Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Diskuze k článku: Trading a život u moře – Lanzarote


Doporučené příspěvky

Artuctus:

pokud byste na to mel odvahu, tak byste treba mohl zalozit vlakno a dat do nej sve obchodni plany a i obchody. Kdyz pisete, ze jste prosel desitky strategii, tak by to bylo urcite dobre obohaceni fora. Kazda myslenka je cenna a urcite by to pomohlo dosti lidem a treba i vam samemu, ze byste se o sobe dozvedel neco noveho, co by vam pomohlo i v jinych oblatech zivota. Nestranny pohled muze obcas pomoct.
Ale je to hodne osobni, tak to zvazte.

Lada

P.S. a jinak si myslim, ze trading nemusi byt o inteligenci, ale hlavne musi byt o konzistenci a neskutecne trpelivosti, protoze samotne obchodovani je nuda. Ale to je muj osobni nazor.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 120
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

yax Napsal:
a jinak si myslim, ze trading nemusi byt o
> inteligenci, ale hlavne musi byt o konzistenci a
> neskutecne trpelivosti, protoze samotne
> obchodovani je nuda. Ale to je muj osobni nazor.

Absolútny súhlas. (tu)
Elder prirovnáva úspešné obchodovanie životu pešiaka vo vojne: Z 90% je to ubíjajúca nuda a z 10% čistá hrôza.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to artuctus:

za takmer 6 rokov existencie finančníka sa tu nazbieralo pomerne dosť ľudí, ktorí stránku navštevujú pravidelne.. Z nich istá časť už ide live...

Koľko z tých, ktorí idú live, zarábajú? Keby sa nám podarilo toto zistiť, konečne by sme mohli vedieť, či 5% je naozaj pravda..

Som presvedčený,že úspešných je viac a tí, ktorí neuspeli, môžu potvrdiť, že to nebolo kvôli systému, ale kvôli chamtivosti, agresivite, nedostatku disciplíny.. (ďalšie dôvody si doplňte sami..)

Táto vec určite zaujíma mnohých (hlavne tých strácajúcich) - nedalo by sa za týmto účelom zriadiť špeciálne vlákno, možno nejaká tabuľka, kde by ľudia o sebe dali vedieť a takisto by napísali dôvody, prečo to ide (nejde)?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Artuctus
Z tvého příspěvku cítím že tě to hodně mrzí a bolí. To je chlape skvělá zpráva! Dej si pár týdnů oraz, sem tam se pořádně zválcuj v oblíbené hospodě, a zapomeň na tranding.
Po pár týdnech ti doporučuji prvně přečíst knihu od Douglase-Disciplinovaný trader (vyšlo česky). Po jejím třetím přečtení si sežeň knihu od Steidlmayera-Markets and market logic (bohužel je jenom anglicky). Poté si zaplať Sierru + sežen data od TransAct na trh který chceš obchodovat. Pro začátek doporučuji NQ. Do časového grafu - min.10 min si dej studii Volume by Price ( s nastavením si pohrej, je to otázka času jaké nastavení ti nejlépe bude sedět). Pak se zaměř pouze na 3 paterny - DT, DB,Role reversal. Na závěr ještě doporučuji přečíst knihu - Market profile (vyšlo česky).
Toto ti zabere 1,5 -2 roky poctivého studia. Zapomeň na všechny indikátory - slouží jenom ke klamání davu!!!
Medituj, relaxuj. Ptej se sebe sama kdo jsi, kam patříš, kam míříš.
Jestli nezabere ani toto, pak s klidem můžeš prohlašovat že celý tento byznys je jeden velký podfuk.
Sám jsem si tím vším prošel a procházím. Prošel jsem si peklem abych našel sebe sama před strachem který jsem si stvořil já sám, a který byl jenom obludou z kouře. Ta kupodivu rychle mizí když na ni zaměříme svou pozornost a logicky se ptáme - kdo jsi démone.
Přeji ti hodně štěstí a hlavně odvahu se nenechat nikdy v životě v ničem zlomit. Aby člověk na burze uspěl potřebuje změnit sebe sama. Velká výhra je si to vůbec uvědomit!!!
Člověk může prohrát mockrát, ale poražen je jen jednou. [bold] [/bold]

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Everest:

jediné dogma v tradingu je - hlavně žádné dogma..takže je na každém, jestli si zvolí indikátory, nebo price action, nebo combo..funguje určitě každý směr..

říkáte, že indikátory slouží jen ke klamání davu..tj. představuju si, že tím třeba myslíte, že masa lidí jen čeká, až CCI protne nulovou linku atd., tím je předvídatelná její reakce...když se zamyslíte - neplatí přesně tohle i pro price action?? masa jen čeká na to, až se zformuje double top, flip, čekají na průraz kanálu..., tím je předvídatelná její reakce stejně jako u indikátorů...

majkll



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,
už to zase vypadá na "souboj" indikátory vs cena ... ale to je přeci blbost ... souhlas s Michalem, že jak ZLR s CCI nebo DT je předvídatelné zhruba stejně, to je stejný důvod proč fungují S/R úrovně, protože je používají a vidí všichni.

to že někomu nefunguje obchodování s indikátory, je jeho problém, ne problém indikátorů, každý kdo je používá musí vědět, co který indikátor dělá a proč, popř jak se počítá, že CCI je jinak upravená EMA apod.. pouze mechanické převzetí jakéhokoli systému nebude fungovat nikdy pořádně a je jedno na čem je ten systém založen ..

je uřčitě dobré, že někdo doporučí svůj systém, který jemu funguje a ukáže jeho podrobnosti, ale ukazovat to s tím, že nic jiného neni možné, je v tradingu totální blbost a je jedno, zda to je obchodování podle Volume by price, market profile, fundamentů (coz nemusi byt nutně obchodování zverejnenych zprav na FF) nebo "totální analýzy" (kterou ted popsal Gordon v jiném vlákně) ... každému sedí něco jiného, stejně jako není nutně pravda, že přečtení Douglase udělá někoho lepším .. stejně tak bych mohl napsat já svoji zkušenost, když ted čtu českou verzi Douglase, že mi to nedalo vubec nic a že to je blbost a ztráta peněz, že všechny uváděná fakta, znám, třeba v jiné podobě, ale nic nového, ale to je jen muj pohled, je dobré si ho precist, pro začátečníka určitě, ale ne nutně od toho čekat zázraky nebo že díky tomu budu uspesny

každý má svůj styl a každý by si měl najit to své, což je i dle méh princip, proč trading vubec funguje, ze se stretavaji ruzne pohledy, kdyz budem mit vsichni stejný, tak kdo bude na druhé straně komu prodam, od koho koupim .. a pokud nic, tak taky dobře, trading neni pro každého, to že někdo neuspeje v tradingu, neznamená, že nemuze uspet jinde, tj pokud se nekdo rozhodne trading zabalit, protože mu nejde, tak je to OK, moznosti jak uspet je nespočet (tu)

M.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Vas
hlavne Miru K
dlouho jsem se neozval hlavne kvuli tomu ze me diskuse zde jiz unavovala a nikam nesmerovala a ja musel tvrde pracovat sam na sobe. Dneska stojim na ceste a pevne nohama na zemi zhruba po roce live a po 3 letech studii a nachazeni sam sebe a systemu atd. konecne profituji a to nerikam jako chloubu ale jako fakt ze to jde a jde o to vydrzet, pravdou je ze neprofituji na Fin Win ale na jinem systemu ktery jsem si postavil a otestoval. Mohu jen zaverem rici ze je to nutnost pro kazdeho z nas. Fin Win neni zazracny a vsemohouci a dokonce nevim jestli je sam o sobe dneska vydelecny, ale jedno vim: je za nim mnoho prace ktera ve finale prinese vzdy uspech at uz v intraday nebo v pozicnim ci opcich nebo jinde.
Miro at se ti Live dari a bylo by dobre kdyby zase nekdy bylo setkani traderu tak jako drive
Gordon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

K nikdy nekončící bitvě jestli jsou indikátory k něčemu nebo slouží k šálení davu.

Můj názor je ten, že každý, kdo něco podobným stylem odsuzuje, je v tradingu ještě hodně na začátku a snaží se spíš papouškovat, co někde zaslechl, nebo má pocit, že jen jeho názor je správný. Osobně jsem dnes absolutně přesvědčený, že profitabilně obchodovat lze s opravdu každým přístupem - od čisté PA, přes indikátory, po FA. Ale současně se nic nesmí brát dogmaticky.

Konkrétní timing vstupu, tj. jestli čekáte na nějaký indikátor nebo na PA formaci, je spíš o osobní preferenci a o tom, "na co se vám lépe dívá". V otázce vstupu je úspěšný intradenní trading úplně o ničem jiném než o mechanickém čekání na vstupní formaci. Celkový úspěch diskréčního obchodování záleží především na disciplíně tradera, celkovém vyhodnocení situace na trhu (volatilita, S/R úrovně), řízení rizika, tj. minimalizování ztrát a celkovém moneym-managementu.

Ale je mi jasný, že kdyby se tu psalo víc článků např. o double-top, tak to budou double-top, které slouží k matení davu :)

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

roche Napsal:
> Elder prirovnáva úspešné obchodovanie životu
> pešiaka vo vojne: Z 90% je to ubíjajúca nuda a z
> 10% čistá hrôza.

To je moc pěkný citát, zrovna včera jsem začal číst New Market Wizzards a hned jako první je tam forexový obchodník, který byl v miliardové pozici, která se po zprávě obrátila proti němu a on byl 90 mil. USD ve ztrátě. Takže byl ve stavu čisté hrůzy, ale jelikož to byl pan trader, tak se uklidnil a stanovil si jasný plán. Pak se přesně podle něj zachoval a navíc trh byl příznivý, takže nakonec skončil asi jenom s -15ti milióny. Ale konečný výsledek není ani tak důležitý, důležitější je mít plán a přesně podle něho jednat. A to ten pán přesně věděl, takže tento zážitek jenom upevnil jeho důvěru v sebe samotného.
Takže abych navázal na téma článku, protože jsem hodně offtopic, tak každá motivace je dobrá. Ať už je to Petrův článek nebo knihy jako jsou např. market wizzards. Protože obchodování často přináší různé negativní pocity (např. pocit stagnace nebo hůř bolesti), tak je potřeba dodávat pozitivní palivo.

Láďa

P.S. Gordone, to že jsi napsal, že o screeny nebyl zájem, mi přijde jako nějaký zástupný důvod. Obecně (bez ohledu na to, co obchoduješ ty konkrétně) je tady o screeny vždy velký zájem, jednak od nováčků, kteří teprve hledají svůj systém, tak i od ostatních, kteří se vždy rádi něčemu přiučí.

P.S.2 opět omluva za offtopic

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Gordon:
Gordone - nevím co si to namlouváš, ale o tvoje screeny byl zájem.

Na tvém obchodním postupu byla vidět jedna věc, že umění tradera přizpůsobit se trhům, TFko se po loňských prázdninách dost změnilo a tak jsi změnil i svůj systém, ale také jak jsem pochopil změnil jsi i trh.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...