Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

to Bobr:

Dobrý den,

NQ sice neobchoduji, ale s TF je dost podobný. Samozřejmě záleží na systému, ale když se podívám na daily graf TF, je tam patrná spousta korekcí, kde vzniká více inside barů za sebou a já za poslední dva měsíce také prodělala cca 400 dolarů na kontrakt za 58 obchodů. Nutno ale říct, že jsem za tohle období ráda, protože mi to ještě před dvěma měsíci přišlo podezřele jednoduché, tak trochu střízlivím. Každopádně pro mě z toho plyne jedno velké poučení. Přesto, že sleduji vyšší timeframe - 15 min a 60 min, začala jsem hodně sledovat i daily graf a na tom je právě evidentní rozdíl, jak se hýbal před cca 3 měsíci a jak se hýbe poslední dva měsíce..Teď už jsem opatrnější a spíš se snažím brát pohyby které jsou nad/pod extrémy předešlých dnů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

bobriku, jedu TF 3min. sleduji k tomu Nq i na 15,30 60. a daily pro kontrolu, at vim co se deje.
Mas pravdu, posledni dobou velke korekce, na 3min grafu i pomerne velmi dlouhe svice, sice trendy jsou, ale strasne blbe se vstupuje, jedu live, tkaze si musim davat pozor i na Slippage, ten muze byt i 50 USD. Neni problem

Volatidita trochu poklesla oproti zari, ale i tak se zatim drzi. Dost casu je trh v chopu nebo ve strane. Jak NQ a i TF.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bobr, ja obchoduju NQ, uz jsem tu psal nedavno ze jsem hrozne pasivni ted, celkove trhy jsou takove ze vlastne ani nevi co maji delat... je to uz nekolik tydnu v range... jakmile se objevi nejaky kanal nebo TL tak to za 2 dny skonci a zase zacne zmatek proto je dobre se divat na vyssi tf jak pise drvr... denni graf mohu jedine doporucit.. spis bych rekl ze je to nutnosti k celkovemu posouzeni nalady, smeru, volatility atd....

Jinak se s vami podelim o muj dnesni pripad : prisel jsem k trhu pozde, takze jsem se dostatecne nepripravil predem, nemel jsem naplanovane obchody dopredu, a snazil se to slatat nejak pri bezicim trhu... no a za cvhilu me vtahli do trhu a vstoupil jsem na uplne blosti... ale v ten okamzik mi to prislo jako velice dobry obchod... vemte si z toho ponauceni jak se to nema delat.. zbytecne jsem vyhodil 1 SL.... zitra za trest jen paper....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roman 06
z toho si nic nedelej.

Ja dneska dostal signal na vstup short, na 697,9 ale nevzal jsem ho nebot dlouhe svice na 3min, a taky sem z toho nemel dobry pocit. tak jsem zustal mimo a udelal jsem dobre. Trh by chytnul muj SL, kdybych vstoupil musel bych mit SL 220 USD a navic RRR bylo k nicemu. bylo by to mene jak 1:1 coz neberu.
Takze se ja musim pochvalit. zase me muj cit pro trhy nesklamal.

Jsem live samozdrejme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja obchoduju porad podle planu na TF. Trh se opravdu chova zase trochu jinak, malokdy vznikaji delsi trendy s korekcemi. V podstate jsem mel vstup na korekci v tento mesic pouze jednou. Na zacatku rijna jsem neco malo vydelal a od minuleho tydne do dnes zatim pouze 2 obchody, oba BE+1.
Nevim, jestli je uplne nutne sledovat vyssi tf, zalezi, jak ma kdo nastaveny system. Ja koukam pouze na 1 a 5 min graf... Ale urcite se najdou dobra mista na vstup, uz mam v hlave par novych vstupnich patternu, tak jsem zvedavy, jestli je po testu uvedu v zivot.. :)
Jinak cit pro trhy nepouzivam. Jenom pri sestavovani vstupnich podminek do obchodniho planu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no ja si z toho budu delat hodne, pekne jeste cely den, narvat do hlavy atd uz jsem to kdesi psal... Ale hlavne co tim chci rict ze v podstate mne se uz chyby nestavaji, ale postupne citim ze cim vic je obchodovani rutina tim vic upada pozornost a soustredenost a pak se stane z toho takova chyba jako dnes... Ten paper za trest je hlavne pro mozek abych rano vstal a porad jeste myslel na tu chybu a v podstate jeste cely zitrek ... no a casem se takto vsechny chyby vyresi :)

Pavle... jo mas pravdu... zalezi na systemu, ja obchoduju mene obchodu pro vetsi pohyby takze potrebuju k tomu analyzu vyssich tf, ale chapu ze se bez toho nektere systemy obejdou.... taky cit nepouzivam jenom dnes jsem obchodoval podle citu :D

Jinak ja za rijen 7 obchodu, 5 BE 2xSL takze zadna slava....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky z posledních dnů nejsem úplně nadšený. Jedu TFko na 1min + ještě sleduju pro orientaci 5 min a 30 min. Dneska jsem se pěkně vypekl. Šel jsem short přibližně tam, co popisoval h0moun a SL vůbec nestačil. Byl to můj první obchod od 12.10... Ale ty první dva týdny jsem špatné neměl, takže to není nijak zlé..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě můj systém běží pořád skvěle. Tento měsíc dva profity, až dnes SL. Protlo ho to o 2ticky a pak straight up do profitu. I takové dny se stávají. A docela to naštve, musím si ale zvykat. Nemám ale základ - trend ale průraz. Zajimavé je, že u takového systému prakticky neznám DrawDown. Prostě není :).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To ALL :

Děkuji vám moc za vaše podněty a ,psychickou podporu, že si toho všimaji i jiní.
Já už více jak jak rok a půl právě sleduji, backtestuji a teď již 3. mešícem paperuji NQ a nikdy mi ze statistik takový výsledek nevypadl. Samozřejmě,chápu, že statistika neni žadné dogma, ale po tom co na backtestech jsem se dostaval v měsične běžně na 1000$-1200$ a v paperu 400$, tak si řikám, že je tento vysledek úspěch, ale tento měsíc mě zcela vyoutoval.
Tak teď uvažuji jak takové situace řešit do budoucna. Jestli je to sezonní záležitost nebo pouze ta poloha toho trhu.
Po téměř každém signálu ( FinWin ) se mi vytvoři takový pullback, který nejsem shopný na zakl. max vyše SL a taky RRR aspoň 1,5 - 2 pokrýt a vždy jsem vyhozený. Připadá mi jako by ty signály měly být brány na opačnou strnu než značí :D
....
A taky mě teď hodně matou S/R úrovně .... Na silných S/R se trh zcela lehce proobchoduje skrz a jednoduché swingy s tím mávají.
Používam jako hlavní frame - Volume 3000 a pro orientaci šestinásobek ( V 18000 )
;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim priznivce IMA, vcera jsme obchodovali az po 17.oo a tak jsme u toho sedeli trochu dele. Podle me je vstup ktery popisu nadhernym prikladem IMA a je mozne ze nekdo by to videl uplne jinak. Obchodujeme trh TF a cekame az dorazi do PP nebo SR urovni a tam hledame DIV nebo DTB. vsechny 4 trhy sledujeme na 1M grafech a vstupy realizujeme na 4RNG grafu, protoze ma ve volatilni dobe jemnejsi vykreslovani, ale take rychlost je jina :). Zasadni je pro nas 1H TF protoze nam ukazuje kde otevrela kazda hodina a jake SR urovne se chysta atakovat - nejvolatilnejsi jsou 16,17,20 a mene volatilni jsou 19 a 21. Vcera to byl celkem hezky vstup /cca v 19.10 za LMT/ na DT /udery na R1 a Daily high/ na TF s podporou IMA /vsechny trhy short/. Volatilita byla vsak velmi mizerna a tak bylo treba pretrpet toto obdobi a pockat na open ve 20.oo, ktera otevrela na 7029. Zde doslo k prurazu celeho cisla 7025 a nas PT byl na 7019. Je dobre vsimnout si situace pred prurazem 7025, kdy doslo k vytvoreni Swingu /po 20.oo/, ktery casto nasleduje pred prurazem techto hodnot a trh tak pobere SL vsech kteri pozde zadali objednavky a snazili se take shortu zucastnit. Prikladam obrazek a upozornuji ze dam k dispozici i ztratove obchody az prijdou a prijdou zcela jiste. at se dari focus

14198

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus, pekne vstupy. (tu)
BOBR, ono s temi SR urovnemi je to dost slozite.. Ja treba diskrecni SR urovne vubec nepouzivam. Beru pouze pivoty, h/l min dne, h/l premarketu, tri urovne podle market profilu a pak cela cisla, tzn. na TF 705, 710 atd. Podle me je to idealni zpusob, jak se vyhnout diskreci a funguje to vazne dobre. Osobne se diskreci snazim vyhybat co nejvice je to mozne, protoze mi pak pri agresivnejsim PS akorat mota hlavu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...