Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Seasonals


Standamora

Doporučené příspěvky

Tatanka1
mám, ale jen krátké s kukuřicí. Po přechodu z forexu na komodity, jsem testoval intradenně Nasdaq a Corn. Možná to byla náhoda, ale v uvedenou dobu se mi na zmíněném indexu vůbec nedařilo, zato Corn šel výborně. Po dvou měsících papertradingu jsem přešel na live kukuřici. Přestože se zdá, že to nikdo intradenně neobchoduje, mě se dařilo výtečně. Můj maximální zisk za první měsíc byl téměř 4000, ale celkem jsem skončil se ziskem 1200 dolarů za měsíc. Obchody mi šly tak dobře, že jsem se svých úspěchů doslova začal bát. Další měsíc jsem pochopitelně skončil "ve srabu" Pak jsem toho nechal. Můj závěr: špatná psychyka, ale i málo backtestů. U kukuřice bude mít sezonost a s ní spojená volatalita asi větší vliv než u indexů a z toho může plynout, že jeden měsíc je výborný a druhý je lepší vynechat. Osobně obchoduji kukuřici raději než index. S intradenním masem zkušenosti nemám.
Sem, na toto vlákno ale patří spíše delší, swingové obchody.
Dobré obchody přeji.
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 375
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Slaughter: díky, díky, máš pravdu, u e-mini to dělalo méně nějakých 1400 USD. Zajímavý zážitek mám dnes. Ráno při snídani jsem si znovu prošel sezónost november. na začátku přehledu jsou: 4.11. sell Cotton dec-11 6.11. buy 30yr T-Bonds mar-12 7.11. sell Wheat mar-12 8.11. buy Soybean Meal mar-12 No a protože se mi čímdálvíce zamlouvají bondy, prošel jsem je a zjistil, že včera protnul %R 80%-ní čáru ze spodu a dnes signalizuje FinWin pattern 100/100 na sever. Tož jsem se nerozmýšlel zkoukl premarket, zdál se mi být zřejmý býčí trend, tak jsem vstoupil. Odpoledne už jsem byl přes 2000,- (V práci se málokdy dostanu k počítadlu a tak kontroluji obchod na tlefonu.) Z práce jsem spěchal domů, že posunu SL na BE+1000, ale k tomu již nedošlo. Po zapnutí jsem jen zjistil, že jsem byl "vyhnán" z obchodu na PT se ziskem +2341,-USD. Což mě těší, ale jinak bych to asi posunul. Nicméně právě na levém, dvouminutovém grafu se ukazuje, že to možná dopadlo jak mělo. Zajímavé je a je to vidět na grafu, že jsem byl vyhozen při zapnutí počítače, je viditelné, že hranice profit targetu již byla dříve překonána. Výsledek mě těší, ale celkově jsem někde tam, kde jsem byl na začátku října. Všem dobré obchody, P.

17621

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Dobrý den,
na stránkách MRCi je uveden Cotton dec-11, který by měl mít od 4. do 17. listopadu sezónu. Graf i podklady jsou tam uvedeny volně, takže jdou zhlédnout i když službu neplatíte. Podle TnT, jehož graf přikládám by sezóná měla trvat déle. Pětiletá je až do 25.11 a dvacetiletý průměr až do 7.12. Zatím tak nenastalo, tak uvidíme.
Sám se zatím liskám v sezóně SP, kterou občas střídám s bondy, výsledek je, že jsem tento měsíc dvacet dolarů v plusu :)
Dobré obchody všem,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

podle dnešních zpráv je v Austrálii 25% nadúrody proti očekávání, což by mohlo pomoci této jižní sezóně. Sám jsem začal tento kontrakt backtestovat, naštěstí "někde v půli osumdesátých let" mi došel margin = 12500 USD, což je na mě privela :), tak jdu na kukuřici, která má margin = 2390.
Corn mar-12
sezóna: 15.11. - 6.12.
win%=87;win/loss=13/2
profity=50-4687
ztrátové roky= -200; -1050 usd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1
ta doporučená kukuřice je březnová, že by měla teď jít na jih, ale asi to bude (pokud bude) i prosinec.
Ne na spready se zatím nechystám. Nemám nic vybrané, nechal jsem se zcela pohltit, tady těmito swingovými obchody. Momentálně se mi nedaří, ale zdá se, že je to spíš výstupy než čím jiným. Zatím každý obchod se mi podařilo dostat do plusu. Někdy je to 500, někdy 1000 nebo 2500, ale nějak furt čekám na ty velké ryby a odcházím s dlouhým nosem ;) no mám se co učit.
Dobré obchody.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel:
Říkal jsem si už, že obchody, které byly v pěkném zisku, končíš na nule nebo ve ztrátě a že je to škoda.
Já se snažím brát zisk spíš rychleji a moc nečekat na maximální, spíš vyberu zisk a na stejné nebo lepší ceně se do obchodu vrátím. U spreadů je to trochu jiné, očekávání tam jsou nižší než u futures, zisk 400-500 už považuju za slušný a obvykle se s ním spokojím. I když v několika případech mohl být několikanásobný. Vycházím z toho, že dělat rychlejší obchody znamená dělat jich víc a 5x400=2000. Zpočátku jsem dokonce bral už po dvou dnech nebo týdnu třeba jen 100 dolarů. Posílí to psychiku, pak už riskuješ jen vydělané peníze a občas si člověk troufne počkat na větší zisk (i když to většinou nevyjde). Takže zkus chvíli brát menší zisky a nelitovat, že mohly být větší, i když je to v rozporu s tím, jak dělat správně swingové obchody.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...