Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

Filip:

Urcite by som uvedene trhy neklasifikoval systemom lepsi-horsi :) . Tie dovody boli/su subjektivne aj objektivne. FESX je jeden z referencnych trhov, nesmierne likvidny, co znamena mnozstvo velkych hracov a AOS obchodujucich multikontrakty. Castokrat som cakal na signal, no zmysluplne obchodovat v trhu s (v marci casto) 15 bodovym rozpatim v doobednajsej seanse s mojim OP bolo nemozne. Aj keby som bol obchodnik triedy "A" (podla Eldera). Viem, ze islo o prechodnu zalezitost (mam nasledovany FESX denne za posledny takmer rok), no priviedlo ma to k premyslaniu a serioznejsiemu testovaniu aj inych trhov a timeframov, aj ku korekciam v OP (jednoducho prirodzeny vyvoj zacinajuceho obchodnika ...). O ES som zatial neuvazoval, porovnaval som priebeh a moznosti trhov NQ a TF, ktory ma nakoniec oslovil. Ak by som to mal povedat jednoducho - TF mi pride akysi predvidatelnejsi a citatelnejsi v tom, ako sa v priebehu dna (casto) moze spravat. Zrejme tym, ze tu nie je pretlak velkych hracov a AOS a spravanie sa "davu" s nim dokaze viac "zamavat". Nerad by som na tuto temu vyvolal flame, jednoducho sa v nom citim lepsie. Na FESX som urcite nezanevrel, nie je vylucene, ze sa k nemu niekedy vratim, ci dokonca pokusim obchodovat spolu s TF (jeden doobedu, druhy poobede). Teraz to vsak urcite nie je na programe dna.

S pozdravom Peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
tak moj druhy ostry obch. tyzden (18.-21.4) vysiel nasledovne:
Po: PT
Ut: 2x B/E+10, 1x predcasny stratovy vystup (dosiahlo by moj SL)
St: SL, 2x predcasny stratovy vystup (tiez by dosiahlo SL, bolo by zbytocne cakat na vyplnenie SL)
Stv: B/E+10, 1x predcasny stratovy vystup (rovnake dovody vid. vyssie)

Suma: 9 obchodov: -220 (bez komisii)
Az na jeden obchod OP dodrzany. Pri dvoch stratovych obchodoch som dlho vahal a neskoro vstupil, inak by boli vitazne. Na tomto musim zapracovat. Cakam na "potvrdenie potvrdenia" a z toho neskoro vstupujem.

Nech sa dari
abraka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Filip:
... myslim, ze je to praca na polhodinku - otvorim platformu, zobrazim trh FESX v prislusnom casovom ramci, odcitam hodnoty, vydelim poctom mesiacov a mam vysledok za zvolene obdobie :).

Teraz vazne - presne uz neviem. Dokaze pekne trendovat ako aj byt v uzkom kanali. Kedy ako. To, ci ponuka uspokojive rozpatie a potencial na zisk vsak nie je iba vecou ciselnych hodnot. Zavisi vela na tom, aky ma clovek obchodny plan, ake situacie chce obchodovat, ako casto, na akom casovom ramci, ake ma sklzy, komisne prip. konverzne poplatky ... Toto vsetko su vstupy, ktore zohravaju svoju rolu. Co je pre jedneho vyhovujuce, inemu moze "zvazovat" ruky. Kym si clovek nenapasuje svoj OP na prislusny trh a neskontroluje, ci splna vsetky doporucovane pravidla pre "bezpecne" obchodovanie, dovtedy je to iba o cislach bez vypovednej hodnoty.

peter

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj PetraSR,
robi to psychika. Je to nejaka vnutorna obava, aby som sa neunahlil. Ale za ten cas premyslania je trh inde a niekolkokrat som ukazkovo vstupoval do longu, kde vacsina uz shortovala. Istym sposobom najkrajsie ale najpoucnejsie to je vidno na screenoch. Az na nich som si spatne uvedomil tuto podstatnu drobnost, toto vahanie. Je to len v jednej veci. Porusil som svoj OP. Ak je signal, vstupujem. Z backtestu a paperu viem, ze dlhodobo to je profitabilne (samozrejme aj so stratami. Ale to je ta "brzda". Pytam sa, je to strata, ktora je este "v ramci" mojej percentualnej uspesnosti systemu alebo uz nieco "navyse"?). Uz sa v tom zamotavam, ale jedno je iste, ano je to psychika ;)

Este jeden detail. Je to na urovni podvedomia, ale velmi na mna vplyva, aky bol predchadzajuci obchod, aj ked si to nechcem pripustit. Nezacinam novy obchod s cistym listom. Pre mna je ale najdolezitejsie, ze som si to dokazal uvedomit a mozem na tom pracovat.
Kazdy den LIVE mi potvrdi min. jednu vec, o ktorej som tu na fore alebo v knizkach cital x-krat, ale nevyvaroval som sa toho. Musel som si to odzit na vlastnej kozi. Lenze jedna vec je citat a tvrdit, ze mna sa to netyka a druha vec je, ze sa mi to uz realne stalo. Treba si to uvedomit co najskor a hlavne sa z toho poucit. Na vlastnych chybach sa uci clovek nie najefektivnejsie a bezbolestne, ale dufam, ze na trvalo.

abraka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44:
(mohol som to dat do jedneho prispevku, sa ospravedlnujem)..tak na to nemam presne pravidla. V tomto pripade som sa inspiroval Rossom. Tvrdi nieco v tomto zmysle: Ak mate hociaky neprijemny pocit ked uz ste v pozici, uzavrite obchod. Takze vlastne je to opat psychika, emocie, "intuicia"? Proste nemam dobry pocit. A zatial mi to vychadza tak, ze ak by som zostal v pozicii dlhsie a predcasne nevystupil, aj tak by trh dosiahol moj zadany SL. Je to nahoda? Mozno.
Zatial testujem co dokazem pri live obchodovani ustat. Stale sa hladam, ale viem, ze ja by som si tieto veci pri paperi neodzil, neprisiel na moje hranice, lebo by som o nich dovtedy nevedel. Preto idem live aj ked nie som perfektne pripraveny, preto si "sijem" svoj OP na mieru za pochodu na ostro. Je mozne ze sa casom (za teraz presne danych podmienok) k tomu paperu vratim.
Kvoli psychike som zmensil fixne PT, SL a uz som si otestoval moju max. dlzku v pozicii. Napr. aj toto, dlzku jedneho obchodu, som zistil az v live, co dokazem ustat. Takze niekedy je ten predcasny vystup dany aj casom, ako dlho som v obchode. Na dlhsi obchod v tej chvili asi psych. nemam a zacnem sa citit velmi neisto a nechcem robit nejake zbrkle veci, tak radsej vystupim (aj ked mam zadany SL). Takze ked to zhrniem, moje obchodovanie, moj povodny OP vyrazne obmedzila moja psychika. Musel som ho zmenit do takych mantinelov, na ktore momentalne mam (nizsie uz nepojdem, to uz bude paper s pripadnou zmenou trhu :)).

abraka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abraka
Proste nemam dobry pocit. A zatial mi to vychadza tak, ze ak by som zostal v pozicii dlhsie a predcasne nevystupil, aj tak by trh dosiahol moj zadany SL. Je to nahoda? Mozno.

Velmi nebezpečný přístup. Přidáváš do systému další proměné, které navíc nemáš podložené bactastem. Tvým úkolem by na začátku mělo být obchodovat dobře. To znamená vstoupit do trhu, zadat SL a PT na úrovně, které máš z nějakého hlediska podložené (fix, logika..), počkat ať se trh vyjádří, vše si zazanamenat a jít o obchod dál. Profity hoď za hlavu a posuzuj obchody ne dle výsledku SL nebo PT - smutek nebo radost, ale z pohledu, že jsi vše dodržel jak máš.
Dále píšeš že jsi změnil velikost PT a SL. Chtělo by se mi věřit, že jsi vše pečlivě otestoval a porovnal s předchozím backem, ale spíš si říkám, že ne. Obchodování se dá změnit v hazard velmi rychle.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Abraka:
Ono neviem kto sa citi prijemne ked je v strate to by som potom vystupoval pri kazdej otvorenej strate ak by som sa mal riadit podla tohoto pocitu.Chcel som ti len povedat ze teraz si mal mozno stastie a vystupil si pred SL ale dlhodobo by sa to mohlo otocit proti tebe,ten Sl ak je podlozeny BT tam ma urcite opodstatnenie.K tym tvojim zmensenym Sl a PT o kolko si ich zmensil a ked si ich zmensil tak si si to aj overil BT ci je to stale profit.?
Ono mozno to robis inac ale ak by som napr. ja mal podla BT SL a PT 150/300 a uspesnost 50% a povedal by som si ze na zaciatok si zmensim SL aj PT koli psychyke povedzme 3x tak si nemyslim ze sa mi len znizia profity a straty ale bude to uplne iny system s inou uspesnou a mozno ani nie profitabilny.
Inac ti ale prajem hodne zdaru a budem rad ak budes aj nadalej uverejnovat svoje live skusenosti.
S pozdravom Filip (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jardat, filip44: dakujem vam za pripomienky. Mam to pod kontrolou, naozaj to nechcem zmenit na hazard. Ano, ked som zmenil PT a SL, tak sa zmenil system a ak to ma byt profitabilny, musi byt vyssia uspesnost. Spatne pri kontrole mnou zrealizovanych obchodov podla novych pravidiel by sa ta uspesnost obchodov mala zvysit. Chcem teraz mesiac nic nemenit za pochodu, lebo inak sa spatnou analyzou nedopracujem k nicomu, ked polovica obchodov bola podla jednych pravidiel a druha podla niecoho ineho. Uvedomil som si, ze nie je sa kam ponahlat.

Ako som dopadol tento tyzden:
Obchodoval som tri dni:
St: PT, SL, PT
Stv: PT, PT, PT
Pia: PT, PT
Mal som 8 obchodov, bilancia +280 (po odratani komisii). Vsetko zobchodovane podla OP.
Vysledna suma za tento mesiac je mierne plus (116 po odratani komisii). Plan pre moj prvy mesiac bol skoncit na nule. To som splnil. Na dalsi mesiac chcem akoinac dodrzat OP, nemenit pravidla.

Nech sa dari
abraka

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Já tento týden bez obchodu. Plán dodržen na 100%, vytvořil jsem si správný zvyk a už nedělám chyby o kterých jsem zde psal skoro před měsícem. Přesně měsíc a týden jsem neudělal chybu proti OP a to se cení.
Za Duben ale výsledek v $ nic moc -140/k (-280 USD). Zisky jsem vybral 1k a ztráty 2k :) s tím se ale při větším risku musí počítat. Naopak jsem se naučil novou techniku posuzování swingů, která mi trošku otevřela oči a dalo se s tímto filtrem udělat tento měsíc okolo 600-800 USD. Tedy i na takto slabý měsíc docela fajn výsledek.
Tak snad příští měsíc bude lepší, věřím v to ;)

Abraka: Pěkné, ať se daří.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tak trošku později, mám toho teď více.

V tradingu docela dost věcí za jeden týden. Začal jsem aplikovat další myšlenky atd. Po měsíci kdy člověk dodrží OP ale výsledek stejně nic moc, jsem se začal dívat po jiných trzích, abych rozložil výsledek a výnosy byly stabilnější.

Začal jsem s přísnějšími pravidly obchodovat 6E (Eur/Usd) kde systém funguje, jen je to prostřední mnohem náročnější, nabízí klidně i denní výdělek okolo 600usd/k, za to ale vyžaduje mnohem více zkušeností.
4 x SL, 1x PT, 1x BE = -112,5/k

Také jsem zkusil jeden obchod na ropě (CL), byl krásný, to nešlo nebrat ale také SL = 100 USD. Po tom mega výprodeji co zažila tento týden už jsem ji ale raději nechal.

Na TFku byl suprový týden, bohužel ale teď na odpolední seance moc času není (v pátek kdy jsem neobchodoval bylo ještě dalších +120/k).
SL, PT, BE x 2 = +100/k

Celkem -140,92/k.

Co je ale důležitější než dolarový výsledek, je to že jsem se utvrdil a poučil v názoru na Forex a futures na měny. Jsou to trhy mnohem dravější kde lze vydělat opravdu hodně. Za to jsou naopak ale mnohem divočejší a náročnější na psychiku. Mnohem snáze vás ovládnou a strhnou k obchodům mimo plán, který je už tak náročný kvůli charakteru trhu. Příklad: Pokud vidíte, že na trhu je 6x vstupní příležitost kde vám chybí drobná nuance ke vstupu a všechno PT, tak ji na po 7. vezmete a hned je SL. Toto se mi stalo ve čtvrtek, asi po 2. měsících (tato chyba), ikdyž to byl vyjimečný den (6E padalo spolu s ropou) Opravdu náročné prostředí, na které nemám jak zkušenostmi tak psychikou. Ale neříkám že to nelze, určitě lze, pokud budete čekat jen na ty nejlepší příležitosti a udržíte si psychiku, určitě to lze a neříkám že se k němu nikdy nevrátím, jen nejdříve zkouším jít cestou kde je úspěch snažší a pravděpodobnější.

Za to jsem se ale seznámil s další technikou obchodování která mi je dost sympatická. Naprosto jednoduchá, na pomalých alternativních grafech (kdo sleduje od začátku, ví že jsem 6 měsíců jel RangeBary) a hlavně v dopoledních hodinách na trhu FESX (ohromná likvidita = krásný potenciál), jde o úplný základ - DT/DB s divergencí.

Tedy teď se zaměřuji na to co vydělává a nebudu se trápit zbytečně tam kde to jde hůře. Dopolední seance na FESX a odpolední seance na TF. Podle toho jak budu mít čas.

Mějte se a ať se daří!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Stranger: Jako chybu proti plánu beru jen jeden SL na 6E ten jak jsem popisoval, to jsem porušil vstupní podmínky, jinak ne. Zbytek je plan, na tech trzich to lze, OP je na nich funkcni tak jak pisu. Jen ustat to psychicky neni nejlehci. Vse jak jsem psal, stacilo malinko a byl jsem na vsech trzich +, ale to by bylo mozna jeste horsi.

Chybovat je normální, není to nic špatného, ani být v mínusu, a jak se teď učím, i jeden měsíc v mínusu je OK. I to jak všichni říkají na $$$ nezáleží jde jen o dodržení OP. To ví každý, každý to chápe, ale opravdu se o tom přesvědčit a řídit se podle toho to chce hromadu zkušeností a pár desítek, né-li stovek obchodů v Live, pak teprv to lze opravdu pochopit :).

Tak snad stačí takhle ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...