Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

to Rob99:
Sice dva roky za focusem, ale zase obrovský kus před většinou z nás. Takže máš zase můj obdiv. Líbí se mi, že se umíš přizpůsobit aktuální situaci, to já pořád neumím. Proto jsem se tě chtěl zeptat, jakým způsobem to děláš? Jestli máš speciální OP, na který přejdeš nebo jestli to řešíš nějak podle "citu"?
btw. Včera pěkný obchody. Člověk, když to vidí už všechno rozvinutý, tak mu to připadá zcela logický, ale zobchodovat to live, klobouk dolů!
Díky za odpovědi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Neprijde mi to az tak obtizny, protoze mam hodne nastudovano a prvky PA se mi libily vzdycky. Driv jsem jim akorat nerozumel proc vznikaji, kdy vznikaji, co bude nasledovat a jak se to ma obchodovat. Kdyz se prepnu na mensi tf, vidim okamzite co se muze a co uz nemuze obchodovat. Vzhledem k relativne nizkemu risku a z meho pohledu mikrosveta zadne testy nemam, proste obchoduju to co vidim. Je to komplexni pohled ktery zacina paternem ktery je momentalne k dispozici, oblast pro PT, oblast pro SL, chovani ceny a vstup. Nic vic. Staci se podivat jakych kouzel ve velkem provadeji Gladiator a JiM36...

Co se tyka prizpusobeni... Uz jsem o tom nekde psal. Mam vyvinuty pomerne rozsahly kontrolni system celeho meho snazeni, a co neustale provadim, je kontrola vsech parametru vykonu strategie, provedene obchody vyhodnocuji 2x jednou bezprostredne live, pozdeji pres TA , zaznamenavam chovani trhu, statistiky ruznych typu dne, rychlosti obchodovani na trhu, rychlosti dosazeni PT, mam statistiku rozsahu Hi-Lo usecek pri ruznych tf pro urceni vstupu a jak to dopadlo, v dloudobych planech mam neustale pred sebou planovane profity, backtest profity, real profity, k tomu navazuji statistiky jak to bylo podle automatu (mam ten svuj hlavni system jako takovy vicemene AOS v SierraChart), jak to bylo podle backtestu a jak to dopadlo v realu, statistiky "vyteznosti" systemu opet podle back a real, jak to dopada s korekcema v 1/3 predpokladaneho pohybu, jak v polovine, jak dlouho trva range pro atack dalsiho high, co predchazi obratu, casova pasma rozjeti trendu po fundamentech, jakych range se pri nich dosahuje... atd.atd.atd.

Takze kdyz neco zacne byt "hodne jinak", zacinam okamzite jednak, nebot jak rika jeden ze 14 curyskych axiomu... Jestlize se lod zacina potapet, nemodlete se... Vyskocte ! Dost se mi v praxi osvedcuje a patri k mym oblibeny ;) I kdyz je muj OP zalozen na pomerne logickych vecech a nemam tam moc te mechaniky, neznamena to ze ho budu slepe obchodovat i v dobe, ktera tomu neni prizniva. "Hodne jinak" znamena napr. to, ze listopad, prosinec byl ok, leden uz min a unor mi padal do minusovych procent.

Takze tak no. Ale bud klidny, neumel jsem to hned. Nez jsem se naucil prizpusobovat, stalo mne to i par penez... a je to proces trvaly, ktery trva jiz nejaky ten patek.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ty jo. Nevim teda jak tady ty prispevky funguji, ale napr. ten Gordonuv se mi zobrazil asi az po ctyrech hodinach v mistech, kde pred tim nic nebylo :) ... No nic.

2 Gordon :

Tak to by mne opravdu zajimalo, jak bys asi chtel tohle okomentovat live. Nez bych tu popsal co delam, tak by bylo po pohybu. Puvodne jsem ti psal dopoledne takove delsi povidani o tom co si o tom myslim, ale nakonec jsem to smazal.

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordon:

to mi prijde dost divne od tebe zrovna takovyto typ prispevku. To bych cekal jeste od nekoho, kdo nema v obchodovani moc jasno.
Navic pred obchodem se kazdy soustredi na obchod, tak bych se divil, pokud by nekdo jeste vkladal neco na forum. To uz si spis muze zaridit nejakou videomistnost a tam komentovat obchodovani online.
A stejne nejaka predikce je naprosto k nicemu. Trh si po vstupu stejne udela, co chce. A i kdyz mam neco natestovano nebo nakoukano, tak to v dany moment nebo x momentu zrovna vyjit nemusi. A i kdyz screeny se vstupy jsou pekne a urcite to lidem pomaha, tak o uspechu rozhoduje daleko vice MM a statistika.
Takze pokud by Rob dal nahlednout trochu vice do kuchyne sveho kontrolniho systemu, tak bych urcite nebyl sam, kdo by to ocenil. Mne treba hodne pomohlo, jak MNovak popsal svoje schazovani kontraktu pri tom, kdyz se prestane darit. Implementace toho mi usetrila docela dost penez.

Lada

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

dneska se mně stala dost zvláštní věc. Obchoduji trh Russel 2000, používám Ninju pro umísťování příkazů a interactive brokers. Když jsem chtěl umístit dnes příkaz na SELL, tak se mi přes Ninju příkaz umístil do platformy Interactive Brokers, ale nebyl vyplněný i když byla cena až 9 ticků nad příkazem. Když se mně to nevyplnilo, ještě jsem zadal do trhu příkaz SELL za market, který se taky nevyplnil. Toto jsem udělal několikrát. Přitom jsem v TWS platformě oba příkazy viděl. Ještě teď mi příkazy pořád nefungují. Stalo se vám někomu někdy něco podobného?

P.S. samozřejmě, že byl obchod ziskový, ale beze mě

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem psal na podporu IB a ten problém museli mít asi všichni co obchodují TF, protože IB vypadlo spojení na burzu nebo alespoň tak mně to řekli na podpoře. Myslíte, že se mám domáhat nějakého vyrovnání díky tomu, že jsem kvůli jejich výpadku přišel o ziskový obchod?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 kuba :

Staci si precist smlouvu, tam zjistis jestli to ma cenu, nebo ne. Samozrejme to asi nastve, kdyz je "takovej hezkej den"... nicmene neco mi rika ze s nahradou skody neporidis. Z tech 15ti stran drobneho pisma je 14 o tom, jak oni za nic neruci a vsechno delas s vedomim... a na vlastni riziko (Nejsem u IB, tak samozrejme nevim presne). Spis mne trochu polilo, kdyz pises ze i kdyz zjistis ze se ti chova platforma nestandardne, tak ty stale posilas do platformy prikazy. To nemuselo skoncit vubec hezky. A taky by ti nikdo nic nedal... No ty vlastne rikas ze je tam furt mas... Tak to jsem zvedav jak to dopadne... dej echo. Zatim je short, tak jestli se ti vyplnili, tak muzes byt v klidu (relativne). Spis nez o nahradu skody, bych se zajimal, jestli ti tam nekde nejaky prikaz nevysi...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Rob99:

už jsem psal stížnost, tak dám potom vědět, jak to dopadlo. Jinak příkazy mně tam už nevisí, když jsem viděl, že se platforma nechová standardně, tak jsem ty příkazy ručně zrušil, to naštěstí šlo. Každopádně mě to naštve, když jsem v mírným drawdownu a takovej krásnej obchod, na kterým bych měl 260 USD na kontrakt nevyjde. Tato situace mě dost rozhodila, už radši dneska nebudu vůbec obchodovat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 kuba:

Dobre delas. Opravdu je to to nejlepsi. Nekdy se to proste stane, je to jenom technika.

2 yax:

No tak to jsem rad ze nejsem sam, kdo ma podobny nazory. Nechtel jsem tu rozpoutat OT diskuzi o tom kdo, proc, jakym zpusobem a za jakym ucelem prezentuje to co prezentuje. A hlavne to skryva jedno velke nebezpeci v moznosti nasledovani, prebihani od svych testu a planu k systemu nekoho jineho atd.

Nahlednout nahlednout... ty si dobrej :) Jak to myslis ? Vzdyt to co jsem popsal ti vystaci na rok prace. To nejsou podnety jak k trhu pristupovat, co sledovat a na zaklade ceho se rozhodovat ? Sem si myslel ze jsem toho popsal dost. Nebo chces vysledky mych testu a obchodu ? To je celkem k nicemu. Kazdy si prece musi nastradat svoje data k systemu ktery obchoduje ne ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To yax
neporozumeli jsme si o te predikci
je jasne ze trh si vzdy udela co chce a jedinou vyhodu kterou muzeme mit je statistika a MM, s tim bez vyhrad souhlasim, existuje jeste jedna vyhoda a tou je vedet kdo v dany okamzik asi na trhu obchoduje a proc? zda je to scalper ci pozicni obchodnik ci amater nebo fond, nerikam ze jsem takovy expert abych to presne specifikoval ale jiz vim a statistika na to taky ukazuje kdyz sjednotim graf skalperu, na s/r urovni a taky najdu signal pro pozicni a taky najdu kdy zacnou profici prvnr vybirat sve zisky a po jakem pohybu, jsem schopen tu predikci udelat na vyssim TF nez minuta nebot to by zde ani nemelo cenu, ale jak jsi psal u me to nema cenu ani na Tf hodina nebot prispevek mel oproti ostatnim 2 hodiny cenzurni spozdeni
takze zaverem vsem : at se dari a zase nekdy za rok napisi

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tiez som sa im ozval cez chat a mali technicke problemy.

Potom som si este z chlapika skusil robit srandu, ci ma aspon pozve na obed, za to, ze som nemohol spravit obchod a profit a hned prisla velmi seriozna odpoved v zmysle, ze ziaden narok neexistuje. Mal som dojem, ako keby to odniekial copy-paste alebo ma tak vazny ton proste uz v krvy, ked pridu taketo poziadavky.

Inak bol s chlapikom prijemny pokec.

r

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...