Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

All:
Vzhledem ke skutečnosti, že se tu rozjela diskuze na téma videa ze seancí a jsme příliš mimo téma tohoto vlákna, pokračuji ve vlákně: www.financnik.cz/forum/read.php?5,34119,page=6

Tet40:
Díky za tvé příspěvky. Za celou dobu jsem je nijak nekomentoval, ale hodně z nich čerpám. Nenech se prosím odradit od přispívání do fóra, byla by to škoda.

Vašek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rogi:

>>?kdyz vstupovals myslim 3. vstup dival jsem se ze LIM s SL do log.zony by asi vyšel, no promne to bylo pred LOD, >>ty svym vstupem planovals SL kde?

Ano je to tak, ale logická zóna byla nad mým maximálním SL, takže jsem šel do rizika. LOD byl blízko, ale dál než $100, což stačí na můj posul SL na BE, a takové situace beru.

Fid:
To se stává. Když jsi dodržel plán tak jsi měl vlastně úspěšný den. A když ne, tak máš aspoň materiál k poučení. Tak to beru já. A zítra znovu, lépe a radostněji :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

urbanr:
radost ta mi nechybí :D , každý den se nemůžu dočkat až přijde 15:30. Jinak nějakej ten SL jsem už čekal jelikož mi stoupala uspěšnost tak statisticky prostě nějaká ztráta musí přijít :o)

mikki182:
děkuji, sice jsem toho přečet už hromadu ale tyhle články mi museli uniknout (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj focusi, chci se Tě prosím ještě zeptat k obchodování DIV, DTB, HAS na SR úrovních pomocí IMD, jak řešíš/řešit tyto situace: Občas se totiž stane, že trh TF jde jedním směrem, ale ostatní trhy jdou na opačnou stranu po delší dobu (Intermarket divergence). Týká se to hlavně patternu DIV. Tvoří-li se totiž na High/Low dne, vzniká signál. Ten se ukáže jako neplatný, trh pokračuje ve svém směru a tvoří další High/Low dne, čímž vytváří další vstupní formace, ať už tím, že je pořád na High/Low dne, nebo dosahuje dalších SR úrovní (pivoty, celé číslo). Pro ukázku dávám screen z 18.1.2011, což byl v tomto smyslu asi nejhorší den. Díky RRR to většinou několik ziskových obchodů rychle spraví, tak jako zde obchod 8 a ztráty umaže, ale je mi jasné, alepoň mám ten pocit, že tímto způsobem bych se mohl docela snadno dostat do problémů... Chci se zeptat, jestli tyto situace dokážeš řešit pomocí citu, takže bych měl nakoukávat, a pak se je snažit diskréčně filtrovat nebo brát signály tak, jak jdou a hledat nějaké odchylky ve statistikách, třeba čas vstupu, na které SR se pattern vytvořil, atd. (Vím, do začátku omezit počet obchodů, ale jak to dělat bez tohoto pravidla? :) Vyřadit pattern by asi nemělo smysl. Nevím jak to máš Ty (nebo spíše kolega), já mám takhle průměrně 2 obchody za den a cca 70% tvoří právě obchody DIV. Zbytek DTB a HAS, ale těch je v součtu velice málo. Díky focusi. Ahoj. PS: všechny popisky v grafu nejsou kompletní, především zakreslení IMD na 1 min grafu...

15376

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Orfiku, predem chci napsat ze nebudu prezentovat zadny OS. Je to jen par postrehu a nametu k zamysleni. Navic uz intra neobchoduji a tak je lepe kdyz do debat moc nezasahuji, ale porad si je rad prectu. Tuj graf bych musel okomentovat krok za krokem a byla by to debata na nekolik stran .....nezlob se ale uz ted mam malo casu a spoustu prace. Zasilam Ti v priloze komentar vcerejsiho obchodovani a nasich vstupu. Je to tam trochu v hadankach, ale nekdy je lepe prijit na veci sam a navic bych musel verejne popsat edge jednoho tradera ktery jej vytvoril a to neudelam. Opravdu nejpepsi je sledovat jeden nebo dva paterny a udelat trading co nejjednodussi v oblasti vstupu a vystupu. Proto take davam screen ohledne IMA vs MARKET OPEN. Nevyskytuje se casto a proto je dobre mit jeste dalsi patern, ale pro nacviceni trpelivosti je idealni. mej se focus

15380

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To focus:
Ahoj Focus.
Já už moc sem do této diskuze nepřispívám, já to jenom občas čtu. Gratuluji k úspěšnému tradingu, měl bych dotaz:
Proč již neobchoduješ intradenně ? - je to z časových důvodů - to by si ale neučil ty tradery, nebo z důvodu ziskovosti ?

Děkuji za odpověď

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Krakra:

je to kvuli casu a take uz nehledam tolik akce. Mozna se jeste do intra vratim, ale urcite ne nyni. S tradery komunikuji pres PC a nensedim u cele seance. maji ruzne ukoly podle toho co jim nejde a chteji to usmernit - vecer pak probirame jednotlive situace a spolecne je konzultujeme. nedelam to ani komercne ..... je to jen urcity pokus jestli je mozne nektere veci uspisit. V budoucnu budu mentorovat sveho syna a tak chci vedet co je a neni mozne.
Tos tak ...... at se dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Focusi, ale i ostatní full time, v souvislosti se zmínkou o mentoringu bych chtěl požádat o radu, samozřejmě v rozsahu a detailech jak uznáte za vhodné. Tradingu se věnuji pár let a mám pocit, že teď stojím před nějakým kvalitativním mezníkem, který nejsem schopen překročit. Prošel jsem obdobími zmateného klikání, systémů někoho jiného i vývojem vlastních systémů. Teď už nemám už problém držet plán a stopku, přijmout ztrátu, mám nakoukáno spoustu grafohodin, chápu že nakupovat se má levně a prodávat draho, že se nemá honit trh. Jsem ve stadiu, kdy mám pocit že občas i vím, co a proč se na trhu děje, jestli je nálada long nebo short nebo chop, prostě už si myslím, že jsem se dostal výš, než je úroveň nováčka který kliká bez nějakého rozhledu a znalosti souvislostí. Ale stejně nejsem schopen tohle všechno nějak přetavit do konzistentně ziskového obchodování, v podstatě se pořád plácám kolem nuly ať už je systém čistě mechanický nebo částečně diskréční. Chtěl jsem tedy požádat o nějakou radu, co dál, co byste poradili člověku, který už o tradingu leccos ví, je dejme tomu středně pokročilý, ale stejně ještě potřebuje v nějakém ohledu dozrát, postrčit, aby si všechno sedlo a mohl začít smysluplně tradovat. Pokud jsem to nepopsal moc srozumitelně, tak se omlouvám, ale těžko nějak podrobně popisovat myšlenkové pochody a duševní stavy na tomto relativně malém prostoru. Každopádně díky za všechny reakce.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

focus Napsal:
-------------------------------------------------------
> predem chci napsat ze nebudu prezentovat zadny OS.
> Je to jen par postrehu a nametu k zamysleni. Navic
> uz intra neobchoduji a tak je lepe kdyz do debat
> moc nezasahuji, ale porad si je rad prectu.


Mozno by nebolo od veci tu hodit zopar svojich pozicnych obchodov realtime pre inspiraciu a poucenie publika. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...