Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Odstrašující příklad neúspěšného obchodníka


albeon

Doporučené příspěvky

Kurdebele:
Ta matematika nějak nevychází. První pokus byl se ztrátou 40 USD/kontrakt bez komise. A co předtím těch 18 nebo možná bez dvou posledních 16 pokusů? Tam musela být jen komise kolem 80 USD/kontrakt. Netvrdím, že to nemohlo být tak, jak píšete, jen že to není podané úplně věrohodně, nebo jsem to nesprávně pochopil. Ale to nevadí, každý může obchodovat, jak chce, a psát, co chce.

Hlásím se mezi hlupáky, co ten index nevzali.
Racionální omluva: neobchoduju akciové indexy.

Máte nějaký důvod si myslet, že všichni, kteří neobchodují stejné trhy jako Vy, a stejně jako Vy, jsou blbci?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

To:Paja 1

Vysvětlím Ti to,

Né všechny vstupy byly ztrátové.Některé šly do zisku,ale vrátily se a vykoply na posunutém stop lossu 2 ticky nad vstupem.Celkově jsem na 17 vstupech na long 16. 17. a 20.6 prodělal myslím 163 Usd počítáno na jeden kontrakt.Přiznám tedy,že jsem jich měl vždy 10 a tedy jsem prodělal celkově 1630 Usd i s komisema,které mám 4,01 Usd u IB,než jsem chytil na 18 náctý pokus pevnější dno za 2174,50 a tuto pozici stále držím.Za 2198,50 jsem dnes přidal dalších 10 kusů a zatím i toto se dostalo do plusu.Pokud bude trh dále stoupat,budu vždy po uvážení přidávat po dalších 10 kusech,dokud mne trh nevyhodí na stoplosse.Nejpozději za NOVu to ale nekompromisně zavřu.Samozřejmě,že je nyní předčasné se bavit o nějakém červencovém NOVu.Ale jako krásná pohádka to zní velice hezky.Zatím jsem v pozici v plusu a nic mne netlačí,takže žáden stres.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

yax:
>pokud něco funguje v přírodě, třeba vliv slunce a měsíce na přírodu, tak proč by to nemělo fungovat na člověka respektive na trh
A proč by mělo? Jaká je příčinná souvislost? Tedy jiná než metafyzická?

>A nebo třeba to Fibo, když je podle něj postavený člověk nebo rostliny
a=>b není totéž jako b=>a. Tj. to že v přírodě lze nalézt určitý vzor neimplikuje že ten vzor má nějaký speciální význam aplikovatelný na přírodu.

Celkově vzato ale nemám v úmyslu nikomu rozmlouvat obchodování podle čehokoliv. Myslím, že to byl právě L. Williams, který zmiňoval úspěšného obchodníka, který měl systém založený na tom, že se před každou session pomodlil :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurdebele: Dokazal si tu rozputat celkom zaujimavu diskusiu po tom mojom dotaze. :)
Vcera som indexy nenakupil, ale dnes rano sa mi aktivovali buy-stop prikazy a som v pozicii.
Teraz to budem podobne ako ty drzat, kym tam nevznikne slusne zhodnotenie a mozno to bude trvat prave tych 14 dni...uvidime. Dokupovat nebudem, lebo som otvoril dost velku poziciu a dokup by mi zase znizil SL a zvysil pravdepodobnost vyhodenia z pozicie.
Diky za ohlasenie realneho obchodu.Malokedy to tuna vidim ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Kurdebele Napsal:
-------------------------------------------------------
> Napíšu to jasně a stručně,pač mne ty Vaše
> chytrosti vůbec nezajímají.Včera jsem otevřel na e
> mini nasdaq 10 kontraktů v 8.30 minut našeho času
> na druhý pokus za 2174,50.První pokus za 2177,50
> nevyšel a vykopl mne stop loss na
> 2175,50.Dnes,protože to přes noc vůbec nepadalo a
> minimum bylo za 2198,00,jsem se rozhodl přikoupit
> dalších 10 kontraktů za 2199,50.V současné chvíli
> jsem lehce v plusu,trh se pohybuje na 2209.Pokud
> to na otvíračku vystřelí nahoru,nechám to
> být.Jinak mám nastavený stop loss tick nad úrovni
> druhé série nákupu,tedy za 2199.75.V tuto chvíli
> ať se děje vůle boží.Hlavně zdraví a děti ať jsou
> spokojené.

Omlouvám se, jen poslední poznámka. Mně graf ukazuje, že po otevření hlavního trhu to chvíli padalo a v 8:35 CST bylo minimum 2198,50. Při SL 2199,75 byste měl být dávno venku, sice v pěkném zisku, ale venku.


Link to comment
Sdílet pomocí služby

Paja 1 máš pravdu,bylo to velmi stresující,ale naštěstí vymysleli rychle posouvání stoplossu a sledoval jsem to.Všech 20 kusů jsem překlikl na stop loss 2195.00.Ale je pravda ta,že jsem si v tu chvíli připadal jako gambler,který utíká od plánu.Asi by mne to fakt mrzelo,že jsem to posunul,kdyby mne to vykoplo.Nevykoplo mě to,ale pyšný na to nejsem,protože jsem prokázal slabost.Odhalil jsi mě a velmi si cením toho,že sis toho všimnul.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

×
×
  • Vytvořit...