Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

jaranek:

Hmm, tak to koukám, že jsem měl ještě štěstí... přijít hned kvůli technické chybě o miniúčet asi musí hodně naštvat... Každopádně nyní už si pečlivě kontroluji celé okno pro vstup do pozice (nejen cenu a směr obchodu, ale opravdu celé okno) a navíc MT4 si pamatuje poslední nastavení objemu, takže i kdybych to přehlédnul, pořád to bude točit jen jeden minilot :)

Každopádně díky za radu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Uz to sice nebyl muj prvni obchod, ale rekl bych, ze to sem patri. Obchoduji primo v TWS u IB a vzdycky jsem pouzival pro obchodovani hlavni okno s defaultnim prikazem na velikost kontraktu 1. At jsem mel otevreno cokoli jineho, na obchod jsem se vzdycky vratil. No a jako "zkuseny" mam aktivaci prikazu hned po zadani a kliku na T, bez potvzovaciho okna. Pak jsem jednou pri obchodovani Euro dolar sledoval okno Market Depth a kliknul primo tam. Hned jsem dal T (jako transmit) a ono to zarvalo, ze mam malo penez. Tak jsem zjistoval co a jak a uvidel jsem, ze se vyplnilo, ze chci koupit vsech prave nabizenych asi 300 kontraktu. To bylo stesti, ze jich tam bylo zrovna tolik. Kdyby jich bylo tak tak, tak bych mohl vynulovat ucet behem chvile. Bacha na to!! :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Tak teda pridavam sa do klubu "pokrstenych" :) Vcera som sa rozhodol okusit, co so mnou spravi "live click" Ostre obchodovanie mam naplanovane sice az od 1. augusta, no rozhodol som sa ze si dovtedy vyskusam jeden den live aby som v predstihu aspon trosku tusil co sa bude moja hlava snazit "vystrajat"

Paper idem uz nieco cez polroka (ER2) a OS system je zalozeny na WCCI. Kedze svoj system este nemam uplne dotiahnuty do konca, rozhodol som sa pre exit strategiu podla Woodieho teda 100x. Fixny SL mam 0.9 bodu

Teda ako to dopadlo? :) ...samozrejme ze stratou... -0.8 (100x), -0.2 (100x) , -0.9 (SL)
S vynimkou posledneho obchodu som strategiu dodrzal a ani pri spatnom pohlade si nemam co vycitat. V pripade tretieho obchodu som pristihol svoje podvedomie ako sa snazi presvedcit moje vedomie :) ze dany obchod nebude stratovy (lebo straty treba dostat naspat :)) Po mojom vstupe na zaklade famiru sa sice cena zacala hybat tym spravnym smerom ale dost lenivo :( CCI sa ledva dostalo na hodnotu CCI 99-100 ktoru som nepovazoval za relevantnu pri naslednom hooku spat k zero line. To by bolo este v poriadku. Dalsie tri minuty obratili CCI opat smerom k 100line ktoru uz tentokrat prekrocilo az na hodnotu cca 106 v okamihu close. nasledujuci vyvoj ceny zatlacil CCI spat cez 100line a teda bol to signal pre mna aby som vystupil. Ale ako som uz spominal, tu uz sa mi snazilo podvedomie nahovorit nieco ine a teda som cakal na dalsi vyvoj... este chvilku som si pockal na ten "lepsi" vyvoj ktory nakoniec zhltol moj SL :) Este by som dodal ze prvy obchod ktory som zatvoril na 100x (-0.8) sa po mojom exite vydal mojim smerom a to dost slusne :) ved ako inac. To urcite zohralo rolu v mojom "hope mode" pri tomto tretom obchode.

Ake boli pocity? No musim povedat ze cakal som horsie. Okrem miestami trosku zrychleneho tepu som sa citil dost v pohode :) Tych 7 mesiacov 4 (a viac) hodin denne sledovania live+paper urcite urobilo svoje a nemal som problem s exekuciou vstupov. Vystup zahaproval jedine ten posledny.

Na zaver povedat len tolko, ze tych -$200 vobec nelutujem a pri pisani mojho obchodneho planu budem mat o nieco jasnejsie do akych detailov je potrebne zajst. Cielom tohoto "obchodneho" dna bolo otestovat/pozorovat svoju psychiku, co aj bolo splnene.

Trejdu zdar!
Doggy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky přidám:

první obchod byl ke konci února 2007 na ER2.
Katastrofa !!! Byl totiž ziskový :-) + 110 USD. Ale nedodržel jsem OS (vystup moc brzy). V noci jsem usínal a vybíral nějakého středního Azimuta a jak ho pojmenuju :D .....

Druhý den ztráta 2x 100 USD (SL). Zase jsem nedodržel OS, vstupy v podstatě pozdě. Nervy začli pracovat.

Nechal jsem toho asi na měsíc, začlenil jsem do OS (postavený jen na WMA) i CCI a celé jsem to papertredoval a při živých datech zkoušel nanečisto.

Od půlky dubna jsem zase začal. Zatím nemám čas od pondělí do pátku, většinou jen 2-3 dny v týdnu, ale bohatě to stačí.

Srdečně přiznávám, že tak jak jsem si představoval, ještě do dneška neobchoduji (neberu všechny vstupy, občas zbrkle vystoupím brzy).
ALE KONEČNĚ SE DOSTAVUJÍ PRAVIDELNÉ PROFITY a hlavně psychika začíná být v pohodě. Svému OS už věřím na 100%. Prostě se dostavil pocit, že jsem to zvládl, přežil jsem bez vymazaného účtu a nyní se mi trh za moji "věrnost a výdrž" začíná odměňovat.

Pochopil jsem, že se dá vydělávat s JAKÝMKOLIV indikátorem, dokonce i bez něj. Stačí si "pohrát" s OS na daný trh.

Z 5-ti min grafu jsem přešel na 1 min graf. Více mi to vyhovuje (nevydržím být v pozici déle jak 10 min :-) ).


Chci napsat všem co začínají, nebo začnou - vydržte !!! Není to o ničem jiném než vydržet a snažit se dodržovat OS a MM, který máte vyzkoušený.

V každém případě jako člověk mírně podnikající, jsem do dneška z tradingu uchvácen. Kdo nikdy nepodnikal, možná to hůře pochopí, ale trading je na vydělávání peněz tak úžasně legální, jednoduchý, časově nenáročný a náklady s ním (a to myslím i ztráty) jsou opravdu zanedbatelné oproti zisku.

Všem přeji mnoho úspěchů.

Honzin

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Doggy:

věřte mi, dopadl jste dobře. Důležité je dodržovat OS a MM, a to jste zvládl.
Vydržte a úspěch se Vám dostaví :-) .

Fuggi:

jak jsi to teď čtu, tak zkusím vypnout klik na Market Depth, abych to někdy nechtěně taky nezvoral :D . Každopádně obchoduji přesně jako vy přímo v TWS jen klikem na BID nebo ASK a potvrzením T. Zvykl jsem si na to a funguje to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím o nezaradenie do vlákna, aj keď by som sa aj ja rád zapojil do prvého obchodu.

Pro Tomáše.
Je možné, že som priveľmi netrpezlivý, alebo mám čosi pokazené s emailovým klientom, alebo mám čosi pokazené vo vzťahu k Vám, len sa mi nedarí dostať reakciu na moju žiadosť o asistenciu ovorenia účtu u IB z utorka tohoto týždňa.
Je niekde problém????
radojak@pobox.sk

Link to comment
Sdílet pomocí služby

U prvních obchodů je vždy nejnáročnější nenechat se "strhnout trhem", t.j. držet se plánu ať se děje co se děje. On je trh občas pěkná "děvka", tu a tam dělá takové pěkné pohyby aniž bychom měli signál a úplně na nás volá "poruš plán a pojď ke mně!" no a jak ten plán porušíme, je z toho hned ztráta :-) Jediné povolené nedodržení plánu je nehrnout se do obchodu, pokud opravdu vše vypadá špatně a trh je v chopu a nebo pokud už jsem profesionál a vím přesně co dělám. Takže bacha na tu "děvku proradnou" :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Trochu drastické a tvrdé přirovnání trhu, volání sirén by možná bylo více na místě než "děvka" :D. Píši to spíše proto, že trh beru jako kámoše, pro kterého občas něco obětuji, ale je to takovej super kámoš, že se on pro mne obětuje mnohem víc a dá mi víc, než já jemu :-) .

Ale každopádně je to tak. Člověk si musí při prvních obchodech sundat růžové brýle, ať byl papertrading jakýkoliv. U mne osobně live obchody vyvolávaly (a ještě občas vyvolají) takové emoce, že s pocity u papertradingu to nemá nic společného :-) .
Je to jako když máte na přechodu červenou. Jenže přece nic nejede, tak to rychle přeběhnu.... BUM !!!
Dodržujte v tradingu pravidla :-) .

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mě se to přirovnání docela líbí, nedávno mě trh dost drasticky vygapoval a neměl jsem pro něj jiný název, byla to přesně ta děvka, jak píše Tomáš.. :-)
Jenže teď mám pocit, že ta děvka není trh, že ta děvka je moje emotivní část, která mě do toho obchodu vehnala. Ta děvka ve mě vzala obchod, který pod podrobným pohledem byl špatný. Prostě, ta emotivní část ve mě by ráda přivírala oči a obchodovala...
Honza

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj,
tak konečně už se taky můžu podělit o svou zkušenost s prvním obhodem.
Komoditamy se zabývám od konce minulého roku poté co se mi dostala do ruky kniha Obchodování na komoditních trzích od autorů Finančníka a tím to celé začlo. Knihu jsem zhltl za pár hodin a pak následovaly hodiny a hodiny pročítání stránek Finančníka. Nejdříve jsem byl byl nadšen pro poziční obchodování, ale když jsem zjistil, jaký by byl potřeba kapitál na tento způsob obhodování, dostal sem se (asi jako většina začátečníků) k intradennímu obchodování. Na první pohled se mi zalíbil systém WCCI pro jeho jednoduchost, jasná pravidla a množství paternů. Takže jsem začal s backtestováním jedoho roku zpět trhu ER2 (5- a 3-min TF). Koncem června jsem si s pomocí Finančníka založil účet u IB a v pondělí 16.7. vstoupil do svého prvího live obhodu, který skončil výstupem na B/E..Tento den jsem udělal ještě dva další obchody, které rovněž skončili na B/E. Byl sem maximálně spokojený, neboť všechny vstupy i výstupy byly přesně podle mého OP. Měl jsem z toho daleko větší strach po tom, co jsem se dočítal všude kolem, že to bude psychicky těžké apod.,ale já plně věřím svému OS, což mi asi hodně pomohlo. Problémy se dostavily až o dva dny později, kdy jsem začal porušovat svůj OS tím, že jsem vstupoval do obchodu dříve, na základě emocí posunoval SL nebo se pokoušel i o skalpování trhu, které sem nikdy nebacktestoval. Celé mě to stálo kolem 300 USD. Po týdnu jsem skončil s celkovým profitem něco přes 200 USD. Nyní je mým hlavním úkolem poučit se z chyb, které jsem udělal (a určitě ještě udělám) a snažit se dodžovat na 100% svůj OS.
Trading je úžasná věc, jak se dají poměrně jednoduše a bez námahy (fyzické) vydělávat velice slušné peníze. Věřím, že pokud se poučím ze svých chyb a dokážu se jim postupem času plně vyvarovat, tak za nějakou dobu (i v řádu let) dokáži stabillně profitovat. Na závěr bych chtěl ještě poděkovat autorům Finančníka, Petru a Tomášovi za tento server, který mi dal naději mít se finančně lépe než sem si kdy představoval...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...