Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Pomoc je jednoduchá- zvětšete SL.Zkuste na ER SL 3body.Pokud máte malý účet tak obchodujte YM s polovičním SL.Pokud neumíte přesně načasovat vstup do trhu tak nemůžete mít menší SL.S tímto SL můžete v podstatě vstupovat do trhu ve směru trendu kdykoliv a budete ve výdělku. Testujte na demo verzi.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ripper, MNovak,

pokud ale vezmeme v úvahu, že jak zde na Finančníku, tak obecně se doporučuje alespoň risk/zisk 1:2, tak při ER2 SL 3 body, znamenají PT 6 bodů. V dnešních dnech to není zas takový problém, ale v průměrném obchodním dnu to už zas taková pravda nebude....
Navíc SL 3 body znamená risk 300 USD a při správném MM a risku max. 5 % z účtu už nejste na správné hodnotě s účtem 5000 USD - pozor na to !

ripper, nezoufejte, klidně si dejte malou pauzu od obchodování a hledejte vhodnější způsob jak vstoupit do pozice. Více se zatím zaměřte na trendové signály, proti trendové přece jen chtějí více zkušeností (sám je ještě neobchoduji, zatím by mi přinášely ztráty).
Když jsem se dostal ze začátku do ztrát, dal jsem si pauzu a začal více zkoumat svůj obchodní systém. Šťoural jsem se v něm tak dlouho, až jsem našel na ER2 vstupy se SL 100 USD a PT 300 USD. I v dnešních bouřlivých dnech to stále funguje a nebyl jsem nucen SL zvednout :-).
Pokud první obchod skončí na SL, stále dokola si opakujte, že moc dobře víte, že pokud budete dodržovat váš vyzkoušený a prověřený obchodní systém, budete dlouhodobě profitovat. Pokud jej dodržovat nebudete (nebudete po ztrátovém obchodě obchodovat) můžete to rovnou zabalit a smířit se s tím, že na to nemáte a prohrál jste :-). Mne pomohlo si uvědomit, že není lepší se postupně trápit ztrátami a nic s tím nedělat, lepší zaměřit se na výsledek, který bude třeba na konci den, nebo i na konci týdne. Psychika je dle mne nejtěžší věc na tradingu :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já v podstatě SL nepoužívám.Má to výhodu, že vás nic nevyřadí ze hry. Sleduji trh a pokud vidím,že jde trvale proti mně tak vystoupím(asi 2x za měsíc).Jinak se nechávám unášet rytmem trhu a beru profity. Naopak pokud jde trh v mém směru tak se snažím tento směr držet co nejdéle. Prakticky si zadávám SL mnohem větší. Tento používám pouze pro případ výpadku sítě.
Podle mě PT je nesmysl. Např v posledním týdnu byly obchody ziskové nad 600USD-ER. Proč bych si měl krátit zisky nějakým PT, když je potenciál zisku mnohem větší?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak,

zaleží jaký typ tradera jste. Já jsem intradenní, tedy váš styl neobchoduji (alespoň jsem pochopil, že nejste klasický intradenní obchodník).
Osobně ve větě jež píšete - že v podstatě SL nepoužíváte vidím slušnou hrozbu :-). PT je nesmysl možná pro vás, ale ne pro mne. Posouvání PT na vyžší hodnotu je totiž dle mne mnohem rozumnější, než obrovský SL a stejně velká možnost zisku. Raději budu riskovat 100 USD pro zisk 300 USD. Navíc já mám denně několik obchodů, předpokládám, že vy máte denně max. 1 obchod.

Můj systém je mnohem stabilnější v normálním období, nicméně je stále slušně ziskový i v období, v jakém se nachází indexy nyní.

Nebudu se s vámi přít, zda je můj styl lepší než váš, o tom to není.
Ale opravdu prohlásit "tímto SL můžete v podstatě vstupovat do trhu ve směru trendu kdykoliv a budete ve výdělku" je hodně nadnesené - v dnešních dnech se vám takto může dařit, ale např. před 60 dny by se vám takto dařit vůbec nemuselo.
Můj styl obchodování je SL co nejmenší, ale přitom funkční, proto nechápu vaše prohlášení, že SL prakticky nepoužíváte.
Pokud vám toto funguje, je to jen dobře. Já bych takové obchodování nezvládl.
Můžete prosím napsat poměr vašeho RRR ?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji intradenně skutečně jeden obchod.Poměr je zhruba 1:0,25 ale neděste se v tradingu je možné všechno.Důležitý je váš osobní přístup k věci a myšlení každého tradera. Také jsem dříve používal různé SL, např, 80USD a jejich posuny. PT se většinou nevyplnil. Teď již to nedělám, zdá se mi to zbytečně pracné. Můj systém je velmi jednoduchý. Nakoupím a až vidím zisk tak ho nechám co největší a pak ho vemu.Pro orientaci v grafu používám EMA 16. To je vše. Takové obchodování není časově vůbec náročné, což ocenuji hlavně ted v létě. V zimě zpravidla dělám ještě jeden nebo dva obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak,

velice zajímavý způsob, nicméně stále musíte být u počítače, pokud nezadáváte PT - musíte kontrolovat, zda je stále vámi zvolený trend, nebo se pletu ? Předpokládám, že máte hodinové grafy.
Každopádně jsme trochu mimo téma této diskuze, ale to snad tolik nevadí.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak,

pravdou je, že Váš přístup nějak nemohu pochopit. To mi chcete říct, že určíte trend a vstoupíte do obchodu bez SL?A co když jste ve ztrátě např 500dolarů, ale trend se stále shoduje s Vaším úsudkem?To je dle mého soudu v dnešních dnech možné.Dále čekáte na zvrat? Vím, že trading nabízí spoustu přístupů. Ve Vašem případě bych to však charakterizovala jako lenivost udělat si jakýkoliv backtest. Netvrdím, že Váš systém nefunguje, ale jestli funguje, obávám se, že dočasně.

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Obchoduji na 1 min.grafu.Např. včera jsem vstoupil real ER v 15.30 sell- šel jsem hned do zisku . Při profitu 120 jsem vystoupil./v15:33/ - musel jsem jednat bleskově.
Pokud bych obchodoval dál tak bych vstoupil v 15:37 buy a vystoupil v 16:10 s profitem asi 560 USD. A tím bych obchodní den ukončil. Pochopitelně celou dobu sedím u PC, ale těch asi půl hodiny se to dá vydržet. Pochopitelně jsou i dny kdy musím sedet u pc třeba i dvě hodiny a čekat na zisk. Naštěstí je takových dnů malinko.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak,

jak jsem psal výše, je to např. pro mne až hrůzostrašný styl obchodování, ale tím nemyslím nic špatného :-).
Takže od 15:30 čekáte na příležitost na 1 min grafu, tu vezmete, dáte SL hodně daleko (třeba i 500 USD). Potom berete zisk třeba i jen 120 USD, nebo prostě čekáte na rozjetí trendu.... Nebo vystupujete na -300 USD. Potom už neobchodujete.

V tradingu je možné všechno, tomu se nebráním, ale já bych tohle nezvládl :-).
Přeji vám mnoho úspěchů a zisků.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak,
z Vašeho příspěvku vyplívá, že vezmete profitž 120dolarů s rizikem 300dolarů.Mohl by jste nám prosím ještě napsat, na základě čeho vystupujete z obchodů?Na základě čeho víte, že by jste vystoupil z obchodu se ziskem 560dolarů?Jak charakterizujete pojem CENA JDE TVRDĚ PROTI MĚ?

Veronika

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Možná to vypadá hrozivě, ale já to tak nevidím. Je to věcí zvyku. Můžu říci, že tento styl dělá i můj 15 letý syn a jde mu to. Základem je vzít zisk i kdyby měl být např. 70 USD. Kolikrát jste měli zisk 70Usd a nevzali jste ho a skončili ve ztrátě např.-100? Pokud je klidný den tak se snažím zisky nechat růst co nejvíc. Pokud trh lítá tak beru i malé zisky- na nic nečekám. Do trhu vstupuji vždy ke konci minuty v 15:30 . Další obchod vstupuji při proražení EMA 16 a čekám až ukáže zisk.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Mne spíše zarazila předpokládáná úspěšnost vašeho obchodování, musí být kolem 90% ziskových obchodů. Také v podstatě to co jste napsal by znamenalo, že směr první minuty ve více jak 90% určí směr celého trhu. Opravte mne jestli se mýlím.
Každopádně jak říkám, tento způsob prostě není pro mne. Jestli vám stabilně nese zisky, přeji vám to.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...