Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Seasonals


Standamora

Doporučené příspěvky

ahoj, tak se zdá, že se konečně očekávané sezóny utrhly. Dnes mi ukazuje platforma signály pro buy- cocoa mar12; corn may12; Dow J.mar12; zmíněná platina, ale i cukr mar12, vše nám utíká k severu........ sám zůstávám stranou, byl jsem v pokušení koupit aspoń opci, ale nedodržel bych MM. Jediný co držím je 127 tun kukuřice, to je něco přes dva plné vagony. (Včera jsem si to konečně spočítal: 1kontrakt = 5000 bušlů; 1 kukuřičný bušl = 25,401 kg; vagon na sypké materiály = cca 60 tun, tak mi vychází, že na těchto stránkách jsme vlastně všichni v balíku :D )
Dobré obchody
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 375
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Mirku,
já byl v tý kukuřici sell nakonec jen z 15-tého do 16-tého prosince, nemělo to vůbec nic se sezóností. zmínil jsem se jen okrajově, šel jsem do toho na pattern 2V finwinu a vyhodilo mne to na posunutém SL se ziskem +134,14 tento obchod jsem si velmi hlídal právě proto, že jsem věděl, že hlášená sezónost je býčí.

Momentálně jsem včera vstoupil nákupem s vírou, že už přichází zmíněná sezónost. Včera jsem zavíral s +222, teď to šlo trochu dolů, ale dnešní gap by to podle mne možná zvedne. SL mám jen 350. Signál jsem bral převrácený 0/100 finwin a průraz trendline.
dobré obchody
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 týdny později...

Drt
ahoj, ahoj už jsem ti chtěl psát jak si dopadl. No já jsem na tak-tak. Cacao se mi furt liskalo kolem nuly, až to vzalo ve čtvrtek švink k jihu a já vyletěl na -800, naštěstí vyšla kukuřice, tu jsem zavřel včera - v pátek na +2180, tož aspoň tak, ale celkově jsem tento měsíc -800.
Jinak typ od Larryho Williamse, cacao by mělo jít na začátku příštího roku na sever. Tento pohyb by měl s velkými výkyvy probíhat celý první kvartál. Larry to zveřejnil free jako upoutávku na své předpovědí pro příští rok. Takže se na tento pohyb chystám.
Držím palce s tou platinou...
P.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

PetrPavel:

Dobry den,

chtel bych se zeptat, jak jste na tom seasonals. Procital jsem vlakno o gapech a vypada to, ze jste se Vam s gapy dari vice nez se seasonals (i kdyz se tyto dve techniky castecne prolinaji), Planujete dale obchodovat seasonals, nebo se budete orientovat spise na gapy?


Sentrix

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix
rád bych obchodoval obojí. U sezonals se čeká i několik dní než se vstoupí do obchodu. Gapy jsou na programu denně. V pátek jsem ukončil sezónní obchod v kukuřici a teď čekám zda příjde nějaký signál potvrzující sezonnost. Mometálně sleduji copper, orange jujce, platinum, Dow jones, cocoa.
Jinak s gapy sem začal začátkem minulého roku a dnes se k nim vracím právě kvůli sezóně. Při vstupech do těchto obchodů, které trvají zpravidla několik dní jsem si uvědomil, že pokud ve svých vstupech nezohledňuji gap, ztrácím značnou výhodu. Toto uvědomění mě přivedlo zpět k testování a následnému opětovnému intradennímu obchodování gapů. Tolik na vysvětlenou.
Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix
také jsem byl skeptický, ale index je jen koš akcií a akcie podléhají sezónosti. Před pár dny jsem zakoupil prognózu od Larryho Williamse na rok 2012 a je pozoruhodné, že zde jako jeden z patternů uvádí podobný průběh v jednotlivých letech vlády příslušného prezidenta USA. Dobré co? Zdá se, že chování administrativy států ovlivňuje chování akcií. Jinak já vycházím z grafů sezónosti, které uvádí služba MRCi. A už jsem na sezónosti indexů vydělal a to se myslím počítá :)
Dobré obchody
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ze je cena akcii spjata s administrativou je zrejme uz jen z toho, ze funkce guvernera FEDu je ovlivnena funkci prezidenta. Rozhodnuti vlady maji samozrejme primy vliv na chovani investoru.

O jaky report L. Williamse se presne jedna? Rad bych se na neja take podival.


Sentrix.

PS: Mohl byste zverejnit alespon hrube statistiky vasi uspesnosti v seasonals? Pokud se nepletu, posledni vase zverejnena statistika vykazovala mirnou ztratu. Diky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix
ano minulý měsíc jsem byl v mírné ztrátě. Jak je to za prosinec musím dát ještě dohromady. Mam v jedné kupě jak sezonní obchdy tak intraday a momentálně nemám čas. Dělám backtesty na gap a překládám si zmíněnou prognózu. Až dám své výsledky dohromady, tak to zveřejním, ta zpráva se jmenuje: LarryWilliamsForecast2012Report a stojí tuším 199 dolarů.
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sentrix,
tady si netroufám radit, sám jsem si ho koupil poprvé. Jestli jste na něj narazil, tak dle ukázek víte jak vypadají jednotlivé grafy. Williams má zpracovaný pravděpodobný průběh jednotlivých komodit pro celý rok. Je to jakýsi hrubý předpoklad. Já to asi použiji jako jeden z možných patternů. Např. Williams říká YM půjde první kvartál k jihu, MRCi říká YM půjde mezi 8. - 24. lednem k jihu, vytvoří se mi doubletop začátkem ledna - tak hold vstoupím do krátké pozice. Beru ten forecast jen jako jeden z mnoha indikátorů pro směr trhu. Zda se mi vyplatí to uvidím na konci roku.
Dobré obchody,
P

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...