Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

roman06 - SL i PT mam fixní dle MAE/MFE. Short - 150/250; Long 160/400. Tím to ale není, obchoduju jediný svůj pattern, který je sám o sobě silný. Má na long i short 76% uspech, a ty zbyly spatny pripady jsou z vetsiny jako napr. ten vcerejsek - maly SL, nebo nedojde az k PT. A max 2 ztráty za sebou :). Je to ale dost diskrecni pattern a nakoukat ho mi zabralo hodne hodin :). Mám třeba 3-10 obchodů měsíčně. Prakticky 1-3 týdně. Za to ale mi výborně sedí a je to extrémně stabilní. Při dodržení plánu a neobchodování v chopu nemá víc než 2 x SL za sebou. No uvidíme za rok jak to bude vypadat, zatím 1,5 měsíce a vše je jak má.
K FinWinu - také mi nezůstalo prakticky nic krom 2V a BigV co mi sedelo, z 2V se vyvinul můj pattern. Bral jsem ho jako neco s cim muzu zacit pracovat a ladit. A z toho vyvinout svuj system. Obchodovat ho tak jak je od Financniku je pro me nerealne. Jednoduchost ma u mě jinou představu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jo, chop byl dost dlouho a já v něm udělal jeden špatnej obchod, dnes naštěstí sim, ale pak se to hodně rozjelo po odrazu od SR, to už jsem nevstoupil, i když jsem tam měl pattern, ale psychika zafungovala. Ještě jsem měl jeden možnej vstup v tom následném pohybu short za limit, ale cena asi o 3 ticky k mému příkazu nedolezla.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj,

vidis dobre. Vzhledem k tomu ze obchodujeme s nizkym SL tak si to muzeme dovolit. Navic vznikla silna SR uroven na daily HIGH podporena R1. Pravda je ze spousta lidi musela zazit infarktove obdobi protoze se to neskutecne tahlo. My jsme cekali na 1H ve 20.oo a pruraz ..25 coz se stalo.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobry večer,

chtěla bych poprosit o názor, jelikož já se o akcie vůbec nezajímam. Ziskala jsem ted par kusu akcii a popravde nevim co s nima, jak si na tom ta firma vede. Chtela bych proto poprosit, zda mi tady muze nekto poradit, zda drzet nebo prodat. Jedna se o akcie spolecnosti Ariba ( ARBA na nasdaq)..

Dekuji moc.
ronikacz

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Pavel K.
A to obchoduješ také Finfin? Nebo podle nějakého svého systému?
Já už tohle zkoušel také backtestovat, ale u NQ většina signálu se zkrátka dříve otoči na nějakéhm předešlem H/L swingu než dojde k H/L dne ikdyž je to treba jen 1 bod nebo 2. Takže jsem zjistil, že se mi sice trošku sniží zisk z obchodů, ale zato mnohem zvyší úspěšnost.
Jinač ohledně mé chyby s tim ,,prokletým" měsícem mě napadla myšlenka snížení Frame... z Volume 3000 na Vol. 1500.( Zdyž jsem zvýšil volume výsledky byly ještě horší ) Když jsem si s touto drobnou nuancí projel pár dnů, tak to zase vycházelo až moc dobře a jestě se mi zvedlo RRR, takže teď udělám backest tohoto celeho odlišného řijna a pokud by to vycházelo statisticky pořat takhle fajn, tak bych potom udělal asi i celý rok...
U Vol1500 se vykresluje svice v prumeru 2-4 minuty, tak jen abych to pak stihal na paperu či live ... :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji asi stejně jako focus, několikrát jsem tu svůj styl obchodování ukázal. Nazývám to "špičkový systém" :-) chodím na předchozích cenových špičkách do protisměru. Je to naprosto triviální systém který má edge v RRR (SL NQ 2 body) a část edge vidím v nakoukanosti trhů, s tím že ne každá špička je vhodná jako referenční bod pro budoucí obrat. vstupuji za limit a po vyplnění většinou odcházím od PC, protože trh ve velké většině případů dojde tam kam umístím PT. když u toho sedím tak mi statisticky vychází že vystupuji dříve než bych měl. Jako ukázka mé obchody. A pak že nejdou vybírat dna a vrcholy :-) ... s indikátory určitě ne PAvel

14207

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Odrazy se dají předpovědět i od odrazu šikmých TL na vyšším TF, viz. screen. Není to nic, na co se dá spolehnout, ale všímám si toho poslední dobou hodně často a řekl bych že mi to pomáhá. Aby si to člověk zakomponoval do svého obchodního dne, vždy si to každý večer připravím dopředu a druhý den přemýšlím, na co budu čekat, pokud se trh vydá tím určitým směrem.

14208

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PPavel velmi ma zaujima a paci sa mi tvoj system, zhruba takto vyzera moj imaginarny ultimatny system ktory chcem raz docielit :D Ako umiestnujes stoplossy ? cize aku mas toleranciu na presiahnutie/ nedosiahnutie daneho vrcholu? tiez tieto spicky si dopredu vyberas ako SR urovne a vopred urcis vstup s cakajucim limitom? alebo sledujes ako sa sprava cena v momente dosiahnutia urovne a az tak vstupis? snazim sa sledovat Volume v momente "spiciek" ale neviem celej tejto idei dat nejaky nejaky rozumny koncept :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

petou:SL umisťuji 1 bod nad (pod)vrchol swingu nebo SR a limitní vstup 1 bod pod(nad) těchto hranic- trh NQ. U FESX to mám ještě tesnější. větší SL nemá smysl protože pokud SR nevydrží tak ty spousty příkazů za bariérou postrčí trh hodně daleko. Kolem špiček sleduji Time@Sale jestli se začínají objevovat hráči na mé straně.
Marxtone:šikmé SR jsem taky sledoval ale upustil jsem od toho, protože jsou to věšinou i body horizontálních SR
Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...