Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Ahoj kolegové já dnes bez obchodu a chtěl jsem se zeptat na váš názor na poslední článek od Toma diversifikace. Samozřejmě si myslím, že je na 100% pravdivý, ale nedokážu si odpovědět jestli se dá korelace udělat v rámci jednoho trhu např TF nebo jich musí být více. A dále jsem nenašel v exlu funkci correl, mám exl 2007 tady jak píše Tomáš ,,Výpočet vzájemných korelací je velmi jednoduchý, v programu Excel se dělá s pomocí funkce =correl(řada1, řada2)." Předem dík za odpověď :)

V-FREDY

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abrams, hodne mizerny.
Ztratil jsem kus zisku (50%), ktery jsem si vybudaval na podzim. Prestal jsem obchodovat korekci na NQ a delam zatim jenom tu ropu. Na te se to placa plus minus lehce nad nulou od zacatku roku, ale take nic moc. Trhy se dost zmenily. Ale jsem za to rad. Musim rict, ze me tahle situace donutila hodne premyslet a jeste vic testovat (za tenhle rok jsem toho otestoval vic nez za predchozi 3 dohromady). A opet se vracim k castecne diskreci, se kterou jsem zacinal live pred necelym rokem. Ale ted je to o dost jednodussi. Nedela mi problem dodrzovat plan (za poslednich 6 mesicu zadny ukon mimo plan) a hlavne, nedela mi problem neucastnit se pohybu, do kterych jsem se nedostal. S tim jsem mel na zacatku velke problemy. Jeste ale nemam vse zcela otestovano.
System je zalozeny na vstupech u jasne definovanych SR (pivoty, high/low min dne, high/low premarketu). Samotne vstupy jsou pak RR, 123 (DT,DB) a jeden konkretni druh prurazu. Prihlizim i k TL a mnou zakreslenym SR, ale to jen jestli dany pattern brat ci ne. Z velke casti je to mechanicke, ale diskrece hraje take svoji roli. Nicmene system jsem testoval i ciste mechanicky a i tak je slusne ziskovy.
Dalsi vec je, ze jsem uz upustil od pouze jednoho vstupu denne, tradingovy cas mam od 15.30-17.30.


Jinak k tomu, jak jsem psal, ze bych si netroufl obchodovat system s prumerem 20 dolaru na obchod. Myslel jsem to tak, ze pokud bych ted otestoval system a zjistil bych, ze v posledni dobe (3 mesice) mel prumer 20$/obchod, tak bych jej urcite nezacal obchodovat a nedoufal bych, ze pohyby budou zase stejne jako v prvni pulce 09. To bych ho radsi neobchodoval vubec a snazil bych se jit za necim lepsim.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Robe, mas 70% pst., ze dosahnes PT 3,6xSL? To je holly, ne? :) (tu)

Tomassino, melo by stacit, kdyz budes mit 2 rady, napises nekam vzorec =correl(1. rada;2.rada) a je to. Funkci nikde hledat nemusis. Korelace v ramci jednoho trhu se klidne udelat da. Ale zase musis mit 2 rady (napr. pro 2 patterny), na kterych testujes, jestli spolu koreluji...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A jejda :) to sem zas něco rozpoutal... (myslel jsem ze už jsem to nejednou zmiňoval, ze to není problém. To mělo sloužit pro abramse jen jako porovnání) SL100, PT 400. Až budu u komplu tak sem dam pro ilustraci rok 2009. Jak to cele funguje už jsem psal, takže dam jen screen, jestli teda je zájem...


2 Pavel.K : What is it "holly" ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

lordberry: V poho. Ja som ten neúspešný. :) Chcel by som mať také "neuvěřitelné výsledky" ako to prezentoval svojho času Atlas. Nuž, možno je už za vodou... alebo pod...?
Chcel by som sa poradiť. Stiahol som si obchodný denník Martina Kyselu ( dodatočne ďakujem !) ktorý bol stavaný na TF Russel - ponahadzoval som doň data z ES pričom som každý SL a PT zakaždým upravoval, konečný sumár mi to vyhodilo ale equity krivka sa mi nezobrazila a aj MAE/MFE a profit target mám akési... divné....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...