Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

drvr
např. dnes er 1min. Klasicky nákup v 15,30 buy. Výstup sleduji na grafu, kde mám EMA 16. Jakmile se cena snaží jít pod Emu, vystupuji. Vše také sleduji na 2/příp.3/ min. grafu, kde se dá snáž odhadnout pokračování trendu.Dnes by měl být výstup podle 2 min grafu v 16,56 hod. Já ovšem mám pravidlo výstupu, když jdou tři úsečky proti mě, takže výstup o minutu dříve. Pokud by jste jeli podle 1min. grafu tak zde je výstup v 15,56 hod ale podle EMY je jasný další vzestup ceny takže je škoda vystupovat a je lepší výstup řídit podle 2 min.grafu. Pokud chcete můžete zapojit jakýkoliv pomocný indikátor např.MACD a průběh zvratu určovat třeba podle něho- těch možností je mnoho.
Co jsem myslel cena jde tvrdě proti mě: pokud sledujete grafy tak rozpoznáte situaci, že trh dělá krátké úsečky, které pomalu jdou v určitém směru. Většinou tento směr je udržen bez větších výkyvů až do zavíračky. Pokud nakoupím proti tomuto směru pak končím ve ztrátě.
honzin
V podstatě máte pravdu, že první minuta asi z 80% určí celkový směr trhu. Viz dnešní den. Mám taky vypracovaný systém pro takové celodenní obchodování ale je to dosti neohrabané protože propad je zde díky velkýmSL 3500USD.
Ale celkově je to poměrně dost výdělečné. Stává se zde , že některý měsíc jste ve ztrátě třeba 2000USD.Jindy ve výdělku 7000.
Tento systém co ted obchoduji má ztráty minimální, protože čekám až přijdou zisky a většinou se dočkám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...
  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,

tak jsem včera po cca 7 měsících obchodování dotáhla všechny ztráty a mám týden pauzu. Budu se věnovat backtestům a výstupům. Mám z toho opravdu dobrý pocit, i když vím, že zdaleka nemám vyhráno. Začala jsem s účtem 9000dolarů a byly i chvíle, kdy jsem se propadla i téměř o 2000. Musím však dodat, že vše zavinila má psychika. Nemělo to nic společného se špatným OS. Asi nejdůležitější změnou v mém myšlení bylo, že jsem si řekla, že když to prostě nezvládám, nebudu obchodovat. Zjistila jsem totiž, že za stav na mém účtu můžou jen mé psychické výpadky, kdy jsem byla schopná ztratit 1000dolarů jen proto, že jsem udělala dva špatné obchody za sebou a začala jsem vstupovat v podstatě na základě intuice. Kdybych vynechala jen tyto období , můj účet by vypadal podstatně jinak. Kdybych měla shrnout všechny své poznatky za období, co se tradingem zabývám, do jedné věty, řekla bych, že pro mě hraje psychologie ještě větší roli, než se všude publikuje. Přeji všem začínajícím traderům co nejvíc vytrvalosti a mnoho úspěchů.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veroniko,
velice vám gratuluji k Vašemu úspěchu a preji at se ted pohybujete jen a jen nahoru..Mám teď podobný cíl, tzn. dostat se zpět na nulu :)..Chtěl bych se zeptat jaký trh obchodujete (případně jaký používáte SL) a zda-li se za tech 7 mesicu drzite porad toho stejneho trhu nebo jste ztratu dohnala jinde...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mohl by mi někdo poradit, kde bych mohl začít obchodovat on-line a nepotřeboval k tomu vysokou částku? Zatím jsem narazil na Saxo Bank a tam chtějí $ 10 000, což je na mě moc. Pořád všechno procházím, zkouším papírově, docela by mi to snad i šlo, ale snažím se stále zdokonalovat, než to zkusím naostro.

Děkuju předem za tipy.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

skip,

hledejte tu více, o brokerech je tu toho tuny.
Stejně vám ale každý řekne, stejně jako já, že doporučené minimum na start obchodování v komoditách je částka 5000 USD.

Pokud tuto částku nemáte, berte to tak, že máte více času na zkoušení a dopilování vašeho obchodního systému než daný peníz našetříte.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

×
×
  • Vytvořit...