Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka


albeon

Doporučené příspěvky

Kurdebele:

mě lunou, novou, sluncem, jupiterem ani slunečními erupcemi nepřesvědčíte. Nepotřebuju to.
Zde bych si dovolil citovat finančníky: "je úplně jedno, co budete obchodovat za indikátor nebo jiný nástroj technické analýzy nebo cokoliv jiného. Vůbec na tom nezáleží. Vůbec"

Opravdu nechápu, co se snažíte dokázat. Že máte 100% Win? Nebo nemáte? Jakto?
Píšete: "takže na poprvé nevyšlo,otočilo se to a padá to.Neklesat na mysli,do večera času dost."

A co je na to vašem systému vlastně tak užasného? Vykřikujete tu, jako byste byl jediný, komu to tu funguje a všichni ostatní jsou "chudáci", co vám buď budou naslouchat nebo ať jdou k čertu... Vždyť se jenom se držíte pravidla "ukončit ztrátové obchody včas" / "nechat profity růst". Na tom přece není nic převratně "nového" ani světoborného ne? Nebo se mýlím? Máte něco skutečně revolučního, něco nového nebo si jen masírujete JÁ?

Opravdu nechápu, co se snažíte touto naprosto nekonstruktivní diskuzí vykutit. Věřte nebo ne, já používám SL a PT, RRR 1:2, WIN% okolo 60 a také můj systém velice uspokojivě funguje ... i bez novy a podobných kravin. Jasně, jenom na demu, ale pokud nebude fungovat na live, vím kde je chyba ...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Tomas262: Kurdebele JEN názorně předvedl, že obchodovat skutečně lze podle zahnutého koštěte, když člověk dokáže ovládnout sám sebe, s čímž má většina lidí velký problém. Sám poznáš, až začneš live. Že je z toho zde pozdvižení, celkem chápu :-)))). Nic ve zlém proti nikomu, nekamenujte mě :-)))... Úspěšné obchody všem.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2Kurdebele:
Zkousel to pro zajimavost spocitat, ale je tam vice moznosti kolik je konecny zisk, zalezi v kolik jsi vstupoval a jak posouvas stoploss. Nepredpokladam, ze jen 2 ticky nad vstup po dosazeni 8ticku.Takze presna suma se dost dobre neda zjistit. Nicmene byl tam prijemny rust a dalo se na nem pri dobrem vstupu vydelat. Mozna bych tipoval ze prijde jeste dalsi rust, precjen nizsi low jsme dosahli 16.6. a od te doby zacali ceny skakat nahoru, takze tohle mohla byt jen dalsi korekce. Tak jako tak gratuluji k obchodu. Ale jak jsem rikal drive, kdyby ses presunul do jineho vlakna, kde by ses vice rozepsal o svem pristupu k obchodovani, tak se hlasim jako odberatel toho vlakna :) Nerikam, ze podle nej budu obchodovat, ani ze nebudu, ale jsem zvidavy clovek po vsech pristupech ktere lidem funguji.

David

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Prosím Vás velice pěkně,aby zde příspěvky o mém egu a nabubřelém já,nepsali lidé,kteří se nikdy nemuseli hrabat na nulu v živém obchodování.Ostatním,kteří si tím prošli nebo procházejí,tak jsem přesvědčen o tom,že tady někde v koutku sedí a vše si pečlivě čtou a moc dobře vědí o čem se zde celou dobu bavím.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurdebele: Osobně vůbec nezávidím nováčkům dlouhou cestu, kterou mají před sebou a kterou si nikdo z nich nedokáže představit, jako jsem si to nedokázala představit já . V určitých fázích jsem si byla jistá, že již vím, jak na to, abych se následně cítila naprosto bezmocně, když jsem začínala chápat, že nedokážu stoprocentně ovládat sebe . To bylo zvláštní zrcadlo, které jsem dosud neznala..Ne system, ale já sama jsem si byla překážkou . Může se o tom psát horem dolem, kdo nezažije, nepochopí. Klobouk dolů před všemi, které tato fáze doopravdy minula - já nikoho takového neznám . Takže : buďme k začátečníkům shovívaví - nemají žádnou představu o tom co je čeká , jen si to myslí...a přejme jim dostatek odvahy i síly vydržet do konce... :-).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prvně se omlouvám slušným, rozumným diskutujícím, kterých se dotkla tahle dnešní šílenost....

za druhé říkám naposledy dost a víckrát už to nebudu opakovat..lidi prosím uvědomte si, jak se chováte a jak respektujete zdejší pravidla..tohle je opravdu extrém..proto:

1) veškerý offtopic a posty mimo pravidla zde mažu - naprosto nekompromisně
2) kdo bude stále porušovat moje upozornění a pravidla diskuse, bude zařazen do ručního schvalování, pokud se ani pak neuklidní, aspiruje na ban..
3) Kurdebele okamžitě začne respektovat pravidla diskuse (viz www.financnik.cz/komodity/zkusenosti/pravidla-diskuze.html) a moje upozornění, že se má přesunout do jiného vlákna..pokud se tak nestane a přijde další příspěvek mimo téma, nebo bude ostatní diskutující nevhodně napadat a urážet, tak bude okamžitě zařazen do ručního schvalování...a to platí i pro všechny ostatní...

chovejte se k sobě slušně, lidi..a diskutujte rozumně a konstruktivně...chováte se v některých případech skutečně neskutečně...pokud máte potřebu jen vykřikovat a napadat druhé a mít poslední slovo v nekonečném souboji o poslední slovo, tak si prosím raději dejte na pár dní pauzu...to myslím v dobrém - opravdu tímto zbytečně ztrácíte čas, jak už někdo dnes psal...nikam vás tyhle přestřelky neposunou a spíše z toho budete jen ve stresu...ano, jistě - je to váš čas a vaše svoboda, ale tohle není vaše fórum a my se snažíme, aby tady byla diskuse trošičku na jiné úrovni než na kdejakém zpravodajském fóru, kam se lidi chodí nudit..

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj LeeTo, na ty měsíční fáze máš nějaký indikátor do Ninjatraderu ?

LeeTo Napsal:
-------------------------------------------------------
> opravdu zajimava diskuze .. sice trochu offtopic
> ale i tak se da pristupovat k tradingu. jestli
> jeden uspeje nebo ne zalezi predevsim na rizeni
> obchodu a rizika. jestli vstupujete na zaklade
> hodu korunou, vykresleni vecka na CCI nebo treba
> podle svitu luny je uplne jedno pokud to dohromady
> s vyse uvedenymi da system ktery ma pozitivni
> ocekavani. k tomu vsemu to chce posledni clanek a
> tou jsou exekuce presne podle planu.
>
> apropo bych to vstupovani podle svitu luny
> nezatracoval viz graf posledniho roku
> cervena tecka - zatmeni
> zluta tecka - uplnek.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 1 month later...

zdravim, Nedalo mi prispiet k tejto teme aspon dacim. Chcel by som poznamenat ze secko ma svoj vyvoj a cas. V prilohe prikladam stadia mojho konta ked som zacinal obchodovat live. Poznamenavam ze obchodujem Disckrencne. Faza A- hladanie najvhodnejsej metody strategie. Faza B- uvedomenie si ze daco nie je v poriadku bud s MM atd. Faza C- Systematicke drzanie sa metody a MM. Je jasne vidiet ze vo faze A som odstrasujuci priklad. Chaoticke menenie systemu nahodny MM . takties ziadna systematicnost a ziadna rutina dna nebola. to je odstrasujuci priklad obchodnika.

16737

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 2 months later...

@hruska: jen abych pochopil graf. x osazobrazuje dny nevo tydny? pokud se jedna o dny, z meho pohledu je to velmi kratka perioda pro benchmarking

a y zobrazuje portfolio v tis Kc nebo tis USD? jen abych pochopil meritko...

ja obchoduji od 2006 a staly a prijemny model jsem uvedl do provozu teprve nedavno. as to nejak sepisu, muzu to sem nahodit...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...