Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Zdravim,
chcel by som sa opytat ako vlastne funguje rollover? Ak napr. trh NQ SEP 2012 ma LTD 21.9.2012, tak sa v tento den alebo aj trochu skor prerorolujem na dalsi kontraktny mesiac (uzavriem existujuce pozicie), kedze obchodovanie v predchadzajucom kontrakt. mesiaci uz konci. Ak si otvorim dalsi kontraktny mesiac DEC 2012 a pozriem si par dni do zadu, tak ten graf je dost podobny dnom z predchadzajuceho kontraktneho mesiaca. Je to cisto nahoda, alebo je medzi nimi nejaka zavislost?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravím Vás, k Tradingu sem se dostal teprve nedávno a zatim jedu na demoučtu a popravdě nejsem moc znalý v pojmech, i když se snažím vzdělávat se.

Ke všemu mě přivedl muj kamarád, která pracuje pro společnost zabívající se HFT, neni v postu tradera ale obstarává marketing.
Nicméně se sám snaží angažovat v osobním životě jako trader.

Nějak mě zasvětil do HFT, s tím že je to počítačem řízený obchodování v milisekundách, na základě algorytmů, nebo aspoň tak nějak jsem pochopil definici.

On sám ale podobnou techniku provozuje "ručně" a tak jsem začal taky.
Notabene že na demoučtě v platformě marketindex sem začínal na 100 000 liber a za cca 3-4 měsíce tam mam 250 000.
Profit je to krásnej, ale mě spíš děsí to, že prakticky nevim co dělám.
Nikde nemůžu najít ani podobnou techniku toho, co dělám já...nedělám analýzy, nic.
Prostě zasednu, jedu EUR/USD a otevřu nákup, když jdu do ztráty, začnu prodávat, v rozmezích třeba 10 sekund, do doby, než se to zase obrátí a já jdu s "proudem"
Jinak řečeno, 4x se mi to povede, pak 2x ne, tak začnu prodávat, do doby, než se to zase obrátí a já se tomu přizpůsobim.
Takže většinou je těch zisků více, než ztrát, sem tam se stane, že se to fakt houpe jak na houpačce a jsem jenom ztrátovej, ale většinou to netrvá dlouho.
Používám candle-stick graf, tak to je docela i přehledný.
V praxi mi to tak funguje, uspěšnost mam celkem dobrou, sice u toho člověk musí nerušeně sedět, ale funguje to.
Ale nějak netušim, jestli se to takhle dá dělat, nic podobnýho sem nikde nenašel, pákám moc nerozumim a nastavuju si jak se mi zachce, nebo jak mě to pustí.
Sem rád, že se mi daří, ale to, že nevim co dělám, mě odrazuje od toho abych tam vložil skutečný peníze a dělal to s pravym kapitálem.
Dá se takhle fungovat, manuálně a dlouhodobě, nebo je to ruleta a já v ní mam jen dlouhodobé štěstí?
Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frabato,

v tradingu sa dá fungovať rôzne. Ale kým neviete presne, čo idete na trhu robiť, radšej ešte live nechoďte. Nie je nič neobvyklé robiť veľké $$$ na deme, ale realita býva presne opačná. Tým nechcem povedať, že je to vo Vašom prípade úplná náhoda, ale je to veľmi pravdepodobné.

Premýšľajte nad spôsobom svojho doterajšieho obchodovania. Predpokladám, že si vediete históriu svojich demo obchodov - pokúste sa v nich pohrabať a nájsť nejaké spoločné znaky. Potrebujete si definovať pravidlá obchodovania, aby to nebola len ruleta.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to frabato:

Skus opisat tu tvoju techniku trosku detailnejsie, znie to zaujimavo. =D Cize ak nakupis a vidis, ze to ide proti tebe, tak obchod uzavries do par sekund a zacnes hned predavat, kym sa to zase nezacne otacat (potom zase vystupis z obchodu a zacnes nakupovat). Neviem si to velmi dobre predstavit, kedze cena sa za kratky cas dokaze pohnut o niekolko bodov smerom nahor a potom hned nadol. Kolko obchodov v priemere urobis za den?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pochopil jsi to dobře, to jak moc to lítá, dělá taky páka, když je to hodně napákovaný, tak je to divočejší.
Asi několik desítek denně, ale zase u toho nesedim každý den, ale dost hekticky, přece je, je to furt demo.
jak mile je obchod ztrátovej, tak ho vůbec nedržim, ale prodávám a jdu s nim.
A i dobrej obchod nedržim, neposouvám stop loss za výše k výdělku a nečekám, ale prostě i v tom ziskovym obchodě, stále uzavírám a nakupuju ve směru, dokuď se zase neotočí proti mě.
Zajímavě to možná zní a i mi to funguje :D, ale opravdu nic nesleduju, nic nemam podepřený atd

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Beru to tak, že nečekám, beru si profit po troškách, ale jistě, než se o obrátí, procentuelně by pak mělo vycházet více profitů, než ztrát.
Aspoň mě se to takhle daří....
prostě nečekám a pak si při poklesu nevyčítám, že už sem neprodal, to radši menší zisky, hodně za sebou a jistejch.
Takhle to vedu já, zatim to funguje, fakt se mi ještě nestalo, že by to dlouhodobě šlo po nějaký sinusoidě aby se mi to připínalo akorát, když já měnim...

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Frabato:
Normalne si ma prinutil zapnut cez vikend mozog (vecsinou oddychuje)
Neviem ci spravne rozumiem tvojej metode, ale teda uvedme si to na priklade
Povedzme ze obchodujes 3 min TF alebo akykolvek iny (aky TF obchodujes?)
Cize napriklad trh ide LONG
tj
1. vykresluje sa zelena sviecka
2. vstupis niekde v polovici alebo hned na zaciatku (otazka: na zaklade coho vstupis? len preto ze sa vykresluje zelena sviecka?)
3. takze si v pozicii (otazka: mas aj SL? ak ano tak kde ?)
4. povedzme ze si teda vstupil do tej pozicii a cena ukazuje 5USD, 10 USD, 15USD, 20 USD (obchodujeme akoze trh NQ)
5. Ked si na 20 USD a zrazu zacne to klesat 20USD, 15 USD, atd, tak poziciu okamzite uzatvaras a vstupujes do short pozicii?
6. Povedzme ze si ziskal s long pohybu 10 USD a potom poziciu premenis na short poziciu a scenar sa opakuje?

Teda snazim sa pochopit tvoju metodu obchodovania, lebo mi pride zvlastna (zvlastne veci niesu zle) ale mi pride neobchodovatelna.

Jedina ze jas om zle pochopil ako si to myslel. Mozes to teda nejak takto po bodoch rozviest alebo prilozit nejaky screen aj s obchodmi?

(Respektujem tajomstvo obchodov, a tvoj system OP, ale vzhladom na to ze ty system OP nemas, tak preto si to dovolujem o to poziadat o ten postup v bodoch)

Dik

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Přiznám se, když jsem viděl poprvé příspěvek o této zvláštní metodě obchodování, tak jsem nad ní chvíli přemýšlel a poté ji zavrhl jako neobchodovatelnou. Ale Když se to tu ještě řeší pořád, tak i já rád přispěju a na něco se zeptám.
Z toho co píšeš jsem pochopil, že vstupuješ long pokud se aktuální candle vykresluje zeleně, a nebo short pokud červeně.
Pořád mám v tom hodně ALE :D
Zůstaňme u již zmiňované pozice LONG.
Vstoupíš, když se vykresluje zelená svíčka. Ale kdy vstoupíš? Na začátku vykreslování nové svíčky? V půlce? Ke konci?
A vezmu-li například TF 3min, a pokud za tuto dobu cena urazí například 10ticků, tak během toho cena nejde pouze nahoru přeci. Několikrát jde dolu, nahoru, než se nakonec vykreslý konečná svíčka. Proto si myslím, že by jsi musel být téměř pořád ve ztrátových obchodech, jelikož trh skoro nikdy jenom čistě neroste/neklesá.
A ještě jako poslední věc co mě ihned napadla jsou komise. Počítáš s nimi? Pokud uděláš těch 30 obchodů za den jak píšeš, a chodíš pro profity třeba kolem 15USD, tak je hodně důležitý počátat s nima.

Je to jen první co mě napadlo, když jsem četl tvůj přispěvek. Neříkám, že to nemůže fungovat, jen tyhle věci mě ihned napadly prvně po přečtení tvého příspěvku.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Pripajam sa k Syrdovim doplnujucim otazkam.
Jedna vec su komisie ale existuje este sklzy, teda slippage.
Teda prepokladam ze limitnymi prikazmi vstupovat nebudes ale ze skor pojde o velmi caste pouzivanie prikazu REVERZ, tzn ze velmi casto dojde k slippage a teda uz od zaciatku vstupu budes v strate, ako to potom budes riesit? hned vstupis na dalsiu reverz poziciu?

Velku radost s teba bude mat broker na komisiach, budes pre neho zakaznik cislo jedna ak to funguje tak ako si to ja predstavujem z tvojeho pisania.

V kazdom pripade budes velmi ale velmi spoteny trader pocas obchodovania.

Teda nerobme zavery, skus nam to naozaj bod po bode vysvetlit, lebo inak su to len domnienky ako presne obchodujes.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Uff.
Já kdysi viděl video s Turkem, kterej říkal, že to všichni dělaj moc složitý a ztrácej roky, ale že nikdy nikdo neví, jen spekuluje.
že jeho obchody trvaj řádově minuty...tak sem se snažil jako on.
Ale jen střílim, vstupuju na základě oho, že vidim pohyb svíček a jdu s nima....tady ukázka:
shareimage.ro/images/8cvnwsv4rzrhucqr5.png

Při páce 2 mega na 5s grafu, za nějaký dvě-tři minuty vyděláno cca 250 liber.
shareimage.ro/images/8cvnwsv4rzrhucqr5.png

Já sem uplnej nýmad, těm pojmům, co na mě pálíte nerozumim, jsem pracující člověk co si ve volnu zaplne demíčko a o něco se pokouší...
Nejsem tu pro to, abych Vás přesvědčoval že to dělám dobře, ale aby ste mi vysvětlili jak to dělat s hlavou a patou a ne jen střílet.
Notabene že se mi celkem daří, ale děsí mě, že nevim proč.
Samo, jakejkoliv vstup je se ztrátou, když se z ní do pár minut maximálně nevyhrabu, tak zavírám a jdu jiným směrem.

Proč je Demo učet jinej jak live?
Já myslel že od toho to demo je, jestli to neni totožný a realita je pak jiná, tak jakej je smysl?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

frabato

Pokud nerozumíš těm pojmům jak píšeš, tak nebylo by lepší, kdyby sis napřed aspoň přečetl zdejší manuál www.financnik.cz/serial/komoditni-manual-zdarma.html , nějaký článek (kterých je tu opravdu hromada nebo nějakou knihu, abys věděl o čem je vůbec řeč?
Jinak demo je sice skoro reálné (ještě záleží jak které demo), ale psychickou část své osobnosti na demu nenatrénuješ, dokud nepojedeš skutečně live se svými skutečnými penězi. Pak teprve poznáš, co to s Tebou bude dělat a jak budeš schopen dodržovat svůj obchodní plán.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...