Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

norbert888 >> s velikostí SL musíte být realista, jak říká MNovák je třeba se podřídit trhu. Když vím, že mám k dispozici 2000$ tak si spočtu kolik chci riskovat na obchod a podle toho se to pak snažit aplikovat do praxe. já třeba testuju ER, SL mám 100, vidím ale že $ roste a nebudu asi moct začít s 5000, proto nebudu riskovat a slepě věřit že mi to pujde i s vyšším riskem na obchod, ale i když mám úspěšnost taky kolem 70,80% tak přejdu na trh jiný kde zachovám pravidlo risku na obchod. Absolutně nechápu proč jste snížil SL když jste měl natestované něco jiného. A co už vůbec nechápu proč byste do trhu vůbec šel kdybyste měl 300$ SL a účet 2000$.Toto opravdu zavání sebevražednými sklony.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to Remarque:
Souhlas. Ja myslim, ze "osmsetosmdesatosmicka" nemel dostatecne otestovano a obchodni plan (M+M) taky asi nebyl moc dotazeny, kdyz sel na live. Tipuju ze se poucil, i kdyz tvrde. Jsem celkem zvedavy, jake budou jeho dalsi prispevky. Jestli ted skonci nebo se posune dal v obchodovani. Urcite preju lepsi posun. A kdyz uz jsme u SL, tak to chce opravdu vychazet z moznosti uctu a spis pocitat se vsim moznym horsim. Ja osobne budu otevirat ucet 10k $ pro ID obchodovani. A risk (SL) na 1 obchod/kontrakt vidim u sebe na 100$ - 120$. Libi se mi svymi pohyby trh ER2, ten testuju. Ale abych ho mohl obchodovat bez problemu s timto SL, zvolil jsem si TF=1min. Takze tak nejak se prizpusobuju, co si muzu dovolit. Tim padem mam zajisten dostatek obch. pokusu do zacatku, nez zruinuju svuj ucet. To samozrejme, ale nemam v planu ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím kolegov, to Remarque: stopku 300 som používal na demo kde bol virtuálny účet 10 000 USD a tak sa mi to nezdalo veľa a skutočne som bol úspešny na 80%. Pri reálnom účte 2000 USD sa mi to už veľa videlo tak som to znižoval a znižoval až....... ver mi žiaden backtesting ani žiadna iná náhrada ta nepripraví na to čo zažiješ Live , emócie , napätie atď. Backtesting je z môjho pohladu dobrá hračka pre deti ktorá nemá s live nič spoločného je to len hypotetický vzorec správania trhu , asi ako keby som povedal ....keby som dal minulý týždeň v lote tieto čísla...... tak by som vyhral..... lenže nikto tie čísla nevie aj ked sa opakujú neustále , ale v inej kombinácii...))))))
Ked sa chceš naučiť plávať jednoducho skoč do vody!!! Ja obdivujem tých hypotetických traderov ktorý len testujú a testujú až zistia že majú 80 rokov , kopu teoretických skúsenosti a žiadnu prax. Otvorenie mini účtu a obchodovanie mini lotov je stále lepší tréning ako 1000 backtestingov. Ešte pripomienka k 1 min TF , neviem odkial berieš info že taká stopka ti zaručí pohodu na takomto TF .....toto je zaručená psychyatria (zvieracia kazajka) stres o ktorom píšem budeš zažívať každú minútu a viac obchodov dohnojíš kôli unáhlenému jednaniu. Viem že niesom Larry Williams , ale zažiješ to sám a uvidíš.

Ahoj Renooo, takú istu ochranu s manželkou som použival aj ja .....vlastne chcel ,ale vzalo ju to tiež takže potrebovali by sme tretieho rozhodcu bez emocii...))))) Musím priznať , že z počiatku mi manželka dávala lepšie rady kedy a do ktorého obchodu vstúpiť a aj sa jej darilo , ale potom bola už veľmi zainteresovaná a už to bolo v keli..... teda zase sa vrátim k tomu čo som už opakoval...emócie, emócie a emócie.

Prajem Vám aj ostatným traderom úspešne obchody a kritiku treba písať bez obalu aby sa poučili iný kolegovia.


PS: o týždeň štartujem znova , na fures kontraktoch forex zatial nechám vychladnúť, potom sa podelím o svoje skúsenosti nech už budú akékolvek.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím Norbert888,
backtesting neni rozhodně hračka pro děti a určitě neni cílem připravit tradera psychicky pro live. .. základním cílem backestingu imho je natrénovat strategii, zjistit jak v daném trhu funguje a najít PT a SL, to vše na dostatečném počtu obchodů a to pak dává určitou pravděpodobnost, která funguje všude.
Zkusit si live trading je určitě zkušenost k nezaplacení, ale nikde nevidím důvod proč bych měl live obchodovat něco jiného, než co jsem si natrenoval v bactestingu, ano pak souhlasím, byla to zbytečná práce.

"ked se chceš naučiť plávat, jednoducho skoč do vody" .. určitě dobré pořekadlo, ale pokud skočíte do vody poprvé v noci, na samotě a do hloubky, tak se s největší pravděpodobností utopíte .. neni lepší naučit se plavat na mělčině nebo pod dozorem :) to ale neznamená, na mělčině zůstat do konce života ...

každopádně přeji hodně úspěchů a ať se daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Taky si myslim, ze backtest neni hracka pro deti. Ted jsem dokoncil svuj teprve prvni, velice jednoduchy - Double TB. Nez jsem ho dokoncil, mel jsem popsane dva listy A4 s detailama k formaci double TB. A k tomu jsem si psal dalsi mozne vstupy, ktere bych chtel v budoucnu obchodovat. To poklidny prochazeni grafu bez casove tisne si myslim ma neco do sebe. Nenuti obchodovat, ale vymyslet teorie. K memu zvolenemu TF=1min. Nekdo to vidi jen jako stresovy faktor. Ja se te myslenky porad nechci pustit, protoze si myslim je to velka vyhoda videt veci driv nez nekdo jiny v trhu. Ze je to narocnejsi na sledovani je pravda, a proto musi byt me obchody velice jednoduche - vstup, presne definovany posun SL (pokud vubec), vystup na P/T. Z backtestu vim, ze i kdybych neposouval SL a vystoupil na P/T nebo vsechny zbyle obchody na S/L 100$, stale bych byl v profitu.
Ochranu v podobe manzelky jsem myslel jen tak, ze bude znat pravidla a reknu nahlas duvod sveho jednani, nez neco provedu. A pokud to bude v rozporu se sepsanym planem, rekne mi to. Dve hlavy, dve pravdy. Takova vystupni kontrola pro prvni obchodni dny live.
Me shrnuti: backtest=urcite ANO, papertrading=urcite ANO (podle me nemusi nutne byt 6 mesicni, pokud je jednoduchy obch. system - a to by mel byt v pripade zacatecniku), protoze live to stejne bude jinak

To Norbert: urcite se pochlub se svym dalsim startem

Vsem preju alespon 50% obchodu s RRR 1/3 ;)
Renda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Renda, vidím že nie sme z "rovnakého cesta" ty sa zameriavaš skôr na byrokraticku papierovu cestu s rôznymi teoriami ktorých sa neskôr aj tak nebudeš držať, lebo to 1 min TF ťa skôr či neskôr zdeptá. Pokial máš take fantasticke výsledky na backteste tak si asi vymyslel perpetum mobile...gratulujem!!!! Neber to v zlom, každému pasuje niečo iné, ja som iný, nebudem pozerat na zákusok spoza výkladu a rozmýšlat ako asi chutí a písať o ńom ódy , ale vojdem do obchodu a kúpim si ho....a ked to bola aj blbá kúpa je to moja skusenosť z prvej ruky hoci zaplatená. Moje heslo je ...Ked nejde o život ide o h.........o Ved keby nebolo kaskaderov na burze odkial by si zarábal peniaze...)))))? Tak nech sa všetkým darí s akoukoľvek stratégiou a nech je o čom písať.



Norbert888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pokud nemate mnohalete zkusenosti, nemuzete na burze bez otestovane, jasne stanovene strategie dlouhodobe vydelavat. Taky jsem si puvodne myslel, ze muzu. Nezkousejte to.

Strategie (k tomu patri backtest) je zakladem kazdeho obchodnika, ktery vydelava. Ti starsi k tomu jenom pridavaji vlastni zkusenosti jako dalsi filtr pro zvyseni uspesnosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Norbert888

Je smutne sledovat ze si dalsi clovek chce otestovat dno. Ake si uz zazila vacsina traderov tu . s toho co si napisal je v podstate jasne ze si s tradingom uz skoncil, pretoze si prehral este skor ako si zacal. mozno ked prides o dalsi a dalsi ucet tak ta to prinuti pracovat . nie gemblovat.

teraz nejde o backtest ci paper trading. ide o sposob myslenia. pokial ho nezmenis nemas sancu na trhu uspiet. trh nieje podnikanie. neexistuju klucky a skratky. na to aby si zarobil brutalny balik musis makat. bez tvrdej roboty (backtesting, vyskum , statistika) to proste nejde a nepojde. nahody neexistuju.

tak ak chces obchodovat, daj si poradit, ak chces do toho ist na nahodu. tak tie prachy vyuzi radsej nejak inac. ak do toho vletis po hlave tak si ich uz vlastne stratil.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Armike, dno som už otestoval , ale len kôli tomu že som to emotívne nezvládal to priznávam. Čo ta nezabije ta posilní...inak úspešnostby bola viac ako dostačujúca. Cituješ tu milionkrát opakované frázy zo strán finančníka takže máš to namakané!!!! Neberiem nikomu testovanie a písanie tučných zväzkov teórie pre vnúčatá..))))) Jediná skutočná škola je prax nie "dejepis" ..))))určite treba mať systém podla ktorého sa obchoduje až taký cvok niesom , aby som náhodne klikal hore dole. Jedinou mojou prioritou sú paterny , je ich 6 a myslím že sú postačujúce . Teraz sa zameriam na 2 trhy , predtým som robil 12 takže som mal v tom guláš lebo preklikaval som grafy každú chvíľu skrátka chyba začiatočníka ,urobiť obchod za každú cenu. Tam bola moja strategicka chyba a kedže viem kde bola chyba viem ju aj odstrániť. Neskôr popíšem ako mi to ide po novom bez prikrášlovania a prehánania. Ja som otvorený človek a nemusel som tu priznávať že mi to prvýkrát nevyšlo a robit zo seba amatéra ...čo aj zatial som...))) Mnohý ktorý tu píšu o zodpovednom prístupe a super výsledkoch si pravdepodobne vymýšlajú lebo chcú byť zaujímavý atd. Ok, tak sa majte ozvem sa neskôr .


Norbert888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

[ital] Cituješ tu milionkrát opakované frázy zo strán finančníka takže máš to namakané[/ital]

no v prvom rade slova ktore som napisal nemam s financnika , ale poviem ti ze to ze som ich nedodrzoval sam,a tak ich mam skutocne odmakane :) na dne si este nebol, pretoza ked si v tradingu siahnes na dno, tak sa tvoja naivita strati. alebo sa aspon zacne stracat.

ked prestanes mat pocit ze ti chcu vsetci ublizit a zacnes sa zameriavat na fakty. tak mas minimalne sancu prezit par mesiacov . zatial su podla mojho nazoru tvoje sance "close to 0" :)

moj nazor samozrejme nikoho nemusi zaujimat :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sorry Armike ak sa ťa moje názory dotkli nemal som v úmysle ťa uraziť a viem že to myslíš dobre, ale ja nikdy nejdem s davom , len svojou vlastnou cestou. Osvečilo sa mi to v X prípadoch a tak si verím a to absolútne!!! Môžme kludne popísať o pár mesiacov nemám stým problém. Ak sa mýlim tak to priznám , ale nemám pocit že teoretizovanie o obchodoch k niečomu je. Dvoj mesačný tréning úplne postačuje aj pre začiatočníka netreba filozofovať pol roka atd.
Mne postačuje mať "namakané"paterny a tie odsledovať 2 -3 mesiace do zadu , dostať ich "do oka" a je to. Takže teraz navrhujem ukončiť túto debatu lebo nemala by konca a nechcem si pohnevať ďalších 50 ľudí ....))))))
Za nejaký mesiac sa ozvem a popíšeme si , aby na fóre nebola nuda ..))))

Ahoj
Norbert888

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...