Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založení forex účtu


kalich

Doporučené příspěvky

Tak ja se uz tyden pokousim otevrit si u Activ trades konto. Poslal jsem tam spousty okopirovanych papiru. Nejvetsi zasek je na vypisu z banky s razitkem a moji adresou. Ta adresa tam proste neni a banka ji tam dopsat nemuze a nechce. Uz takhle se pul osazenstva radilo, zda mi muzou dat mimoradny vypis s razitkem. Ted tam poslu kopii strany, kdyz jsem zakladal ucet, kde ta adresa je, tak uvidíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,5k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
uz jsem sehnal pocatecni kapital na otestovani strategie live. narazil jsem ale na pomerne zasadni problem. Vetsina brokeru pozaduje vypis z uctu znejiciho na stejne jmeno jako je majitel accountu. Bankovni ucet mam ale spolecny se zenou ( majitelkou je ona - je to studentsky ucet a nejde k nemu pridelat "spolumajitel"). Nechci to resit tak, ze trading account zalozim jejim jmenem - obchazet to takhle se mi moc nezda... A zakladat kvuli tradingu novy bankovni ucet a presmerovavat vyplatu + SIPO a dalsi zalezitosti se mi zrovna 2x nechce ... Resil tu nekdo podobny problem? Pripadne jake kroky byste mi doporucili ?

Diky a hezky den,
D3trax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No mi AT ucet v pohode otevrelo(pac tam byl znamy osobne), ale pak pri zpetne kontrole mi ho zase stopli(k penezum mam samozrejme plny pristup, jen nemuzu obchodovat) a chteji po me uctenku od cekoholi a musim rict ze s tim mam dost problem... vypis z banky jim posilat nebudu, pac je jim do toho houby(nezadam je o uver, tak jakepak copak) a ostatni ucty mi chodi jen elektronicky. Tak jsem jim tam poslal kopii zelene karty od auta a uvidim :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

D3trax Napsal:
-------------------------------------------------------
> Resil tu nekdo podobny problem?
> Pripadne jake kroky byste mi doporucili ?
>
> Diky a hezky den,
> D3trax


řešil a řeším. Měl jsem ale trochu odlišný problém. mBank nemá zahraniční platby tudíž jsem dlouho hledal nějaký bankovní institut, kde mají nulové nebo minimální poplatky. Nakonec zvítězila raifal s e-kontem. Všechno ostatní (platební příkazy, trvaláky ap.) nechávám u původní banky a rajfku budu používat jenom pro finanční styk s brokerem.
Když na e-konto příjde měsíčně 25k, tak je to údajně také bez poplatků. Tak že tam jednou měsíčně pošlu onu částku a za pár dní ji zase převedu na spořící účet. Je to také kostrbaté, ale zatím mi to nedělá žádný problém.

Ten Tvůj problém je ale trochu odlišný. Domnívám se, že nic jiného, než založit si účet jen na své jméno.
Otázky brokerů jsou všetečné a téměř neprůstřelné. Dokonce si pamatuji, že někomu změníli číslo účtu aměl problém se k peněnzům vůbec dostat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lepsi reseni je ucet u FIO, sice to neni banka,ale druzstevni zalozna (ma zazadano o bankovni licenci), vklady jsou ale pojisteny stejne jako v bankach. Vedeni uctu a bezne operace zdarma bez ohledu na mesicni pohyb, karta zdarma a prevody do a ze zahranici nejsou problem. Myslim, ze pro ucel obchodovani idealni. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michelup Napsal:
-------------------------------------------------------
> Lepsi reseni je ucet u FIO, sice to neni banka,ale


také jsem o nich uvažoval, akorát mi není jasné, zda převody do zahraničí jsou bezproblemové. Dokonce by mohli být výhodnější než rajfka, ale bližšího nic moc nevím. Asi už jen záleží na tom,, kde jsou převody do zahraničí levnější. A další problém by mohl nastat v případě, že se stane bankou a ev. změna čísla účtu. To by mohl být s brokerem problém.
Máš nějaké bližší info? když, tak dej to sem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FIO už má bankovní statut - kód 2010 - ale protože je to "nová" banka tak měli problém s tím naučit zahraniční banky že existují. :D
Jinak poplatky jsou u běžných účtů pouze tři - za výpis poslaný poštou, za smsky a za platební kartu kterou vydávají ve spolupráci s ČSOB. Oproti Raifě nechtějí 15-ti tisícový pohyb na účtu a podobné omezení.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FIO jeste stale neni banka, kod samozrejme musi mit aby se dala identifikovat. Problem mozna bude s timhle:

Fio družstevní záložna není účastníkem mezinárodního systému zúčtování plateb SWIFT. Tyto platby jsou zúčtovány prostřednictvím sběrných účtů záložny u ČSOB.
V mezinárodním platebním styku uvádějte číslo účtu vedeného Fio, družstevní záložnou ve zprávě pro příjemce jako variabilní nebo specifický symbol platby. Doporučení pro zadávání variabilního, konstantního a specifického symbolu při platbách ze zahraničí do ČR naleznete.

Takze je otazka jak se k tomu postavi broker.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

FIO jeste stale neni banka, kod samozrejme musi mit aby se dala identifikovat. Problem mozna bude s timhle:

Fio družstevní záložna není účastníkem mezinárodního systému zúčtování plateb SWIFT. Tyto platby jsou zúčtovány prostřednictvím sběrných účtů záložny u ČSOB.
V mezinárodním platebním styku uvádějte číslo účtu vedeného Fio, družstevní záložnou ve zprávě pro příjemce jako variabilní nebo specifický symbol platby.

Takze je otazka jak se k tomu postavi broker.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takhle to popisují oni - "FIO ... vyhověla zákonným a regulatorním požadavkům EU a stala se tak standardní menší evropskou finanční institucí. Poskytuje plnou šíři služeb bankovního typu pro běžnou klientelu ..."
Takže v rámci EU je to ok, ale pokud někdo chce komunikovat s amerikou, tak doporučuji spíš ten účet u Raifky. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michelup Napsal:
-------------------------------------------------------

> Fio družstevní záložna není účastníkem
> mezinárodního systému zúčtování plateb SWIFT. Tyto
> platby jsou zúčtovány prostřednictvím sběrných
> účtů záložny u ČSOB.

Dostalo se mi stejné odpovědi, tak že problém by mohl nastat, tudíž raději tu raifku. Ten dvacetipětitisícový pohyb se dá řešit. A když ne, tak bohužel je třeba strávit poplatek za vedení, což se vyšplhá někde ke stokoruně za měsíc.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Vybral jsem si jako brokera pro zacatek Activ Trades.

Z vasich prispevku jsem vyvodil nasledujici:

abych vyhovel podmince
/* Copy of BOTH of the following:
a utility bill (including: gas, water, electricity, telephone landline, oil, cable TV connection) no older than THREE months
bank account statement no older than THREE months */

Musim si zalozit ucet vedeny na moje jmeno a zavest z tohoto uctu platbu dejme tomu za UPC.

Do Activ Trades pak musim poslat kopii bankovniho vypisu mladsiho 3 mesicu a musi na nem byt videt platba za UPC.

Chapu to spravne ? Nedovedu si predstavit mit zvlast vypis z uctu a ucet za UPC - jak AT pozaduji ... mate nekdo se zakladanim AT uctu prakticke zkusenosti?

Diky za cenne rady,

D3trax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

d3trax:
jsou to silenci.. uz jsem jim poslal obe strany obcanky, ridicak, pojistku, ucet za telefon a screenshot z ebankingu a jim to porad nestaci.. chcou po me papirovy vypis z uctu, jenze ten ja nedostavam a musel bych pro nej na pobocku coz se mi teda ani trochu nechce. Uz ten boj vedu tyden a porad neuspesne.. tak snad budes uspesnejsi (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...