Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

Dobrý den,

díky Jiří.S za odkazy, manuál jsem si přečetl a asi jsem trošku nechápavej nebo nevím..
Pořád přemýšlím nad tím jak bych mohl začít postupně a pomalu obchodovat, nebo-li spíš jak se k tomu dostat.
Jedna věc jsou znalosti ( to v potaz zatím neberu, spíš bych si to nejdříve osahal buď nanečisto a nebo za pár korun ), ale druhá věc je ta jak se k tomu dostat.
Čili co bych měl udělat, abych se dostal přímo k obchodování?

Dále mě zajímá zda lze obchodovat online bez brokera?
Jednoduše abych si poslal peníze na jakýsi účet a poté obchodoval.

Pořád mi uniká princip toho jak se dostat přímo k jádru věci.
Co přesně udělat krok za krokem, abych byl tam kde potřebuji.

Děkuji mnohokrát za odpovědi, s pozdravem
Petr Š.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Musite vedet jak a co chcete obchodovat .
Akcie,opce,indexy,komodity,forex,pozicne nebo intradenne.
Pak koupite nebo predplatite obchodni platformu.
Ucet jde zalozit pouze u brokera pres ktereho budete obchodovat
Budete potrebovat data trhu ktery chcete obchodovat.Data poskytne bud vas broker nebo si je koupite u spec.firmy.
Verte mi,vsechno z toho je zde na Financniku.Doporucuji opravdu poctive cist a vyhledavat,nez zacnete pokladat otazky,sam jsem tim prosel,je to nejlepsi cesta pro zacatecnika.Ono totiz schopnost vyhledavat informace a samostatnost je jeden z predpokladu se stat
uspesnym obchodnikem.
Hodne uspechu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

michal-administrator Napsal:
-------------------------------------------------------
> syrda, rajco:
>
> různé kontraktní měsíce fungují vpodstatě
> nezávisle na sobě..velmi zjednodušeně je to, jako
> byste přepnuli na jiný trh..přesto jsou ceny vždy
> velmi podobné, takže lze kontraktní měsíce určitým
> posunem např. spojovat do
> kontinuálních..každopádně různé ceny v různých
> kontr. měsících nejsou chybou..
>
> michal

Ďakujeme za info Michal.

to syrda: zaoberal som sa aj FinWinom, veľa som sa popri ňom naučil. Postupne som však aktívnejším používaním SR úrovní prešiel k intermarket analýze, kde som zaznamenal doteraz najlepšie výsledky.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jesli má někdo zkušenost s otevřením účtu u IB na právnickou osobu. Jsou tam nějaká úskalí nebo nevýhody ve srovnání s účtem na FO, jako třeba jiné popatky, jiná povinná výše základního vkladu atd.?
Je schopen se podělit někdo, kdo používá k tradování právnickou osobu, se zkušenostmi a úskalími (finanční úřad, atd.)?
Předem děkuji.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrda:
Dnes som šiel prvýkrát live. Obchodný denník uverejňujem tu: www.financnik.cz/forum/read.php?2,161503,page=24

Neviem, ako dlho sa venuješ tradingu. Ak ti však môžem dať radu, nebacktestuj zbytočne dlho. Choď na paper tak skoro, ako to bude možné. Aj popri hlbšom backtestingu rob papertrading. Lepšie sa testujú poznatky zo simulovaného obchodovania (t.j. vlastná skúsenosť) ako z počutia... a čítaj knihy o psychológii.
Píšem ti to, lebo ja som sa zaoberal testovaním histórie zbytočne dlho (z môjho pohľadu) a stagnoval som. Ako náhle som sa nakopol na paper, skôr som zistil, čo mi vyhovuje viac (aj keď oprieť sa o reálne pozitívne výsledky ešte nemôžem).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

rajco:
no popravdě, nevím jestli jsi četl knihu od Petra a Tomáše " Jak se stát intradenním finančníkem", ale moje začátky byly skoro úplně stejné. První nadšení..."rádoby" backtest, otevření účtu, a díky bohu po prvním Live obchodu jsem přestal. Strašně jsem byl vyklepanej...Pak byla pauza a zase jsem se tomu začal věnovat, ale pak přišla škola, tak jsem musel trochu ubrat, ale ted vše vypadá tak jak má. Mám čas a vše, takže od 1.8 pojedu papertrading, s tím, že i zároven, něco chci s tím backtestovat, a kdyby vše šlo tak jak má, tak zpátky Live byc mohl bát 1.10.2012 :)
Koukám, že dnes jsi teda už Live, tak doufám, že se zítra zadaří víc než dnes :)
Určitě uveřejnuj dále, já budu sledovat jak se ti daří, a asponˇ budu mít trochu srovnání s někým kdo je na tom "asi" podobně jako já, a začíná zhruba stejně jako já...:)
Když bys chtěl někdy pokecat, nebo probrat naše obchodní plány atd. tak určitě napiš, mužem kdyžtak pokecat po mailu nebo jinak ;-)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrda:
Držím ti palce. Univerzálny úspešný prístup neexistuje, každý si musí prejsť vlastnú cestu, vývoj.
Áno, rozhodol som sa konečne ísť live. Nečakám však od toho žiadne finančné zhodnotenie, skôr potrebujem dostať nový impulz k vývoju a chcem sa otestovať, ako budem reagovať - na základe tohoto si budem môcť ešte lepšie prispôsobiť plán pre moju povahu.
Vymieňať si poznatky môžeme priamo tu na serveri, môžno tým niekomu pomôžeme. Ak sa rozhodneš uverejňovať svoje paper obchdody, daj mi vedieť, do ktorého fóra budeš prispievať.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, měl bych dotaz ohledně Ninja Traderu. Lze graf nastavit tak, aby tam zůstali zakreslené např. S/R? Když si zakreslím S/R a vypnu graf, tak po jeho opětovném spuštění je zase čistý. Otevírám ho znovu s identickým nastavením a jedná se o historická data. Děkuji.

Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zdravim, mozete mi prosim niekto z Vas skontrolovat ci som spravne cervenymi gulickami zakreslil swing bary? Chcel by som to vediet zakreslovat spravne, som trochu zmateny z inside a outside barov. Snad aspon tie inside bary som zohladnil spravne, ale neviem ako vyhodnotit outside bary. Nie som si velmi isty tym, co som zakreslil, skusal som to teraz prvykrat.

20066

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakup:
Koukni na videotutorialy o NT tady na finančníku. Určitě vím, že to tam je ukázané. Jinak já to dělám takhle : kliknu levým tlačítkem na graf-Templates-Save as Default....Tot vše :)

Fenomen:
Nevím jaký máš pravidla pro určování swing pointu...Vypadá to, že to máš podle Larryho Williamse, ale můžeš to mít třeba o podle Tomáše a Petra, nebo úplně jinak...Taky můžeš mít různé pravidla pro inside a outside úsečky, jak je hodnotíš :) Musíš nejdřív napsat, podle čeho hodnotíš swing pointy, a co děláš v případě zobrazení inside/outside úseček, abychom všichni věděli :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Syrda:
Díky za odpověď. Inu tutoriály jsem viděl všechny, ale možná že jsem něco přehlédl. Save as default ale uloží jen aktuální nastavení grafu jako výchozí, ne? Zakreslené patterny tam nezůstanou. Prosímtě a když jsem narazil na člověka s NT mohl bys mi ještě poradit s jednou věcí? Ani za Boha mi nejdou spustit intradenní data. Jdou mi jen denní a vyzkoušel jsem už řadu zdrojů (yahoo, google, kinetick...). Poradil bys mi čím to může být? Díky!

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen:
Tak jsem se kouknul, a máš to v knize: Kompletní průvodce úspěšného finančníka, strana 209 Swingy...
Je jasný, že si swingy můžeš určit různě...například do toho zohlednuješ ještě close, nebo musí být 2 po sobě jdoucí úsečky s nivyšším high a low...vše záleží jak si stanovíš...U Larryho určování mě štvou situace jako je hned ta první na tvém screenu...jak máš během 3 úseček 3 korekce...To mě příjde až moc, a to je v trhu docela často...proto je docela lepší někdy v takovýchto případech čekat na potvrzení druhé úsečky...tím pádem, by jsi tam měl dno až ten třetí bod, a ty 2 předešlé by nebyly :) a hned by to dávalo větší smysl...:) ale zase čekáš déle na potvrzení korekce, v tom je to horší..:)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...