Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Tomča,

já myslím, že na začátek je to slušné. Je velice důležité, že jste si uvědomil chyby vyplívající z porušování obchodního systému, popřípadě MM.
Já sice WCCI neobchoduji, ale pokud jste jej začal obchodovat a budete dodržovat jeho pravidla, zisky vás neminou. Ostatně to ukazují i studie a analýzy obchodování WCCI od Petra a Tomáše.

Přeji vám spoustu profitových obchodů a hezký růst účtu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dobrý den,
sice se to už netýká mého prvního obchodu, ale až některého dalšího. Obcboduji podle Rosse, nastoupil jsem na ross hooku do long pozice v akciích, během týdne jsem měl zhodnocení účtu kolem 10%, ale mě to nestačilo - 1. CHBYBA !!!, chtěl jsem víc - chamtivost !!! Poté se trh dostal do congestion, a pak následovalo to co trvá až doteď - pohyb dolů a já si stále říkal, ono se to otočí... ale stále nic, takže jsem neprodal - 2. CHYBA !!!! Ted jsem tedy v ochodě se ztrátou. Musím ale říct, že jsem i na jednu stranu rád, že se mi taková věc stala relativně brzy, vzal jsem si z ní ponaučení, které zní - ,,Nebuď chamtivý a nenech si vzít už vytvořené zisky - nikdy nedovol aby se ze zisku stala ztráta!,,

Jirka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jirko, nemluvil jsi náhodou o mě? :-))
Dovolím si doplnit ještě jednu chybu - a to je přemýšlení z hlediska navýšení účtu - trading musí být přesný dle backtestu - vstup když je signál, výstup když to nebo to, PT, SL, (MAE, MFE).. jakmile tohle "kasíno" doplníš o rozměr navýšení účtu, už ho nevlastníš..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

zdarec všem
rád čtu tyto stránky a jelikož jsem je objevil teprve před dvěma měsíci a jsem doma na volné noze, tak mám spoustu času na studování. Mohu jen říci, že jsem zezačátku bez jakýchkoliv zkušeností otevřel demo účet a postavil svůj obchodní plán na emocích. Intuice ... říkal jsem si jako u některého podnikání.. to je to hlavní. A pak to přišlo! A to nebyly opravdové reálné ztráty, jen demo... a tak jsem začal před měsícem odznova a hltám každé vaše slovo. Trénuji, backtestuji, ráno dokonce i běhám. Přihlásil jsem se na kurz 19.8. a doufám že tam zase o něco zmoudřím a po 100 dnech což bude 1.9. bych chtěl začít. poslední dva roky mě naučili nezkutečné trpělivosti a muset se nudit a čekat na jednu jedninou chvilku a tu nepropást. A tak doufám že i z vaší pomocí budu moci jednou napsat to samé co vy. JDE TO ! A funguje to.... díky za tenhle server i všechny přízpěvky které mě šetří nemalé peníze za knihy po kterých jsem taky šilhal Gordon

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rarit,

myslím, že na tom není nic špatného. Jak píše uživatel Gordon, je na volné noze, tedy má spoustu času na studium a backtest.
Za 3 měsíce intenzivního studia a tréninku klidně může být připraven obchodovat. Příkladem můžu být já sám. Finančník jsem začal studovat koncem října 2006, ke konci února 2007 jsem měl založen live účet, touto dobou už obchoduji stabilně a troufám si tvrdit (ať to nezakřiknu :-) ), že profitově.

Pokud člověk opravdu chce a dá do toho maximum, jde to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý den,

po asi ročním backtestování už přibližně pět měsíců obchoduji live. Zpočátku jsem se zajímala o systém Tripple screen, nakonec jsem ale stejně skončila u WCCI. S odstupem času si ale myslím, že Tripple screen mi nevyhovoval hlavně z toho důvodu, ž jsem se do tradingu vrhla bezhlavě, když jsem ještě ani pořádně nerozeznala trendující trh a trh v chopu. Tím nechci říct, že dnes už mi to nedělá žádný problém, ale určitě jsem na tom líp. Myslím, že dnes by i backtesting systému TS dopadl také podstatně lépe. Dnes, po pěti měsících live obchodování WCCI jsem necelých 1000dolarů v minusu, což se ale vůbec neshoduje s mým backtestem. Věřte mi, že to bylo ještě podstatně horší. Asi měsíc a půl dodržuji svůj obchodní plán a hned to nese ovoce. Zpočátku jsem si myslela, že jak začnu, tak do roka opustím všechny své aktivity a budu se živit pouze tradingem. Z toho už jsem vystřízlivěla. Mým cílem je, letos skončit alespoň na nule a budu spokojená. I přes můj stav účtu dnes ale vím naprosto jistě, ŽE TO JDE. Tímto bych chtěla podpořit všechny začínající tradery a říct jim mé ponaučení. KLÍČEM JE OPRAVDU PSYCHOLOGIE. PRVNÍ MUSÍTE ZVLÁDNOUT SVÉ EMOCE A POTOM ZAČNETE VYDĚLÁVAT. Chtěla bych se také omluvit za to, že do tohoto fóra moc nepřispívám a slibuji, že to změním a že nebudu patřit k těm, co informace pouze poptávají, ale nenabízejí.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Veronika,

já začal ke konci února 2007, ztráty jsem měl podobné jako vy a každý začátečník ví, jak ztráty bolí :-).
Když to zpočtu, je to 5 měsíců a touto dobou už pomalinku, ale jistě přichází zisky. Doufám, že mi vyjde předsevzetí, stejně jako vaše předsevzetí - živit se jen tradingem.
Každopádně už víte sama - vydržet, co nejméně si prokousat nehty ve ztrátovém období a zdokonalovat sebe sama v tomto úžasném stylu života. S vaším názorem na psychologii jen souhlasím, nebýt ze začátku mého vlastního porušování MM, OS a nebýt také mého chamtivého já, moje ztráta v začátcích by byla směšná :-).

Protože jsem ještě nedávno prožíval to co vy, myslím, že už jste ve fázi pomalých zisků, které vám jasně naznačí, že už se není zas tak moc čeho bát :-)

Přeji vám hodně úspěchu a zdaru.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

takže vážení aj ja sa pridám,

moj prvý obchod bol 25.7 . na ER a začal som SL a dokonca tak že som musel vystupit z obchodu ručne lebo som si zabudol nastaviť SL..... ešte sa nič nedialo čože je to jeden SL..... ale nejako ma to začalo baviť a tých SL bolo odrazu 6!!!!!!!!!! a to už som bol nervozny...... nadával som a tak ...asi to mnohí poznáte... dal som si chvilku pauzu švihol do seba 2x FERNET!!!!! a dostal som sa na + 70 a ukončil som deň.......
potom sprcha a celý večer som rozmýšlal ako som mohol takto zblbnúť...... no a ako to bude nasledovať uvidim ďalej.... takže budem sa snažiť medzi tych 10-20% prosperujúcich.... :) :)

je to ohromný rozdiel paper a live... ale dal somsa na boj tak budembojovať.....

všetkým želám úspešné obchody a vela zisku.....

Jaro

Link to comment
Sdílet pomocí služby

jaro 87,

no ten fernet je občas potřeba :-) .
Taky jsem ještě nedávno zadával SL ručně v TWS. Jenže při posledních pár dnech, jsem se na to vybod a už ho tam nechávám automaticky. PT už tam nechávám taky automaticky, jen když mám takový ten "6 traderský smysl" :-) tak ho posouvám.
Doporučuji vám to také zavést a pozor na dnešní dny, ER2 lítá jako vykolejené Pendolino :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Můj první obchod byl cca před 10 měsíci a byl kupodivu ziskový 250 USD. Ihned nato následovaly samozřejmě ztráty, problém s dodržování strategie atd. a celková ztráta cca 800 usd. V současné době se pohybuji ve ztrátě 800-1500 usd, která je bohužel způsobena pouze a jenom mou psychikou. Systém mám zbacktestovaný, profitabilní, ale ta hlava...
SL mám samozřejmě od začátku nastavený automaticky, dnes již i PT.

Hodně úspěchů všem

Laďa

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ripper,

nevím, jestli Ti to pomůže, ale mám stejný problém, i když asi ne tak dlouho. Myslím, že každý se s tím musí vypořádat po svém. Já jsem udělala i vcelku významné změny v mém životě. Např. jsem si řekla, že musím přestat kouřit. Pokud nezvládnu své ovládání alespoň v tomhle, pak nemohu začít vydělávat. Začala jsem i víc dBát na svou fyzičku a pořád se motám ve ztrátě, i když už tři měsíce nekouřím a 3x týdně běhám. Jak říkáš, systémem to není. Musíme se asi uklidňovat tím, že jsme si aspoň vědomi, kde je chyba a podle mého názoru jsou to i situace, kde velké procento lidí tento boj vzdává. Mým problémem není dodržovat MM a OS, pokud začnu den ziskovým obchodem. Složitější je to pokud přijde ztráta, a navíc způsobena nedostatečným SL, kdy trh SL protne a poté jde mým směrem. To si však jen myslím, že jde mým směrem a do trhu neuváženě vstoupím. Myslím, že nejhorší varianta byla ta, kdy mi to asi 3x po sobě vyšlo.

PROSTĚ MUSÍME BOJOVAT A VŠE PATŘIČNĚ ANALYZOVAT, ABYCHOM BYLI DEN ODE DNE ZKUŠENĚJŠÍ.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...