Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ten support som tam mal aj ja. Trh sa može od supportu odraziť alebo ho prelomiť a - budem sa už opakovať- v trhoch ja jasné iba to že nič nie je jasné. Na jeseň minulého roku trh klesal niekoľko dní až jedného dňa zastal a zdalo sa že došlo k obratu. Tak som ten obrat zobchodoval. Trh však klesal ďalej a výsledkom bolo velké gulové s temer katastofálnymi následkami.
Nech sa darí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 roman 06: Dnes opäť zle :-)
Najskôr som špekuloval na prerazenie I. korekcie short čo bola aj SR úroveň - schytal som SL. Krátko nato som otočil do long - keďže obe EMA mali tendenciu UP a schytal som druhý SL dnešný deň. Takže tak...nic moc. Poklesol som o 10 % účtu a som na 3000... Ty?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Budem sa musieť zamyslieť. Aj keď PP + TN vtipne napísali že ani svoje priateľky nemeníme pri prvých nedorozumeniach.... Včera sa mi môj vstup do obchodu zdal logický: 3x odskúšaný pokus do long, obe EMA v downtrende, napriek tomu obchod na krátku stranu nevyšiel. Dnes som mechanicky obchodoval prieraz 1.korekcie - neúspešne. Tuším tam opäť bol pattern ExC ( ak ho mám dobre definovaný). Potom som obchodoval prieraz druhej korecie - tentokrát long a taktiež prd. "Kamienky" ešte na účte mám, treba len vydržať :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams

zda se mi ze trh si dela uplne co chce a ze nejde si situaci v trhu ,,spravne,, vysvetlit a spravne zobchodovat a vydelat, je tam tolik ruznych myslenek a vicemene chytri se perou se zacatecnikama atd. tudis prvni korekce nebude vzdy fungovat,protoze je mozne ze spousta lidi obchoduje ,,proti,, prvni korekci. nebo proti HaS atd. Myslim ze podstatnejsi se bude zamerit na vystupy,respektive co delat po vstupu, jestli z obchodu neodejit protoze se signal mel ihned potvrdit a rozjet, a nebo vidim ze se rozjel a tak si muzu dovolit diky zvysene volatilite atd posunovat trail SL atd. zkratka zkuste vzit trading z pohledu vstupu hodu 5ti korunou a k tomu ,,spravne,, rozpoznani potencialu vstupu, podle toho co se po vstupu deje.

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

:) jasneee. Ideme dalej :)
Trh si naozaj robí čo chce. Trh je živá vec, myslenie a konanie reálnych ľudí v daný okamih. Focus niekde uviedol že správanie trhu koncom roka 2008 vôbec nekorešpondovalo s koncom roka 2009. napadá ma kacírska myšlienka že všetok backtest vychádza z vecí ktoré sa už stali a ktoré negarantujú ako sa bude trh správať zajtra alebo pozajtra. Ale som v pohode. Cieľ máme jasný

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams myslel jsem jak jsi zobchodoval ten obrat vloni...

jinak moje strategie zohlednuje vice veci ktere v podstate porovnavam uz pri otevreni trhu a predem uz vim kde zhruba a za jakych podminek vstoupim... a pak zalezi jestli se takove podminky stanou coz se vcera ani dnes nestalo tak jsem byl bez obchodu a klidne budu bez obchodu dalsi dny nez mne to vsechno zapadne do sebe tak jak ma... Jinak s uctem taky bojuju jak ty :) takze se muzem sledovat do budoucna jak to pude... at se dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams:

tak ti přeji abys ještě nějakou dobu vydržel. A hlavně ti přeji klidnou hlavu do dalších obchodů, protože riskovat tolik na jeden obchod asi člověku nepřidá.

Pokud ti můžu radit, tak zapomeň na TF a pokud obchoduješ 1. korekci, tak běž na NQ a riziko se ti zmenší na skoro půlku.
Píše se o tom pořád dokola (naposledy třeba v diskuzi k pondělnímu článku), základem je kontrola rizika. Prostě 10% denní risk není nic jiného než chamtivost a doufání v ziskový obchod, který tě zachrání (píšu z vlastní zkušenosti). Což je prostě blbě.
Zisky neovlivníš, ty prostě přijdou a bude dobrý měsíc nebo nepřijdou a bude slabý měsíc. Ale kolik ztratíš je jediná věc, kterou ovlivnit můžeš.

A je to sice hra s čísly, ale člověk musí myslet i na klid, aby těch čísel dosahoval. Příklad - s dvěma vstupy denně můžu vydělat více než s jedním, ale taky daleko více riskuji. A co je pro mě důležitější, když jsem na začátku a ještě navíc mám malý účet. Je pro mě důležitější "maximalizovat" zisk při vysokém risku nebo mít přijatelný zisk při snesitelném riziku (snesitelné riziko = klidné obchodování).

A když se vrátím k té hře s čísly, tak je taky potřeba si spočítat, který trh je pro mě nejvýhodnější. Já si udělal porovnání NQ s TF u 1. korekce na stejnou riskovanou částku. Vychází mi přibližně že risk na NQ je poloviční proti TF, ale zisk je u NQ 3/4 proti zisku na TF.

Nic ve zlém, mě to stálo hodně peněz než mně to docvaklo, ale chce to porazit chamtivost a začít být sakra opatrný. Sice se člověk bude posunovat nahoru hodně pomalu a bude to trvat dlouho, ale díky té opatrnosti bude mít člověk šanci se dostat výš.

Tak hodně zdaru, Láďa


Link to comment
Sdílet pomocí služby

2roman06: ten obchod vlani som tu už spomínal. Keďže sa mi predtým darilo ( začiatočnícke šťastie a sladká nevedomosť :)) tak som vtedy vstúpil do obchodu, v rýchlom slede som navýšil na dva kontrakty a pri pohybe mojím smerom som sa preklikol a prikúpil som ďalšie 2. So štyrmi kontraktmi som ešte "dal dýchať SL". Poučenie z vlastnej chyby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...