Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Zdravim, chtěl bych se zeptat pánů zkušených. Intradenně obchoduji už pár měsíců a chci začít swingově breakout strategie. Udělal jsem si strategii (gecko + excel), ale zajímalo by mě, pokud bych chtěl obchodovat 2 trhy a při otevření trhu zadán na obou trzích celkem 4 limitní příkazy. Dá se nějak udělat, aby jakmile mi to protne jeden limitní příkaz, tak se ostatní zruší? Teď neřešim platformu, nebo kdybyste měli i tip na platformu. Stačí mi opravdu něco jednoduchýho. (nepoužívám indikátory) Trh: corn, soymeal, soybeans

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

fenomen:
Jak jsem ti psal předtím, NQ se obchoduje hlavně v čase 15.30-22.15. Samozřejmě se dá obchodovat i třeba ve 14:00 nebo 23:00, ale plnění kvůli nízké likviditě by bylo hodně špatný. Proto NQ je pro většinu obchodovatelné v již zmíněným čase. Proto se ti v NT zobrazují úsečky i po 22:15, jelikmož je noční seance, a normálně se obchoduje, ale je příliš nízká likvidita...To i zjistíš, když si zobrazíš Volume graf, a uvidíš kolik se ti vykreslý úseček například od 00:00 - 14:00 a pak to porovnej s 15:30 - 22:15...A uvidíš ten rozdíl v likviditě. :) Snad to už chápeš :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to syrda:
uz viem v com bol problem, uplne mi zblbla platforma, neviem ako sa to mohlo stat, ale graf trhu NQ mi ukazovalo uplne zle. Ked som videl, ze mam pocas jedneho dna vela velkych gapov, tak sa mi zdalo, ze nieco nie je v poriadku. Zda sa mi, ze to zblblo odkedy som si stiahol replay data. Tak som to preinstaloval a uz to funguje dobre. Inak, s tymi hodinami som nebol mimo, tie pauzy ako som hovoril medzi 15:15 - 15:30 a 16:30-17:00 (americkeho casu) v grafe su. To, ze sa trh obchoduje najma v case od 15:30 do 22:15 to mas pravdu, to mi trochu unikalo, pozeral som este na web cmegroup a asi to suvisi s tym, ze klasicky NQ(nie mini) sa obchoduje na pite 8:30-15:15 (co je v nasom pasme 15:30-22:15 ako si hovoril). Maju trhy najvacsiu likviditu v case, ked sa obchoduje na pite, alebo to v tomto pripade je iba zhoda nahod? Takze dik za pomoc, bol som v tom zamotany. Este sa ta chcem nieco opytat, hoci trochu off-topic, akym stylom obchodujes, indikatory, price action alebo kombinovane? To len tak pre zaujimavost.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to syrda:
Ja este neobchodujem :) Mam za sebou studium nejakych indikatorov a PA. Rozhodol som sa zamerat na PA a ci to podporim aj nejakymi indikatormi, tak to este uvidim. Este sa ta chcem opytat, v com bol u teba problem, ze si si dal pauzu s live tradingom? Horsia uspesnost ako pri deme, alebo si mal pocit, ze to este nie je ono a musis sa este lepsie pripravit?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen:
Díky bohu mně to došlo hned po prvním obchodu.
Neměl jsem za sebou pořádný backtest, a paper-trading už vůbec ne...Ale i tak jsem šel Live,
ale hned při prvním obchodu jsem měl šílený pocity, který se ani nedaj popsat.
Prostě jsem neměl vybudovanou pořádnou důvěru v systém, díky špatnému backtestu, a už při prvním obchodu jsem se strašně cítil. Nebyl jsem připravenej. A jsem vážně rád, že jsem přestal, jinak jsem si jistý, že touto dobou by bylo na mém účtu 0 $ :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen:
Jak dlouho přesně backtestuju to ti nepovím přesně, ale myslím, že to třeba dohromady 4 měsíce budou, možná víc, možná dýl :) S vysledkama z backtestu jsem spokojený, ale z paperu to už ne. Dělám hoodně chyb na paperu, ale je taky vidět že se hodně zlepšuju. Ted zrovna si projíždím obchody z paperu jako backtest, a je to až k smíchu, jak kdybych se držel přesně toho čeho mám, byl bych v docela solidním zisku, a ne lehce v mínusu, nebo kolem nuly jak jsem nyní :) S tim vyvyjenim, nikdy jsem se nezastavil, a neřekl si, tak a ted je system dokonalej :D pořád tam něco nového backtestuji atd....Je toho strašně moc co testovat, a vím určitě, že nikdy si neřeknu ted to je dokonalý, a přestanu testovat něco novýho :) nebo ty systém průběžně už nevyvýjíš?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Z toho co pises, je vidiet, ze na sebe makas :) Ja som system este ani nezacal vyvijat, ale coskoro sa do toho pustim, len si chcem este dostudovat nejake veci ohladom PA a swingov a idem na to. No keby som hypoteticky mal vysledky s ktorymi by som bol spokojny, tak by som asi dalej uz nevyvijal, ale len obchodoval podla pravidiel/systemu. Ale ja vyvijat/ vylepsovat sa budem snazit asi stale, to by museli byt velmi dobre vysledky, aby som system nevylepsoval. :D
Idem uz aj ja makat a studovat, tak zatim. ;)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim...otvoril séom si účet u IB

poslal som tam tych 10 000USD...len čo mi vŕta hlavou je - niekde som čítal že keď sa dostaneš pod túto hranicu...tj. napr. prvy obchod bude stratovy a ja schytam SL 150 USD budem mat na účte len 9850USD..tak ti účet zablkojú je to pravda?...pretože mi to nejde do hlavy chel by som obchodovať SP500 kde je margin myslim 5000USD co zanmena ze 4850USD by som mal teoreticky este na obchodovanie....Ako to teda je je to pravda?...Ďakuem za odpoveď.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Těch $10000 je opravdu jen požadovaný počáteční vklad potřebný k tomu aby ti vůbec otevřeli účet ("deposit required to open an account"), nikoli minimální nutný zůstatek. Pouze pokud bys šel s účtem pod $2000, tak by ti zablokovali možnost obchodovat (a pro obnovení přístupu bys na něj musel doplnit další peníze), a pokud by ti účet klesl až na nulu tak ti ho zruší.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...