Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

PaJaSoft: To je poměrně zajímavá informace, ale určitě záleží na trhu, který obchodujete, na timeframe nebo kolik pips chce člověk v trendu vychytat, aby dosáhl svého PT. Myslím, že v případě relativně nízkých PT a klouzavých průměrů s nízkou periodou by měl systém fungovat více než v 19% roční doby. V Backtestu za posledního cca půl roku (MT4 s TF M30 více nenabízí) jsem se nesetkal s obdobím, kdy by na můj PT trh dostatečně netrendoval, sice je to relativně krátké období, ale rozhodně zachycuje více než 19% roční doby.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zkouším obchody na softwaru global futures (protože poskytují reálná data z cme) a zatím to vychází vše dobře. jen když dám vyplnit příkaz k uzavření pozice (ať nahoru či dolu) vždy se vyplní příkaz o jeden lot v můj neprospěch. Je toto i reálná situace v reálném obchodování, nebo je to jen věcí tréninkového programu?

zdeněk :S

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Nerozumím výrazu,,dám vyplnit příkaz k uzavření pozice".Předpokládám že si příkaz k uzavření pozice vyplňuješ sám.Záleží na Tobě zda zadáš limitní cenu anebo market(aktuální cenu na trhu).V případě limitní ceny je pozice uzavřena skoro pokaždé přesně za Tvoji cenu,při marketu může dojít ke skluzu o jeden tick,ale není to pokaždé.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravím všetkých,
môj prvý prežitý live obchod určite patrí do tohto vlákna. Niekoľkostranové články nepatria medzi moje silné stránky, takže v krátkosti popis z môjho papiera, na ktorý som zaznamenával priebeh obchodu a emócie:

- vstup na DJ long 18:44,55 hod za cenu 12459 2 kontrakty
- zadaný SL 12434
- zadaný PT 12489,12504
- po vstupe išiel trh proti mne, pocity sú zatiaľ neutrálne, no pred vstupom mi búšilo srdce
- je 20 min po vstupe a cena poskakuje okolo 12450, je to nejaké lenivé - žiadne pocity, sústredím sa na posúvanie SL podľa mojej stratégie
- 18:44,55 hod - indikátor DMI išiel proti mne tak škrtím SL na 12444
- 19:10,00 hod - obchod skončil na posunutom SL - strata 30 USD
- som spokojný, pretože som dodržal celý postup obchodného plánu, ale na druhej strane mi je trochu ľúto, že práve ten prvý obchod nevyšiel
- inak žiadne iné emócie

Tento záznam možno nemá žiadnu štruktúru a spád ale sú to presné poznámky od vstupu až po výstup. Nečakal som, že budem taký spokojný ako sa cítim teraz, aj napriek tomu, že som obchod uzavrel so stratou. Striktne som dodržal obchodný plán a sústredil som sa len na to. Mám z toho skvelý pocit. PS: momentálne si nepamätám, či som si čas obchodu zaznamenal v Londýnskom alebo Stredoeurópskom čase. Takže si tento obchod idem zaznamenať do denníka.

S pozdravom Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dík za pekný príspevok. A za to, že sa delíš so skúsenosťami s ostatnými.

Som zatiaľ začiatočník, takže neviem posúdiť Tvoj obchod, ale páči sa mi ako si zaznamenávaš emócie a to že si disciplinovaný.

Mal by som pár začiatočníckych otázok na Teba. Budem rád, ak odpovieš...

čo Ťa motivuje na DJ trhu? Obchoduješ aj ER2? Ak nie prečo? A ako dlho si backtestoval a koľko sa venuješ tradingu? S akou čiastkou si začal?

Viem že sa jedná o jednoduché až možno "na telo" otázky, ale budem rád ak mi poradíš aspoň na tému aký trh je pre začiatočnka najzaujímavejší...zatiaľ u mňa vedie ER2 spolu s DJ a ES (a ešte mini zlato)...neviem sa rozhodnúť.

zdraví Ťa
majkl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to - vkracuník : Moc hezký příspěvek,takhle to chodí u otrlejších povah.Já při prvním ostrém obchodě tajil dech,zvýšený tep atd.Na rozdíl od Tebe jsem ,,trefil" zisk 30 dolarů na ER2.Ztráty přišli až od třetího trejdu.
Jinak si myslím že máš chybu ve svém příspěvku ve výčtu ztráty.Měl-li jsi 2 kontrakty na mini DJ a ztratil 15 bodů,vychází mi ztráta na 150 + komise.


to majkl :Taky jsem na komoditách začínající,ale troufnu si tvrdit že na rozjezd je ER2 silné kafe.Velmi rychlý a páka 100 je hodně.Je to jen můj názor,ale myslím že SL musí na ER být dost velký aby trh ,,dýchal"a ztráty v případě opačného směru trhu rostou bleskově.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja plánujem mať SL na ER2 cca 80-120. Na 3 min TF.

Mňa neodrádza páka ani rýchlosť, mňa motivuje rozsiahly backtest a papertrade a dokonalá znalosť WCCI. Môj prvý obchod plánujem na leto 2008 s účtom aspoň 7500

Ztraty rastú bleskove pri každom futures, ale to je predsa jedno pri správnom SL a hlavne RRR. Pre mňa nebude dôležité ako mi rastú straty ale ako často k nim prichádza a aký mám RRR. Alebo sa mýlim?

Ale inak díky za názor, joudazbrd, cením si každý názor a podnet.

zdraví Vás
majkl

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Majkle,když to podáš takhle,tak Ti nelze nic říct.Dokonalá znalost WCCI,to by se mi též líbilo.S WCCI chci nyní začít,ale nedovedu si zatím představit obchodovat bez sledování ceny.S těmi ztrátami na komoditách to vidím tak že naprosto jinak (rychle) se pohybuje ES a jinak ER2.Nechci se vykecávat,přeju Ti úspěchy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Vás,

to majkl: pre obchodovanie DJ ma nemotivovalo nič. Od začiatku som vedel, že začnem obchodovať US indexy a začal som testovať ten najznámejší. Tradingu sa venujem už asi 3 roky (myslím na tento druh obživy od svojho štúdia na VŠ - asi 12 rokov) a testoval som svoj systém viac ako 6 mesiacov. Celkom slušné výsledky dával papierovo aj na EURUSD ale s iným nastavením timeframe. KeĎže ma ešte stále živí zamestnanie tak som si na obchodovanie vybral práve DJ a nie forex, ktorý zaberá viac času. A môj systém mi dáva signály len 5 až 7 dní v mesiaci a počet obchodov 0 až 3 v danom dni. Čo mi z časového hľadiska vyhovuje. Takže sa nesnažím skracovať obchodovanie v danom dni povedzme od 15:00 do 18:00 ale ho skracujem počtom obchodných dní. Aj keby som obchodoval fulltime tak mi to vychádza, že v roku by som pracoval asi 80 dní a zbytok dní??? ( už aby tu boli zisky). Nezačal som s veľkým účtom (niečo cez 3000 USD). Obchodujem CFD kontrakty kde margin na jeden kontrakt je 1% z hodnoty kontraktu. A čo sa týka aký trh obchodovať...Je to len a len na Tebe. S čím sa budeš cítiť v pohode, do toho choď. A ešte jedna vec: výška môjho účtu je nastavená pre obchodovanie 4 kontraktov, lenže prvé tri mesiace som si naplánoval, že budem obchodavať len 2. Dôvod je ten, že v začiatkoch nepotrebujem nič iné, len si celý postup zadávania príkazov a postupov pri vstupe do trhu na 100% zmechanizovať.

to joudazbrd: V predchádzajúcom príspevku som zabudol uviesť že obchodujem CFD (nepokladal som to za podstatné) kde nie sú žiadne komisie ale spread (skrytý poplatok). Margin je 1%. Takže ak otvorím 1 kontrakt na DJ pri cene 12500 na účte sa mi zablokuje suma 125 USD a každým rastom alebo poklesom hodnoty indexu o jeden bod získavam/strácam 1 USD. PS: Môžno sa nad tým zasmeješ, ale čo znamená "otrlejších"?

S pozdravom Vlado

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha...ja rozumiem že ER2 je viac živší trh ako by bolo pre začiatočníka zdravé, ale...neviem, možno ešte zmením trh. Aj ES sa mi páči, ale nepoznám moc rozdiely medzi nimi, len že ER2 je živší a teda väčšia šanca chytiť trend.

ďakujem pekne, aj ja Tebe prajem mnoho úspechov.

majkl:-)

P.S. dokonalá znalosť WCCI pre mňa znamená čo všetko sa stihnem za rok naučiť:-))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to vkracunik:

Tou motiváciou som myslel že prečo práve DJ? Veď indexov je veľa (ER2, SP 500, NASDAQ, DAX, CAC) ale to asi nemusím Tebe hovoriť. Pôsobíš skúsene. 6 mesiacov testovať systém je to isté čo plánujem aj ja. Možno ešte trocha dlhšie. Baví ma to...

To máš dosť robustný systém keď obstál aj na Forexe. Prezradíš na čom je založený? Ja som sa venoval RSI diverg spolu s EMA a trendlinkám. (a trocha ADX). Teraz robím iba Woodieho a idem aj na jeho seminár. Už teraz sa teším, lebo na jeho stánkach a chate som zistil že to bude veeľmi inšpiratívne a prínosné. Už len zarobiť na to kurzovné...


majkl:-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...