Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Založeno nováčkem pro nováčky, kteří obchodují LIVE nebo v nejbližší době začnou


bid

Doporučené příspěvky

Takže tento týden jsem obchodoval jen 3 dny z 5. Celkem (+220USD/k)*2k= +420 USD. Ve všech dnech dodržen OP na 100%. Pondělí a úterý jsem byl bez obchodu. Středa a čtvrtek jsem byl off. A dnes 1 x PT a 1 x BE.

Výsledek hezký, ovšem zjistil jsem, že mám mezeru v drobné nuanci u určování nejasných Low/High swingů, což přes víkend dostuduji. Jinak dodržel jsem to, co jsem zde psal, netrejdoval jsem ve škole, což bylo jedině dobře. OP se doma v klidu také daří dodržovat, takže spokojenost. Hlavně si teď doujasnit swingy (používám to jako filtr) a dále dodržovat OP ať je na konci měsíce pěkný profit.

Mějte se a zas příští pátek!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 324
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Omar:

Dlhšie to tu sledujem vidím že ste prešli z malého počtu obchodov na frekventovanejšie. Používate ešte stále cci, teda ak si teda dobre pametám. Ja si prechádzam podobným vývojom teraz paperujem konečne niečo čo mi dáva zmysel a viem že mám v trhu edge.

tento týždeň som obchodoval okrem piatka. 3xBE, 3xSL, 3xPT celkovo som 350/kontrkat na NQ. všetky SL a jeden BE mimo plán ale cítim sa už lepšie 3 týždeň paperu a som 500+.

Veľa úspechov.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Lucifer:

Je mi jasné, že od konzistencie a hlavne od live mám ešte daľeko (live plánujem na leto). Momentálne je pre mna prvoradé aby som čo najviac bol za živím trhom sledoval a zaznamenával si každú úsečku. Chcem robiť chyby preto som na papaeri. Zvládnute tradeingu nieje len v robení rozhodnutí ktoré nás urobia štastnými ale o robení správnych rozhodnutí aj keď spôsobujú bolesť.

Je to prebratá myšlenka od jedného neznámeho amerického tradera.

Ešte k vášmu príspevku ten stratový týžden (-350) bol na paperi? Ja si osobne nevediem excelovský záznam vediem si linajkový zošit do ktorého večer vlepím graf popíšem vstupy zanalyzujem dodržanie plánu a podobne. Je to námaha ktorá ale má pravdepodobne (pre mňa určite) väčší úžitok ako vstup/výstup v exceli...

iigis

Link to comment
Sdílet pomocí služby

No tak tento týden také dodržen 100% OP.

Po - BE +1 = 20
Út - BE +1 (4t do PT) = 20
St - SL, SL, PT = -120,-180,+400 = 100
Čt - SL = - 160
Pá - SL = - 160

Celkem s 2kontrakty a po odecteni komisi = -248 USD. Tedy ztráta -124 USD/k. Nic co by mě rozbrečelo, naopak mě dva SL ve stejné situaci donutily prověřit jejich úspěšnost - a už neberu signály před proražením High/Low premarketu. Většinou trh rotuje (jako tento týden) nebo se odrazí a skončí to BE.

Dostkrát se tento týden stalo, že stačilo opravdu málo a byl bych na tom jinak. Viz. dnešek. Po SL, jsem vyčkával na trend, který nakonec přišel. Nastala korekce, a ja vstupoval dle OP limitem. Na ten to i došlo ale nebyl vyplněn a tradá do profitu. Celý týden by pak skončil +140 USD (s novým filtrem +460USD). Takový ale trading je, hlavní je, že už nedělám velké chyby a vstupy mimo OP. A naučil jsem se nový filtr který by mi měl v budoucnu ušetřit pár SL.

Duben je jeden ze sůabších měsíců, jak u vás ostatních co jste v Live? Mě Leden, Únor i Březen vycházejí výborně, tak teď je právo na oddych :)

Tak zas za týden!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim Omara ale aj vsetkych ostatnych. Vidim, ze z novacikov si tu jediny, ktory chodi s kozou na trh, tak sa pridam aj ja ;) Som uplny zaciatocnik. Live idem od minuleho tyzdna. Obchodujem len trh TF a to vacsinou poobednu seancu (ako to stiham z prace).
Patrim k zastancom neprebacktestovavat, nepreoptimalizovavat, takze urobil som zakladny backtest, nieco malo paperoval a hup rovno na ostro. Samozrejme mam nejaky limit, na ktorom prestanem ist live ak ho dosiahnem.
Ale musim povedat, ze live je riadny hukot oproti paperu. Mozno s tym niekto nema problem, ale so mnou prve tri dni riadne mavala psychika. Myslim si, ze to sa fakt na ziadnom paperi neda natestovat.
Doporucujem ak mate paperisti nafundovany ucet, tak urcite vyskusat par obchodov live, samozrejme so striktnymi pravidlami. Urcite to pomoze pri doladeni OP, clovek zisti co je v danej chvili realizovatelne a co nie. Pre mna to bolo uplne nieco ine. Moje prve obchody so mnou mavali, srdce mi busilo v krku, ale ruka na mysi mi nezlyhavala, to bolo hlavne. Snazil som sa dodrzat moj OP, ktory vychadza z Finwinovych patternov, plus swingy (ale zacal som si citat Rossa a ten chlapik mi neskutocne sedi, takze buducnost vidim nie v patternoch). Nejdem uplne mechanicky, niekedy mam nejake citaky, ktore sa postupne snazim "racionalne" zadefinovat do OP. Snazim sa co najviac napozerat zivy trh. Priebezne menim nieco v OP, teda skor len detaily. Vlastne som musel. Tie prve dva dni obchodovania so mnou dost mavali, nebol som, a vlastne asi stale nie som pripraveny na tak "vysoke" SL ake som mal v OP, takze som si zvolil este jednu taktiku, hovorim jej konzervativna. Idem po malych PT, taky skoro scalping. Od toho sa odvija aj pocet obchodov, ale uricte to nechcem preobchodovavat, mam jasne pravidla kolko.
Psych. naporu to velmi pomohlo, mam nastavenu strategiu v Ninje. Postupom casu (v mojom pripade neskutocne dlheho 1 tyzdna) zacinam byt pruzny a pracujem podla situacie s posuvanim SL aj PT. Emocie som dostal do normalu, comu sa velmi cudujem ako rychle som to zvladol. Ale urcite maju nejake hranice, ale tie chcem velmi pomaly zvysovat.
Takze ako dopadol moj prvy tyzden?
(idem po 1 kontrakte, ale niekolko obchodov za den, kolko, mam nadefinovane presne v OP)
Po: +90
Ut: +150
St: -210
Stv: +220
Pi: -100
TAkze suma je +150 za tento tyzden.
Najhlavnejsie pre mna bolo dodrzat OP, co sa mi az na dnesok podarilo vzdy (dnes som sa cely nateseny nevedel dockat ako pribehnem z prace a rovno hupnem do rannej seance (am. cas). Kazdy den dostavam novu priucku a ta dnesna bola, ze som si nedal pauzicku na aklimatizaciu doma, hned ako som prisiel domov tak som sadol za comp. Dnes to prvu hodinu dost lietalo (ja som zvyknuty na poobednajsiu "pohodicku") a vypomstilo sa mi. Nestihol som "nabehnut" na rytmus daneho timeframu, na mna usecky velmi kmitali a moje SL neboli dostatocne velke (ale ani vyssie, pre mne este unosne by ma nezachranili, takze v skutocnosti som "usetril").
Aj napriek plusovemu tyzdnu si uvedomujem, ze to nic neznamena, stojim stale nohami na zemi. Citim na sebe, ze kazdy live den ma obohacuje, kazdym dnom sa nieco nove naucim.
Zdravim vsetkych a nebojte aj ostatni podelit o svoje zaciatky.
Nech sa dari !

Link to comment
Sdílet pomocí služby

filip44:

Vstup marketem už jsem přestal používat a jsem za to rád. Nejčatěji (z 80%) vstupuji příkazem Stop - a pokud trh jde mým směrem, musím být kompletně vyplněn. Z těch 20% vstupuji limitem. Je pravda, že je zhruba z poloviny nenaplněn - lovíme lepší cenu když trh má tendenci jít opačným směrem.. Ale máš pravdu, v jednom případě je to zbytečné a stejně budu vstupovat Stop příkazem, těch pár ticků už není velky rozdíl a spíš jsem nevyplněn než se slevou. Tento měsíc mi kvůli tomu ušly 2 x PT.

Díky ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

abraka:
Dakujem za odpoved. Mozno sa k vam pridam. Minuly mesiac som obchodoval FESX, no charakter trhu a zmena v organizacii mojho casu v priebehu dna ma priviedli k zmene - chystam sa obchodovat trh TF na 5 min. tf v case 15.30 - 18.00. Snazil som sa postavit jednoduchy, no robustny obchodny plan, ktory by generoval 1-2 obchodne prilezitosti denne. Z backtestov iba za poslednych 30 dni mi na trhu TF vyslo 16 obchodov so zaujimavym profitom. Ak odpocitam sem-tam nejaku stratu, k tomu nejake porusenia planu (pritrafia sa ...), stale to vychadza nad ocakavanie (... v porovnani s trhom FESX). Iba pre vysvetlenie - backtesty som robil obsiahlejsie, toto obdobie mi posluzilo iba na jemne doladenie mojho OP na tento trh. Dobre je, ze to boli iba drobne zmeny a to skor smerom k zjednoduseniu pravidiel. Najneskor po Velkej noci sa do toho naostro pustim. Uz sa tesim.

Nech sa vsetkym, ktori sa o to snazia, dari.

Peter234

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ták tento kratší týden nic moc. TFko pořád né a né trendovat. Měl jsem pouze tři obchody, z toho ten třetí byl se špatným načasováním (SL a pak otočka do PT). Jinak plán dodržen.

Všechny skončily na SL (100, 80, 50). Takže -230/k. Uvidíme co nadělí příští týden, systému rozhodně věřím a těším se na další dny obchodování.

Dopracoval jsem se konečně do fáze, kdy už s novým systémem nedělám chyby dokážu dodržet co mám i na 1min timeframu, jen to chce čas a konzistenci. I při větším risku 2%-5%, trvá vybudování slušného účtu a nějakého solidnějšího měsíčního profitu aspoň 6-12 měsíců tvrdé práce. Žádný milionář za dva měsíce nebudete, za dva roky už je to ale pravděpodobnější. Stále u mě trading jednoznačně vítězí svými výhodami jako jeden z nejlepších byznysů.

Hezký víkend!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pozdravujem vsetkych!

Aj ked som vo vyssieuvedenom prispevku pisal, ze obchodovat TF zacnem az po sviatkoch, pridam aspon report toho, co som spravil za uplynule dni. Venovat sa pozorne sledovaniu trhu som totiz neprestal.

V PONDELOK som este dotahoval nastavenia SL pre novy trh (zmena z FESX na TF) a doladoval nastavenie indikatora pre vystup (pouzivam PSAR so svojim nastavenim, ktore ma necha o trochu dlhsie v obchode - z mensich profitov mi sice trosku ukroji, no pri vacsich pohyboch bez velmi vyraznych korekcii ma necha aj dvojnasobne dlhsi cas v obchode). Pondelnajsi prepad na trhu TF bol z pohladu obchodu uzasne lakavy, no v tejto chvili, navyse na prvej usecke, nic pre mna. Chce to viac skusenosti. Bodka.

V UTOROK sa trh vymotal z takmer hodinoveho chopu az po 16.30 a poskytol signal, ktory som vedome nezobral - mozno to poznate, clovek si potrebuje aspon na niekolkych signaloch NAZIVO overit, ze vsetko, co si pripravil alebo zmenil, funguje. Fungovalo to - trh urobil pohyb a PSAR o chvilu indikoval vystup s profitom 2 body. Potesi. Aj zajtra je den.

V STREDU som bol rozhodnuty vyuzit prilezitost a zobchodovat signal. Trh mi ho nadelil nieco po 16.00, no rozhodol som sa ho nevziat - jednym z mojich pravidiel je optimalna vzdialenost EMA-34 a EMA-204 maximalne do 2 (3) bodov, trh mal v tej chvili az 5, co spolu s jeho trochu ospalym charakterom a poslednym obchodnym dnom pred sviatkami indikovalo NERISKOVAT! Spravil som dobre, ak by som vstupil, vystupil by som na zaklade PSAR so stratou.

Tolko k tyzdnu "nula".

peter234

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...