Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Seasonals


Standamora

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 375
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Nean,
jak čteš, tak podobné problémy máme všichni. Když dělám backtesty zpravidla vystupuji na otočení %R přes příslušou (20%, 80%) linku nebo používám výstupní signál1,2,3 Mplaye, který je tady na finančníkovi někde popsán. V reálném live obchodě, málokdy vydržím tak dlouho a pak mám s výstupem problém.

paja1
ano možná máš pravdu, ale zatím mi ten výstup není zcela jasný, ten williamsúv výstup beru spíš jako příklad. Raději bych našel nějaký progresivnější, abych mohl zůstat i několik dní.
no, tento měsíc jsem sice již byl na nějakých +3500, ale momentálně jsem se vyhrabal z -150 na +250 a jsem rád, že jsem v plusu... tož uvidíme,
ať se nám všem daří kluci..
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nean, PetrPavel:
Vy na to jdete moc vědecky, já žádné indikátory nepoužívám, takže moje postupy vám asi nebudou k užitku. Prostě když se mi zdá zisk dostatečný, tak to zavřu. Raději dřív za situace když zisk roste, než čekat a zavírat pod tlakem klesajícího zisku.
A problém předčasného výstupu a tím nižšího zisku řeším (ne vždy úspěšně) více kontrakty, které postupně zavírám podél křivky rostoucího zisku, popř. pak znovuotvírám podél křivky klesajícího zisku. Pokud mám jen jeden kontrakt, mám problém a nedokážu se dobře rozhodnout. Dám příklad: 19.9.2011 jsem otevřel CZ12/CN12 za -97. Během dvou týdnů se dostal na -50 a já ho nezavřel, měl jsem jen jeden kontrakt a dlouhodobě čekal víc. Pak se to začalo vracet zpátky a už jsem to nechtěl zavírat za horší cenu. Po listopadovém WASDE se sice zisk skoro vytratil, ale vyřešil jsem to otevřením dalších kontraktů mezi -70 a -80. Teď už nemám problém ten první kontrakt zavřít za cenu kolem -70. Mnohem lepší by samozřejmě bylo zavřít původní kontrakt na začátku října za -50 a teď ty další dokoupit za -80, ale špatně jsem ten vývoj odhadl.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter,
ano máš pravdu, bohužel zobchodovat něco co už se stalo zatím neumím :D nicméně jsem zvědavý na současný pokles a tak jsem aspoň vstoupil na demu do cornu. Live mám nakoupeno ZB, kde je sezóna a byl i signál. Pro zajímavost to vypadá, že by ES mohlo jít pár dní k jihu. Zajímal sem se o případný spread těchto dvou komodit. (Nikoli, že bych ho chtěl zobchodovat, asi by to bylo příliš riskantní, ale zajímalo mne zda se neušetří margin, pokud to zadám jako generic combo.) Demo ukazovalo margin úplně stejný jako když to zadáváme samostatně, takže je zbytečné o tom uvažovat.
Dobré obchody
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Nemluvím o "obchodování levé strany grafu", mluvím o přístupu - pokud vidím jasné zahuštění grafu, navíc s takhle pěkně ohraničenou horní oblastí PLUS jako v tomhle případě očekámá sezónní pokles, neváhám. Logika je jedoduchá: vyžaduje to relativně malý SL a šance zavřít minimálně na BE jsou vyšší, než v jiných případech. Tvůj vstup je samozřejmě taky naprosto v pořádku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter
moc se omlouvám, původně jsem to chápal jako mínění o předchozím downtrendu. Můj omyl. Znovu jsem přečetl tvůj předchozí příspěvek a je to jasné. Ano tvůj přístup přináší větší výnos a nižší SL. Já to zatím neumím obchodovat, ale je to rozhodně zajímavý námět k testům. Díky
Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dobrý večer, 30yr. T-bonds nám jdou hezky na sever, S&P 500 na jih, další sezóny: cocoa, corn a cotton poslušně upalují k jihu. Ty poslední tři pěkně podle předpovědi. Bondy a ES se nám trochu motaly (a já snimi ;) ). Co mě ale zaujalo byl článek na emax.cz, kdy upozorňují na půlroční minimum, což má být nejnižší cena od začátku února. No buď platím za software zbytečně nebo kecaj. To ale není tolik důležité, tento článek mě upozornil na býčí sezónu,která by měla nyní nastat. Takže podle MRCi: Buy Mar-12 Suggar od 21.11 do 2.1, 87%win, win/loss: 13/2 profity většinou ve stovkách v posleních šesti letech vyšší, 2900,1060,5390,6300. Ceny uvádím jen orientačně. Letos se odhaduje pohyb někam na 30, což by mohlo vynést cca 6500 USD, tož uvidíme, Samé dobré obchody přeji, P

17867

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Slaughter, díky za povzbuzení, po tvém upozornění jsem se na Larry TV díval (na to co má na stránkách free) a bohužel mu skutečně příliš nerozumím, tedy aspoň zatím, jinak bych neváhal a předplatil si jeho tv rovněž. Dobré obchody, P. P.S. Do zmíněného obchodu jsem nakonec nevstoupil, včera se konala korekce, tak možná zítra. Včera se udál signál na lean hogs short, Ten je také sledován Mrci: z patnácti obchodů 100%, sezóna 27.11. až 19.12. zátím nemám backtesty, ale vypadá tam velký potenciál, rovněž to vypadá, že ES se nám konečně vydal k severu, trochu zpožděně, jeho býčí sezóna má být do 5.12. přikládám fotku Lean Hogs

17899

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...