Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Navratil:

myslim ze spousta traderu se nachazi v podobne situaci, ale takhle na dalku poradit nekomu kdo ma tolik za sebou je opravdu tezke.
Ale prece na nekolik situaci bych se jeste zameril.

"Jsem ve stadiu, kdy mám pocit že občas i vím, co a proč se na trhu děje" - nezlob se, ale tohle uz bych si nemohl dovilit napsat. Pokud davam objednavku, tak ji davam proto, ze jsem presvedceny ze tam je z nejakeho duvodu. Casto vyuzivam vyssich TF ke stanoveni nalady trhu a urceni budoucich pohybu na jejich HiLo a podobne. Nizsi TF mam pouze na nacasovani vstupu a MM obchodu, ale vzdy se snazim OBCHODOVAT S TRENDEM. Nikdy bych bez teto podpory neobchodoval, pokud mam v zadech tradery s 1H nebo 4H tak se moje pravdepodobnost zasadne zvysuje.
Mas opravdu EDGE na ktery se muzes spolehnout, ze alespon v 50% budes mit pravdu na sve strane? Mas pri zadani objednavky natolik volatilni swing nebo predpokladany pohyb k SR urovni, aby Ti dal Tvuj PT? Dokazes cekat na dosazeni plneho PT nebo sem tam predcasne vystupujes z pozice /velky problem hlavne pri obchodovani multipozic/?
Mas klid na obchodovani? Deti, manzelka, telefonaty z prace? Nejsi tlacen nutnosti za kazdou cenu vydelat tradingem penize? Jak jsi na tom s kondici = udrzeni dlouhodobeho soustredeni na trhy?
Pokud mas vse vyse pod kontrolou a mas OP, ktery jak pises nemas problem dodrzet, pokud mas pred kazdym obchodovanim na stole check list a kazdy vstup dle nej kontrolujes, pokud kazdou seanci zaznamenavas a vyhodnocujes, a treba o vikendu vse znovu projdes, tak delas presne to co delam napriklad ja porad dokola.
Mam na burze odlisne 2systemy. Jeden live a druhy demo. Muze se stat cokoliv a pokud DD prvniho sys. je neunosny, prepnu na druh system ktery paralelne obchoduji jako demo.

napsal jsem svuj nazor a nikomu jej nevnucuji ......

mej se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Jogo:

urcite nejsem v pozici abych zde kohokoliv poucoval...... pokud me nekdo oslovi a treba jako Navratil pozada o komentar, tak dam svuj nazor tot vse.

Me pozicni obchody jsou velmi jednoduche a podobne techniky najdes vsude na netu, dokonce jsem je uz zde na FIN myslim uz daval.

PPavell:

obycejna horizont. line - klik pravou mysi na linku v grafu a potom vyber MODIFY TEXT - muzes dale nastavit barvu, sirku atd.


borax:

intradennim tradingem jsem vydelal dost na to abych uz nemusel na podobne veci reagovat

no flame :)

mejte se focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus Napsal:
-------------------------------------------------------
> Me pozicni obchody jsou velmi jednoduche a podobne
> techniky najdes vsude na netu, dokonce jsem je uz
> zde na FIN myslim uz daval.

Tak preco by si ich zopar znova nemohol dat?
Vies, co je vyhoda diskusie o tradingu oproti knihe o tradingu?
V knihe sa pise o lavej strane grafu,v diskusii sa mozme bavit o pravej strane grafu.
Jeden zivy obchod zadany na pravej strane grafu nam da ovela viac ako 100 backtestovych na lavej strane grafu.
Pises tu dlho, prisiel si tu uz ako skuseny a ziskovy trader, tak by snad pre teba nemal byt problem hodit tu sem tam nejaky zivy pozicny obchod.
Ale ked nechces, nemusis...
Hlavne ziaden flame, ako pises.. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý deň

Keďže vidím, že poväčšina tu obchodujete trh TF chcel by som sa spýtať jednu vec, ktorá ma istým spôsobom blokuje. Ja momentálne idem na demo účte od spoločnosti XTB ( Je to z dôvodu, že demo účet nieje časovo obmedzený a mam ho už asi pol roka ). A tu nastáva problém. Ak vstúpim do obchodu hneď som v strate cca 100USD (Pri trhu SaP asi v strate 60USD). Viem, že vždy sa vstupuje do trhu so stratou. Komisie a spead. Ale ak tu čítal, že dnes som dosiahol dvakrát PT 220USD a pod tak si neviem predstaviť, či aj Vy musíte najprv prekonať vstupnú stratu 100USD ( pochybujem o tom ). Neviem si potom predstaviť SL 150USD. To ak sa obráti trh proti Vám o 50USD tak vystupujete ? a čakáte kým trh dosiahne 320USD od vstupu ? Myslím, že nie. Preto sa ku Vám obraciam o prosbu či je to tak. Alebo je chyba v XTB ?

Poprosil by som Vás o pomoc aj tým, že mi prezradíte aká je bežná reálna strata hneď po vstupe do trhu . Myslím si, že 100USD je veľa.

Ďakujem Vám pekne za rady a odpovede.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pavel K.
Ahoj, tvůj dotaz plně chápu. Je to z prostého důvodu - úspěšnost.
Svůj live účet jsem nezačínal s příliš velkým vstupním kapitálem, tudíž jsem musel prvně přispůsobit risk, poté jsem k risku musel přizpůsobit nějaký mnou vyhovující PT. Obě tyto hodnoty byly zjíštěny na základě MAE a MFE právě s ohledem na úspěšnost a také robustnost systému.
Navíc z pohledu psychiky nejsem rád příliš dlouho v pozici.

Samozřejmě je to jen prozatimní moneymanagement. Strategi s přibývajícím učtem budu obchodovat na 2 a později 3 sady kontraktů čímž využiji větší potenciál trendu. Bude zahrnuto i ochrana již rozjeté pozice posouvaným SL apod.

Takže zatím sem v prvním stádiu celé strategie.
Kdyby ti nebylo něco jasné, ptej se.
:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...