Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Pepe2000:

máš v tvém OP zahrnuto i to, kolik max. můžeš v % za 1 měsíc ztratit? Myslím si, že to je celkem dobrá "berlička" jak se udržet v tradingu co nejdéle. Jestli jsi dodržel v lednu OP na 100%,tak je vše v pořádku. Pokud ne, tak je potřeba hledat příčinu tvých vstupů mimo OP.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, jedu od 4.1. paper PA (flag, DT/DB, 2b). Tento paper chci jet jeste minimalne dva mesice, nez prepnu na live (jestli si budu jeste pamatovat, jak se to na platforme vlastne dela:-) ) Do te doby budu studovat MM, aby se neopakovalo to, co loni v prosinci, kdy jsem poklesl s uctem behem 14 dni na zacatek. Svoji puvodni mechaniku nejedu, nebot je koncipovana na prvnich 2.5h a v tuto dobu budu od poloviny unora jeste v praci, takze se vyse uvedenymi PA formacemi zameruji na cas. rozmezi 17:00-22:00. Mimochodem za leden by ma stara mechanika vydelala min. 980 USD v NQ pri 14 obchodech. U teto PA se zameruji na aplikaci zakladu MM, napr. risk 1% je pro mne neskutecne pohodlny a clovek k tem ztratam hned pristoupi jinak. Navic nektere patterny (2b) vyzaduji opravdu male stoplossy, treba muj dnesni obchod v YM - sl jen 60usd, riskuji tedy dokonce jeste mene nez 1%. I kdyby pattern vypadal sebelip, do obchodu nejdu, pokud sl nemohu umistit do logicke zony. Toto vidim jako velkou vyhodu proti stare mechanice, kdy jsem sice vstoupil dle planu ale videl jsem, ze sl neni nad/pod swingem ci jinou logickou urovni. Pak casto nasledovalo vymeteni a dal uz to znate. Denne max. dva obchody, z toho jen jeden muze jit proti EMA 40 (nerad chodim proti kratkodobemu trendu, ale statisticky to vychazi, pokud ma pattern nejaky podpurny faktor, napr. pri dnesnim obchodu - vrchol na podobne cene v patek) Vysledky za leden jsou pro me vzhledem riskovane castce naprosto uspokojive. Obchodu: 25 DD: 120 USD RRR: 1,3 (male cislo, ale ninja nebere v uvahu BE, takze bez BE obchodu je RRR 1.88) Uspesnost: 70% Zisk po odecteni komisi: 1242 USD (RRR a uspesnost nejsou presna, preinstalovaval jsem v lednu platformu) Sice jsem psal, ze sem nechci davat sim obchody, ale dnes trh vyrobil prikladny 2b a ja (vyjimecne) zacal mesic ziskovym obchodem:-)

12340

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pepe2000:

Ouch. Muzu se jen zeptat, kolik si mel mit v lednu obchodu podle OP, resp. kolik ti jich dal backtest, a kolik si jich mel v realu ? Imho tady bude problem... Nevim kolik si presne ustipl z uctu, ale jestli ti muzu poradit... nejed ani paper.

Proc ti nedoporucuji jet paper : Samozrejme nevim jak jsi na tom psychicky, ale kdyz proobchodujes 1/2 uctu za mesic, tak mas asi problem s disciplinou, tzn. nejsi uplne v pohode, at se ti to libi nebo ne. Jestli chces napravit co se ti povedlo vyrobit, tak nesmis mit pocit ze "hrabes" zpet. Kdyz pojedes paper, nebudes zodpovedny a budes "obchodovat" tak dlouho, dokud v paperu nevyrobis zisk. Coz bude jednak nerealne obchodovani, a jednak pocitove tu ztratu zdvojnasobis, protoze paper budes pripodobnovat k realu a ziskas pocit ze jsi "tohle" mohl vydelat, kdyby to bylo live.

Nech to mesic byt a ty penize si na ucet dohod (jestli mas samozrejme tu moznost). Teprve potom se podivej jak jdou trhy, snaz se na to ze jsi takhle ujel vicemene zapomenout, a pokud mozno se nefixuj na to ze musis z trhu ziskat tu pulku uctu zpet. Hlidej si max denni risk a zacni normalne obchodovat. Jestli budes mit pocit ze "se ti chveje ruka", nebo ze je neco spatne, tak s tim prestan, pockej jeste par tydnu a podle moznosti si na ucet prihod jeste dalsi penize. Zbavis se pocitu ze ti trh neco dluzi a budes moct racionalne uvazovat. Nemusis delat jeden obchod denne, ale kazdopadne si musis hlidat max. denni risk ! Drz se planu a neustale kazdy den porovnavej, jestli podle nej obchodujes. Jsi zrejme v nejtezsi fazi. Musis si proste rict nahlas co vlastne chces. Jestli si na trhu jen hrajes, a nebo jestli chces v realu dokazat to, o cem tu polovina lidi jen sni, nebo se na to treba i pripravuje. Problem je, ze kdyz to prijde, a ty si to uvedomis, je to tak silne, ze se ti z toho rozklepou kolena a chyby prijdou (focus o tom mluvi jako o "schopnosti ustat zisky") btw : kdepak se nam focus asi toula ? :) At je to jak chce, musis brat vazne hlavne sam sebe, a byt zodpovedny sam pred sebou. Kdyz preobchodujes, nikdo te nepozene k zodpovednosti, ale nasledky ti budou pricteny vzdy. Mej to neustale na pameti.

Tak hodne stesti
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob dobre jsi to napsal (tu) naprosto souhlasim

Peepo ja jsem mam tu zkusenost ze jsem projel 1600 z uctu 4600 to je zhruba 35% uctu... no a taky jsem bojoval s tim co pise Rob porad me to zralo ve svedomi jak se to mohlo stat a jak to musim ziskat zpet atd... ale takove pokusy te dohani pomalu a jiste jenom k zoufalstvi...

Trvalo par tydnu nez jsem definitivne si rekl ze stalo se mam jeste 3000 usd a jedu dal proste jsem prestal myslet na to ze jsem kdysi mival 4600, ted mam 3000 a ted jedu od znova se 100% disciplinou... no a pomalu uz se hrabu zpatky a co je nejdulezitejsi, tak to ze jsem celkove v pohode a netrapim se tou "ohromnou" ztratou ktera me postihla...

Jono focus nekde zapadl ve snehu asi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rob:
Problem bol samozrejme v nedodrzani OP. Ale to sa deje az na zaklade psychickeho problemu, ktory mam s ustanim straty. Problem sa zacal zvacsovat ked sa mi podarilo 1 den dohnat stratu v poobednajsej seanse a potom zas navysenim kontraktov. No a potom som v priebehu 3 dni vytvoril celu stratu. O.i. som obchodoval 10 kontraktov. Velmi podobne to vyzeralo aj ked som vymazal moj prvy ucet. T.j. ja si sam uvedomujem kde robim chybu a s cim mam problem, len este musim prist na to ako to zastavit. Mam toho o psychologii tradingu precitaneho dost. Vsetky knihy co su na tomto serveri + par dalsich knih. Myslim si ze viem identifikovat problem ale zatial nepoznam riesenie,

Sam sa absolutne nepoznavam - v normalnom zivote sa spravam presne opacne. Skor by som povedal ze som opatrny ako hazardny clovek. Toto bude zrejme narocnejsia prekazka, ale citim ze akonahle vyriesim toto tak sa posuniem o obrovsky krok vpred.

Papertradovat budem pretoze pri papertradovani som nikdy nemal problem. Resp. nemam absolutne ziadny problem kym nejde o realne $$$. A takto aspon budem v kontakte s trhom.

mira_k:
to je mozno pravda, ale tie trhy absolutne nepoznam. TF sledujem uz treti rok a aj ked sa neda povedat ze by som bol na tento trh expert - asi mu zo vsetkych trhov rozumiem najlepsie.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Pepe2000,

hm tak to je podle mě velká škoda,že jsi si to pokazil dá se říct jen navyšováním kontraktů,to už opravdu zavání gamblingem a ne tradingem.Jedno z možných řešení by možná pro Tebe mohl být přechod k brokerovy,který má velké požadavky na margin(třeba IB má na TF 2500/k),kde by jsi byl nucen obchodovat méně kontraktů kvůli velikosti účtu a nedostatku prostředků.Pokud máš tak velký účet,že by ani tohle omezení nebylo možné,potom bych Ti doporučil stáhnout část peněz zpět nebo je zablokovat do nějaké jiné třeba i poziční pozice,aby jsi prostředky neměl kdykoliv k dispozici.

Přeju at se daří ;)

borax

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...