Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

nejsem si jistý, že chce vědět velikost SL, ale v kontextu předchozích dotazů, kolik v minusu bude, když vstoupí, tj skluz plnění
.. pokud budeš obchodovat likvidní indexy US nebo Evropu v hlavních obchodních hodinách a nutně do toho nepolezš při reportech, tak nemůsíš mít nic, max 1 tick ... záleží taky zda vstupuješ limitem, stopem nebo za market ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

sirix
4,5 dolara (co je poplatok) za obchod, ked dosiahnes PT 250 tak si od toho odcitaj 5 dolare a cistom ti vijde 245, ak ti zasiahne SL napr 100 tak si ku tomu pripocitas poplatok, takze realna strata je 105 dolarov...

cca 5 dolare je za cely prikaz, otvoris a uzavries, takze teoreticky podla tvojho si stale v minuse -5, ale s tou hodnotou vobec nepracujes, ta sa odpocita az na konci obchodu, ty si ides po svoj PT, alebo SL od zadania prikazu presne na tej sume na akej ti zadalo...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Macrosoft:

Ak berieme TF tak na realnej burze mas spred vecsinu casu 1 tik, ktory ma hodnotu 10$.
Tvoja vstupna strata v tvojom ponimani je 10$+4,5$ poplatok za nakup/predaj kontraktu cize dokopy 14.5$.
U XTB je spred na US2000 7 tikov, takze tam mas stratu pri 1 lote 70$.
To je nevyhoda XTB. Vyhoda je, ze tam mozes otvorit poziciu minimalnej velkosti 0.1 lotu, co na realnej burze nemozes.
A s mensimi poziciami mozes obchodovat pozicne bez toho, aby si riskoval na pozicny SL napr.1000$ pri velkosti SL 100 tikov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
Máte pravdu - každý jsme jiní a v tom je ta krása, že ač jsme každý jiní, přesto všichni dokážeme být profitabilní.
Taky mě zajímá Váš náhled na trhy s většímí PT, můžete sem hodit nějaký screen nedávné seance podobně laděné jako sem vkládáme my? Určitě to nebude na škodu :) ....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

BOBR, ja ted obchoduju TF a CL dohromady. Ale brzy prejdu ciste na ropu a TF pojedu jenom paper a budu ho sledovat jako zalozni system. Ropa ma pro me mnohem vetsi potencial zisku a obchoduje se mi na ni mnohem snaz, diky tomu, ze je podstatne volatilnejsi. Jedu na ni PA bez jakychkoli indi, vsechno jsou to formace 123 nebo RH, ale s minimem diskrece. To je stale moje priorita. Ale postupem casu jsem zjistil, ze se spousta veci necha nejak systematicky popsat, i kdyz jsem si driv myslel, ze to neni mozne. Je, ale je to mnohem vic prace.. :) Nekdy screen urcite hodim, ted ale uz letim na jedno chlazene... :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel.K, ropu sem tam sleduji, ale zatim mam dost starosti sam se sebou a s TFkem (lechtám i opatrně dopolední FDAX). Hlavně mne zajímalo zda by se tam nedala také využít IMA mezi CL a QM, omrkl jsem pár dní a zjistil jsem že korelují téměř absolutně, dokonce i na cenách. Tak jen zda tohle taky sleduješ a já mám jen zkreslený pohled nedokonalým studiem, nebo je úvaha o IMA mezi QM a CL opravdu mimo mísu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Bobr

Moc děkuji za perfektní vysvětlení a za námahu. Tvůj přístup je, zdá se, už více diskréční s hodně prvky PA.
Obchoduji v podstatě to samé co ty - 0/v (každý tomu říká jinak). Tenhle patern se nedá brát mechanicky a tak právě v situacích jako je ta dnešní velmi váhám. Dnes jsem zobchodoval tu druhou korekci v 16:37, výsledek byl SL 120 usd podle plánu.
Vstoupil jsem na high, což se mi stává poměrně často a chtěl bych to omezit. Myslím si ale že volatilní svíce nemusí být vždy špatné, nebo pasti, někdy tím začínají pěkné trendy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...