Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

  • 3 months later...
  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Hele, první dva ochody na papíře se ziskem 1100 a 900 dolarů za 4 dny je štěstí začátečníka, sakra velký štěstí začátečníka nebo znak mé geniality (dobře, třetí možnost sám škrtám, i když kdyby mi tuhle variantu někdo chtěl potvrdit, tak se bránit nebudu;) )? Součet risků na těchto dvou ochodech byl 880, RRR bylo 2:1, obchoduju EW. No...asi budu chytřejší za měsíc, až budu hluboko v minusu, ale na začátek, co byste řekli, klasický štístko nebo ne-klasický štístko?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 obchody absolutne nic neznamenaju... aj ked je ich vysledok atraktivny, nie je na mieste pocitat na ich zaklade akekolvek statisticke udaje (RRR). Z pohladu psychologie tak davas prilis velky vyznam tymto dvom obchodom. Mal by si na nich pozerat rovnako ako keby boli obidva stratove (bez emocii). Teda jedine co na nich mozes sumarizovat je ci a ako si dodrzal svoj OS.
O stasti zaciatocnika sa bude dat hovorit po minimalne 20 obchodoch...

"Trejdu" zdar!
Doggy

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý, více méně ty reakce, který jsem čekal...pokračuju...ještě pár set fiktivních obchodů (teda pozičních, na intraday nemám čas) a vlítnu do toho...o co, že první dva obchody v reálu budou spojnice vstupní ceny a stop lossu, když jsem na papíře začal takhle profitabilníma ochodama ;)))

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Zdravim,
po delsi dobe jsem nahlednul do tohoto vlakna a dost me prekvapilo, ze tu neni moc novych prispevku s prvnim zivym obchodem. Pred casem, kdyz jsem narazil prvne na toto vlakno, tak me natolik zaujalo, ze jsem ho precetl cele najednou. Nechce se mi verit, ze tak malo pribyva novych obchodujicich, kdyz si vzpomenu na nabity kurz Tomase a Petra, ktery jsem zazil. Jak ty uspesne tak neuspesne prvni obchodni zkusenosti byly urcite inspirativni a zajimave. Nektere i zabavne. Sam jsem si podle nich stanovil, jak bude vypadat muj prvni zivy obchodni den. Sam jsem pouze ve fazi backtestu a brzy paper trad., ale urcite se budu chtit podelit o prvni obchod at dopadne jak dopadne ;)
Snad jsem moc neodbocil od tematu...
R.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím traderov, idem sa podelit o svoje skúsenosti s mojím prvým obchodom, vlastne prvým mesiacom skúsenosti.
Pripravoval som sa na to 2 mesiace a výsledky na demo účte boli doslova bombastické.Zarobil som 30 000 USD na forexe , 8 z 10 tich obchodov boli ziskové a nechápal som čo každý straší so stresom okolo obchodu ved to bola zábava!!! Potom však som si otvoril ostrý účet s 2 000 USD a myslel som si že do konca mesiaca tam bude minimálne 10 násobok. Takže začal som obchodovať hned v pondelok ráno, aby mi náhodou nejaký obchod neušiel, ked som však stlačil pokyn na nákup tep som mal možno 150...a ruky sa potili, raz to išlo mojím smerom potom zas naopak a už som začal chápat čo je to ten stres pri obchode a to nešlo o vela penazí , ale boli moje. Potom ma prvýkrát vyhodilo z trhu a to bol pre mna šok. Tak som sa ponáhlal napravit stratu a zas to šlo do kelu, potom zas.....Tak som tento deň v záujme zachovania duševného zdravia skončil ašiel na pivo. Celý čas som rozmýšlal kde sa stala chyba , ale na nič som neprišiel utešoval som sa že podľa vzorca na stránkach finančníka je matematicky nemožné stratit účet pri zachovaní risku 5% z výšky účtu a tak som šiel dalej a dalej až som zistil ,že ten matematický vzorec je totálna blbost. Vyčistil som si celý účet kôli nízkym stopom , bál som sa riskovat viac. Preto treba začiatočníkom vysvetliť že 5% z 1000 USD účtu je smiešna čiastka a 5% ...50 USD a z 10 000 USD účtu je to 500 USD a to už dáva zmysel. Skúsil som aj väčšie stopy okolo 250 USD ,ale aj tak to nebolo slávne.Môj osobný názor na stop pri forexe je že všetko pod 300 USD je samovražda nakolko to tam lieta hore dole a všetky pravidlá a ktoré som sa naučil nestáli za nič. Taktiež tá matematická pravdepodobnosť je na nič preto že z 25 obchodov išlo 20 do kelu tak nech mi už nikto nikdy nerozpráva nezmysly o matematickej pravdepodobnosti. Jediná pravdepodobnosť na úspech je vo väčšom stop lose teda nad 300 USD. Z 25 obchodov sa 18 otočilo na stope 26 pips teda skákalo to riadne a taký adrenalín som ešte nezažil. Samozrejme , že dost som si pokazil aj ja pretože chcel som ušetrit cca 50 USD tak som dobrovolne stopol obchod a 3-5 pips pod tým sa trh otočil a šiel do vysokého zisku. Dalšia vec ktorú už nikdy neurobím je obchodovanie nižšieho time frame ako 15 min, lebo to je o nervy.Každo pádne idem dalej , lebo toto burze nedarujem!!!! Teraz sa už na trading pozerám reálnymi očami , viem kde som robil chyby a v budúcnosti sa ich vyvarujem. Dúfam, že som nikoho neodradil od obchodovania, ale každý si uvedomí sílu adrenalínu pri tomto obchodovaní až vtedy ked tam vloží svoje peniaze , hoci len 100 USD. Tá teoretická príprava na deme je fakt len hra bez stresu ,lebo o nič nejde. Všetkým traderom prajem pevné nervy a hromadu úspešných obchodov.


Norbert 888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no neviem neviem noro , z toho co som precital, z tvojho prispevku si spravil snad kazdu emocionalnu chybu :D, nerozumiem ako moze ist niekto tak nepripraveny na live , sice je pravda ze mne sa mudruje, kedze som len vo faze backtestingu, ani nie paper, ale neviem tak nejak stale pochopit poniektore pribehy....

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Norbert 888:
Myslím, že chyba bude někde jinde, než v chybných vzorečcích :) používat neplánovaně nízký SL, abych náhodou moc neztratil je stejná chyba jako podkapitalizace účtu. Zcela jistě je sebevraždou obchodovat účet 2000 USD se SL 300 USD. Pravděpodobnost a statistika fungují jak ve futures, tak forexu.
Proč jste nepoužil SL, který jste testoval na demo účtu a evidentně byl ziskový, současně nepochopím, jak může na demo účtu být 80% win a na live 80% loss, tam bude někde chybka v aplikování obchodního systému, ne?

Demo i bactesting má svůj účel a tím je otestovat systém a money-management pro live trading. Ladit systém na live obchodech je také zcela jistě možné, ale poněkud dražší :)


Každopádně ať se Vám daří,
Míra

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahojte , ďakujem každému za vyjadrenie svojho názoru, každý ma svoj kus pravdy. Celý problém bol v tom , že na deme som stále dával stopku 300 USD a vychádzalo to na 80%. Ked som však vložil do toho skutočné peniaze už mi to tak jedno nebolo a začal som uberat , preto to tak dopadlo. Väčšina obchodov pokial išla proti mne otočila sa na mínus 23-26 pips, teda pri hodnote jeden pips 10 USD je to 230-260 USD. Je to sítce krkolomná stopka, ale na deme mi skutočne zarobila 30 000 USD. Lenže ako som napísal na deme nemáte žiadne emócie, skrátka otvoril som obchod podla plánu , dal som stopku a šiel som na" pivo" potom som len skontroloval výsledky a bolo to super. Pri ostrom obchode som jednak ubral stopku a aj tak som do toho stále čumel s rukou na myši.....skrátka emócie a tlak jak mrakodrap. Jednoznačne to bol výsledok nezvládnutých emócii a obch.plánu.


Norbert888

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Na forex se dají skutečně použít stopy 300 a i mnohem vyšší. Záleží na jakém TF obchodujete a s jakou velikostí bodu. Platí, že čím nižší TF tak tím menší použiji SL. Takže pokud chcete nižší SL volte menší TF a menší hodnotu pips.
Ten vzoreček jste skutečně špatně pochopil. Vy nemůžete omezit trh tím, že máte malý účet a tudíž vám vychází malý SL, Nebo zase naopak u velikého účtu je nesmysl dávat veliký SL , když to trh nevyžaduje. Musíte se naučit respektovat trh a SL volit podle toho jak vám to trh ukazuje. Pokud vám ukáže pro vás velký SL-mysleno podle velikosti účtu, tak přejděte na jiný TF nebo na levnější trh. Pokud vstupujete na průrazu tak obvykle stačí taky menší stopy, ale v každém jiném místě vstupu se stopy zvedají.
Malý účet a velký SL je skutečně finanční sebevražda. Pokud by jste znal dokonale svou strategii a věděl co můžete od ní očekávat, jaké vám naděluje zisky a ztráty, uměl ovládat své emoce, pak se můžete pouštět i do velkých stopů s malým účtem a určitě neproděláte. Ale ještě máte dlouhou cestu před sebou než zvládnete vlastní mechanizmus vstupu a výstupu z trhů.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to Norbert 888:
no nechtel jsem reagovat jako prvni a kritik, protoze jsem jeste nic nezobchodoval. Ale neco dobreho na tom je. Tvrda skola zivota, zazil sis to, tak ted budes urcite poctive backtestovat. Pokud chces pokracovat a neopakovat takovou prohru, tak to ted zacnes brat urcite vazne. Ja jsem opatrnejsi a proto si rad ctu tyto pribehy prvnich obchodu. A hlavne si z nich beru co potrebuju pro sebe. Jeste jsem uplne nedokoncil backtest vseho co chci do zacatku, pak planuju jednomesicni papertrading. Pokud papertrading nebude v rozporu s backtestem, tak jdu na prvni live obchod. A protoze vetsina zacinajicich na live se chova nevypocitatelne, tak jsem uz pripravil manzelku na to, ze prvni dny mi bude stat za zady. Vysvetlim ji ma pravdila obchodu a jakmile je budu chtit porusit, bude mi ona soudcem me discipliny. Tohle je muj zpusob ochrany majetku v zacatcich :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...