Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Zdravim,
v poslednom case som precital dost vela prispevkov na tomto fore a vsimol som si, ze mnohi z vas obchoduju thrh NQ.
Tiez som si dost vela nastudoval o roznych indikatoroch a nakoniec som sa rozhodol, ze od toho upustim a zacnem s price action, este neviem ci uplne cistou alebo to podporim aj nejakymi indikatormi. Na zaciatku studia som spravil asi trochu mensiu chybu, ze som sa hned registroval u zen-fire, demo mi vyprsalo a pritom som ho skoro vobec nevyuzil, co je chyba. Od vcera mam demo u CQG, ale ked som si otvoril septembrovy kontrakt E-mini NASDAQ-100 tak vidim historiu iba od 7.8. co je dost malo. Vedeli by ste mi poradit, ako ziskat historicke data? Chcel by som sa uz zacat zoznamovat s trhom, no nemam ako. A este jedna vec, na webe cmegroup v popise NQ su obchodne hodiny rozpisane nasledovne:
MON-THURS: 5:00 p.m.-3:15 p.m. & 3:30 p.m.-4:30 p.m.
(Daily maintenance shutdown 4:30 p.m.-5:00 p.m.)
SUN: 5:00 p.m.-3:15 p.m.
Ja to v NJ vobec nemam rozkuskovane na tolko casti, ja tam iba vidim, ze obchodny den zacina 22:30 a konci 22:15 (pravdepodobne nasho casu). Ako to vlastne je? Pritom na cmegroup pisu, ak tomu spravne rozumiem, ze sa obchoduje od pondelka do stvrtka a potom to opat zacina v nedelu, no podla mojho grafu obchodovanie prebieha aj v piatok. Mam v tom trochu hokej. :D

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen:
Ahoj,
s těmi daty...Jestli máš ten odkaz, jak jsem sem vkládal včera, tak opravdu nevím jak to s tím je. Já mám u AMP účet, takže já mám vše vpohodě, žádný Demo. To musíš sám prostudovat...Jinak když jsem úplně prvně začínal a neměl taky data, tak jsem vždy když vypršel měsíc, napsal nějakýmu známýmu, jestli by se neregistroval na zen-fire, klidne si vymyslel i imaginární jméno atd, a jen mi poslal license key, který jsem si pak změnil, a další měsíc celý yl ok:) A není to nic těžkýho, když to zvládla má kamarádka ;-)
A k trhu NQ...Obchoduji YM, ale pochybuji, že by bylo něco jiného u trhu NQ. Americké indexy se obchodují NAŠEHO času od 15:30 - 22:15 :) V NT to máš proto, protože trhy mají i noční seanci. Není to tak, že by se vše ve 22:15 vyplo a začalo další den až v 15:30(vše našeho času). A v NT je nastaveno, že vidíš i tuto noční seanci (nevím, a ani jsem nikdy nezkoušel, jestli jde toto odfiltrovat, aby jsi to neviděl).
Tak snad jsem se v ničem nespletl, když neobchoduji NQ. Kdyžtak mě někdo opraví, ale mělo by to být vše stejné

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Jakubp:
Promin, ja už si nevzpomínám přesně jak se to dělalo...Já mám dojem, že stačilo jen změnit license key a nic jinýho ne??
Koukni kdyžtak na videotutoriál na finančníku, tam máš přesně jak zprovozníš data od zen-fire do NT...
Maximálně bych zkusil odinstalovat a nainstalovat NT...Taky jsem to musel jednou udělat.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen:

nejlepší je, když si ještě něco přečtete a postupně doplníte znalosti..nejrychlejší cesta, jak získat praktické info k praxi můžou být kurzy (www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/, konkrétně pak www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/intradenni-obchodovani-emini.html nebo www.financnik.cz/kurzy-obchodovani-na-burze/zaklady-obchodovani.html) nebo speciálně pro orientaci v trzích máme e-book www.financnik.cz/komodity/recenze-knih/ebooka-burza-srozumitelne-vyber-trhu-komodity-ETFs.html/ ...jinak pokud jde o intradenní obchodování NQ, tak obecně vás bude zajímat vždy v čase 15.30-22.15 našeho času od pondělí do pátku, což jsou tzv. regular trading hours, kdy je na trhu největší likvidita..tj. v tomto čase např. i backtestovat apod....jinak historická data zkuste ještě jednou oživit např. napsáním emailu o obnovení dema u Zen-Fire a pak si je stáhněte před download manager v NT..určitě je najdete i někde tady ve fóru (pomocí vyhledávání), nebo lze využít bezplatného stahování replay dat, která můžete navíc pouštět i pro papertrading, že se vám budou grafy vykreslovat jako v reálném čase (www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7-replay.html)..taky doporučuji prostudovat: www.financnik.cz/forum/read.php?31,194698

michal

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to syrda:
Takze ty uz ides live u AMP? :) Ked sa registrujes u Zen-Fire, tak license key nedostanes, dostanes iba user name a password, license key dostanes pri instalacii NT z ninjatrader.com. Ked som sa registroval u zen-fire na novy email, tak mi to vygenerovalo nove/ ine prihlasovacie udaje, ale ked som sa registroval u NT na iny email, tak mi to vygenerovalo ten isty license key, takze som s tym nevybabral =D, skoda, asi to bude tym, ze mam staticku ip adresu. Skusim poziadat niekoho z kamaratov, nech sa registruje u NT, ak budem mat iny license key, tak zen-fire mozno zafunguje, uvidime. Zatial mam to demo u AMP s tou kratkou historiu a este som si stiahol replay data ako poradil admin michal.

Co sa tyka replay, aku rychlost mam nastavit, aby to bolo ako v reale? Z tych obchodnych hodin som stale zmateny, stiahol som si data zo 7.8. a ked ich dam nacitat, tak vidim graf od 6.8. 00:00 do 7.8. 06:00 a ked to pretocim az uplne na koniec, tak to zobrazuje do 8.8. 06:00. Nemozem sa z toho vysomarit. =|

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to syrda:
Takze ty uz ides live u AMP? :) Ked sa registrujes u Zen-Fire, tak license key nedostanes, dostanes iba user name a password, license key dostanes pri instalacii NT z ninjatrader.com. Ked som sa registroval u zen-fire na novy email, tak mi to vygenerovalo nove/ ine prihlasovacie udaje, ale ked som sa registroval u NT na iny email, tak mi to vygenerovalo ten isty license key, takze som s tym nevybabral =D, skoda, asi to bude tym, ze mam staticku ip adresu. Skusim poziadat niekoho z kamaratov, nech sa registruje u NT, ak budem mat iny license key, tak zen-fire mozno zafunguje, uvidime. Zatial mam to demo u AMP s tou kratkou historiu a este som si stiahol replay data ako poradil admin michal.

Co sa tyka replay, aku rychlost mam nastavit, aby to bolo ako v reale? Z tych obchodnych hodin som stale zmateny, stiahol som si data zo 7.8. a ked ich dam nacitat, tak vidim graf od 6.8. 00:00 do 7.8. 06:00 a ked to pretocim az uplne na koniec, tak to zobrazuje do 8.8. 06:00. Nemozem sa z toho vysomarit. =|

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen:
Ted delam paper-trading a backtestuju si k romu zároven...Já už obchodoval Live asi před roke, ale hned jsem to ukončil, ale peníze tam mám pořád..takže pokud vše pujde jak má, tak zhruba 1.10 opět po roce Live :) Já myslel že NT není časově omezený....nebo snad jo?? se mi zdá jako blbost...normálně napiš na support, a oni ti pošlou novy udaje...jim k tomu napiš, že bys chtěl začít Live, ale ještě bys potřeboval 2 měsíce backtestovat, a určitě ti to pošlou. Já žádný problém s tím neměl. A pak tam hodíš ty udaje :) Ale NT podle me není časově omezenej :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

syrda:
NT nie je casovo obmedzeny, s tym nie je problem, len ci nahodou ten account od zen-fire nie je viazany na licencny kluc od NT. Mozno ma zen v databaze, ze som uz mal od nich demo na ten stary licencny kluc a ked zadam nove udaje od zenu, tak nefunguju mozno preto, ze je tam stale ten isty licencny kluc od NT. Asi si ma len zle pochopil. :) Inak NT funguje bez problemov. A nevies poradit, ako to je s tymi hodinami? Preco ked stiahnem data zo 7.8. tak mi to zobrazi graf od 6.8. 00:00 po 8.8. 06:00.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

S tím NT to je blbost, musí ti to jít i tak...a s tím replay nevím co tam máš za problém...vždyt v tom máš 7.8 jak chcěš ne? jinak tady na finančníku máš přesný návod na replay fuknci...Jestli ti to i tak nepůjde tak jsem hod screeny, a přesně napiš co je na tom špatně :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

este by som chcel nieco k tym obchodnym hodinam NQ:
MON-THURS: 5:00 p.m.-3:15 p.m. & 3:30 p.m.-4:30 p.m.
(Daily maintenance shutdown 4:30 p.m.-5:00 p.m.)
SUN: 5:00 p.m.-3:15 p.m.

Kazdy den je prestavka v obchodovani len 45 min.(15 min medzi 3:15-3:30 a 30 min medzi 4:30-5:00), rozumiem tomu spravne? Prestavil som si hodiny na cas. zonu UTC -05:00 eastern time (US & Canada), aby som videl ci tie skoky budu sediet, ale vobec mi to v grafe nesedi. V grafe mi ukazuje ako sa bar uzavrie 16:15 a potom sa dalsi zacne vykreslovat 16:30 (cize tu mam hodinovy posun, lebo sa to nevykresluje v 3:15-3:30pm) a pauzu medzi 4:30-5:00 v grafe nemam ziadnu. Nemalo by to takto sediet ako som to opisal?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen:
máš v tom fakt hooodně velikej zmatek...zkus si koupit knihu od Petra a Tomáše, a nebo již zminovanou e-book, tam máš vše vysvětlené. Pořád nechápu kde bereš tyhle věci...Zkus si to vygooglit, nebo tady v diskusi nebo nekde jinde na netu. Jestli nic nenajdeš, nebo nikdo neodepíše, tak zítra ráno ti to napíšu znovu do diskuse, ale ted moc nestíhám. Takže až zítra :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

hm, tak ok .... kde to beriem? tie hodnoty su na webe cme group. Ak je napisane 5:00 p.m.-3:15 p.m. & 3:30 p.m.-4:30 p.m., tak tomu rozumiem tak, ze obchodny den zacina o 17:00, nasledujuci den o 15:15 sa pozastavi a pokracuje sa od 15:30 do 16:30, potom sa to do 17:00 pozastavi(je tam daily maintanance) a potom predpokladam, ze cyklus zacina od znova. (vsetko americky cas)

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...