Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky


To novafashion:
Z 1min TF mám právě podobné pocity jako Vy. A proto má, uznávám, že nepříliš šikovná otázka, abych si potvrdil, jestli dělám něco blbě, nebo ne ...

To challanger:
tím sledováním TF 133 ticks myslíš nastavení Number of Ticks na 133? ptám se, protože jsem toto nastavení ještě zatím nepoužil .

To Mnovak:
Vím, že se na tu mou otázku blbě odpovídá, ale myslím, že jste i tak odpověděl perfektně -k mé plné spokojenosti.

Takže děkuji Vám všem za odpovědi (tu) :)
Link to comment
Sdílet pomocí služby

Challenger
Pokud jde trend a udělá zpětný pohyb nebo i jednočárkovou korekci a další bar vyjede v mém směru tak přikupuji stop příkazem nad hight ve směru long. Pokud se tento příkaz neaktivuje během minuty tak ho zruším. Pokud po nákupu jde další úsečka proti mě tak přitáhnu SL a zbytečně neriskuji moc peněz.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to novafashion:

díky za podporu, ale ptát se na tak složitou a různorodou věc, jako je počet vstupů, mi samotnému přišlo minimálně nešikovné, ale zeptat jsem se musel, abych si mohl udělat přibližný obrázek ...

jinak jsem chtěl původně již v první reakci k vám reagovat na vaše:
"možná nejsem nejsprávnější člověk pro Vaši odpověď,obchoduji živě velmi krátce...."

a činím tak až nyní:
obchodovat živě krátce je rozhodně více než obchodovat sim, nebo neobchodovat vůbec, takže vaše obavy jsou myslím zbytečné ....

:) :) :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Zdravím všechny začínající i profesionální tradery,

rád bych přispěl do diskuze svým příběhem. O obchodování s futures jsem se dozvěděl úplně náhodou. Bylo to asi před dvěma lety (bylo mi 16 let), kdy jsem se zajímal o to, jak zhodnotit své peníze. Během té doby mě jeden web odkázal na server Finančník. Komodity mi přišly jako jedinečný způsob výdělku. To bylo jedním z důvodů, proč jsem Finančníka přečetl doslova jedním dechem.

Strávil jsem rok čtením, a rok testováním všeho možného software. Po vypracování plánu (jádro tvoří obchodní systém FinWin), zhodnocení všech rizik, jsme dali s tátou hlavy dohromady, a rozhodli se pro live účet.

Dnes, v 18ti letech, se všemi právy a povinnostmi zákazníka brokerské společnosti Infinity Futures, jsem uskutečnil svůj první obchod. Bylo to na trhu E-mini S&P500. Rozpoznal jsem pattern 0/v a vydělal 25 USD (v tomto obchodě zvítězily emoce, a ukončil jsem ho dřív, než mi stačil vydělat celý PT). Zdá se Vám to málo? Možná je to málo, ale mě to dalo hrozně moc zkušeností. Ve druhý obchodu, který následoval asi 30 minut po prvním, jsem zase 25 USD ztratil. Takže dnešní skóre je 0 (ještě bez započítání komisí). Celkově však dnešní seanci hodnotím jako přínosnou.

Chtěl bych vzkázat všem, co jsou zatím ve fázi backtestingu nebo papertradingu, aby si připravili železné nervy. A když říkám železné, tak myslím ŽELEZNÉ. Psychické vypětí u prvního obchodu se nedá popsat. Každý si ho musí zažít sám. Má to však i své kouzlo.

Chtěl bych tímto poděkovat tvůrcům tohoto webu, protože bez nich bych k tomuto způsobu podnikání nikdy nepřišel. Současně bych také rád poděkoval svým rodičům za jejich podporu.

A ještě jeden vzkaz pro nováčky na závěr: Nevzdávejte to! Jakýkoliv krůček je ve skutečnosti krokem kupředu.

S pozdravem

Michal Novák

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj Michale:

- Myslím, že jsi svůj první obchod provedl nejlépe, jak jsi mohl. Gratuluji. Vyzkoušel sis co takový obchod obnáší po psychické stránce, aniž by sis tím způsobil nějakou větší finanční ztrátu (jako třeba já... ;)). Můžeš tedy nyní již tušit, co s tebou dělá profit a co ztráta, byť šlo "jen" o 25$. A o to jde. Pomaličku přidávat na obě strany a přivykat emocím a tyto případně nějak korigovat.

- Z tvého "dali jsme s tátou hlavy dohromady" (mimo jiného) se dá usuzovat, že se táta na tvém tradingu nějak podílí. Zřejmě finančně. Je mi to samozřejmě jedno a skutečně ti nechci nijak radit a poučovat tě, ale v tomto případě může jít o dvousečnou zbraň.
Jde o to, že pokud by tvůj táta rozuměl tradingu a byl by jinak celkově rozumný, dokázal by tím pádem pochopit dílčí ztráty a mohl by tě v této situaci podpořit, což by bylo samozřejmě jen dobře, protože by jsi se svými emocemi nebyl sám a v případě potřeby by jsi v něm mohl najít podporu, nebo oporu.
V opačném a tedy v tom nejhorším případě ti táta může nadělit ještě více starostí, než si jich můžeš nadělit ty sám.

Nebudu tuto situaci dále rozebírat a více do ní zabředávat. Opět to velice pěkně a velice výstižně popsal ve své knize "Trading is a Business" Joe ROSS a já si neodpustím jej tady opět i pro ostatní necitovat:

"Neříkejte přátelům o skvělém obchodu s pšenicí, ve kterém právě jste. Neříkejte své ženě, že jste vyřešili problematiku trhů. Neříkejte nikomu nic, co by vás přimělo bránit svou důstojnost. Držte pusu zavřenou! Nepotřebujete snášet tlak plynoucí z toho, že jste nuceni plnit očekávání druhých nebo to, co si myslíte, že od vás asi očekávají. Budete pociťovat dost velký tlak z tradingu jako takového, takže nepotřebujete další plynoucí z toho, že se budete snažit zachránit svůj image." (Joe ROSS: [ital]Trading is a Business[/ital] )

A já k tomu ještě přídám: ... , nebo se nedej bože někomu ze svých kroků ještě zodpovídat.

Přeji tobě a všem ostatním monoho úspěšných obchodů (tu)

Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>kararev

účet je napsaný přímo na mě. Nevím jak je to u jiných brokerských společností, ale IF mi dali ke smlouvám ještě jeden dokument, kde bylo vyjmenováno asi 7 případů, kdy se musí podepsat. Jedním z těch případů byl právě i věk pod 21. Ten papír se jmenuje "Additional Risk Disclosure". Z překladu celkem jasné, řekl bych.

Hodně zdaru!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

>Ouklend

co může začínajícího tradera potěšit víc, než vlídné slovo od toho zkušenějšího? :)

Já k tradingu přičichnul trošku dříve než můj táta, ale on si s tou myšlenkou tak dlouho pohrával, že nyní analyzujeme a hodnotíme spolu. Vzájemně si dodáváme odvahy, a zvedáme si náladu v krizových situacích.

Jinak děkuji za citaci Joea Rosse. Tenhle človíček vystihnul tu myšlenku naprosto přesně, podle mého názoru.


Hodně štěstí všem nejen v obchodování

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...