Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Zdravím,

tak po delší době plků se sem vrátí kluci se zkušeností, kteří předloží hlubší a fungující pohled a hned se objeví oponenti co je odradí a vyženou (tedy pokud se nechají ). Jsem přesvědčen, že každý pohled na trh dokáže rozšířit vlastní náhled, pokud jej jsem schopen a připraven vnímat. Je to těžké se nenechat odradit, ale podstata vlákna souvisí se sdílením okamžitého pohledu na monitory. Je v tom i psychologie a vše co live provází. Takže klidně přispívejte dál, vždy se najde dost těch, jenž to čtou a ohodnotí.

Luděk


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Rob99,

ten kontrolní systém jsi popsal dost dobře, už to mám zaarchivované. S čím teďka bojuji a bude to asi dlouhý boj, je 1. vyhodnocení a 2. reakce. Zatím jsem všechno dělal čtvrtletně, ale od nového roku jsem zasednul k vyhodnocení "už" po dvou měsících, protože změna chování byla velká. Změna se vyplatila, už přemýšlím nad tím, jestli to nedělat už po měsíci a nebo najít ještě něco jiného, co by mě varovalo dříve. Ale zase bych nechtěl jít pod měsíční periodu, abych neměnil nastavení každý druhý den. Já mám naprosto mechanické obchodování, takže tam vše záleží jenom na statistice, tak postupně hledám způsoby, jak nastavit nějaké varování a jak na to reagovat. Takže tak k tomu nahlédnutí, nejde mi o nějaké konkrétní obchody nebo hodnoty trhu, ale o tom jak vyhodnocovat. V tom si hledám nějakou svojí optimální cestu a to bude ještě strašně hodně práce a hodně objevování "Ameriky". Takže na fóru hledám dobré rady, tak abych si co nejvíc těch Amerik ušetřil.

díky, Láďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 yax: Ja mam nejmensi jednotku mesic. Grafika mi ukazuje vystupy i po tydnech, ale to mam jen pro oko. Jinak mam vse postavene po mesicich. No ten muj system mam jednak pro to, ze si v nem eviduju obchody a vse co k tomu patri, vcetne ulozenych vypisu, grafu atd. takze mam vse na jedne databazi a ta druha cast je backtestova a "vyvojova" kde si delam testy novych veci. A automat mi hlida jestli se live obchodovani nezacina odchylovat od parametru obchodniho systemu. Pak to je ten spravny cas na rozmysleni o tom co je v trzich jinak, eventuelne co momentalne delat jinak. Kdyz to tak vezmu tak vlastne to neni az tak moje zasluha. Na vsechno mam strojecky :) Je pravda, ze ten muj obchodni system ktery generuje obchody ma 27 vstupnich parametru, coz jednoho muze zaskocit, ale v realu obchoduji mnohem jednoduseji. No a cele to vznikalo velmi postupne na zaklade mych potreb, jak jsem postupoval a jak rostly me naroky na informace a jejich udrzovani, a jak se mi rozsirovali obzory a ja byl schopen s temi informacemi pak i neco delat. Takze jak rikam... je to proces ktery mne provazi celou dobu. Neni to tak ze jsem si sedl a od stolu urcil co budu nebo nebudu sledovat a co mi bude vyhovovat. Na to jsem musel teprve prijit. Ze zacatku hodne z knizek samozrejme, pak uz jsem si pridaval svoje pozadavky na informace. Pochopil jsem (aspon doufam) ze tahle studnice informaci je to jedine v cem se muzu videt, kde patrat po chybach, misto kde se muzu zlepsovat. Ze to mam delat a je to nezbytne nutne pro muj vyvoj jsem pochopil prave tady na financniku (tu) Neni imho dulezite jestli ma nekdo mechaniku nebo diskrecni pristup, dulezite je mit vsechno zaznamenano. Co s tim pak kdo bude delat uz zalezi na nem. Pro priklad jedna z prvnich veci...prehled o tom jak jsem vstupoval a vstupuji do trhu.... (Pro studijni ucely je osa y vynechana) ;) Na prvni pohled je videt co je ve veci. Kdyz k tomu pak pridam dalsi informace o trhu, cenach, vstupech, volume, volatilite atd. uz se v tom da cist.... Rob

12752

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Rob
ctu tvoje prizpevky i zpetne, nebot jsem tu opravdu dlouho nebyl, protoze cesta tradera na full time je alespon pro mne opravdu dost narocna a neda se vubec hovorit o 2,5 hodinovem obchodovani a potom golf nebo zabava. Ale ba prave naopak. abych se dostal alespon na uroven na ktere dneska jsem tak to bylo vice hodin u PC a grafu nez kdybych chodil do normalni prace. Proste workoholik s vizi ze se to naucim a bude me to zivit. Vse take zaznamenavam a to co vse sleduji a zapisuji do filtru a automaticky se me to srovnava v backtestu a porovnava uspesnost patternu a volatilitu a ....proste je toho dost a samozrejme k tomu dene vyfotim to co jsem zobchodoval a vecer opet projedu podle algoritmu bez discrece jak by to zobchodoval muj polovicni AOS, rozumej nemam AOS ale jen algoritmus kterej me upozorni na predem definovany vstup dle statistickych pravidel a ja udelam to rozhodnuti zda vstoupit ci nikoliv a to na zaklade celkoveho pohledu na trh, korelujici trh, makro, zahustenou oblast vyssiho Tf atd...
Dale me strategie otestuje velikost SL a Pt a TSL oproti pouzivanemu v LIVE. K takoveto tabulce a parametrum jsem se dostal po cca 2 letech kazdodeni prace po vice jak 8 hod dene, to jen na okraj jak jsem pomalej a palicatej neco noveho pochopit. Ale ted uz v tom grafu opravdu i neco vidim co mohu obchodovat.
Tabulku jsem asi davat nema cenu nebot se v ni nikdo nevyzna. Vsem kdo to mysli s tradeingem vazne bych doporucil si postavit osobni plan rozvoje tak na 3 roky a nic neuspechat a vzdy az kdyz nejen rozum ale i podvedomi zafixuje jednu vec postoupit dale. Treba definici trendu v kazdem okamziku grafu a jeho predikci jsem se ucil minimalne pul roku. Jak pisi, jsem "pomalik" a musim si to proste oddrit a odzkouset.
At se vam vsem dari
gordon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Gordon,

K prispevku s komentari ke vstupu do pozice:

ad1: Pri podobnych signalech umistuju vstupni prikaz v odpovidajici vzdalenosti nad linii S/R. (tady napr. long 1.3628-9). Osobne cekam jenom 1-2 svice, pokud se neaktivuje, rusim prikaz.

ad2-6: nejsem schopen tohle na odpovidajici urovni analyzovat (1 min graf?), vynechavam.

ad7: SL/PT sleduju razanci vstupni svice + testy atd.

ad8: vynechavam, nezajima me to (nechavam to na testech)

ad9-10: Po takovem sesupu a PT (testy) vetsinou uz neobchoduju short (ale neznam tento trh takze je to subjektivni). Tohle je neco cemu rikam "1. hook exit". Hodnota oscilatoru je uz tak nizko, ze do toho dal nejspis nejdu. Tady bych spis hledal korekci.

Zdravim

Pavel


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Robe, moc ti dekuji za tvou odpověď omlouvám se že na to reaguji až teď, ale v pátek jsem a vůbec jsem neobchodoval. Tvé obchodování PA je mi blízké, nevím jestli jsi si všiml na mých screenech ale taky vstupuji PA a na momentu co se právě děje na obrazovce. Akorát je pro mě důležitý high a low day z premarketu a jeho rozpětí. Chtěl jsem se zeptat sleduješ třeba na nějakém TF trend nebo trend toho daného dne který běží? Moc díky za odpověď

V-fredy (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Tomassino :

Na "normalnim" tf ano. A sice pomoci dvou EMA, dlouhe a kratke.... (to vis, stara skola financnika a uz mi to zustalo) :) jen ty periody obcas upravuji. Jednak musi byt ve spravnem smeru a spravne poskladane, tzn. napr. do longu musi byt kratka nad dlouhou, pak mam pravidla podle toho pod jakym uhlem se EMA prehazuje, jak je od sebe a kde je cena atd. Na vetsich tf si pak jenom kontroluji ty nejsilnejsi S/R. Samozrejme ze to jde delat ruznymi zpusoby, ale mne to vyhovuje takto. Na minutovem grafu mne to vubec nezajima, tam si chodim pro 80-100$ s malym SL, tam o zadny smer nejde, jde o momentalni akci. PA funguje neomylne, jen v mensim meritku.

Vsiml nevsiml... hlavne jsme si vsiml ze tvuj novy system je hodne jiny nez ten puvodni ;) (nejsem si jist jestli na renku vidis tu spravnou akci pro PA, ale imho kazdy tomu muze rikat jak chce, a kdyz si najdes system ktery ti sedne - uz to tu bylo asi sest milionkrat napsano... tak good for you) I kdyz ten druhy system neznam tak jako ten prvni... tak ti samozrejme preji, abys to druhe kolo ustal o fous lepe nez to prvni. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To gordon,

Mel jsem docela rad tvoje screeny, ale v techto novych se docela ztracim, mas tam spoustu novych - specialnich indikatoru. Mohl by jsi prosimte popsat tvuj posun k tem barvickam a v cem ti dane indikatory pomahaji? Mel jsem za to, ze ti spoustu veci uz byla jasna i v predchozim systemu, stacilo to jen obchdovat a vydrzet :-)

Diky.
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To lapaz
to se ti jen zda ze tam mam mnoho novych indikatoru, system jsem daleko vice zjednodusil , dneska jiz jen na PA cili cteni ceny, drive me k tomu pomahalo CCI atd, dneska jen volume a barvicky tam mam z nostalgie, jde o power zony kde se cely graf deli na 1/3 zelena= up, bila =chop a cervena =down ale jak rikam je to jen nostalgie, neni to zasadni voditko obchodu a jinak je tam jiz jen histogram kazde candel, jeji naplneni prikazy nebot mam moto, ze chci vedet kdo prave v te ci one svici obchoduje a proc a tim predikovat co se stane svici nasledujici ci jake jsou tam nastrahy. klidne vstechny tyto indikatory muzes odbourat a nechat si tam zase jen PA ci ji doplnit CCI a bude to stale stejny system ikdyz dneska vstupuji jiz daleko drive nez me ukaze CCI.
at se dari a ver ze vse je postavene na vytrvalosti, statistice a kvalitnim MM s odpovidajicim RRR.
at se dari

nema asi cenu sem davat stale screeny dokola ale pokud budete mit jakekoliv dotazy tak napiste, opravdu se clovek muze za cca 3 roky od prvni registrace posunout k profitujicimu obchodnikovi a uzivi ho to (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...