Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

kvočur: kvuli takovym prispevkum me to tady nebavi jeste vice, nebavi me zde nic obhajovat. Kor cloveku, ktery nejspis neobchoduje zive, o sve vysledky se podelit nechce. Ja bych si nedovolil zde nikoho poucovat, jelikoz trading je proces a niceho se tim nedosahne. Pokud nekdo poradit potrebuje, zepta se. Na druhou stranu to beru, kdo do toho jeste dostatecne neprocitnul, tyhle veci jeste nechape.
Zavadejicimi vysledky opravdu nevim co myslis. Ztraty k tradingu patri, ja jsem vzdy ukazoval kolik bylo PT a SL, na konci mesice ale neni problem byt pokazde v plusu. Ze jsem zde report nedal hned, je mozna podezrele, jak jsem si ale nevymyslel, mel jsem ho napsany zhruba na A4, jenze jsem ho upravoval v prubehu dne a ke konci jsem si okno zavrel a prispevek smazal. Znovu se mi to psat opravdu nechtelo.
Kdyz si prectes biduv prvni prispevek jeste jednou, tak bid to zalozil pro vsechny novacky nejen pro nej, ze jsem zde zustal ja po pul roce jako jediny, jen potvrzuje o cem trading je, ale zadne zezlo jsem nedostal. Budu tedy jedine rad kdyz zde bude prispivat i nekdo dalsi, kdo zacina na live a jako zpravny bojovnik se nevzdava :)

Konec OT.

filip44: Díky, kvůli takovým jako ty, sem své výsledky dávat určitě budu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 3 týdny později...

Takže, jelikož jsem změnil styl obchodování a za měsíc udělám zhruba 20-30 obchodů, původní měsíční reporty už postrádají smysl. Dostal jsem se do fáze kdy mám vynikající (pro mě) obchodní systém a nyní je to už jen o dodržování pravidel.

Což mi nyní moc nejde a rozhodl jsem se na tom pořádně zapracovat a dát konec odevzdávání již vydělaných peněz. Podruhé v mé skoro 7 měsíční kariéře jsem totiž vydělal přes 1000 USD a pak je svými chybami odevzdal zpět (docela častý problém). Stanovím si tedy kratší a snažší cíle - report bude každý týden, s cílem dodržet 5 dní plán a pokud možno každý týden být + pár set USD. Každý týden pojedu jakoby znovu načisto, abych si zafixoval i podvědomě, že vydělané peníze jsou již moje.

Shrnu teď tedy tři týdny tohoto měsíce. Chtěl bych jen upozornit, že úpravy OS probíhaly až do začátku min. týdne, tedy finální pravidla a oficiální nový rozjezd budu začínat toto pondělí.

První dva týdny se dařilo, udělal jsem + 818 USD. Z toho mě stály chyby mimo plán - 450 USD. Tedy oficiální výsledek měl být 1268 USD. Minulý týden, jsem udělal 4 obchody mimo plán a jen tři dle pravidel. To mě stálo skoro 700 USD. Takže bych byl prakticky zpět na nule, nebýt shortu na Nikkei který mi přinesl 650 USD. V dolarech jsem tedy za březen + 635 USD.

Je dobré se podívat jaké příčiny tyto chyby mají. Objevil jsem dva typy chyb, které způsobují největší ztráty:

1, Obchodování na přednášce - 580 USD
Trading na 15 Range Barech je trochu jiné kafe oproti 1min a není v mých silách dodržet OP v takovémto prostředí. Lehce sklouznu k porušení některých pravidel a to má za následek amatérské SL. Tradoval jsem stylem - "ať mi něco neuteče", ale jediné co mi může utéct jsou mé peníze. Tedy trading už jen pouze tam kde budu mít klid a moct se soustředit.

2, Ověření nových pravidel - 350 USD
Pokud si zavedu nějaký nový filtr, nebo nuanci. Vždy musím vyzkoušet zda opravdu funguje i v Live. Na historii si ji ověřím, vím že mi dává výhodu, ale v realu to stejně musím zkusit a až poté co dostanu SL, opravdu ji příjmu jako platnou. Tohoto procesu jsem si všiml už i dříve v minulém OS. Výhoda je že se tyto chyby snižují s tím jak si vše ozkouším ...

Takže tedy zde bude report každý týden, s tím jak jsem dodržel plán. Začínáme příští pátek, cíl na tento týden je jasný. Dodržet co mám, pokud nebudu moci obchodovat někde kde budu mít dostatečný klid, raději nebudu obchodovat vůbec.



Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jako ještě není moc k čemu gratulovat :) Musím si vytvořit pořádný zvyk, protože zvyk je železná košile. Disciplína a konzistence, ta teď rozhodne. Zatím jsem pořád v té skupině vydělal/prodělal, vydělal/prodělal ...

Jinak dost jsem se teď díval i po jiných trzích. Líbí se mi ESko, kvůli jeho likviditě, ale trochu se bojím té hromady AOSů co tam jedou. Pokud se ale někdy dopracuji do fáze že mi neude staččit likvidita na trhu TF tak ho mám v hledáčku.
Dále jsem se díval na 6E - futures na EUR/USD. Taky tam lze najít pěkné signály, ale je to měna no, mnohem větší divočina. Nakonec jsem se vrátil zase k TFku, jelikož je pro mě nejlépe čitelné, nedělá takové čuňárny jako 6E, prostě fajn trh no :).
Na 1 min grafe, se dá udělat i mnohem víc než 650/k. Dle testů většina měsíců je nad 1000-1500 USD. Takové optimum, jen je mnohem náročnější na soustředěnost a načasování vstupů. Mě to ale baví, adrenalin mám rád.

Beru to vážně, chci se tím v následujících pár letech seriózně živit, ale nevsázím na jednu kartu. Tak uvidíme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To Omar
Pozeram ze si asi cital Og mandina to si myslim podla tej hlasky ze ,,zvyk je zelezna kosela,,
No pome k tradingu co som ja myslel tym ziskom 650usd tak ze je huste ze si to dal na 1 obchode na 1m grafe to tam musel byt dost velky pohyb ak som spravne pochopil to mala byt len taka pochvala.A inac to ze menis svoj system pocas live je mi jasne ale nepremyslal si ze by si po nejakej vacsej zmene skusil dal chvilu paper t. aby sa ti to trosku ako sa hovori doslato do krvy?
Tj asi vsetko na zatial
S pozdravom Filip (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44:
Nečetl, ani neznám. U nás se to tak říká :)

Aha, takto, no byla to panika na japonském indexu. Krásná situace, risk jen 100 USD, byl jsem v otevřeném profitu s 1kontraktem až 950 USD, čekal jsem jestli prorazi dno, ale neprorazilo a vybral jsem 650 USD.
Ti kdo otevřeli short, když se poprvé dozvěděli o tsunami (v pátek), a na velkém Nikkei na který ja nemůžu, tak jsou trošku v jiném profitu :). Obchod je na screenu v příloze.
Je to ale vyjímka, standardně si na 1min chodim pro PT 200.

Co se týče toho paperu, ano bylo by to lepší. Ušetřil bych si asi pár set USD, ale mě to na demu nebaví, nemotivuje. Raději jedu s 1k live, a při chybách a SL se rychle učim a během 2 týdnů jsem už zas ziskový. Jsem to prostě já no, když něco chci tak to musím mít hned. Demo už používám jentak k zábavě ... (a to jde do mínusu) ... Hlavně mě ta technika obchodování naprosto nadchla, v podstatě jsem zahodil co sem měl a hned přešel na toto. Prostě pro mě, je to naprostá pecka, tak asi tak.

SCREEN: i.imgur.com/Adpi1.jpg

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak jelikož je dnes poslední den v měsíci tak to zakončím.

Za Březen jsem celkově, odečteny komise, + 941 USD. Můj dosavadní největší měsíční profit, target skoro splněn. I přes to, zde byla hromada chyb, z kterých jsem se ale poučil a již 5 dní (od minulého čtvrtka) jsem neudělal ani jednu chybu. A že to bylo občas opravdu těžké. Pokud po +10ticích posouváte na BE+1 a trh udělá 3x 9ticků a 20 minut stojí odolejte :). Kdybych to ale porušil, byl bych na BE a neměl bych profit. Tak jenom jako příklad ...

Po - 1x BE +10
Út - 1xSL -70, 1xPT +200
St - 1x PT +200
Čt - nic

všechno 100% dle OP. Ještě dám vědět jak zítřek.

filip44: Být nadšený pro věc není špatné. O SL a PT jsem psal dříve. Už rozhodně ne fixně, SL nad/pod formaci, PT dle velikosti swingů - teď nejčastěji 2b.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

OMAR

Trochu som si cital v tomto vlakne....Gratulujem, presne takto sa ma clovek k tradingu postavit! Este som si vsimol, ze by si mozno skusil v buducnosti aj ES kvoli likvidite, poznam tvoj system a neodporucam ti to, TF je nan ako stvoreny, ale ES je stavane na trochu ine systemy, tot moj nazor, no to 6E-cko je v poho.

Nech sa dari!

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...