Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka


albeon

Doporučené příspěvky

polygon:
Myslím, že v tradingu fungují věci, na které bere zřetel většina obchodníků. Třeba se formuje double top a hodně traderů si říká: "hele, to vypadá na double top, dám si stop pokyn na sell". Pak stačí drobná náhodná zpráva nebo jen fáma, která spustí vlnu prodejů. Pokud by se většina obchodníků orientovala podle měsíčních fází nebo podle čehokoliv jiného, dalo by se úspěšně obchodovat i podle toho.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Sežeňte si cvičenou opici a vyděláte balík.Vaše přebujelá inteligence je Vám v tomto podnikáni na obtíž.

Jednou,když už jsem pochopil,že je trading jen obyčejné okrádání malomocných lidí,přijela ke mne na návštěvu má 3 letá neteř.Pořád se vyptávala co to pořád sleduji a tak různě.Rozhodnul jsem se obětovat pětikilo dolarů a ukázal jí v bracket traderu tlačítka červené na sell a zelené na buy.Dále jsem jí řekl ať si vybere jaké chce tlačítko a zmáčkne jej.
Vysvětlil jsem jí,že pokud v domu začnou blikat červená světýlka,tak po 4 světýlkách musí zmáčknout close position.
Pokud se však v domu objeví světýlka zelená,nesmí dělat vůbec nic a jen čekat.Malé Kačence se tato hra velice líbila a velmi se u ní nasmála.Po pátém kliku začínala být velice naštvaná a to z toho důvodu,že nemohla klikat.Světýlka byly stále jen zelená a pořád se jen smutně koukala,kdy bude moci zase kliknout.Čekali jsme s kačenkou 40 minut a pak už jsem jí dovolil z milosti kliknout close position.To už byla naše pozice ale 500 dolarů v plusu.

Milí hoši chytří a velice inteligentní.Až já budu nutně potřebovat pomoci s vyděláváním peněz,raději se místo na Vás,obrátim na svou malou 3 letou neteř Kačenku.Tá má alespoň dost rozumu,aby neklikala v zelených políčcích close position.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurdebele Napsal:
-------------------------------------------------------
> Milí hoši chytří a velice inteligentní.Až já budu
> nutně potřebovat pomoci s vyděláváním peněz,raději
> se místo na Vás,obrátim na svou malou 3 letou
> neteř Kačenku.Tá má alespoň dost rozumu,aby
> neklikala v zelených políčcích close position.

Vytesat do kamene! :-D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

2 Kurdebele:

Muzes nam jenom aspon nastinit, jak dlouho obchodujes live, s kolika kontrakty (staci radove 1-5-10-15 vice...) a jaky trh ? Jeste by mne zajimal celkovy pocet VSTUPU a celkovy pocet OBCHODU... jestli to teda neni tajemstvi... Klidne si ty cisla vycucej z prstu, ale moc si nevymyslej. Ja totiz zrejme trochu oplyvam inteligenci, a tak bych ti chtel jenom pripomenout....

tech tvych 18 "mesicnich" pokusu se ztratou 163$... = zhruba 9 $ ztrata na vstup... Z toho plyne ze i kdyby si obchodoval live..coz zrejme neobchodujes, tak obchodujes s jednim kontraktem trh Nasdaq... z cehoz mi opet plyne, ze tvuj ucet bude velmi nizky = tesne pred umrenim, protoze ten tvuj mesicni obchod byl zrejme posledni zoufaly pokus s tim neco udelat. Dale mi z toho vychazi, ze i pri krasne komisi 4$ RT ti zbyde 5$ na ztratu...coz je na NQ 1 tick ! Ty opravdu obchodujes tak ze pouzivas 1 tickovy SL MIMO obchodni hodiny ?

Trilete dite ovladajici mysi DOM rozebirat nebudu Asi je tvoje neter extremne vyspela... v tom pripade bys sis mel radsi taky poridit opici a nespolehat moc na ni... (Doufam ze to "Close position" bylo aspon velke zlute tlacitko s modrymi puntiky... nebo mi chces rict ze tvoje neter umi ve trech letech cist a jeste k tomu anglicky ?) ;)

Pro mne za mne, pis si tu ty nesmysly klidne dal, jenom chci pripadne posluchace upozornit, aby te jako tradera nebrali vazne. O mesicnich cyklech a zviratkach si tu pis co chces, kdyz ti to admin trpi... ;) I kdyz koneckoncu je to k tematu... protoze ty jsi opravdu odstrasujici priklad...



2 albeon:

Moc bych se nesmal byt tebou, temi vetami ktere si tak krasne oquotoval ti v podstate sdeluje, ze jsi hlupak...

Tak se tu mejte a moc neblaznete ;)
Rob

Link to comment
Sdílet pomocí služby

paja1:
Možná máš pravdu, ale nebude to tak jednoduché s tím „... dalo by se úspěšně obchodovat i podle toho“. Třeba to víš a jen jsi to neřekl, ale:

Všichni obchodníci, kteří očekávají od obchodu zisk (jsou i jiní obchodníci, pro které zisk není nejdůležitější – hedgeři, hráči, šílenci ...) se rozhodují zda nakoupit nebo prodat podle toho, kde očekávají cenu v budoucnosti ve srovnání s tím, kde je cena teď tj. v okamžiku rozhodnutí koupit nebo prodat. Ta budoucnost je pro každého jinde, protože mají různé časové rámce. Pokud se 90% z nich (měřeno počtem kontraktů, které by měli zájem o obchod - malý obchodník není totéž co velký obchodník) rozhodne na základě čehokoliv (třeba DT nebo poloha Jupiteru), že cena bude v rámci jejich „budoucnosti“ níže tak budou chtít dát příkaz SELL. Jako protistranu ale potřebují příkaz BUY – o ten bude mít zájem jen 10%. Díky aukčnímu procesu se tihle potenciální SELL budou muset předhánět v tom, kdo dá nižší cenu, aby vůbec byli zobchodováni. To bude posouvat cenu níže. Jak se bude měnit cena, bude se měnit i ten poměr kdo bude mít zájem o BUY a kdo o SELL.

Chci tím říci to, že čas je důležitá proměnná, protože kdo přijde první, ten bude zobchodován a na pádu ceny vydělá hodně. Kdo přijde později, ten vydělá méně, a kdo přijde pozdě, ten má smůlu. Přestože všichni z té větší skupiny se rozhodli ve stejný okamžik pro SELL a zadali příkaz ve stejný čas, tak nemohou být exekuováni všichni na ceně toho DT, protože chybí dostatečná protistrana. Díky systému time stamps se všem přiřadí pořadí ve frontě a v tom pořadí budou exekuováni. Pokud by se nerozhodli ve stejný okamžik zadat příkaz a někteří čekali na potvrzení až cena kousek klesne, tak platí stále totéž – kdo první přijde, ten dřív mele a kdo zaváhá nežere. Dá se to komplikovat rozlišováním MKT a LMT orderů, tím že si to někdo rozmyslí a dá Cancel, posune LMT, uvažováním a rozhodnutím různých časových rámců apod. ale základní princip zůstává – vždy potřebuješ pro obchod protistranu, tj. protistranu ochotnou akceptovat "tvoji" cenu, nebo musíš ty akceptovat cenu protistrany.

Takže i když se všichni rozhodnou stejně na základě nějakého samovyplňujícího se proroctví, tak to ještě automaticky neznamená, že všichni vydělají. Ale když se na to pak podíváš zpětně tak si řekneš: lidi si mysleli že tady bude Double Top a ejhle, vytvořil se skutečně DT, takže na tom můžu vydělávat. Jistě, pokud přijdu mezi prvními a dám SELL (očekávám, že lidi budou reagovat podle DT), tak využiju toho převisu nabídky nad poptávkou 90:10 a boj ostatních o to kdo se dostane do pozice stlačí cenu a tím mě posune do zisku. Při uzavření pozice dám BUY čímž uspokojím někoho kdo teprve vstupuje a přichází s křížkem po funuse. Já na tom vydělám ale všichni rozhodně ne.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurdebele:

docela zajímavé, o víkendu tady byl Larry Williams a několikrát opakoval, že není žádný inteligent, takže chce svoje obchodování maximálně jednoduché. A základní věc, kterou začíná při hledání obchodů jsou x leté cyckly, které vychází ze sluneční aktivity.
A také zmiňoval podobnou věc týkající se zisků a ztrát, které jste vy říkal svoji Kačence.

Takže mám dotaz, nejste Larry Williams?

díky, Láďa

to polygon:

pokud něco funguje v přírodě, třeba vliv slunce a měsíce na přírodu, tak proč by to nemělo fungovat na člověka respektive na trh. A nebo třeba to Fibo, když je podle něj postavený člověk nebo rostliny, tak proč by se podle něj neměl chovat i trh. Jde jenom o to, jak to kdo uchopí, já to třeba uchopit neumím a tak obchoduji podle něčeho jiného.

paja1:

v tradingu určitě nefungují věci, na které bere ohled většina obchodníků. Většina obchodníků je stádo a stádo jde na porážku. Viz třeba to DT, pokud je zasazené do správného kontextu (ať už vyvolaného třeba vlivem měsíce na psychiku lidí nebo třeba technicky hladinou, kde je největší počet obchodů v daném roce), tak fungovat bude. Ale jinak asi sotva a to stádo, které si myslí, že to funguje, na něm dostane na prdel.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Napíšu to jasně a stručně,pač mne ty Vaše chytrosti vůbec nezajímají.Včera jsem otevřel na e mini nasdaq 10 kontraktů v 8.30 minut našeho času na druhý pokus za 2174,50.První pokus za 2177,50 nevyšel a vykopl mne stop loss na 2175,50.Dnes,protože to přes noc vůbec nepadalo a minimum bylo za 2198,00,jsem se rozhodl přikoupit dalších 10 kontraktů za 2199,50.V současné chvíli jsem lehce v plusu,trh se pohybuje na 2209.Pokud to na otvíračku vystřelí nahoru,nechám to být.Jinak mám nastavený stop loss tick nad úrovni druhé série nákupu,tedy za 2199.75.V tuto chvíli ať se děje vůle boží.Hlavně zdraví a děti ať jsou spokojené.

Omlouvám se,ale v tuto chvíli se mi nic složitého nechce vysvětlovat.Ani nevím co bych vlastně měl.Buď to nevyjde a vykopne mne stop loss s malým ziskem a nebo to budu držet,dokud se nezačne Země třást.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Heron:
Naprostý souhlas. Napsal jsem to hodně zjednodušeně. Rozhodně jsem to nemyslel tak, že na té formaci vydělají všichni, jen že se na ní dá vydělat, právě proto, že hodně lidí na základě té formace očekává nějaký vývoj ceny v budoucnu. Musí jich být hodně, aby se vytvořil převis sell pokynů, který stlačí cenu v očekávaném směru a to je splněno u formace, kterou hodně obchodníků sleduje a obchoduje (zdaleka ne všichni úspěšně). Fáze měsíce to zřejmě prozatím nejsou. Ale v budoucnu, kdo ví ...
Ten proces jsi vysvětlil perfektně, díky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
To jsme si neporozuměli. Pod pojmem "fungovat" jsem nemyslel to, že většina obchodníků (stádo?) na té formaci vydělá. Ale to, že si hodně lidí myslí, že to "funguje", proto do toho jde a proto to opravdu funguje (v tom smyslu, že se ta formace vytvoří). Bez toho stáda to nejde, všichni vyhrát nemohou, někdo taky musí ty výhry platit.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

opravdu zajimava diskuze .. sice trochu offtopic ale i tak se da pristupovat k tradingu. jestli jeden uspeje nebo ne zalezi predevsim na rizeni obchodu a rizika. jestli vstupujete na zaklade hodu korunou, vykresleni vecka na CCI nebo treba podle svitu luny je uplne jedno pokud to dohromady s vyse uvedenymi da system ktery ma pozitivni ocekavani. k tomu vsemu to chce posledni clanek a tou jsou exekuce presne podle planu. apropo bych to vstupovani podle svitu luny nezatracoval viz graf posledniho roku cervena tecka - zatmeni zluta tecka - uplnek.

16473

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Hoši,je tady mezi Vámi někdo,kdo včera nevzal na samotném dvojtém dně za 2174,50 na long e mini nasdaq a nebo nějaký jiný akciový index?Ony všechny chodí horem dolem skoro stejně.Tak se Vás proboha ptám,kdo tady mohl být tak hloupý a nezkusit to vzít.A kdo má racionální omluvu pro to,že to nevzal ať mi jí prosím napíše.Opravdu nevím jaké jiné signály byste měli pro nákup ještě mít.Přece v takovém okamžiku ve Vás musí automaticky hrknout a okamžitě musí vystřelit ruka směrem k myši.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...