Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

lubosi, ja nic kupovat nebudu. ja se ted zbavim sveho shortu a s ropou koncim. je to na me moc rizokovy trh. na indexem vydelam mnohem vice za kratsi dobu.

mozna jaroslav nezminuje faktory ktere muzou poslat trh dolu, ale asi vsichni tusime ze i to se stat muze. ja nejsem odbornik na ropu, ale nazoru ze je zajimeve koupit roopu 2008 a dal nejsou ojedinele. nektere hedge fundy to delaji. nerikam ze to je spravne ani spatne, ale neco na tom bude jinak by tam smartmoney ty penize nedaly. vy mate svou myslenku tak se ji drzte. sejdem se tady za 3 roky a ukaze se kdo mel pravdu. nikdy neni nic cerne nebo bile. vam to prijde rizikove, me taky, ale nekdo tam proste praskene xdesitek kontraktu a hotovo. pripadnou ztratu nebo pokud trh pujde proti si bude hedgovat jinak.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Luboši díky za vysvětlení za mě. Líp bych to nenapsal.
A k tomu vláknu. Taky si nemyslím, že bychom byli mimo téma. Můj příspěvek byla pouze reakce na štěstí, který Lukáš "911" měl. Tohle bylo podstatou - aby si uvědomil, že pokud chce investovat v takové komoditě jako je ropa (Káva, plyn.....) tak musí sakra vědět co mu hrozí, pokud půjde cena proti němu a že se vzdálenějším kontraktem se riziko roho, že nebude moci zavčas odejít na akceptovatelné ceně ještě zvyšuje.

PETr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Lubos

"Na Vašem rozboru je zajímavé to, že předkládáte výčet faktorů, které mohou vést k navýšení ceny, ale fundamenty,
které mohou poslat cenu dolů nezmiňujete. To je nevidíte ? Nebo o nich nevíte ??? " - Bez Vas bych byl Lubosi uplne slepy. Ropu jsem sice zacal delat uz v roce 2000 ale teprve Vy jste me probudil, dekuji Vam. Do tedka jsem nic o rope nevedel a vubec jsem nic netusil o pohybech kterych je ropa schopna. Jste muj zachrance.

Jenom pro vasi informaci, v zadnym pripade jsem nechtel nikomu nic doporucovat, jen jsem reagoval na zadost nicku 911 o muj pohled na ropu.

A jeste mensi informace pro vas, pokud rolujete kazdy mesic ropu tak jednak platite spread mezi mesicema a jednak platite dane za kazdy obchod, to ale urcite vite. Jo a jeste neco, volatilita na vzdalenych mesicich je o dost mensi nez na prednich takze divoke pohyby se konaji vepredu, vzadu jsou pohyby konzervativni.

Ale nema smysl to tady rozebirat, jednak je to mimo vlakno a jednak takovy slepy zacatecnik jako ja se nemuze vasi moudrosti rovnat. S pozdravem J.P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Příspěvky přesouvat nelze,
tyto informace jsou velmi zajímavé a jen nerad diskuzi utínám, ale není problém založit nové vlákno a vložit do tohoto threatu odkaz. Toto vlákno bychom nicméně rádi zachovali jeho účelům - prezentování zkušeností s vlastním prvním obchodem.
Děkuji,
Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim, tak mam to za sebou.. ne pouze prvni obchod, ale prvni mesic pokusu a omylu. Vydal jsem se na drahu intradaytradingu, mini dow, to je muj nynejsi pritel i nepritel. Snazil jsem se vzdy dodrzovat plan, ale ani minuly tyden jsem jeste nebyl schopen vystoupit regulernim postupem, tak jak jsem to milionkrat predtim delal v papertradingu, nebo backtestu. Hodnekrat se mi podarilo opravdu "vychytat" obdobi trhu po vstupu. Pro mne to bylo jako obdobi temna.. sotva jsem vstoupil, nastal tak dlouhy pohyb do strany,ze me to vzdy deptalo a zbytecne jsem akorat zmatkoval. A nebylo to snad ani jednou v case obedu :) . Nebudu to protahovat, prozatimni bilance je dost mizerna, 17 uskutecnenych obchodu, neutrzil jsem ani jeden poradny zisk, spis to byly pouze drobne, ktere zatahli poplatky, ale bohuzel uz ne tu hromadu ztrat. Den co den se vse snazim probirat i s "nezasvecenymi" kolem sebe, rodina mi hodne dodava silu a duveru v sebe. Duveru a viru v sebe, kterou jsem po par chybach asi ztratil, protoze jsem promrhal i mnoho krasnych obchodu, na ktere jsem nemel odvahu..nebyl si jisty,atd. hromady vymluv,ktere mi kolovaly po celou dobu v hlave. Ted je tady mesic dalsi, jsem uz aspon trosku otrkany, s chuti se vrhnu do dalsich obchodu,ale tentokrat zkusim pokusy a omyly nechat stranou..

Robert

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Takže se také přidám. Vždy jsem se považoval spíše za futures tradera, k čemuž mě hlavně tento web jasně směřuje. Ale sehnat v 19ti 5000USD, když člověk studuje, ono i za dva roky by to byl problém, a tak jsem se chytl motta, které tu někdo na foru má a začal jsem hledat způsoby a ne důvody a objevil jsem (resp. bylo mi napovězeno) mini forex. Možnost založení mini účtu s 250USD, to zní zajímavě, začal jsem se tedy zajímat o forex a musím říct, že je to opravdu náročnější než futures (alespoň pro mě). Nasadil jsem svoje oblíbené klouzavé průměry a ladil jsem je v backtestu na GBP/USD tak dlouho až začali vykazovat dobré ziskové vyhlídky, stejně jako papertrading. Vytvořil jsem si Moneymanagement (RRR 1:3), se kterým bych musel 60x za sebou prodelat aby se mi účet vynuloval, nespěchám za vysokými zisky v začátku.
Takže první obchod, dostal jsem signál pro short vstup na 1,9810 a chvíli to vypadalo, že jsem vychytal trend a obchod bude ziskový, ovšem po dvou hodinách přišla korekce, která zasáhla můj StopLoss. Škoda byla hlavně v tom, co jsem zjistil ráno. Kdybych večer vstoupil o 5 pipsů dříve do Short pozice, tak jsem ráno vybíral PT :), ale možná je lepší hned na začátku zkusit prohru.
Takže po prvních dvou týdnech živého obchodování se pohybuju pořád spíš okolo nuly, sotva něco vydělám, další obchod je ztrátový. Když vybírám menší zisky, často je to v obchodě, kde jsem byl doslova pár pipsů od zasažení PT, který jsem ještě na živo neokusil. 250USD je pro mě ztratitelná investice, hlavně to byli moje peníze, které jsem měl na různé nedůležité blbosti, takže jsem je oželil a investoval do své budoucnosti. Nastavil jsem si MM tak, aby pravděpodobnost vynulování účtu byla co nejmenší, i když je to na úkor nízké počáteční dynamiky rozvoje účtu. Důležitá je hlavně ta psychika, teď to opravdu poznávám, ne že bych měl zatím nervy ze svých obchodů ztrátových, ale důležitá je ta disciplína, čekat na signály, jinak to prostě nemá cenu. A taky ty chyby ještě dělám.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Rád také přidám postřehy z mého prvního obchodu.
Předminulý týden v pátek večer jsem dostal Live a těšil jsem se, že pokud budu mít signál, tak si hned v pondělí "kliknu".

V pracovním zatížení jsem se k tomu dostal až tento týden v úterý.V demo jsem měl někdy problémy s disciplínou, protože jsem měl v hlavě, že o nic nejde , že to zkouším.Denně jsem byl schopen udělat 5 - 8 obchodů na ER2.

Live je úplně jiná kategorie ! Už ve 14.00 jsem byl u "stroje" a připravoval se, dle dat z posledních 10 dnů jsem pokusil odhadnout hlavní směr.
I přesto, že jsem paper tradoval více jak půl roku a jsem si svým systémem jistý, byl jsem nervózní jako pes.

Dva obchody jsem nevzal, protože to "nebylo úplně ono" , zkrátka měl jsem strach ze ztráty.Pak jsem si ale řekl, že když to neudělám, tak nemohu nikdy vydělat.

Do trhu jsem vstoupil long až v cca 16.20 a byl to fantastický pocit, když vidíte, jak najednou jde graf vzhůru ve vašem směru.Po 2 minutách jsem už měl srdce v krku a pořád mi v hlavě znělo : profity se vybírají, když jsou na stole.

Takže jsem vystoupil z obchodu +120 USD. I když graf později dosáhl mého PT, byl jsem rád, že jsem to pro sebe zvládnul.

Všem přeji na začátku tento euforický pocit.

Tímto také děkuji Petrovi a Tomášovi za tento web a jejich kurzy, bez kterých bych tuto začínající cestu nezvládl.
Dále i těm zkušenějším traderům, kteří se rádi podělí o svoje zkušenosti a nešetří radami.

Všem jen výborné obchody

Adam

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MiroslavCZ: Obavam se, ze vetsina si musi systemy s klouzavymi prumery na Forexu projit... - na toto tema jsem nasel spoustu povidani nejen na Internetu... - mozna mate system, ktery v trendujicich obdobich vykazuje zisky, pokud ale toto obdobi (dle statistiky je tusim pouze 19% rocni doby!!!) neodfiltrujete od zbytku, tak ten profit, ktery takto ziskate cely vratite zpet do trhu a bohuzel jeste pridate neco z vlastni kapsy. Zkuste svuj system otestovat na historickych datech - zejmena doporucuji posledni 3 roky - ja na tomto obdobi testuji vse, co mi prijde alespon kapanek zajimave (pokud mate problem s daty, vim o zpusobu jak zadarmo mit k dispozici kvalitni minutova data az do roku 2000 - pravda obcas par hodin az dnu chybi:-() a troufam si vyslovit hypotezu, ze kazdy ze zminenych roku 2004,2005,2006 byl uplne jiny - podstatne je to videt na vselijakych breakout systemech, kterych se v ruznych modifikacich na diskusnich forech na zacatku roku 2006 objevila spousta (ano prvni 1/2 roku 2006 bylo pro ne znemi, malokdo vsak taktez doda, ze treba pro mnoho techto systemu bylo 3/4 totalne propadakovych a cely rok 2005 vysel +- sul nul). Omlouvam se, ze jsem se vmisil do teto debaty, jen jsem Vam chtel dat dobrou radu - system postaveny pouze na jakkoli definovanych prumerech v dlouhodobem pohledu sam o sobe nema perspektivu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Dobrý den všem, přidávám svoji první obchodní zkušenost - je to vlastně kopie záznamu do obchodního deníku s drobnými úpravami. Kéž by to někomu posloužilo. I když mě v záčatku toto vlákno nikdy nepřitáhlo. Aneb kdo se těší na miliony, čte si něco jiného :-)


1. Obchod – Jan 19, 2007

Již několik dní skoro možná dva až tři týdny jsem očekával na CH07 vytvoření double high a následný propad ceny. V den, kdy jsem chtěl vstoupit, cena klesla příliš rychle, tak jsem nereagoval – nezapadalo to do mé strategie. I další dny jsem trh sledoval, ale nechoval se tak, abych dle dosavadní strategie DB/TR mohl vstoupit. V pátek devatenáctého jsem zcela iracionálně, leč emocionálně nadšen očekával sestup ceny a krátce po otevření burzy jsem prodal jeden kontrakt za market. Byl jsem tak rozrušený, že jsem si ani nevšiml, že prodávám na E-cbotu ne pitu, jak jsem si myslel 
Najednou jsem byl v trhu a varovné signály které mě v mé vlastní hlavě přesvědčovaly abych nevstupoval, se znovu ozvaly. To už bylo pozdě. Rozhodl jsem se nepropadnout panice a zachovat se jako debil tím, že budu pevně doufat, že existuje bůh, který ceny stlačí dolů, protože nemá na práci nic lepšího, než bdít nad mými obchody 
Asi po třiceti minutách ceny spadly pod mojí entry price. Bylo mi líto jen tak vystoupit a počkal jsem tedy ještě chvilku (opět jsem pouze doufal že cena bude na mě hodná!!) a pak umístil stop loss tick pod můj vstup. Trh pokračoval v krátké medvědí cestě a mě přišlo, že je škoda nesvést se na profitu a tak jsem s pomocí brokera přes live chat posunul cenu stop lossu. Nakonec se trh vrátil, protnul můj stop příkaz a díky tomu, že jsem hrál na e-cbotu, nevznikli slippage a tak jsem skončil svůj první obchod NAŠTĚSTÍ $ 50 v plusu.
Choval jsem se jako největší pitomec. Uvěřil jsem jako ostatní tomu, že jsem lepší a že to zvládnu. Uvěřil jsem tomu, čemu na burze uvěří 90% lidí. Těch 90% lidí, kteří právě na burze o všechno přijdou.
Nakonec jsem si uvědomil že lidé jako MPlay nebo Tomáš s Petrem nevydělávají své peníze náhlými emotivními pohyby. To je skutečně !! ten pravý důvod, proč lze na burze vydělávat miliony. Je příliš mnoho lidí, kteří se nechají strhnout a prohrávají.
Chci být jedním z nich? – NE!!
Rozdíl tedy vychází v první řadě z psychologie!! Zvládnutí svých emocí je první věc na cestě k úspěchu. Kdo ji vynechá, odsuzuje se k zániku. To je pravda stokrát popsaná a je pravda, že člověk ji pochopí, až když přijde jeho čas. Když jsem četl na finančníku příběhy o prvních obchodech, říkal jsem si, že ti lidi musí být idioti, když se nechají tak unést….
Nakonec jsem i já udělal přesně to, o čem jsem byl NAPROSTO přesvědčen, že nikdy neudělám .. 

Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nejdrive dekuji financnikum za tyto super stranky, ktere me k tradingu privedly a poskytly tolk super informaci !

Po mesici a pul uspesneho papertradingu a celkove dobe 5 mesicu studia jsem zjistil, ze to potrebuji zkusit nacisto, protoze pri papertradingu si nedokazu pomoci a beru obchody, ktere bych v realu urcite nebral. Nedokazu si pomoct.
Pripraveny OS, jisty si svou psychikou, jasne definovany SL a PT a jdu na to.

1. den
Jeste neprobuzeny z paper. beru prvni trochu slibnou prilezitost. Vstup market, trh jede rychle mojim smerem, +120 usd a rychle market a ven. Vse trvalo asi 30 vterin. Skalp jak vymalovany, totalne nedodrzeny OS.
A je tu dalsi obchod....stejne jako predchozi...skalp...+80, to mi to ale jde, proc jsem se takovou dobu trapil nejakym studiem?
Dalsi obchod...opet vse stejne...zisk 80. Parada.
obchod c.4....maket a co to je? trh se pri plus 30 otocil proti me, co mam delat? Pockam, trh vali proti a jsem -50.
Ztraty se maji kratit ze? Takze market ven a -60 usd. Nastvany beru rychle dalsi obchod a pak jeste asi 5 dalsich.
Stejny styl. z toho asi 4 ztraty a jeden maly zisk.
Celkove skore prvniho dne -400 USD.
Trhy zaviraji a ja si rikam prooha co jsem to provadel, vzdyt takhle jsem to delat rozhodne nechtel:-).Byl jsem uplne v tranzu a choval se jak silenec. Nemuzu spat premyslim co dal. Rano pisu velkym pismem na A4 papir svuj OS..presne definovany PT a SL pro jednotlive trhy-RRR 1:2,5 . V jakych situacich vstupovat, vetu ze pokud si nejsem stopro jist tak se drzet od mysi dal. atd. atd. Papir davam primo vedle pocitace a jdu na to.

2. den
cekam uz 2 hodiny a porad se mi nic nelibi, potom prichazi signal, vstup STOP a okamzite zadani SL a PT.
trh lehce vaha, ale vydava se mym smerem, adrenalin jak nikdy v zivote, vystup na PT +130 usd.
Dalsi dlouhe cekani, dalsi signal..stejna taktika..trh se otaci a jde proti, konec na posunutem SL, zisk 10 usd.
dnes +140.

3.den
opet dlouhe cekani na signal, potom 3 obchody..dodrzeny OS 1x vysup na PT 110,2x na posunutem SL +120 a +10.
celkem +240 usd.

celkove -20, ale hlavne spokojenost, ze jsem dostal kapky 1. den a dokazal se poucit:-)

pavel

ps:
mimochodem do jednoho ze skalpu 1. dne jsem sel ve chvili zasedani FED(FOMC minutes), ackoliv jsem ten clanek o fundamentech na financnik.cz znal skoro nazpamet:-).


Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...