Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 Pepe2000 :

Vis v cem je tedy problem ? Ty si musis uvedomit jednu vec a napsat si ji asi nekam nad monitor hodne velkym pismem.

"Dobrou praci odvedu jedine tehdy, kdyz dodrzim svuj obchodni plan. I v pripade, ze jsem behem obchodovani podle planu utrpel predem definovanou ztratu, obchodoval jsem spravne a dobre. Ztraty jsou soucasti me prace. Dodrzim-li behem obchodovani svuj plan (pocet vstupu, kontraktu atd), obchodoval jsem dobre, bez ohledu na financni vyjadreni meho snazeni"

Toto je jedina cesta. Kdyz budes chtit kazdou ztratu kterou obdrziz zamaznout multikontraktem, tak jsi predem odsouzen k nezdaru. Srovnej si to napr. s piloty F1. Jezdec kterej vyhraje sezonu taky nutne nemusi vyhrat vsechny zavody v sezone. Prohra je soucasti jeho profese, stejne jako te nasi ;)

At se dari
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnešok nestál za nič.
Chcel by som sa poradiť: Rozumní dnes nevstúpili a tí čo vstúpili do trhu, väčšinou long krátko po open. Ja som po open nevstúpil a kedže trh opakovane vcelku neúspešne vyskúšal long tak som uvažoval že by to šlo short krátko po štvrtej na 601.3, kde sa mi ukazovala SR úroveň. Viem že to bolo blízko low ale v trhoch je isté len to že nič nie je isté, navyše aj graf bol pod EMA 34 aj pod EMA 204. Obchodujem na tickovom grafe - 330 a dodatočne keď som pozeral graf 10 RB tak tam bol tuším Extremcross FinWin-u ( ak som ho správne pochopil).
P.S: Máte niekto skúsenosti s tickovými grafmi, pls?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

... ste sa do mňa pustili! Takže takto: Mylím že najlepšie je obchodovať s trendom, v tom sa asi zhodneme všetci. Už som si stokrát povedal že vstúpim do obchodu keď bude jasne definovaný trend - napríklad keď bude trh nad (pod) oboma EMA so stúpajúcou (klesajúcou) tendenciou najlepšie definovanou pomocou swingov. Včera trend nebol jasne definovaný, napriek tomu som vstúpil do short pretože som uvažoval že po 3 pokusoch trhu do long je možnosť pokračovania na krátku stranu. To je celé. Ak som niekoho urazil tak sa ospravedlňujem a tú časť o rozumných beriem späť. Kľudne mohol niekto z vás napísať že čo za blbca otvára pozíciu na krátku stranu... . Zaujímalo ma či uvažoval niekto podobne a či má niekto skúsenosti s tickovými grafmi. To je celé....
Nech sa darí ... či nech vás sila sprevádza.... ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte, jak jsem vcera popisoval muj problem se vstupem do trhu (pozdnim) tak to bylo presne kvuli situacim, jako se stala dnes. Problem byl ze v predchozich dnech to bylo kontraproduktivni, dnes kdyz uz jsem se tomu chtel vyhnout, tak se presne stalo to cemu se snazim celou dobu vyhnout - trh mi tuknul do prikazu (vyplneni) a hned pokracoval opacnym smerem (vystup). Pokud by k tomu nedoslo, dle dalsiho signalu by dnes byl PT. Asi opravdu zacnu pretestovavat na klasicke RB...:-( Tak at se dari

12349

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...