Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

maitreja

Musim Ti gratulovat .Jak si sam dobre vzpominam.Me osobne prvni vetsi ztraty dokonale vykolejily a uspechy naopak nejak zvlast nepovzbudil.Okamzite jsem se prihlasil na seminar o psychologii tradingu,zacal se zajimat o psychologii jako takovou a zapracoval na stress managementu.V dnesni dobe jsem jiz mnohem klidnejsi a ztraty neberu tak tragicky.Profity mi delaji radost a hladiny adrenalinu se zvysuji jenom pri sportu.Takze Ti preju hodne uspechu a "zabavy" na burze a malo studeneho potu a zrychleneho tepu :) (tu)




Z kvalitni literatury o psychologii tradingu doporucuji spisovatele Ari Kiev . Nejsem si ale jistej, jestli vychazi v cestine .
Kazdopadne je to kvalitni cteni ,ktere mi pravdepodobne zachranilo spoustu $$$$ !!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Trošku mě překvapuje, kolik kladných ohlasů se objevilo na můj příspěvek. Upřímně - nemyslím si, že bych toho zase až tolik dokázal. Že jsem přestal obchodovat po ztrátě 500 dolarů? Snad jen šílenec by pokračoval, když vidí, že jeho systém nefunguje, protože se trh chová jinak, než na který je systém stavěný. No a když jsem v průběhu třetího ztrátového obchodu za sebou zjistil, že klid je tatam, že se začínají probouzet emoce, že tlačím, tak prostě jít dál nemohu. I když uvědomuju si, že jsme každý jiný, že asi opravdu někdo by to mohl cítit jako osobní prohru a chtít to co nejrychleji získat zpět.

Od samého začátku, co chodím na tento web, jsem si četl o tom, jak psychika obrací sebelépe postavené systémy do ztráty.... a tak jsem se rozhodl, že nebudu stavět systém, který by mi přinesl papírově co možná nejvíce zisků, ale který bych nemusel vnitřně zvládat. Postavil jsem si systém, který by měl přinášet nižší zisky, ale zato bych ho měl psychicky zvládat. Nízko postavený PT1, výše postavený PT2, který by měl přinést zisk, na runner ještě nemám vyděláno. Pak se mi dostaly do ruky knihy Joe Rosse a zjistil jsem, že jsem neobjevil Ameriku :-). Takže stavím systém na vyšší win ratio a ne na vyšší zisk za cenu nízkého win ratia.

Navíc mám asi jednodušší výchozí pozici nežli většina zde přítomných obchodníků, protože se umím po cca 18-ti letech meditací přepnout z běžného stavu do stavu zvýšené sebekontroly a sebepozorování, takže vím, co se uvnitř děje. Většinou :-))

Spíš vidím jako problém onu pondělní euforii po win obchodech. To jsem nečekal, nebyl jsem na to připraven a neuhlídal jsem to. Příště to snad zvládnu, takhle jsem mohl zase rychle spadnout do mínusu.

Loni, po traders foru, tady Tomáš nebo Petr psal ( určitě to nepřevyprávím přesně ) o tom, jak za ním přišel nějaký trader z Ameriky a ptal se ho, proč tak málo lidí tady obchoduje full time. Tak mu začal vysvětlovat rizika, psychickou náročnost...... ten člověk se na něj tak podíval a řekl: "Aha, to jsem nevěděl. Mně kamarád ukázal, jak to mám dělat, a tak to tak dělám a ono to funguje".

Tohle mě hodně motivovalo....máme ve zvyku si všechno strašně moc komplikovat, protože až když je to opravdu hodně komplikované a my to dokážeme, tak na sebe můžeme být náležitě hrdí. Hra ega. Když bychom to samé udělali jednoduše, tak na sebe tak hrdí nebudeme.

Nevím, co se bude dít dál. Můžu přijít příští týden o polovinu účtu. Můžu ho o 50% navýšit. Není to až tak podstatné, i když samozřejmě mnohem raději bych tu ziskovou variantu. Dal jsem si za cíl se tím v průběhu tohoto roku začít živit. Mám cíl. Jdu za ním. A věřím, že to dokážu.

Tak snad jsem aspoň trošku někoho inspiroval :-). A ještě jednou děkuju za povzbuzení.
Jarda

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

Petře a Tomáši,
obrovské poděkování za informace,které dáváte k dispozici národu...
- ještě před rokem by mě ani ve snu nenapadlo,že bych se tomuto byznysu,o kterém jsem nevěděla zhola nic,mohla věnovat . Vaše stránky jsem objevila úplně náhodou a v podstatě jsem je začala číst jen tak,jsem od přírody člověk zvídavý,zajímá mě vše nové.Nedá se říct,že bych od začátku rozuměla.Prostě jsem četla ,zpočátku velký chaos ,ale něco mě stále nutilo dělat si v tom chaosu přehledno. Trvalo to,to je fakt...:-)
Mno,ale dnes - cca po roce- mám za sebou prvních několik obchodů. Hodně se mluví o psychice - po vstupu do pozice jsem ani neomdlela,ani jsem ukvapeně nezavírala pozice, všechny výstupy na stop lossu ,jedna ztráta,zisk ve slušné převaze. Obchodní systém funguje,platforma funguje...Z kombinace tří indikátorů zjišťuji,že začínám vnímat pouze jeden,k tomu je pro mě důležité open a close jednotlivých úseček...složité a chaotické do sebe zapadlo a změnilo se na jednoduché a čitelné.
Toto finále je novou startovní čárou,protože je mi jasné,že teď teprve začíná ta hlavní práce.Tenhle byznys je opravdu snadný. V porovnání s mou karierou dokonce neuvěřitelně snadný , neuvěřitelně efektivní ,
s minimálním rizikem. Ale pravidla zde platí přísná : nic není zadarmo a musíš vědět ,co děláš...
Petra





Link to comment
Sdílet pomocí služby

novafashion
Podle mého názoru čím více indikátorů používáte tím hůře se vám obchoduje. Než vysledujete kombinaci 3 indikátorů tak vám uteče trh. O indikátorech se říká, že vám usnadní obchodování, ukáží vstup i výstup. Myslím si, že to není pravda. Indikátory jsou spíš přítěž a způsobují matení vaší mysli v rozhodování. Jde podle nich obchodovat, ale je to velmi náročné. Uvědomme si, že vznikají na základě historie trhu což způsobuje různé problémy v rozhodování o budoucím vstupu do trhu. Velice vhodný způsob, který se jde rychle naučit je obchodování jen podle cenového grafu. Pokud budete koukat na graf oprostěný od všech indikátorů, tak velmi brzy najde-uvidíte místa vstupu a určíte si pravidla výstupu. Tento způsob obchodování se nikde neuvádí, protože jednoduchost se špatně prodává. Pokud zpočátku špatně vidíte směr trhu tak si dejte EMA 36. Pokud je trh pod EMA tak prodávejte a nad EMA nakupujte. To je vše co budete potřebovat.
Ještě neco ke SL. Velké procento ztrát způsobuje práve počáteční SL. Je to způsobeno tím, že si zadáváte příliš malý SL na daném trhu. Nebojte se povolit uzdu, rozhodně se to vyplatí. Někdo má stanovený pevný SL na ER na 100$. To je nic.Hlavně pro začínající, kteří nemají ani páru o tom, kde vstupují do trhu-vetšinou na nejhorším možném místě.Obecně bych charakterizoval umístění SL takto: Po vstupu do trhu long umístím SL pod low nákupní nebo předchozí úsečky a to podle toho které low je dále. Při shortu umistujeme nad hight. Toto platí i pro forex a ve všech časových rámcích. V intradením obchodování já osobně si zadávám SL až když jde trh proti mé pozici.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to novafashion:
pokud MNovak píše "Indikátory jsou spíš přítěž a způsobují matení vaší mysli v rozhodování" je to jeho pohled. Je jedno co, kolik a jak něco užíváte, hlavně pokud to k čemu je.
Souhlas s tím, že vám klidně může stačit holý graf, bez jediného indikátoru. Pokud si ale umíte všímat např.toho jak vypadají a jak jdou bary OHLC po sobě, (málokomu to asi co říká?), tak máte taky výhodu.
Tvrdím ale stále, že dobře vybraný, na vaše = VAŠE = oko sedící nějaký indik/oscilátor TA je dost významná pomůcka kudy na to. Co kus - to jiný přístup :-). Poznat v začátku co je jednoduché/složité a co ne a co bude pasovat vám je dost obtížné myslím, tak jak v jiné profesi.
Krásně o tom psal +herec Miroslav Horníček: úsilí začínajícího číšníka někdy víc kácí a převrací, zatímco zkušený se pohybuje po place lehce, graciézně,bez námahy, vše je tak jak má být, nic není násilné, máte pocit že jste jeho hostem. Stará doba či lepší podniky dnes...?
Postřeh:
všimněte si v podniku kde mají třeba brigádnické číšníky, co tam už možná zítra nebudou, z jaké strany k vám stojí a jak vám nalívají polívku: klidně směrem na vás - hrozí že vás polijí nebo vám nudle skočí do klína. Zjednodušují si to, možná to ani neví, nebo je jim to jedno.
Že je to volovina, nepodstatné, hlavně že je polívka na stole? OK, někdo si ale i z tohoto udělá obrázek, vy jste riskovala svoje šaty tím že někdo neví jak se polívka nalívat má...:-)
A jak to souvisí s obchodem? Zjednodušení ano, ale i ta má svou mez - pokud ji překročíte, riziko neúspěchu roste!(si myslím...)

:-))



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jsem v kontaktu s několika ženami-traderkami a všiml jsem si, že všechny, ač začínaly s různými indikátory skončily u jen u EMA. Zřejmě je to tím, že ženy nesnáší technické věci a zde se skutečně uplatnila jednoduchost, která není v tomto byznysu na škodu. Muži ač neustále píší jak je důležitá jednoduchost tak si najdou vždy způsob jak vše dokonale zkomplikovat, protože věří technickým věcem. Věřím, kdyby obchodovalo více žen tak by celková úspěšnost obchodování byla mnohem větší než nějakých 20%.Ale je to jen můj postřeh a názor.

miciko: obchodování podle OHLC jak píšete má ještě tu výhodu, že jsem v obchodu o minimálně jeden bar dříve než všichni kteří obchodují podle indikátorů. A právě vstup obchodníků podle indikátorů mi zajistí rychlý posun do ziskové oblasti.Takže mám před vámi náskok. Snažte se pochopit trh, sežente si literaturu o trhu. Snažte se zjistit proč se trh chová tak jak se zrovna chová a toto vás posune mnohem dál než nějaký indikátor. Chování trhu má vždy nějakou logiku i když to tak nevypadá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

mozem len potvrdit ake krasne je obchodovanie len podla grafu, ziadne indikatory, ktore vas mylia, ziadna pavucina ciar v grafe; posledne 4 dni som obchodoval intradenne len podla grafu e-mini NQ, vsetky dni boli ziskove, len vdaka grafom a jednoduchym trendlinkam, bolo to sice len demo, kedze live obchodujem opcie, kde ste si na istom az 3. piatok v mesiaci, ID obchodovanie mi vsak je stale viac po chuti, presne ako pise MNovak, niektore momenty sa daju genialne predvidat a staci do trhu vstupit minutu pred ostatnymi (idem 1 min graf) a mate obrovsku vyhodu pred 'indikatorovymi obchodnikmi' ktory vam dopomozu k zisku

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já osobně používám indikátor pro ukázání trandu, potom obchoduju pullbacky do trandu. Proti trandu se nesnažim obchodovat. Jak píše MNovak, cena se jediná nespožďuje a má taky svojí logickou strukturu. Předchozí high (low) nebo pivoty (myslím high (low), který mají z obou stran nižší (vyšší) svíčky, člověk na to nepotřebuje ani indikátor aby tyhle body viděl..), jsou často trhem testovány, zda obstojí jako resistance, nebo zda selžou a trh se vydá dál. Mnohdy když to trh takhle testuje delší dobu, tak dojde k dost silnýmu protržení a je to první náznak začínajícího trandu...Takže tohle všechno jsou procesy, který se odehrávaj na všech trzích a chápat je dá víc, než jakýkoli indikátor. Indikátory podle mě můžou bejt dobrý pro zvýraznění toho co se odehrává v ceně. Např. kdy začíná další pullback nebo kdy vzniká divergence, která může bejt jako tokový první varování, že trand oslabuje a může se na to reagovat např. přitáhnutím SL. Obchodovat ale samotnou divergenci, tj. proti trandu, bez vidění struktury ceny je marnost. Zkoušet jít proti silnýmu trandu, protože se objevila na indikátoru divergence a přesto např. ještě nedošlo k proražení předchozího low v ceně, je jako snažit se plavat proti proudu. Toď moje mínění.
Taky se mi osvědčilo dávat SL pod (nad) pivoty, nebo support a resistance, adaptivní PT je taky mnohem lepší než fixní. Zkoušel jsem už backtestovat hodně systému s konst. PT a SL a žádnej se neukázal profitabilní. Klíč k úspěchu je přizpůsobit se trhu, ne se snažit trh přizpůsobit sobě. Čim míň konstant, tim líp.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sice jsem ještě můj první live obchod neudělal, ale chtěl bych zde reagovat na výše uvedené názory. Po více než roce studia a backtestu nyní jedu už druhý měsíc sim a ikdyž mám se svým systémem úspěšnost 62%, cítím, jak se mi live obchodování spíše vzdaluje než přibližuje. Důvodem je to, že i přes uvedenou úspěšnost nejsem se svým systémem příliš spokojen. Čím dál tím více přicházím na to, že mě systém vycházející z WCCI a založený na spoustě indikátorů, připravuje o velmi zajímavé profity, generuje špatné, někdy podle cenového grafu i nelogické vstupy anebo NE-vstupy. Poslední dobou tak zjišťuji, že mám před sebou ještě hodně studia a zkoumání věcí, ke kterým jsem byl pod vidinou různých indikátorů a jejich studia doposud slepý, a které přitom patří k základním základům tradingu.
Svého systému se zatím vzdávat nebudu, protože nechci zahodit za hlavu pracnou cestu k němu, ale chtěl bych z něj pomalu ukrajovat ze spousty nastavení co v něm mám, až bych se postupně dopracoval k tomu, že mi zůstane čistý cenový graf, do kterého budu jen zakreslovat TL apod. Takže musím přiznat, že mě asi čeká další usilovné studium.
Je to zkrátka asi vývoj a hledání té pro mě správné a vyhovující tradingové polohy, v které bych se v budoucnu mohl ustálit, a kterou vidím právě v tom, co zde výše popisujete.
Díky i Vám za inspiraci.
Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

TO: Ouklend
Rozhodně jste doposud nebyl slepý!Obchodování s indikátory,oscilátory atd. patří k tomu co nováčkům pomáhá
pochopit jak to funguje.Ve spojení s moneymanagementem se dá výborně a vydělávat.Někomu to může stačit a
je plně spokojen.
Někomu to prostě nestačí.Určitě to není žádný začátečník,nedělá to přece první rok.Je jen zkušenější.
Má za sebou stovky obchodů,tisíce nakoukaných grafů.Co se tedy stane?
S mnohem větší pravděpodobností odhadne kam půjde cena příště,mnohem dříve než sebelepší indikátor.
Tak i tak se dá vylepšovat výše účtu.
Hodně štěstí při hledání a nespěchejte na obchodování bez indikátorů!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Motley: máte pravdu, když píšete , že indikátor vám zvýrazní cenu, ale pozor taky vám někdy tu cenu jakoby zakryje. Vůbec nemusíte mít strach vyházet všechny indikátory. Moc lidí si myslí, že bez indikátorů to nezvládne. Ale to se podceňujete. Věřte, že to zvládnete a ještě mnohem lépe. Sledujte jen rytmus trhu. To stačí. Nejsme hlupáci, aby jsme
nepoznali ,že trh začíná stoupat nebo klesat. Jak dlouho bude stoupat nebo klesat to stejně nikdo neví takže klidně můžete nakoupit. Aplikujte si nějaká pravidla MM, proti otočení trhu a to je vše. Pokud trh jde vaším směrem je vše v pohodě. Jakmile začne jít proti vám přitahujte SL a v žádném případě nedopusttě, aby jste ziskový obchod ukončili ve ztrátě!
Znám několik lidí, kteří obchodují WCCI, ale všichni jsou ve ztrátě. Ke stejným závěrům došel i můj broker. Nikdy jsem tento systém neobchodoval, takže to nemohu posoudit. Asi to ale nebude tak jednoduché jak to vypadá.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to profesor:

Nespěchám už z toho důvodu, protože to zkrátka bez indikátorů zatím neumím a jsem si vědom, že to bude chvíli trvat, než to dokážu bez nich. Jak píšu - vývoj.

to MNovak:

Z Vašich příspěvků, ikdyž jste to tak určitě nemyslel, by někdo mohl usoudit, že čtení cenových grafů je banalita. Vždyť to jde jen nahoru anebo dolů, že jo. Nutno podotknout, že banální, nebo rutinní záležitost bez použití indikátorů to může být ale pro člověka, který má tyto grafy, jak mnozí říkají: nakoukány. Navíc musí takový člověk - dle mého - také vědět, co má v grafu vidět. Obojí se pak nestane za týden, ale - opět dle mého - jde o dlouhodobější proces.

P.S.: Pokud jste někde ve fóru blíže popisoval Váš způsob obchodování, byl bych vám vděčen za odkaz, či nasměrování do toho správného vlákna.

Díky Ouklend

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak,
jeden clovek na WCCI tu prece vydelava tisice Eur/den/kontrakt. Jeho vysledky jsou opravdu omracujici. Arosa je jeho nickname...

Jinak mne celkem pobavilo jak jste poucoval Micika ktery je uz nejaky ten rok fulltrader :-)

Na druhou stranu se k Vam musim pridat ze cteni cisteho grafu je mnohem snazsi nez kdyz do toho bouchnete indikator.

Profesor:
z meho pohledu muzu rici ze novackum indikatory nedaji vubec nic. Po roce co jsem jel RSI (i live) jsem se o trhu moc nedozvedel.
Tim nechci rici ze nelze pomoci indikatoru vydelavat. Pro nekoho je to ta spravna cesta. Jen je to proste cesta jina a pro poznani trhu to chce trochu jiny pristup.
Ale to je opet muj soukromy nazor. A jak je znamo co obchodnik to jiny nazor
:D

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...