Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj, chci se zeptat především focuse, ale rád si vyslechnu i názor ostatních. Když zpětně pohlédnu na dnešní seanci, zdá se mi, že vidím formaci HAS a tedy jasný vstupní signál. Při ,,živém,, trhu jsem to tak ovšem nevyhodnotil. Zřejmě kvůli tomu, že pravé rameno bylo o několik ticků níž než levé a celkově ta HAS nějak unikla mé pozornosti. Zajímá mě, zda toto focusi považuješ za HAS, jestli IM analýza měla dostatečnou podporu a jestli jste ty nebo kolega tento signál případně obchodovali. Díky moc za reakci!

14676

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Orfiku, ja uz v prosinci neobchoduji. Odpoledne na to mrknu a dam Ti komentar, ale ber jej s rezervou, opravdu se postupem casu snaz veci analyzovat a vyhodnocovat z vlastniho pohledu, protoze ten je vzdy v tradingu nejobjektivnejsi a nejcenejsi. Neni na skodu precist si komentare a pohledy zde na webu, ale ja to treba delam pouze ze zvedavosti. Pozoruji jak se traderi profiluji, vznikaji a postupem casu zanikaji, jak casto meni pristupy k obchodovani a hlavne jakou formou komunikuji s ostatnimi. Sice se jedna o nepatrny vzorek informaci, ale rozhodne jsou zajmave a pro me do budoucna i vyuzitelne. Rad bych v budoucu zalozil klub profesionalnich traderu, se kterymi bychom se pravidelne setkavali treba jednou za kvartal. Mam take predstavu o konkretni naplni techto setkani, jako je treba navstevovani ruznych seminaru v zahranici a nasledna vymena informaci, vymena zkusenosti, ale take si treba pronajmout lod v karibiku pro 5 lidi a jen tak si odpocinout. Prikladam jeste zajimavy soubor ktery stoji za ulozeni a sem tam za prostudovani stale a stale dokola. at se dari focus

14681

Link to comment
Sdílet pomocí služby

JoeeF,

myslim ze Tve pdf je take super. Cely trading potrebuje nutne cas a bohuzel volne penize, ktere neovlivni traderovu kvalitu zivota kdyz je ztrati. Postupem casu clovek prijde na veci sam, ale muze to trvat opravdu nekolik let. Hraje se zde o svobodu a velke penize a proto jsme na zacatku vsichni kriceli jak jsme konecne nasli co jsme hledali. Jen malo lidi je schopno vydrzet treba 3 roky a stale jit za jasnym cilem. Vetsinou dojdou penize, nasleduje skepse a negativni reakce na Netu ze se jedna o podvod - ale to je zivot.
Dulezity je konec ve Tvem pdf, ktery hovori o nutnosti a delce vystudovani skoly, nez dostaneme lukrativni job a prijem.

omlouvam se za OT. :)

focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus Napsal:
-------------------------------------------------------
> ... Dulezity je konec ve Tvem pdf, ktery hovori o
> nutnosti a delce vystudovani skoly, nez dostaneme
> lukrativni job a prijem ...

You're right …

Tieto texty sú snáď na všetkých fórach o tradingu. Ale človek ich je veľa krát schopný oceniť až s postupom času.

Happy Trading,
J.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Focusi díky za rozbor. Podpory DB jsem se ani nevšiml… Chtěl jsem znát tvůj názor, protože když jsem dříve koukal na tvé obchody (a byly to třeba i průrazy prvního swingu na FDAXu) tak i když nebyly vstupní podmínky úplně ok (z mého pohledu) – viz např. tato HAS, tvé vstupy (nebo třeba i volba mezi Limitem a Market příkazem) byly vždy ve správný čas na správném místě, až mi z toho kolikrát zůstával rozum stát :)

Tak nějak jsem tušil, že by si zde nejspíše provedl opět obchod.

Abych přiznal barvu, šlo mi hlavně o Tvůj komentář. Pročítání diskuzí jsem dělal spíše na začátku. Ne, že by názory ostatních nebyly cenné, ale každý trader jiný přístup. A číst ,,vše,, to nikam nevede. Vím, že potřebuji získat odpovědi a důvěru v to co dělám ze své práce. Z jinné své činnosti jsem se také ,,propracoval,, z někoho, kdo nevěděl, jak a co dělat, aby to bylo správně, v někoho, kdo má vnitřní důvěru v to co dělá a názory ostatních mě neovlivňují. Pouze jim samozřejmě dále naslouchám pro případ, že bych narazil na něco hodnotného, co by mě mohlo dále posunout. Takže myslím, že rozumím tomu co mi chceš říct. Pojmenoval bych to ,vlastní zkušenosti,. Těch v tradingu ovšem zatím moc nemám a v Tvých příspěvcích jsem našel vždy hodnotu.

Dle mého jsi mnohem dál než většina lidí zde na finančníku (pro ostatní: toto je pouze můj názor, který může být omezený, tudíž nemusí být objektivní a pravdivý).

Proto jsem se ptal opět Tebe. S posledními příklady obchodů, jež si zde ukázal (systém s podporou IMD), jsem opět více pochopil, jak jsi myslel obchodování DTB, HAS na silných SR úrovních a ukázal směr, jakým způsobem to uchopit. Dříve jsem v tom ,,trochu,, plaval...


Věřím focusi, že svůj cíl o klubu profesionálních obchodníků jistě naplníš.

Ještě díky za pdf, i JoeeF a Vám Robe99 díky za překlad, zjednodušil jste mi víkendovou práci.

Ať se daří!
(tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Orfiku,

jeste poznamka k LMT prikazum. Osobne jsem postupem casu zjistil ze chci vstupovat do obchodu s minimalnim SL /50-60us/. Tohle dnes delam-e. Jediny problem LMT prikazu na trhu je likvidita v pripade obchodovani rekneme 6-8 kontraktu /trh TF/. Celkem casto se muze stat ze se trh vrati do LMT prikazu ale vezme jen 2 kontrkty a jde nasim smerem. Naopak pri ztratovem obchode dostaneme ztratu na vsech 6 kontraktu. Timto mame nabourany MM a celkovy koncept jinak ziskove strategie. Vse jsme vyresili pomoci prikazu market s tim, ze vstupujeme az se trh vrati do limitni urovne na ktere si prejeme exekuci objednavky. Je to dost narocne na pozornost a samozrejme dostavame skluzy, ale obchodujeme na urovnich limitnich cen s plnym poctem kontraktu a to je dulezite. Timto mame mirne nabourane RRR, ale standardne se pohybujeme mezi 1/ 3-4 a to je OK.

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...