Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

V příloze .xslx (přejmenujte si z .jpg) rozsah rozpětí po půl hodinách 2006-2010 pro trh TF které jsem vyjel z backtestovacích dat. Pro ostatní trhy nemám (musel bych importovat data) ale z hlediska dalších trhů typu NQ,YM,ES lze brát jako referenční z hlediska poměrů.

14230

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den, dnes jsem si zkusil obchod dle IMD systémem jaký zde prezentoval Focus. Chtěl bych Vás Focusi poprosit, jestli byste mi mohl okomentovat tento obchod, zda jsem Váš přístup správně pochopil. Obchod sice zřejmě není na SR úrovni, ale jde mi teď spíše o princip. Chtěl bych se zeptat na dvě věci: 1. Abyste stanovil PT a posunul na BE+1 tak čekáte po vstupu na open další hodiny (třeba celých 30, 50 minut) a v ní pak na první průraz celého čísla do směru obchodu? 2. Nějak jsem nepochopil ta celá čísla co za hodnoty je tím myšleno :S Viz. v mém obchodě bych čekal na průraz jaké hodnoty po 21. hodině a kam by měl přijít PT? Já jej umístil na PP. Děkuji za případný komentář. Zajímalo by mě, kam na ty nápady chodíte :) Pokud byste dal v budoucnu ještě alespoň nějaké další obchody na ukázku a hlavně případně potom i trhu NQ, bylo by to super. (tu)

14231

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Orfik, navrhuji tykani :). Obchodovat tento system na SR urovnich /pivoty, daily high,low, vyznamne SR/ je pro me zasadni podminka. Na tvem obrazku jsou pouze 2 trhy a to je pro me malo. Pro stanoveni IMA potrebuji vsechny 4. Trhy je dobre mit v jednom okne alespon po dvou kvuli zoomovani, takhle musis neustale obe okna prizpusobovat a muze to byt nepresne a nepohodlne. IMA pouzivam jako kontrolni podklad pro ujisteni se, ze trh jde v uvazovanem smeru vstupu. Vsechno ostatni sleduji na 4RNG, 1H a Daily grafech. 4RNG jsou urceny pro vstupy do pozice a musi casove souhlasit s grafy IMA na 1M timeFrames, pricemz musi zaroven tvorit formaci DTB,DIV,HAS - opet nejlepe jak na RNG tak i na 1M grafech. 1H a jejich open muzou napovedet o celkovem vyvoji a to kdyz prorazi cela cisla 0,25,50,75 viz screen. Je treba to nakoukat a vysledovat. Na BE1 posunuji pokud je dosazeno prvni cele cislo po vstupu a dalsi cele cislo je PT. Pokud je trh liny tak vystupuji drive a to na RRR 4-5. SL mam 50-60us takze neni problem tyto hodnoty dosahnout, opet je to otazka nasledovani trhu a vnimani rytmu a dynamiky, pokud nemas dost zkusenosti pouzij indikator ATR /tohle si ale nastuduj sam :)/ Na tvem screenu je vyznacen vstup ve 20.11 - 20.32 trh TF. jediny trh v DIV je ES, ale NQ a YM jsou v nesouladu. 1H svice v 20.oo otevrela na 7078, takze dalsi cele cisla jsou 7100 long a 7075 short - ktere by bylo mozne sledovat pro tuto objednavku, ale v tomto pripade jsou nepouzitelna protoze se nejedna o validni vstup. Trh NQ funguje na stejnem principu a z casovych duvodu jej komentovat nebudu, mam nyni docela dost prace. prikladam obrazky z dnesniho rana - neobchodoval jsem, jen pro nazornost a vysvetleni. Chci upozornit ze se nejedna o kompletni OP, ale jen nastineni jak je mozne trhy sledovat a je docela mozne ze IMA nepouzivam uplne presne, ale pripada me logicke kdyz 3 trhy jdou long a jeden udela DB na SR, tak je 50% sance ze se tam vyda take. pak uz je to otazka RRR a MM. :) focus

14238

14239

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem zvedavy, kolik lidi tu zase bude psat, co se to deje, ze je dneska nejaka zvysena volatilita uz od pul treti. :) Jenom jsem chtel info trosku poopravit. Pokud vim, tak ve Statech se meni cas prvni nedeli v listopadu, takze zmena pracovni doby by mela trvat pouze tyden.
Jinak jenom takovy namet pro debatu, jak jste na tom s obchodovanim ve dnech vyhlasovani urokovych sazeb? Ja osobne neobchoduju vubec. U vetsiny testovanych systemu mi tyto dny vychzely spatne. A obzvlast ted, kdy je celkove volatilita nizsi, obchodovat nebudu urcite. I kdyz je pravda, ze by s tim mohly trochu hybnout fundamenty, ktere jsou zrovna ve stredu docela dulezite...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim

kdyz uz se tu mluvi i o zmene casu rad bych si utridil casy uzavirani burz. Z oficialnich stranek mam trochu zmatek tak bych prosil kdyby mi to nekdo odsouhlasil nebo poradil.

mluvim o normalnim casovem pasmu - 6h, ne jak je to ted - 5 h.
casy pisi SEČ

Burza Globex - NQ,YM,ES
uzavirani v 21:30 - 22:30 - cili po 22:30 uz mi bude viset obchod bez moznosti zruseni?
dale pisi ,,A 23:00 - 21:15 - Tzn,ze ve 23:00 opet otviraji burzu a ja muzu svuj vysici obchod zrusit? a proc do 21:15?
Nedele - 23:00 - 21:15 - chapu dobre, ze se otvira v nedeli vecer.

ICE - TF
preopen - 0:30 - tzn ze od teto je burza plne otevrena a je mozne opet obchody rusit?
otevreni 1:00 - 24:00 - z toho vychazi,ze od 24-0:30 je burza zavrena a neda se s obchody nic delat?

dekuji za nejake upresneni,nikde jsm to tu srozumitelne nenasel

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím focusi, chci, se zeptat, jak nastavuješ Pivot Points. Všiml jsem si, že moje pivoty nesedí s hodnotami tvých pivotů. Vím, že jejch výpočet je závislý na časovém ohraničení seance (HLC). Nejmenší odchylku od tvých PP mi vykazuje časové ohraničení seance open 02:00, close 00:00. (v NT7 Session template: Ipe Europe Futures), což mi potvrzuje i graf z mé Sierra Chart - je totožný s tvým grafem. PP ale stále nesedí. Ptám se, protože jsem pivoty dříve zkoušel, ale moc se mi ,,nezdáli,, (možná jsem je měl právě nějak špatně nastavené). Když je pak má každý jinak, tak nevím, kterým z nich věřit... Nebo je bereš pouze jako orientační hladiny? Kdyžtak stačí i obecný pohled na PP, jak by si k nim přistupoval ty s tvými zkušenostmi. Díky, ahoj! :)

14335

14336

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Orfik,

me nastaveni na SC je 0,4 RNG a typ grafu je Heikin-Ashi. Pivoty mam navolene jako Daily PP z nabidky F6. Tohle je automat. vypocet a tak by mel byt vsude stejny.

PP pouzivam proto, ze se jedna o vysoce sledovane hranice. Vzdy hledam v tradingu mista kde je pravdepodobnost vyssiho momenta a tu PP nabizeji. Jen je treba najit vhodny vstup - nacasovani. Stejne je mozne sledovat daily H+L, Fibonaciho atd. Sleduji to, co sleduje masa a snazim se vyuzit momenta, ktere nastava po prurazu urcitych hodnot, ale musi byt podporeny IMA analyzou.
Nejaky muj dalsi pohled Ti moc nepomuze a myslim, ze Ti vse bude komplikovat. Je treba veci nastudovat a pochopit. Nechat vsemu volny prubeh a postupem casu az se vse usadi tak zjistis ze obchodovat se da kde co, jen to musis delat stale stejne a kontrolovat ztraty.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zvláštní, jak jednoduše a logicky k tomu přistupuješ a člověk - jako třeba já, by v tradingu pořád hledal nějaké ,,kraviny,,. Teď mi skoro připadá, jako bych u toho snad ani nepřemýšlel :)

Tvé příspěvky jsou pohledem na trh způsobem, ktérého jak zjišťuji, bych sám ještě nebyl schopen. Takže díky za posun vpřed

(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...