak Vam bude velmi jasne vysvetlena teoria davu a jeho vplyvu na Fx, z cim sa asi nestotoznite. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike.

Na burze hrají rozhodující roli velcí a naší snahou je jít s nimi a né proti. Proto je musíme pochopit, jejich nástroje a způsob jejich uvažování. Aby mohli oni vydělávat, musíme my prodělávat.Než začala poslední korekce, dva dny před tím jsem byl bombardován některými českými firmamy, abych nakupoval, že teď je ta pravá doba. Opět se potvrdilo, že pokud oni reklamují výhodnost nakupování, je pravý čas prodávat a naopak. Jen mě udivuje, jak dokázali tak přesně odhadnout korekci, když oni jsou také z pohledu těch celosvětově velkých, kteří tahají za nitky vývoje, zanedbatelní. To je jeden z druhů psychologického indikátoru.

Pokud se budeme zabývat matematickou TA, kterou neodmítám, ale pouze zdůrazňuji, že pracuje na principech, které mohou vygenerovat i výsledek, který nebude v souladu s vývojem trhu. Nebude se jednat o chybu náhody, ale předem daný předpokladatelný chybný závěr, který má v sobě už zabudovaný a vznikl pouhou logikou čísel. Každý autor dal svému indikátoru nějakou logiku, kterou vměstnal do matematického vzorečku. Z toho důvodů se bude chovat v určitých situacích relevantně s vývojem, ale v jiných mimo něj. Jde o to, abychom si toho byli vědomi a nevěřili mu za všech okolností.
Když se podíváme zjednodušeně na indikátory, máme dva druhy:

Trendové, které jdou za vozem a spíše se hodí k určování trendu.
Oscilátory, které dokáží jít i před cenou a jsou dobré v obchodním rozpětí.

Zde je jeden článek s názvem, Kombinace trendových linek s indikátory. Tato problematika je popsána dobře a grafy ji podporují. O indikátoru RSI se píše jako o vůdčím, ale je tomu opravdu tak, je tak geniální. Když se podíváme na vzoreček a začneme do něho dosazovat hodnoty, příjdeme na to, že se opět jedná o pouhou logiku čísel. Pokud akcie padá a padá, pak dělíme malou hodnotu RS +, velkou hodnotou RS - a dostaneme malou hodnotu RSI. Pokud dojde ke korekci je jasné, že musí tendo indikátor prorazit svoji trendovou linku, ale né z jeho geniality, ale pouze z důvodu matematiky základní školy. Když následně dojde k proražení TL ceny a my nakoupíme, může se stát, že se cena obrátí a dojde k dalším poklesům. Proto někteří autoři v těchto případech zdůrazňují, že máme používat filtr fundamentu. A jsme tedy u toho podstatného, TA ano, ale proč ji neskombinovat s jinými druhy, jako je psychologie, fundament atd.

Jestli zkoumat a předpovídat budoucí vývoj, cenou minulou, nebo současnou náladou trhu, to ať si rozhodne každý sám, Matematický výsledek k pohledu dnešní ceny, je určitý druh minulosti, nálada sentimentu k dnešní ceně je v poměru dnešní cena a dnešní nálada, bez rušivých vlivů minulosti.
Příklad:
Po velkém pádu se cena zastaví a změní vlivem pozitivní zprávy směr. Matematická TA zareaguje později, momentální nálada okamžitě. Samozřejmě nic není jednostranně idilické a záleží na každém co preferuje.

Položme si ale jinou otázku. Ovlivňuje TA psychologie ? Ano a velmi podstatně. Pro trh je velice důležitý 200 a 50 úsečkový klouzavý průměr. EMA v nejkratším časovém rámci může plnit roly S/R úrovní a říká nam kdy je akcie levná a kdy předražená atd. V beztrendu plní TL to samé.
Proto TA ano. Čím obchodujeme v delším časovém rámci, pak kombinace s dalšími nástroji hraje důležitější roly a samotná TA se může stát v některém případě pouze doplňkem.

Napsal jste závěrem větu: Burza je jen prostředek, není cílem ji pochopit. Já dodám poznámku, že když jí pochopím, mám určitý náskok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to merkur1:

U akciových trhů si nejsem úplně jistý jestli "velcí" hrají rozhodující roli, a už vůbec ne v USA kde je obrovský počet drobných akcionářů narozdíl třeba od ČR ikdyž i tady už se to začíná lepšit.

Dejme dohronady největší držitele akcií v USA:
Fondy
Mateřské společnosti daných firem
Zaměstnanci daných firem
Drobní investoři - občané


ještě něco přihoďte...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To radim2.

U nás drobní hrají na BCPP asi 20 % roli, jestli jsou mé zprávy přesné. Kolik hrají v Americe nevím, ale k velkým řadím i FED, který svými rozhodnutími trhy podstatně ovlivňuje..

Nedávno se objevily zprávy, že vzestup burzy udělal pro konec krize mnohem více než všechny podpůrné balíčky, právě z důvodu nálady. Spekuluje se, že FED a pár velkých bank začalo investovat velké částky podle smluveného scénáře do futures na index S&P na dlouhou stranu. Záleží kdo hraje jakou roli a pak stačí pár aktivních, kteří dokážou obrátit i náladu celého trhu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

já mám pocit že akciovým trhem v USA hýbají právě Zaměstnanci daných firem a
Drobní investoři - občané

mají v akciích spoustu majetku takže když tito začnou panikařit tak je nikdo nezastaví, čili nesledoval bych "velké" protože například fondy akcie neshortují, drží long pozice a prodají jen když klesne množství peněz do nich vložených podílníky, dále mateřské spol. taky nesníži svůj podíl ve vlastních dcerách.

toť můj názor vycházející z CZ trhu :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

viete , toto su presne veci o ktorych moze debatovat do nekonecna. pretoze problematika je tak obrovska ze sa neda obsiahnut ani v 500 stranovej knihe. nieto este v clanku. :) je to ako hojdacka, napisete vetu v ktorou s vami naprosto suhlasim a dalsiu , s ktorou sa proste suhlasit neda :)

pisete o teorii davu ako o sofistikovanej metode, ale snazite sa ju zistit z takych sposobou ako ze nejaka firma zavola ze treba nakupovat alebo ze si zajdete do banky preskumat trh. toto je proste podla mna nemyslitelne.

hovorite o technickej analyze , a v zapati spominate trendove indikatori a oscilatori. viete mi povedat kolko % z trhu pouziva tieto ukazovatele? seriozne cislo. ved uz aj na tomto vebe bolo 100x pisane ze samotne indikatory su nic hovoriace. traderi sa vdaka PA pristupom posunuli uz do uplne inej kategorie tradingu, nieco co presne identifikuje vstupy a sledovanie velkych hracov na trhu. moj nazor je ze dost podcenujete to co sa naokolo prebera. alebo to len nesledujetedostatocne pozorne. pretoze uprimne povedane, myslim si ze samotne indikatori tuz davno nikoho nezaujimaju. su toho dokazom najdiskutovanejsie vlakna. a tiez specialne vlakna zamerane prave na sledovanie velkych hracov. Market profile, VSA, T&S orderflow, alebo vlakna o europskych trhoch kde sa prebera v podstate PA. ktora sa presunula z vlakna PA :). neviem ale mam taky pocit, ze sme v tejto diskusii nadviazali na to co sa tu riesilo tak pred 2 rokmi :) . ale mozem sa mylit.

tak a terz k poslednej vete.: Burza je jen prostředek, není cílem ji pochopit. Já dodám poznámku, že když jí pochopím, mám určitý náskok.

spravny postreh, ked jupochopim mam naskok. lenze problem je v tom ci si myslim ze ju chapem , alebo ju chapem. ja som si isty ze pochopit burzu znamena vediet identifikovat uplne do detailu co sa aktualne na burze deje. nie to co sa deje dnes , tento tyzden ci mesiac, ale to co sa deje v tento moment, sekundu, minutu. a v nadeznosti na to skladam postupne mozaiku od najmensieho kusku k tym najvacsim. urcite nie naopak.

a s tymto suvisi aj otazka penazi. ja teda osobne musim povedat ze rozhodne niesom taky bohaty aby som si mohol dovolit nebyt v zisku na mesacnej baze. preferujem pravidelny zarobok , najlepsie kazdy tyzden aby som mohol porovnavat. pri pozicnomobchodovani cakat coilen z jednym kontraktom a dufat ze som spravne , stracat svoj vydrety nerealizovany zisk len preto ze si myslim ze som spravne , tak to neprichadza do uvahy. preferujem zo svojho pohladu profesionalnejsi pristup k praci.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2

nieje to tak, ak akciu vlastnis, a si drobny investor, bezny clovek. tak si ju kupil za nejaku cenu,rovnako ked akciu drzis, ako fond. jej cenu ovplyvnis len ked chces nakupit alebo predat . takto vytvaras tlak na trhu .ak ale svoju akciu len vlastnis tak tlak nevytvaras.z jej cenou hybu ini. ti ktori aktualne obchoduju a vytvaraju nakupne a predajne tlaky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike.

To co jsem uvedl v případě, že zavolá nějaká firma, to byl jeden z mnoha případů, kdy je dobré sledovat psychologii velkých ve vztahu k malým. Platí mnohokrát do detailu popsané, že pokud jsou například noviny a makléřské domy plné pozitivní nálady, je čas prodat a pokud jsou sdělovací prostředky v histerii, je čas nakupovat. To byla poznámka k této části, která sedí a její výmluvnost je udivující. Je dobré si přečíst Kostolányiho a další autory, kteří na toto téma píší.

Jestli je smysluplné navštěvovat bankovní domy. Je dobré sledovat jakékoli zprávy a udělat si přehled o tom v jakém cyklu se nachází globální ekonomika. To je přeci základ Dowovi teorie. Nebudu mluvit sám za sebe, protože jsem v tomto oboru amatér, ale budu zde prezentovat postoje kamaráda. Krize se v Americe provalila v létě 2007, ale on již měl na všechny svoje pozice těsné stop-lossy od jara, kdy mluvil o tom, že se něco chystá, tedy minimálně s tříměsíčním předstihem. Když to začalo, byl přesvědčen o velmi dlouhé recesy a nastoupil do krátkých pozic v bankách. Myslím, že například držel ERSTE z 1600 korun na cenu 400 korun atd. Na konci roku 2008 je uzavřel, s tím, že chce mít kapitál pohromadě, protože poklesů bylo dost a akcie jsou již dostatečně překoupené a zprávy již odrážejí vše špatné. Studoval zprávy a navštěvoval i banky, kde se nechal objednávat u TOP managerů, kteří v nich hrály podstatnou roli a zjistil jejich názory, budoucí strategii a časový sled. Brali ho, protože vždy k nim šel na oko za účelem investování velkých částek ho jejích fondů. Co je důležité, všechny zprávy uměl použít. Erste byla na minimu asi 196 korun, my jsme měli nakoupeno za průměrnou cenu 215 korun. Já jsem ji nevydržel držet, tak jak by bylo vhodné, ale on ano. Jeho přesvědčení se opíralo o kombinaci psychologie a fundamentu. Důležitá pro něho byla otázka investorské psychologie k podpůrným balíčkům a době nízkých úrokových sazeb. Dnes již je mimo pozice s tím, že první hlavní pohyb je u konce. Za loňský rok dokázal mnoho a musím před ním smeknout klobouk, protože využil maximum toho, co doba nabízela. Má svůj základní postoj v tom, že nějakým způsobem obchoduje a vydělává X peněz, ale když se situace změní, musí se změnit i on a vydělat 5X korun. Až skončí to podstatné, možná, že změní svoje postoje a bude opět vydělávat jenom to X. Když sledujeme počasí, chvíli prší a chvíli svítí sluníčko. Někdy nosíme kabát, jindy pouze tričko. Na burze to je to samé. Jsou doby průtrží mračen, ale po nich vyvitne sluníčko s velkými pohyby a jsme opět u slova kreativita.
TO JE PODLE MÉHO MÍŃENÍ OBCHODOVÁNÍ PODLE DOWOVI TEORIE, PODLE NEJZÁKLADNĚJŠÍCH ZÁKONŮ A SAMÉ PODSTATY BURZY V NÁVAZNOSTI NA EKONOMICKÉ CYKLY A Z TOHO VYPLÝVAJÍCÍ PSYCHOLOGICKÉ POSTOJE STÁDA.
Mě sledování těchto věcí baví a nedělá mě to dnes již problém. Na trhu, ve zdělovacích prostředcích atd., je dost informací a jde jen o to je umět používat.

Otázku TA jsem v článku pojal jako technický problém, jako svůj postoj k těmto věcem. MŮJ ZÁVĚR JE TAKOVÝ, ŽE JI POUŽÍVÁM, ALE CHCI POCHOPIT CO POUŽÍVÁM A JEJÍ SMYSLUPLNOST JE V TOM, ŽE JI ZKOMBINUJI S DALŠÍMI NÁSTROJI. Tak jak píši proti TA, jako jejímu přeceňování, tak budu psát i proti tomu, abychom ji úplně vynechali.Píšete o tom, že hodně lidí používá již pouze PA. Možná, že v nejkratších časových rámcích se bez indikátorů obejdeme, ale pokud časový rámec začneme protahovat, pak si indikátory s PA velmi rozumí. Nedokážu odhadnou kolik lidí používá TA atd., ale to není podstatné. Já píši sám za sebe a i kdybych byl jediný, jako že nejsem, pro mě to má smysl. Neřídím se tím, co je moderní a co ne, ale tím co mě vyhovuje, co jsem pochopil a z čehom mám radost.

Pochopení burzy z mého pohledu netkví v tom, že ji musím pochopit do detailu, ale v tom, že pochopím základní principy, které se pak jako přes kopírák opakují ve všech základních čínnostech.

Já jsem si dovolil odejít ze zaměstnání a živit se obchodováním až tehdy, když jsem měl danou mnohaměsíční částku pro strýčka příhodu a stranou, abych právě nebyl pod tlakem, že musím a mohl využívat dlouhodobější šance. Já si myslím, že profesionální přístup je každý, který si zaslouží toto slovo a byl bych velmi opatrný v tom hodnotit ho podle časového rámce. Vydělávám každý týden- jsem profesionál. Držíš pozici tři měsíce- nejsi. Když budu obchodovat minutové grafy a budu prodělávat, budu neschopný, pokud budu držet dlouhodobé pozice a budu vydělávat, budu profesionál. To je můj postoj.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike

ano, cenu tvoříš když obchoduješ a tady můžou hýbat trhy i drobní držitelé a to proto, že jich je hodně.

Ještě jen na okraj, počítal jsem výnos z dividend CZ akcií 4 dividendových firem a po odpočtu daní a poplatků to dělá 3% ročně, čili než držet long akcie a jistit to futures ve shortu tak to dám na 5% na temíňák :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

radim2

ako som povedal, cenou hybu velke objemy, mali investori cenou nehybu pokial naraz nevytvoria velky objem, to je fakt.

co sa tyka druhej veci, uz vo vlakne padla odpovet. ako je to mozne. ale na tieto temy sa uz nebudem vyjadrovat. proste povedal som kde sa daju strategie najst a ten kto sa tym chce zaoberat ma mozznost. nebudem nikomu nic dokazovat , bolo by to velmi hlupe .

Merkur

ano v tomto mame odlisne nazory. ja sa snazim pochopit burzu do uplneho detailu. ziadne cikly ani ekonomika ma na burze nezaujima. to nieje burza. burza je centralizovana institucia kde sa obchoduje aktualna cena a na tej cene sa paruju objednavky. to ostatne su veci naokolo ktore mozu ale nemusia burzu ovplivnovat. co sa tyka ludi ako su Kostolany, Faber, Bufet a podobni. mam dost radikalny nazor na podobne osobnosti. takze to musi byt hodne kvalitna kniha aby ma ovplyvnila .

pohlad na profesionalitu som myslim uplne jasne definoval. Je to moj pohlad na profesionalitu. nezaujima ma ziadny casovy ramec. uprimne momentalne ziadne casove ramce nepouzivam. zaujima ma len generovanie profitu co najkonzistentnejsie, nic ine. a preto som jasne povedal ze pre mna nerealizovany profit nieje profit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike.

Ano na burze se obchoduje aktuální cena, která ale nespadla z nebe, ta je ovlivněná věcmi mimo burzu a s předstihem jí ohlašují, tak proč toho nevyužít, když v tom mám už alespoň nějaký cit. Burza není uzavřená instituce, ceny se sice tvoří na burze, ale prvopočátek jejich hodnot se tvoří mimo ní. Proč akcie klesne o 20 % za den? Určitě si to neusmysleli investoři, nebo si nehodily korunou, jestli pana, nebo orel, ale možná 1000 kilometrů od burzy, vystoupil někdo z vedení a vyhlásil negativní zprávu a investoři jenom reagovali, nic míň, ani víc. Jenom poslechli fundament a na prodejní stranu se dostalo mnohem více pokynů, než na opačnou.

Já mám danou stranou částku na několik let dopředu, je to moje svoboda. To, že můžu držet dlouhodobé pozice ještě neznamená, že něco koupím, prodělávám a musím mnoho měsíců čekat, že se trh obrátí. Tyto pozice musejí být od počátku ziskové, ale je dobré je držet z důvodu, že mají stále momentum zisku, tak proč je zavírat. To by bylo proti samé podstatě burzy a chytrých knih, které říkají NECHTE ZISKY RŮST.
Píšete, že nerealizovaný profit, není profit. Já to vidím jinak. Pokud jsem v pozici, která má stále šanci, že se bude zhodnocovat, pak ta šance na nový zisk pro mě má mnohem větší cenu, než realizovaný profit. Přeci, kdybych ho chtěl realizovat, mohu to udělat kdykoli. Teď, za minutu, nebo hodinu, je to otázka pár desítek vteřin, ale proč bych to dělal, když jsem v jasné pozici, kdy mohu zadat stop-loss a jít dělat něco smysluplnějšího něž jen civět do počítače. Když bych tuto pozici zavřel, potýkal bych se s tím, že jsem udělal chybu a zase bych musel civět do počítače a hledat jiné příležitosti a nervovat se s tím, jestli jsem na té správné straně.
L.Williams řekl, že Vánoce mohou přijít i v únoru. Pro mě není důležité vyúčtování každý měsíc, ale zajímá mě pouze jednou za rok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MERKUR1

jo je to ako hovorim diametralne odlisny pohlad. Vas zaujimaju akcie ktore obchodujete na burze, a mna zaujimaju akcie ktore sa na burze neobchoduju. Vas zaujima dlhodobe budovanie pozicie, a mna aktualny incom, denne , tyzdenne , mesacne. ktory pre mna znamena dalsiu sancu na tvorbu aktiv. v tychto veciach sa nemusime zhodnut.
netvrdim ze je jedno spravne a druhe nespravne . hovorim ze kazdy ma svoj system nastaveny tak , aby z toho co najefektivnejsie profitoval. co je efektivne a co nie je rozhodne len vec pohladu.

to kde sa o cene je mne osobne jedno, ja vidim len to ako sa cena meni, a z toho sa snazim tazit.

aby to ale nevyznelo ze pozicne obchody su pre mna uplne tabu a beriemich ako neprofesionalne tak to samozrejme nieje pravda. napriklad obchodovanie opcii z vopred znamim profitom je pre mna uplny vrchol profesionality. ked strategia ktoru obchodnik obchoduje povedzme raz mesacne a je 10 mesiacov zisk USD a 2 mesiace strata. je to presne vyratane a statisticky podlozene. tak tomu hovorim profesionalny pristup. point je v tom ze chcem urcit z vysokou pravdepodobnostou kolko penazi stratim, a kolko ziskam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Airmike.

To, že se v některých věcech neshodnem, není důležité. Smysluplnost těchto diskuzí je v tom, že člověk musí svoje pravdy vysvětlovat a obhajovat a pro mě to má mnohem větší význam, než číst například knihy. Tady musím být mnohem koncentrovanější, protože nesu kůži na trh. Při četbě se na to někdy nedokážu soustředit, tady musím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...