Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pavel K. Takže to je jakoby PA akorat je filtruješ ,,matematicky"? Já četl knihu od Joa Rosse ( jak vydělat intradenním obchodovaním na burze ) a tam to je vše vysvětlené. I průrazy různých chopů a swingů se mi moc libí ale pro mě jako ,,začátečníka" je zatím finwin vyhovující asi nejvíce. Jinač udělal jsem backtest toho Října a poskytl mi úspěšnost 55%, RRR 1,65 , profit 183,60$ ... DD nějakých -164,2$ ( 4 obchody v řadě ) Výsledek jako nic moc, ale jak se říká malými zisky ještě nikdo neprodělal a zároveň je to lepší výsledek než tě původních -400$ s dvakrát větším DD... :S

14209

14210

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR, da se to tak rict. Ale neni to nic sloziteho. Pouzivam pouze CCI50 na 1 min grafu a vstupuju long pouze pokud CCI50 prekrocilo v predchozim swingu uroven 150 (+- 5 bodu). Tim se v pripade trendovych obchodu docela vyhybam slabemu trhu. Pak jeste pouzivam RSI14 a neberu trendove obchody, pokud je RSI v preprodanych oblastech (75,25). Pak uz pouzivam jenom 2 EMY a beru 123 do trendu pouze takove, ktere zkoriguji alespon k EMA34.
Jinak dneska zatim 1xSL, vstupoval jsem na 123, ktere vzniklo na H premarketu a zaroven na hranici 700 b, long v 15:50 na cene 701,2.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To zni zajímavě, ale není to prsychicky náročné na tak nízém TimeFrame? Obchoduješ to Live? Mě se teď svíce vykresluji 2-3 minuty a vyžaduje to velikou pozornost a hlavně pokud dostanu signál a vstoupím, tak se musím rozhodnout prakticky hned, protože jinak mi trh uteče o 2-3 ticky a toto je pro mě již dost v zhledem k nižším PT..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Romane, na TF jsem presel uz behem leta. Duvodem bylo prave snizovani volatility, otestoval jsem system na TF a daval mi lepsi vysledky. I kdyz je mala volatilita, tak alespon 1.PT dosahuju dost pravidelne (70%). Pro to, jakym zpusobem obchoduju, je zkratka TF lepsi. A jeste nemam tak velky ucet, abych zde v pohode neudal pocet kontraktu, na ktere mam. Vlastne musim rict, ze me TF docela prekvapil, skluz zde mam pouze v minimalnim poctu pripadu. Jinak jeste jsem sel podle planu v 16:12 short na 697,5 a byl z toho BE+1. Nyni na TF podle mych podminek chop.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR, vstupuju stop prikazem bud na bodu 2 formace 123 nebo na RH, takze se to da zvladat v pohode. Dost casto delam pri obchodovani i jine veci, protoze mam docela prisne definovane podminky, kdy nevstupuju. Samozrejme pokud clovek ceka na vstup jenom na vytvoreni V na indikatoru, tak to bude urcite narocnejsi na pozornost.
Live obchoduju rok.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel... jo diky, ja to chapu ty vstupy no urcite je to vec ktera funguje :) no a muzu se jeste zeptat jak mas nastavene vystupy? 1.PT, kdy davas BE 1 a kolik SL? dnes 16:12 ti to hodilo 50 usd to uz tak rychle utahujes jo? Jak chop uz jede long :) ne delam si srandu toto je fakt hruza kdo to ma obchodovat.... ale to se spravi ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jo, konec chopu a ted zase jenom pripadne long vstupy. Je to pekna houpacka.. :)
No PT mam jako nasobek SL. 1.PT jako 1,5SL a druhy podle patternu (od 2,5-4,5), ale ten druhy SL upravuju na zaklade klouzaveho prumeru nejlepsich moznych vysledku na jeden obchod, ktere by to hodilo za poslednich 20 vzorku. S tim, ze tam ale nesmi byt moc velky odklon od celkoveho prumerneho vysledku na obchod (do 30%).
Na BE posouvam po dosahnuti 1.PT. Pokud je ale v ceste nejaka SR, tak jdu na BE+1, jakmile cena dosahne 1 tick pred touto urovni.
SL davam podle logickeho bodu. Tzn. za bod 3 nebo patu RH.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
Vidím, že to již maš dobře zmáknuté... :)
Mohl by jsi sem prosím hodit equity z tvého paperu co jsi dělal před live a potom Live equity? Abych se třeba mohl inspirovat o kolik může být live odlišné vlivem psychiky(ikdyž je to individualní) a abych si třeba mohl srovnat i ,,hladkost" equity. Pomohlo by mi to. ( ikdyž mi to neřekne nic o mem systému). :)

Já jsem rok a půl chystal na live na tom NQ nepočitám mé první začátky backtestů na FX a už to začínalo vypadat slibně, s poměrnou jistotou v tom co dšlám, ale tenhle mešic nikoliv! Udělam asi backtest na tom Vol1500 celý rok a pokud by celkově vycházelo lépe, tak bych ač nerad opomenul Vol3000 a začal odznova na tom V1500. :(
Potom přidám equity.

Měníš (měnil) jsi taky timeframe v průběhu paperu nebo live podle volatiliti nebo měníš jen ,,rovnou" trhy? :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR, live neobchoduju od zacatku tento system.. Docela dlouho jsem hledal neco, co by mi opravdu sedelo. Od zacatku jsem tento system obchodoval na 1 min grafu. Trhy jsem zmenil kvuli tomu, ze se snazim o co nejvyrovnanejsi mesicni vysledky a TF memu systemu vyhovuje vic.
Equity sem hazet nebudu, nezlob se na me. Ale vypada porad stejne, je zubata a jde nahoru.
Jinak vlivem psychiky uz se tato equity nijak nezhorsila. Mam temer 100% mechanicky system a obchoduju podle planu.
Dnes uz bez obchodu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K
Takže backtest celého roku jsem nedokončil, protože to Vol1500 sice vychazí hezky pred tím rokem , ale pak jsem si všiml, že se ty svíčky vytvaří prakticky sekundově .... tzn. v paperu či live abcolutně nerealistické aby jsem stíhal alespoň trochu přemyšlet atd.... Takže teď řeším problém pokud teď vol1500 funguje, tak zase jednou nastane situace, kdy zase prestaně fungovat a budu muset zase testovat na aktualních datech jiné volume nebo zase to staré Vol3000.
Myslíš/te, že je spravné přizpůsobovat Frame aktualnímu obcdobi? :S
Mám takový pocit, že ikdyž jde o stejný systém, tak bych neměl kvalitní statistickou půdu pod nohama ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...