Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

PavelK: ano, ano. Přesně nad tímhle jsem právě teď přemýšlel, že by to bylo nejrozumnější. Ono totiž bát se těch reportů a vůbec nevstupovat by přece ovlivnilo spoustu obchodních dnů - pořád jsou nějaké reporty. A kdyby report dopadl dobře, tak se to mohlo rozjet správným směrem, ne? Díky za radu. P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

abrams: Gratuluji k pěknému obchodu. Ty tedy někdy jedeš 1.korekci a někdy něco jiného? Podle čeho se rozhoduješ? Píšeš, že jsi dneska v 1.korekci "nevěřil". Jde tedy o pocity nebo indikátory? Nic ve zlém, prostě mě to zajímá, já jsem nějaký zásadní důvod proč by korekce nemohla vyjít neviděl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams : Pekny obchod, blahopreji. Ja sel velmi konzervativne az na korekci pres PP na 609.5, ale bylo uz dost pozde, ve stredu jezdim s mladym na trening, takze jsem to musel zavrit po pul pate na 607. Ted koukam v restiku u nealko pivka jak cena prosla mym PT, ale to nevadi. Jelikoz nenenechavam obchody bez dozoru, coz by pri presunu hrozilo, tak dnes jen takove vetsi BE :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Neskoro ale predsa :) Bratia Češi, pil som Rulandské modré, víno s přívlastkem výběr z bobulí -vinařství Kubík - doporučujú 9 z 10 alkoholikov :)
Dosť som v poslednej dobe uvažoval ako ďalej.... a vlastne uvažujem aj naďalej. Čítal som tu príspevky typu " idem mechaniku, mechanika mi velí vstúpiť tak som vstúpil aj keď som nebol celkom presvedčený.... hádzanie mince... bol som +200 ale kedže mám OP tak som 200 nevzal a skončil som SL alebo BE +5.... "
Som len začiatočník, navyše som dnes pil to VYNIKAJÚCE KUBÍKOVO víno a som vďačný za každú vašu radu, ALE: Dnes sa mi zdalo že by ten obchod mohol vyjsť ako si predstavujem... a ono to naozaj vyšlo. Kalkuloval som na prerazenie SR pri downtrende. Nebolo to podľa backtestu. Podľa OP prierazu prvej korekcie by to bolo +300 s odretými ušami, takto som to riskol - trh nebol pod oboma EMA ale mal jasnú tendenciu do dowtrendu a príkaz som umiestnil pod SR úroveň ako som ju ja videl. Eto vsjo :)
Nech sa darí a " nech NÁS sila sprevádza"
P.S: nezabudnite, vinařství Kubík :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak som si dnes ráno prečítal môj včerajší príspevok s triezvou hlavou :( . Myslel som že keď som nezobchodoval break I. korekcie tak teň deň už obchodovať nebudem. Špatný Vstup mimo OP. Podvedomie dostalo nebezpečný signál že i takto to môže ísť... Na druhej strane vstup nebol " z brucha", trh bol v downtrende a vstup som umiestnil 2 tiky pod (mnou) definovanú SR úroveň. Budem si k tomu musieť ešte poriadne sadnúť. Asi bude najlepšie keď sem nebudem prispievať. Ale čítať budem všetko! Prajem príjemný deň a nech sa darí. (tu)
Palo.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams,

cest na výběr máš. Můžeš si zvolit tu úplně jednoduchou, nad kterou spousta lidí ohrnuje nos, ale taky to vydělává a je to bez emocí. Viz třeba 1. korekce. Jednoduchý trenažér, jak se naučit obchodovat. A pokud si vybereš mechaniku, tak ji prostě musíš slepě následovat, žádné vynechávání.
A nebo můžeš začít diskrečně, způsobů je milión, ale tady je potřeba umět si odpouštět chyby a brát je jenom jako zkušenost a smířit se s tím, že reálné výsledky se budou dost lišit od backtestovaných. A tady je hodně stresových faktorů a záleží jenom na člověku, jak to zvládne.
Já osobně jsem si to vyřešil, protože na diskreci jsem na začátku neměl (ještě teď si pamatuji svoje boty z května, září atd., takže s tím odpouštěním mi to moc nefunguje, navíc jsem se pak stresoval u každého vstupu, jestli je podle plánu a spíš jsem to řešil, že když jsem měl pochybnosti, tak pokud jsem vstoupil a obchod vydělal, tak byl podle plánu a pokud prodělal, tak to byla chyba, což určitě není dobrá cesta). Takže jsem začal s mechanikou a už vidím, že to funguje, já jsem schopen to obchodovat bez problému. Tento měsíc dokonce nemám na trhy vůbec čas, takže to obchoduje místo mě žena, kterou jsem to naučil. A já sám se teď po večerech učím novou věc (market profile) a s tím začnu diskrečně, ale nikam nespěchám a ostrý start je zatim v horizontu roku.

Tak hodně zdaru.

Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, tak dneska na FDAXu SL. Počkal jsem, až budou všechny indikátory v souladu a vstoupil jsem 9:20 long 5687,5. Šlo to pěkně mým směrem až +10b - do poloviny zamýšleného PT. Pak trh rychle obrátil. PT 20b je asi na současný ranní FDAX moc. Možná bych i tady měl zařadit dřívější posun na BE (mám až po 16b).
abrams: Piš klidně dál, tvoje včerejší pocity úplně chápu. Ptal jsem se, protože chci mít jasněji kdo co zhruba obchoduje.
beru zpět to o tom PT - kdo dokázal zahytit ten dnešní short, tak děsně vydělal:) třeba i 50b! neuvěřitelné!!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 abrams :

:) No je hezke videt jak te ten obchod potesil. Nicmene z hrusky dolu jak se rika. Dnes uz zase s cistou hlavou a bez emoci. Prijdou dalsi obchody, a mohou byt stejne uspesne, ne-li uspesnejsi. Hlavne se plne soustredit. Si pamatuji kdyz jsem driv vydelal za tyden dva tisice, tak jsem taky zapaloval ohne na kopcich :) , no a na druhy tyden jsem to zase vsechno odevzdal. Dnes uz to sice neni takovy adrenalin, zato to vic vynasi :). Vsechno se casem poda kdyz se na tom pracuje.

Btw: Ten tvuj vstup nebyl vubec scestny, ja sem mel asi 15 minut pred prolomenim znacku na 612,3 (Obrat 1-2-3 podle Rosse na 900 tick) Ale neni to muj plan, takze to bylo jen pro info. Kazdopadne to byl dobry vstup.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...