Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Robe tak presne toto co pises asi tak mam pred sebou a uz se na to tesim... Chce to proste dat tomu cas a studium a vysledek bude pak dobry...
Ja myslim ze dobre je to ted tak jak to je, kdyby se dopredu tady neco zverejnovalo tak by to opravdu jenom matlo lidi... Si predstav ze treba dnes jsem cekal obchody do longu a sel bych aj proti stredecnimu high a nekdo by rekl proti tomu high nejdu je to historicke high atd a pak bych treba ten obchod jeste nevzal...

Dneska bez obchodu... jeste jsem tam mel prikaz 16:25 na short ale ten se nevyplnil a uz koncim.. Tento tyden 6 obchodu celkem -14 usd, ale to jsem tam mel spis trochu i smulu ale dobre ... vzhuru do dalsiho tydne :) Prikladam screen za cely tyden, treba to nekoho bude zajimat... pekny vikend vsem...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Tak jsem se právě vrátil domů a koukám, že dnes byly "vánoce", moc krásný short s téměř ideálním průběhem.

Rob99:
Koukám že programátor se nezapře, spousta krásných statistik, v tom máš můj obdiv, já v excelu zvládám tak základní statistické tabulky a funkce, makra už jdou mimo mně.
Ovšem v otázce statistik co se týče range premarketu, doby obchodu, vlivu fundamentů apod. jsem spíše skeptický, trhy se stále mění a jakékoliv statistiky tohoto typu jsou podle mne spíš kontraproduktivní. Obchoduji to co vidím v grafu právě teď.
Ale každému co jeho jest, že. ;)

All:
Co se týče vyhodnocení, všechny obchody, bez ohledu na to jak dopadly, zapisuji do grafu a zpětně vyhodnocuji z pohledu situace na trhu v různých tf, zda jsem ji viděl správně, což mi velmi pomáhá získat cit pro různé situace na trhu.

Pro úplnost - pokud ovšem někdo obchoduje systémy na základě statistik, pak jejich vedení a dodržování je základní podmínkou úspěchu a jsou naprosto v pořádku. Jen jejich výkonnost podle toho vypadá a musí počítat s tím, že nikdy nedosáhnou výkonu diskréčního přístupu založeného na čtení trhů.
Ať se všem daří! (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To all
jeden priklad za vsechny ale tim netvrdim ze je to dogma
Dneska mam za sebou 5000 hodin u grafu sim a LIVe, zhruba 1/2, a cca 3x1000 zbacktestovanych obchodu pro 3 ruzne trhy. A az ted tam statisticky neco vidim a pravidelne exekuji prikazy dle OS se ziskem. Musim dat za pravdu Jenalovi cca pred rokem ze je to o vydrzi a trpelivosti kazni a potom az citu pro trhy. samozrejme v OS musi byt jiz vyresen MM , RRR, vyse uctu atd.
at se vam vsem dari
a to co popisuje Rob najdete v uceni Rosse a doporucuji ho sestudovat pro celkovy prehled, ikdyz se to da samozrejme i nakoukat ale je to asi delsi cesta. To co me nejvice posunulo v posledni dobe dal je pochopit scalpery a pro kolik a kde scalpuji
jeste jednou at se dari Gordon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 JiM36 :

:) Tak jiste. Ale ja to nemam vubec v excelu, je to plnokrevna aplikace psana v C#, napojena na datovy server, data brokera a data Sierry.

Jinak samozrejme, statistiky si vedu kazdou pro jiny ucel. Napr. kdyz mluvis o tech fundamentech, tak je dobre vedet, ze pri Ackovych fundamentech nastupuje ten hlavni pohyb mezi 20-30 minutou po vyhlaseni...a jedna se vetsinou o protipohyb ceny ktera byla vytlacena nekam do opacneho maxima nez byl ocekavany vysledek... treba... Nebo ze kdyz je CG mezi 20-30 useckami ktere dosahuji range >70$ a trh pred tim udelal pohyb cca 7-8 bodu, cena je na EMA34, tak vim ze se kazdou chvili bude neco dit... a tak. Takze jak rikam, zadna nic moc mechanika. I kdyz vstupy a vystupy jsou pak vicemene na jedno brdo. Start trendu, korekce... a uz se jede. Ze statistik mi hlavne vypadne, kdy do trhu nelezt. No a dalsi statistiky jsou o obchodech, obchodnim deniku atd.

Ty to pri svem stylu samozrejme neresis, ja zas obdivuju ty tvoje "carovy kody"... (tu) ja mam problem to vzdycky aspon rozlustit. Obcas to sice taky tak delam, ale muj styl je preci jenom "konzervativnejsi". Kazdy ma to svoje a tak by to melo byt.

Tak dnes uz koncim. Pekny vikend a at se dari
Rob

Jeste dodatek : Ono to slovo "statistika" by se spis melo nahradit slovama "podrobne zaznamy o aktualnim deni na trzich" ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Gordon :

Samozrejme ze to je Ross, predpokladam, ze kdyz se bavime o formacich CG a LG, tak kazdy vi, ze to je Ross, tak jsem to ani nezminoval. Otazka byla jak to delam ja, coz se samozrejme od Rosse lisi. No a k tem tvym grafum... jako dobry, ale jeste jednou rikam... tohle prece nemusim psat live, to jak ktera candle probiha musim bud vedet, nebo na to mit paterny, ktere obchoduji podle sveho OP. A navic by to nikdo asi nestihal takto popisovat. Ne kazdy obchoduje na 15 minutach. Takze to asi nebyl dobry napad, a vratime se spis k tomu "po bitve kazdy general"... Co ?

Ja sem davam grafy vyjimecne. Bud je neco zajimaveho nebo se nekdo zepta, jinak ne. Neni duvod. Bud je to win pro vsechny (jako treba dneska), a nebo jsou me vstupy ztratove v kontextu meho systemu, a nikomu imho moc nepomuze kdyz zminim ze jsem vstoupil tam a tam a chytl SL. Aspon tak to vidim ja. Tu minutovku ze vcera jsem sem dal jen proto, abych upozornil na to, ze i v takto linem trhu se da obchodovat, a jak na to, protoze sem mel pocit, ze posledni dobou tu bylo "hodne SL na tick presne" a ze se tu ceka na obchodnika s destem... A mit takovou uspesnost na 1min neni nic zvlastniho. Staci se podivat jak to dela JiM36.

Tak dnes uz fakt howg :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rob99
ja jsem taky jiz cca rok nedavam screeny
kazdy si musi otestovat to svoje a projit si svou krizovou cestu, nebot stat se neprodelecnym natoz pak dobre vydelecnym traderem je asi jako se probojovat na olympiadu, ale to ty vis
a proc jsem se zde pokusil alespon neco popsat nebo vyzvat ostatni uspesne? aby ti kteri jako kdysi ja zacinajici vedeli ze to dokazat jde a ze lze pochopit co ktera svicka znamena a co se s jakou pravdepodobnosti po ni stane
..a neobchoduji na 15 min dal jsem to sem schvalne aby bylo videt ze kdyz se to potka na 15 min a na 1 minute tak se potkali ruzni obchodnici a ma to vetsi silu nez kdyz je pattern jen na minute a jinde je to chop nebo dokonce proti
at se vam vsem dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordon, sorry, ale podle mě by bylo mnohem přínosnější, pokud by jsi tu napsal třeba nějaký své zkušenosti na základě čeho obchoduješ, případně jaké s tím máš zkušenosti, než se jen snažit házet nějaký "realtime" screeny. Navíc moc nechápu proč sem nakonec dáš DEMO obchod? Prostě si myslím, že tohle vlákno si zaslouží trochu respektu a věci typu "predikce trhu" na demu bych sem skutečně netahal. Protože podobné screeny si může udělat každý, ale vypovídající hodnota je naprosto nulová.
sport

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to sport
Najdi si moje vlakno Gordon jurnal, daval jsem tam dene sreeny a popis systemu 6 mesicu a potom jsem sel obchodovat LIVE a soustredim se na svuj system a proto nez zacnes hodnotit tak si procti vsechna vlakna od zacatku financnika jako jsem to tehdy udelal ja, bylo to tak na pul roku prace abych se v tom vyznal a neco me to dalo.
Jinak ja Tf ko neobchoduji a proto sim, ale predikci jsem udelal na 2-5 svici vyvoje trhu a ta se potvrdila nebot to vykazovaly vsechny TF a statistika a taky trochu zkusenost.
takze dekuji ti za fit back
at se dari a zase tak za pul roku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordone, díky za pěkné screeny, tak jako jsem to loni hltal ve tvém journalu a získával první poznatky o trzích, tak každý tvůj nový screen je pro mne velmi zajímavý. a jsem vděčný za vše co sem zkušení kozáci utrousí. věřím, že rejpaly bereš při svých zkušenostech s nadhledem a vím, že většina se bude těšit až sem zase zavítáš. ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...