Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k aktuálnímu dění na trzích II


Doporučené příspěvky

Tak dneska jsem byla za exemplární příklad nedisciplíny.
Trh TF, zkoušela jsem range 7 a 15 (pořád se mezi nima nemůžu rozhodnout).
2x SL (vše vstupy mimo plán, zobáčky CCI nebyly v běžné oblasti)
1x zisková pozice (vstup v 17:39 jinak bych získala plný PT a ješte daleko víc!!)

Ztráta - 280.

No, mám se pořád co učit.

Jak jste dopadli vy?

Petra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 3k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

2 roman06: Zkus se podivat na tohle. Pripravil jsem ti dnesni NQ a zamerne vymazal vsechny indikatory nebo jejich hodnoty. Po vcerejsim down prisel signal vycerpani shortu v podobe divergence a vzapeti prichazi ukazkovy 1-2-3 Ross kde vstupujes na prorazen bodu 2 se SL 60$ a muzes nasledovat pohyb az zpet k premarketu podle Rosse (3 sady kontraktu). Jenom ti chci ukazat, ze bys mel jeste mozna chvili hledat na NQ lepsi pohled na trh, aby jsi byl chopen v tyto dny obchodovat. Dulezite je nenechat se zvyklat. Kdyz si tam dnes pohyb nevidel, nevadi. Porad lepsi nez nejaky chaoticky obchodovani a honeni se za cenou. Tak at se dari. Rob

13172

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Robe diky za pohled, samozrejme 1-2-3 jsem tam videl ale samotne toto neobchoduju, obchoduju nasledny RH po 1-2-3, ale dneska to bylo na hrane premarket low, a nad tim pak bylo low ze vcerejska a toto jsou oblasti ve kterych se zamerne nechci motat. Uz mam jasny plan ktery obchoduju a vysledky nejsou vubec spatne, nebo spis si vsimni kolikrat jsem napsal ze jsem dostal ztratu, zatim mam 11 obchodu a z toho 2 ztratove takze ja jsem v klidu :) ale dobre ze se tady o tom dokazeme bavit. diky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den, vkládám screen z pondělí a zajímal by mne Váš názor, který bod 1 nebo 2 by pro Vás představoval větší potenciál a proč? To jsou situace, kdy nevím jak to vyhodnotit, jinak ten malý výsek je RB 20, ten větší RB 10. Pěkně se to hýbe poslední dny, nepamatuji, že by se mi screen z jednoho dne nevešel na obrazovku:) mějte se, díky Honza

13175

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klepino

ja osobne vidim,ze 0/v jde pouzit mensi SL + odraz od tech dvou EMAs, ten 0/100 - osobne jsem ho mel vzdy cim min a min rad,protoze se casto dela v korekcich kdyz je trend a my jdem protitrend. mas tam 3 EMAs nevim zda je pouzivas nebo jen semtam tak ty odrazy od nich jsou tam asi caste. 0/100 mas mezi nema cos se rika ze je nebezpecna oblast.
musis mit v planu zda beres prvni signal tady 0/100 a na dalsim delas reverse pozice nebo ne.
pro me se neda ze screenu vycist o signalu nic,chybi mi tam pohled na cely pmkt + S/R urovne, ale to uz jsou individualni veci. Jeste co by mohlo ten 0/100 mi prijde uz jakkdyz ujety a nebo s nutnosti vetsi SL - skoro 3b aby to melo smyslu u 0/v to vypada na neco min +-2B pro logicky SL a moznost RRR tam z duvodu vys psanych nevidim.

ale kazdy ti napise neco ze sveho uhlu pohledu a nejspis ti to ani nic neda, v tradingu se hledaji hlavne odpovedi u sebe aby si ziskal duveru v sebe. tak muj pohled ber jenom jako nahled jak se divam na ty tve signaly - po boji a bez vic informaci

Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klepíno: Vstupní signály FW bys měl posuzovat z hlediska situace na trhu se zapojením základů TA. Signál 1 - trh je z mého pohledu v uptrendu, na vyšším tf byla formace 123 low, na nižším trh vytváří stoupající swingy - obrat nesignalizuje ani formace 123, ani žádná SR úroveň - ta je naopak v cestě, potenciál tat tak na BE - rozhodně nebrat. Signál 2 - odraz od SR úrovně i od EMA na obou tf, potenciál min. k 50% retracemnetu předchozího downtrendu, ale klidně i k jeho začátku(nevidím historii vlevo) - signál vzít Signál 3 - vytvořila se formace 123 high na obou tf, možná na 50% retracementu, ale určitě na SR úrovni, signál tuto SR proráží, navíc u EMA nižšího tf, potenciál k další SR úrovni - vzít. Zkusil jsem to zakreslit i do tvého screenu. Ať se daří!

13176

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Klepino, FW jsem nikdy neobchodoval, ale osobne bych urcite nebral ten prvni vstup. Zaprve swingy se pohybovaly proti tobe a zadruhe vstupujes pred TL, coz ja nikdy nevstupuju. Druhy signal uz byl mnohem lepsi. Swingy sly sice porad proti tobe, ale vytvorilo se 123, ktere bodem 2 temer prorazelo novou TL, coz jsou docela slusne signaly (osobne jsem na ES tenhle vstup nebral, protoze mi vychazel jeste pred TL). Na vyznacenem bode bych pak bud posouval na BE nebo vybiral zisky, to uz zalezi na tvem MM. Koukam, ze jsem se s JiMem docela shodnul. Jinak ten long jsem neuvazoval. Psal jsem jenom o short vstupech.

13178

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mcwoj, JiM36, Pavel K.:

pánové děkuji moc za hodnocení i za obrázky, koukám, že jste se všichni 3 +- shodli. Tohle je teď pro mne velice důležité, abych se naučil nakoukat tyhle situace a správně vyhodnotit tak jako Vy - bez váhání, ptž jedu hodně mechanický systém a vidím, že beru i zbytečné obchody, které vypadají už předem obsouzeny ke SL, ale k tomu musí člověk přijít časem, snad nebude vadit, když občas hodím screen na posouzení. Myslím, že právě toto správné nakoukání dělá traiding traidingem, snad to pomůže i ostatním.
Mcwoj: s tou 0/100 máte pravdu, často se objeví na korekcích, ale mám natestováno, že tyto situace se SL 16 a PT19 se vyplatí brát, ale taky bych chtěl právě těmito nuancemi nějaké odfiltrovat, aby byly efektivnější, jinak z těch Em koukám na tu 34 a 204.
Ať se dneska daří Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jim36

zrovna vcera jsem premyslel jak na to nahlizet. jak trochu studuji a backtestuji si vsimam jedne tendence, behem roku se meni volatilita a nekdy klesa A nekdy narusta ... pamatuji si ze min rok jsme okolo srpna plakali jak je to line,resp nevolatilni, cekali na zari jak se to rozhybe ,zari se extra nestalo volatilni. rijen listopad uz o neco vic ( co za tim stalo? ) a co zase stalo za tim ze prosinec,ten bych chapal, ale leden,unor,brezen, cast dubna - (cekali na Vyvoj ,,kauzi,, Recko a vyhlasovani Ratingu? ) byla hodne volatilne podprumerna - ostatne tyto tendence klesaji - roky 2007,08,09,10 se mi zdaji ze sestupne volatilita klesa. takze otazka kdyz se to posledni dobou zaclo hybat( mysleno zvysena volatilita) je to jen Reckem? co tedy plyne z toho ze posledni roky volatilita klesa...? - je to fundamentama ,viz recko atd? nebo je to tradersky vyvoj a zmeny cyklu? - nejde mi o to podle toho obchodovat, vydelavat penize se daji i za kazdych podminek kdyz jsme dostatecne flexibilni. ale slysim i ve zpravach jak trhy vladne nervozita z Recka... tak premyslim jaka nervozita vladla rijen,listopad 2009?

jestli se bude Recko resit jeste delsi dobu + Portugalsko tak mame nadeji na udrzeni zvysene volatily? nebo je to jen normalni cyklus zmen volatility?

dik Radek

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja bych rekl, ze to ma se situaci v Evrope spolecneho dost. Sledovat VIX je fajn, ale je to vlastne dost podobne tomu, kdyz se sleduje volatilita indexu. To ze se VIX zase zacina zvedat je dusledek zvysene volatility v trzich, ne jeji pricina.

Mcwoj, v rijnu a listopadu se naopak nervozita snizovala, viz. prave VIX: finance.yahoo.com/q/bc?s=^VIX&t=2y&l=on&z=m&q=l&c=
Ted zase o neco narusta. Myslim, ze nema moc cenu se zabyvat presnymi duvody techto zmen, ale je dobre je zaznamenavat. Na to je bud dobre sledovat VIX nebo prumernou denni volatilitu indexu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Návštěvník
Téma je uzavřené.

×
×
  • Vytvořit...