Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Po tech tydnech krasneho longu nam ted trh trochu vydechuje, odpociva a prevaluje se. Bez dalsi vyznamnych pozitivnich fundamentu to nahoru imho hned tak rychle zase nepoleti. Takze jsem momentalne presel na "mikro" obchodovani a "mikro" patterny. Dnes celkem jednoduche obchody, z obrazku je vsechno jasne. Ten paty jeste nevim jak dopadne, pak koncim... Rob 2 Tomassino : Sry, ja si tu pisu to svoje a ty se mezitim ptas focuse. Takze to nebyla prehnane rychla reakce, jen jsem se sem tak nejak nechtene vetkl. :) Ten paty obchod v pohode uzavren, takze dnes 5xWIN s max MAE 50$.

12735

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj robe, díky za odpověď, ptal jsem se tak celkově tak ber to, že jsem to myslel i na tebe akorát jsem vypsal zakladatele a pár lidí kteří tady hodně v minulosti psali. Tohle vlákno mi hodně dalo a i já se budu snažit sem dávat maximum. chtěl jsem se zeptat starý kontrakt končí teď v pátek, nebo jak to je ví to někdo?

V-FREDY

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Robe Díky za screen musím si něco testnout a začít na min grafu, protože můj systém je dělán se sl max 150 a pt min. 350 a to v takovém trhu je momentálně na nic. Věděl jsem, že kontrakt se měnil již minulý týden, ale zmátlo mě, že jak 3/10 tak 6/10 se vykreslovali úplně stejně i když vol se lyšil dost podstatně. jen jsem nevěděl kdy končí LTD. Ještě v minulém roce byly pohyby trochu slušné i když rok před tím( 2008) kdy jsem začínal, to se prostě nedá srovnat. To jsem začínal na vol2000. Jak ES přešel z chigaga do new yorku tak ty pohyby jsou čím dál menší. Máš na to nějaký názor?

Vzkaz Káhiros díky za to LTD

V-FREDY

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Tomassino : Ano. S nastartovanim krize a s prestehovanim do NY se TFko (drive ER, ne ES...) samozrejme zmenilo. Ano take jsem pouzival vol 2000, ale ne dlouho. Cely rok 2009 pouzivam vol700 (mimo jine, ale bavime se o hlavnim tf) Proc tomu tak je moc nepatram, kazdopadne si myslim, ze Russel se stal daleko nervoznejsim trhem nez byval, se spoustou falesnych prurazu, pri rozjezdech trendu jsou velmi velke range vyzadujici SL200 i vice, aby se dal chytit hlavni trend, takze se to dost blbe obchoduje. Nabizi se samozrejme otazka proc ho obchoduju kdyz je to tak hnusnej trh :) Z velmi prosteho duvodu. Z meho pohledu je stale pomer "cena/vykon" nejlepsi, navic uz do nej cucim tak dlouho... a studovat momentalne dalsi trh nechci.. protoze kvuli MM neni zatim duvod. Takze doba trednu 1500 a vice dvakrat do tydne je asi na dlouho pryc :) Ale to uz asi nesouvisi s TFkem Na ten screen sem ti domaloval SL. Pri cistem PA je davam vzdy podle logiky veci. Takze jsou v rozmezi 60-80$. PT byl v prvnim obchode 90 kvuli tomu peaku ve tri, a pak uz jsem to tak nechal. Na "mini" tf obchoduju ponekud jinak nez podle OP pro vetsi pohyby. Ten sesty obchod uz byl jen paper, se zaznacenim jak by to melo vypadat.... Tady je videt v podstate cely muj OP pro time tf a PA. Z CGcek chodim rovnou do smeru, po DT/DB chodim az po korekci. Nekdy to vypada jako 1-2-3 od Rosse spolu s break Rh. Na te ledge jsem vstoupil pozdeji pro nepritomnost :), spravny vstup je na te prvni zelene ven z LG , kazdopadne vse bylo ok. Nic vic. Rob

12736

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím tě Robe tomu( pro time tf a PA. Z CGcek) moc nerozumím co to je CGcek nebo LG to je long a PA je patern? A jedeš tak zvaně priceaction a např CCI jako paterny na minutovém grafu nepoužíváš? Jinak s tebou souhlasím ani mě se moc nechce měnit trh sice jsem uvažoval o ES nebo i jsem trochu testoval DAx, ale ten se mi zdá moc roztažený do celého dne a mě se nechce sedět u počítače déle jak 2h. Když k tomu ještě připočítáš další dvě hodiny různých testů a u toho aby si to měl přesně tak plné soustředění to určitě znáš. Tak si pořád říkám, že ten ER snad nepadne úplně. Předem moc dík za odpověď :) (tu)

V-FREDY

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny,

i v tradingu je treba postupovat kupredu. Cilem meho pusobeni na trzich bylo pozicni obchodovani s realizaci nekolika obchodu za mesic s diverzifikaci jednoho sytemu na vice trzich. Snazim se snizit cas straveny u PC na minimum s tim ze jsem pripraven drzet pozice nekolik tydnu. Take proto mene prispivam do vlakna, ale velmi rad jej ctu a pokud bude kdokoliv chtit s necim pomoci jsem k dispozici. Myslim ale ze je zde uz spousta zkusenych traderu kteri vi jak na to.

Trhy jsou bohuzel velmi malo volatilni ale od toho je zde samotny trader aby vse usmernil zaklade svych kazdodennich zaznamu. Pokud vidim ze MFE je vyrazne nizzsi za posledni Q nez mam nastaveno a naplanovano v OS tak nevaham a upravim RRR podle dane situace. Tezko rict jaky bude dalsi vyvoj trhu TF a proto je treba byt opatrny a dobre promyslet kolik kontraktu chci obchodovat. Jasne je ze trhy jsou linejsi nez v minulych letech a denni rozpeti je take nekde jinde. Stale se da vydelavat a myslim ze v dnesni dobe plati vice nez kdy jindy Trend is your friend .... penize je mozne ztratit na dnesnich trzich velmi rychle.

at se dari focus

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim vsechny tradery v tomto i jinem vlakne
je fajn ze davate do prizpevku popis trhu co jste tam videli , jako DT, DB, LG, RH a jine ale mam takovou myslenku, zalozte nekdo vlakno a do dej kazdy dejte pred otevrenim trhu screen a predikci co tento trh udela v nasledujicim obdobi dle vasi znalosti a cteni trhu. Pokud by tomuto foru umoznil admin automaticke otevirani prizpevku just in time slo by to i behem obchodovani s predikci na dalsi hodinu. Tim by se poznalo jak kdo uvazuje a co opravdu na trhu vidi a mohl by se kazdy poucit od toho druheho zda jeho predikce je zpravna. Po bitve je kazdy general a je lepe tezko na cvicisti a lehko na bojisti. Treba se k takove predikci pridaji i ti nejzkusenejsi live traderi nebo i dlouhodobi obchodnici ci majitele serveru.
at se vam vsem dari

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Tomassino :

I jak pravil xanathar.... :)
Doplnim jen
TF - trh
tf - timeframe
tf time - moje "vserikajici" oznaceni pro casovy graf (stejne jako tf 700Vol, tf 6RB apod)

Cim mensi tf obchoduji, nebo jsem na nej prepnuty (to je celkem jedno), tim min indikatoru "potrebuji". Na tf 1m vubec zadne indikatory nepouzivam, protoze je to tak maly vyrez z reality, ze mne v danou chvili zajima jen cena. Nepotrebuju EMA 30, CCI atd. protoze me v danou chvili uz vubec nezajima co bylo pred pul hodinou, notabene to vidim pred sebou. Takze obchoduji jen to co vidim. Pri vetsich pohybech (napr. za posledni dobu 5.3 v patek) se snazim do trhu vlezt na co nejklidnejsim miste (vstupoval jsem v 15:43:29 na 655.7) na zaklade indikatoru. I kdyz jsem obchodoval na jinem tf, kdyz si ten den zobrazis v tf 1min, uvidis jak do sebe vse zapada. Jeste posledni vec... cim nizsi tf, tim min kontraktu obchoduji.


2 focus:
No jestli si presel na pozicni tak nezbyva nez gratulovat. Myslim ze jsem tak rok (mozna dva) za tebou. At uz z pohledu uctu, ale i z pohledu psychologie. Jsem se dost zapotil nez jsem se naucil drzet pozice v radech desitek minut. Pak prisla snizena volatilita s obcas jeste mensim volume... a najednou jsem se musel ucit drzet pozice v radech hodin. Coz zacalo byt tak trochu peklicko hlavne pri prechodu na multikontrakty. No a i tak vim naprosto jiste, ze drzet pozice v radech dnu a tydnu mi zatim prijde naprosto nerealne. Mozna je to i v povaze. Kdyz pracuji, tak pracuji. Kdyz relax, tak relax. Nedovedu si vubec predstavit ze jezdim po lese na kole, nebo jedu nekam na tydenni trip a mam otevrene pozice. Bych si to asi teda moc neuzil. Takze jeste jednou, mas muj honor a jsi takovym mym tajnym vzorem ve zpusobu jak trading delat dlouhodobe dobre (spolu s JenaL tedy)... (ale v cilech meho OP to nemam ze "chci byt jako focus") ;) (tu)

Tak at se dari

Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...