Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Můj první obchod


vladimir30

Doporučené příspěvky

Jelikož vstupuji do trhu na úpatí nějakého pohybu at už je velký nebo malý tak je tu malá šance , že by mě trh vyhodil na počátečním SL.Jestli chcete číslo tak podle záznamů to v průměru děla na ER 1,5 B. V únoru to bylo jen jednou a ted v březnu zatím nic. Úspěšnost je proto tak veliká, že neberu všechna otočení, ale jen v rozjetém trendu, případně protitrend, když usoudím, že trend je u konce a začíná obracet. Pokud jde trh do strany tak neobchoduji. Pokud je nějaké větší trading range a trh dělá větší pohyby tak můžu obchodovat. Zkrátka je jen na mě , které otočení budu akceptovat a které ne.
Budme konkrétní . Dnes jsem vstoupil v 16,13 do rozjetého trendu, který se začal rozjíždět v 16,07. Shodou okolností taky došlo k proražení korekce, které se dají taky obchodovat. Zadal jsem základní SL 2 body.První minutu šel trh proti mě-na to nereaguji, to mě nezajímá. Druhou minutu šel opět proti mě a to se mi nelíbí, takže stahuji SL na 1,1 bodu. Tady je drobná, ale podstatná nuance obchodování, která vás ochrání od mnoha ztrát. Nikdy nedávám SL na celá čísla a ani na půlky čísel(např.657 nebo 657,50). Vždy ho dám o tick dál. Další minuty šel v mém směru. Vždy když jde některá minuta proti tak přitahuji SL. V 16,22 trh udělal zisk 1 bod a to je pro mě signál uzavřít jeden kontrakt a stáhnu SL na B/E+1. V 16,36 šel trh proti mě navíc po předešlé korekci, tak jsem přitáhl SL a v 16,37 jsem byl vyhozen. V 16,38 jsem měl další signál, ale ten jsem nebral. Další pěkný signál byl do protitrendu, v 16,49 buy u kterého jsem předpokládal, že dochází k otočení trendu. SL na 1,5 bodu. Po dosažení 1 bodu profitu SL opět putoval na B/E+1. Dále jsem SL potahoval až šel trh druhým barem proti mě. V 17,01 jsem viděl , že se utvořil vrchol a trh šel prudce proti mě a uzavřel dost hluboko, tak jsem SL přitáhl pod low baru. Toto je situace, kdy mám 2 možnosti. Úsečku v 17,01 totiž začnu vnímat jako nový signál na prodej. Takže v tomto případě můžu provést reverz s tím, že nebudu potahovat SLanebo prostě vystoupit z trhu na proraženém posunutém SL. Ideální je neriskovat a vystoupit. Pokud se trh, který už byl nastartován na long opět rozjede long tak je možnost opět nakoupit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 839
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

ticker
na grafu vidím svoji určitou formaci-vrcholy, dna a taky sleduji trh jako celek. Stanovuji jaká je průměrná cena pohybu a vím, že trh se bude kolem té ceny pohybovat. Pokud je trh příliš vysoko vím, že klesne. Vstupuji většinou na 1min. a 1hod. a spíš než vyšší TF sleduji kde se trh nachází. Pro lepší rozhled si dávám 1min. 8 hod., abych měl lepší představu o průběhu.Větší TF mi připadá dost neohrabaný a vše co potřebuji vidět tak vidím na 1 min.Třeba dnes byl trh vysoko tak bylo jasně, že klesne a hned jsem toho využil.
Je potřeba si uvědomit, že vstup je jen malá podmínka úspěšného obchodu. Důležitý je výstup a rychlá reakce, když trh se otočí nebo začne jít do strany. Podle mě vůbec největší problém je ze ztrátami. Obchodník pokud utrpí ztrátu-je paralyzovaný a není schopný obchodovat dál anebo obchoduje a zapomene na obchodní plán a dělá další ztráty. Musíme se naučit vidět tyto ztráty pozitivně, jako přítele a ne nepřítele. Každý obchodník udělá v průběhu dne několik ztrát. S tím se musíme smířit. Jsem třeba -300$, pokud jsou trhy v kondici jedu dál a další obchod je 700$. Takže celkově zisk. A o tom to je. Pokud nejste schopen po ztrátě dodržet plán, máte horko v hlavě,možná znáte tyto pocity, tak vypněte PC a další obchodování dělejte až další den. Taky se nedá vydělat-alespon mě se to nepodařilo, tím způsobem, že když uvidíte profit ihned po něm skočíte a obchod uzavřete i když jde stále ve vaším směru. Takto můžete vydělávat nějakou dobu než se trhy zblázní a takové malé zisky vám rychle vymažou. Tudy cesta nevede.Pokud jde trh vaším směrem musíte se naučit vystupovat až máte skutečně předem definovaný signál výstupu, dřív ne!!! O výstupech tu byl psaný velký článek najděte a aplikujte. Zřejmně všichni vystupujem podobným nebo stejným způsobem. Pokud něco budete chtít vědět na co jsem zapomněl tak napište.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak: Ďakujem za Vašu ochotu. Ešte by ma zaujímala detailnejšie jedna vec a to je neumiestňovanie SL na celé cenové čísla. Vyplynulo to z Vašich backtestov, alebo je to intuitívne pravidlo? Rozmýšlal som aký to má logický dôvod a jediné čo ma napadá je umiestnenie SL za SL väčšiny obchodníkov (ktorý ho samozrejme umiestňujú na celé cenové čislo).

Pavel

Link to comment
Sdílet pomocí služby

ticker
Mám to vypozorované na trzích, že zpětný pohyb se dost často zastaví na celém čísle nebo půlce. Pokud dám na tuto hranici SL tak mi ho smete. V poslední době jsem si zvykl ale obchodovat bez fyzicky zadaného SL a sleduji ho pouze fiktivně. Snížili se mi tímto krokem ztráty, protože někdy cena jenom brnkla o stop a byl jsem z trhu venku a to i když byl posunutý v ziskovém pásmu. Pokud jdu na záchod nebo něco takového vždy ho umístím alespon někde do trhu. Na platformě mám nastavený limit ztrát pro případ nějakého výpadku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Novafashion
Měl jsem na mysli když vstoupíte do obchodu a než zadáte SL tak se vám odpojí internet. A v ten okamžik jak na potvoru se trhy otočí proti vám-což momentálně nevidíte. Pro tento případ jde na mé platformě nastavit "katastrofický SL"-jde o blokaci obchodního účtu, na kterém si můžu nastavit denní limit ztrát třeba na 500$. Pokud jsem v obchodu a mám SL posunutý na nákupní ceně, tal to už je v pohodě- maximálně oželím ušlý zisk. Samozřejmě můžete použít i trailing stop, ale je to velice složité, protože, když si ho nastavíte na malé pohyby trhu, tak vám nebude fungovat na velké trendy a při zpětných pohybech budete vyhozena z trhu. Pokud si ho nastavíte na velký pohyb, tak u malých pohybů nevyděláte nic. Je to opět něco za něco. Já nejraději obchoduji ručně, protože je to nejvýhodnější z hlediska profitů. Jenom zmáčknu buy nebo sell a čekám až se trh rozjede. Pokud nahraji určitý zisk tak vrazím SL na B/E a pak jen sleduji kam až to vyšplhá. Je výhodné sledovat EMA 36, jako pomocný indikátor. Pokud jste v trendu a vidíte, že trh je vzdálen od EMA tak víte, že bude ještě pokračovat a nemusíte hned ukončovat obchod. Když se trh "plazí" po EMA tak v podstatě hledá směr a toto neobchodiji a raději čekám až se někam rozjede. Tato situace většinou nastává po nějakém trendu a trvá asi 20 až 30 minut.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

MNovak,
děkuji za odpověď. Já jsem nad tím přemýšlela spíš při výpadku platformy - / mám záložní připojení ADSL, G4karta T- mobile a baterie notebooku/ - např.včera večer zničeho nic zamrzla data. Naštěstí jsem v tu dobu neměla otevřené pozice,ale představa,že se mi to stane právě v této chvíli,není moc příjemná. Samozřejmě, číslo na brokera a skype vždy připraven :-),ovšem mít další pojistku v záloze - byla bych klidnější..Svůj účet mám ráda :-) Nevím jak to nastavit v platformě ATInfinity , prořeším to se svým brokerem,ale kde to máte nastavené Vy?
EMA funguje výtečně , jen já jsem trdlo - hned po třech ziskových dnech jsem přidala další kontrakt...(Pro Tomáše a Petra - fakt to nebyla začátečnická náhoda :-)/ To byla facka !!! :-)
Finančně jsem to přežila, jen ta psychika...Dívala jsem se na graf,přesně věděla ,kdy prodat ,kdy koupit ...jen jsem to následující dva dny po této zkušenosti nebyla schopná dělat. Nikomu ze začátečníků toto nedoporučuji,ať je obchodování o multikontraktech, v okamžiku,kdy se trh byť jen na chvilku otočí proti Vám a Váš malý účet se rozběhne směrem dolů dvakrát či víckrát rychleji,než při jednom kontraktu, zapomenete na pravidla,ať je máte na papíře natrénované a otestované sebelíp...:-) Vždy se můžete mýlit a s malým účtem,více kontrakty a roztřesenou rukou začátečníka ...nic moc...:-)))) Jasně že mě to vyhodilo na SL krát dva, jako odvážná školačka jsem to zkusila ještě jednou - a tady se stalo právě výše uvedené: úsečka proti mně,panika, utažení SL na doraz,vykopnutí z trhu - a pak teprve se to úplně vzorově rozjelo tam,kam bylo jasné,že měl namířeno....potvora :-)
Nicméně už je vše na dobré cestě,paralýza pominula a začínám fungovat normálně. Dnes Vám opět dávám za pravdu s velikostí SL,s malým fixním se mi skutečně obchoduje hůř.Zjistila jsem,že pokud ho o něco zvětším - cca na 2body ,nejsem tak často vyhozena zbytečně z jinak správně vytipovaného obchodu.Pokud obchod změní můj předpoklad vývoje,vyplatí se ho teprve potom přitahnout nebo vystoupit okamžitě. Pod a poblíž Ema prodávám,nad a poblíž Ema nakupuji. Čekám,až se potvrdí obrat - tzn.,že pod Ema nechám cenu doběhnout na maximum a prodám až při obratu ve směru trendu a naopak.Bojuji s výstupy,jako většina ...Malý ale jistý profit, nebo velký krocan na střeše? :-)))) Ovšem,výsledky papertreninku... Bylo ho hodně, naučil mě hodně,ale tam psychiku nedostanete... :-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

novafashion
Myslím , že vstupy máte špičkové, nic na nich neměnte ani když vás to občas vyhodí. To se stává u jakéhokoliv vstupu, nic lepšího neexistuje. Časem zjistíte, že at vstupujete podle MACD, CCI, RSI,EMA nebo jen proražení S/R úrovní tak jste na tom pořád stejně.Ani lepší ani horší. SL jak jsem psal umístit do longu pod low nákupní nabo předchozí úsečky, podle toho,která má low vzdálenější.Jakmile se trh posune o nějaký bodík/u ER dávám 1 bod/ pak táhnu SL na B/E+1. Od této chvíle se pak v klidu věnuji výstupu. Výstup je stejně jednoduchý jako vstup. Kdykoliv začne jít trh prudce proti mě přitáhnu SL. Nesmím se zaleknout korekcí nebo zpětných pohybů trhu.SL vždy potahuji až skončí platnost cenové úsečky! Stanovte si podle zpětných pohybů na trhu optimální velikost, kterou může jít trh proti vám , kterou budete akceptovat. Posun SL a tudíž výstup si můžete taky dělat podle indikátorů. Pokud jsem v trendu nikdy nevystupuji z trhu natvrdo za příkaz market. Vždy dám trhu šanci, aby mohl dále růst a tudíž jen přitáhnu SL. Jakmile si vyřešíte pořádně ty výstupy tak se vám zlepší i psychika o 100%.
Obchodujte jen jeden kontrakt a až budete pevná v kramflecích pak můžete přidávat stejným stylem jako nakupujete.Jedním kontraktem vyděláte pro začátek dost. Někdo doporučuje obchodovat více kontraktů z důvodů vyhlazení nějaké pitomosti, ale v začátcích vám to bude v prvé řadě vyhlazovat účet.
Jestli obchodujete ER tak dnes byl nádherný vstup vaším stylem chvilku po otevření trhů. V průběhu byl jen jeden menší zpětný pohyb, na kterém bych já přidal další kontrakt. Výstup při prudkém otočení trhu někde kolem 20B. Někdy využívám prudké otočení trhu k nákupu opačným směrem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

novafashion

s posledním příspěvkem nelze něž souhlasit. Cena se srovná s EMA30-34 a jednou či víckrát ji otestuje. Časem jem si zvykl zakreslovat trojuhelníky a čekat na průraz. Rád používám i EMA200. Nejen pro určení trendu, ale i jako S/R linii. Pokud cena prorazí dlouhou svící osobně vystupuji, protože často jde o falešný průraz nebo následuje korekce zpět EMA. Co z toho bude ale nevím. V případě, že to vyjde nastupuji opět. Zatím nejsem na úrovni MNovaka a nedokáži přečkat silnější korekce a nejistotu k vysokým profitům. Řekněme od pivotu k pivotu. (Ty bych si mimochodem dovolil doporučit. Na vol1000 fungují s vysokou pravděpodobností jako S/R linie a jako body obratu) Asi je to také způsobeno tím, že obchoduji dle CCI a každá korekce mě bije do očí prudkým pohybem indikátoru. Něco na té price action je. Pro samé vyhodnocování patternů jednomu docela ujde, že např.cena je od EMA ještě daleko a po korekci bude pokračovat mým směrem. Co se SL týče, jako skoro všichni tady jsem se soustředil na MAE a stanovoval fixní hodnotu. Ale ono to vlastně nefunguje. Začal jsem živelně odsouvat SL a peskoval se za to. Jenže fixní SL na malém účtu, při dodržení MM, při dnešní volatilitě - no, většinou bych byl jen divák. Nakonec jsem se také dopracoval k umístění pod/ nad low/high swingu. Když je to pro mě moc, tak to neberu, nebo počkám , až se pohyb skutečně rozjede, či na následující korekci.
Momentálně jsem se dostal do podobné situace, jako vy. "Podařil" se mi jeden den tak, že nyní jsem v totální paralýze a nedokáži kliknout. Přitom na papíře, za vlastně stejných pomínek, jsem denně ve vysokém profitu. Nikdy předtím jsem podobné pocity strachu, deprese a nejistoty nezažil. A to jsem dlouhé roky lezl po skalách a vůbec dělal věci, nad kterými lidé, které jsem znal, kroutili hlavou. Myslel jsem, že do takového stavu mě nic nedostane. Přitom o peníze mi nejde. Spíš pocit frustrace nad vlastní slabostí? Zatím to řeším papírovými obchody a věřím, že za nějaký ten den se oklepu. Říkám si, že to patří k tradingu. Ale taková zkušenost je pro všechny papertradingové milionáře k nezaplacení. Rozdíl mezi paper a live je z 90% způsoben jen psychickým stavem. Ale rozdíl je to markantní. Myslím, že Libicova rada sem tam si při papertradingu kliknout naostro je velká pravda a pomoc.
Rád bych poděkoval MNovakovi za jeho poslední příspěvky. Docela bych uvítal samostatné vlákno pro price action. Domnívám se, že kdo z nás nepochopí nebo snad nepronikne a nebude akceptovat horní polovinu obrazovky nemá dlouhodobě šanci. Ta spodní (indikátory) nás nespasí. Nevěřím woodistům, kteří nemají nic než WCCI. Proseděl jsem u jejich session dost času, abych pochopil, že to není nic pro mě. Jsou jako slepci bez hole, kteří se snaží přejít rušnou ulici. Občas to vyjde. Tím se nechci nikoho dotknout. Každý dělá co mu vyhovuje.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jsem si znovu párkrát přečetl poslední příspěvky týkající se obchodování podle cenového grafu a musím říci, že už mám v hlavě po té předchozí mlze celkem trochu jasněji. Hlavně také poté, co jsem se pokusil vaše informace aplikovat do praxe. No byl to zatím jenom takový pokus, ale jsem z toho celkem nadšenej. :)

MNovak, novafashion, Challenger atd.:
Měl bych ještě jeden takový dotaz. Zajímalo by mě, jaký počet vstupů vám tento systém (v 1 min TF) generuje za normální obchodní den. Je mi jasný, že záleží na každém dni a na spoustě jiných faktorů, ale stačí mi to průměrně nebo jen od oka plus mínus.

Jinak souhlasím s Challengerem a přimlouvám se za samostatné vlákno pro price action.

Díky za odpověď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ouklend,

možná nejsem nejsprávnější člověk pro Vaši odpověď,obchoduji živě velmi krátce,ale i to mi stačilo na to ,abych definitivně uznala,že nezáleží až tolik na množství vstupů,protože těch můj systém generuje celkem spolehlivě dost,ale především na výstupech... Takže já osobně zkouším přechod na vyšší TF 3-15-75, přičemž 75 mi udá hlavní trend, 3 vstup a výstup řídím dle 3 a15 /TF min/. Zatím testuji,ale 1min.graf mě trochu vyčerpává - svádí k předčasným výstupům a přeobchodovávání,přičemž je jasné, že po krátké době je soustředěnost mizerná a na výsledku se to odrazí. To jsem zjistila u sebe ,u Vás to může být jiné.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...