Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Otázka začátečníka II


Doporučené příspěvky

cappuccino:
Pokud chceš odpovím ti za sebe. Také jsem se zaplatil NT. Jelikož v Live obchodování, pokud chceš obchodovat přímo z grafu na NT, tak musíš mít placenou verzi. Jinak ti není tato funkce dostupná, a musíš obchodovat z DOMu. A to si nejsem taky jistej jestli to jde v neplacený verzi, ale na 99% si myslím že ano.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 1,4k
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

fenomen,

skúste sa pozrieť na OEC Trader od Open e Cry. Kedysi, keď som ho používal, tak bol zadarmo - predpokladám, že sa na tom nič nezmenilo. Kým nemáte reálny účet, tak je platforma len na skúšku na 14 dní. Ak účet nafundujete, máte ho zadarmo.

S účtom u Open e Cry môžete zároveň používať aj Sierru, ak by ste chceli využiť nejaké jej prednosti.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, můj problém s daty do NinjaTrader pokaručuje. Jak se ukázalo, CQG mi dali leda tak intradenní data na tu elektronicky obchodovanou kukuřici a tím to hasne. Anebo jsem ještě větší počítačoví amatér. Některé trhy se mi zobrazí (TF, YM), některé jen vyšší TF (třeba SUGAR) a některé vůbec (GOLD, ER2, eurodolar a další). U zen-fire mi nešlo heslo a z podpory mi neodepisují. Naposledy tedy, protože jsem si vědom že už s tím pomalu spamuju, ale neměl by někdo ještě nějaký tip na free data? Děkuji!
Jakub

Link to comment
Sdílet pomocí služby

fenomen,

s OEC som mal len dobré skúsenosti, žiadne problémy neboli - všetko, čo sľubovali, som aj dostal. Zmenu som urobil len kvôli tomu, že som potreboval mať možnosť spravovania klientských účtov - teda to, aby sa dalo obchodovať z jedného accountu a príkazy by sa replikovali aj na ďalšie. To bol v OEC problém, a tak som to vyriešil prechodom k inému.

Ale to nie je teraz podstatné. OEC je dobrý broker, aj napriek nejakým kritickým ohlasom. Kritika sa nájde vždy a všade. Pozrite si dostupné pozitívne aj negatívne názory a zvážte, čo pre Vás môže byť problém, a čo nie. Každopádne sa opýtajte brokera, či budete mať možnosť sám si manažovať riziko - teda o možnosť nastavenia maximálnej dennej straty, poprípade maximálnej veľkosti pozície. Nie je to vždy možné, a pritom je to veľmi cenná možnosť, ktorá Vám do začiatku môže skvelo poslúžiť a uchrániť účet v prípade blbnutia.

Nech sa darí

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • 4 týdny později...

Ahoj,

Konečně jsem se dokopal a dal dohromady nějaký obchodní plán, který chci nyní zbacktestovat. Backtest bude na datech za poslecích 12 měsíců. Mohlo by mi to trvat, několik týdnů. Okolo 6-7 týdnů. Nedělám si naděje, že to bude OP, který bude fungovat. Jde mi to zjistit, jak se to dělá, co mě přitom napadne, apod... Systém [ital](asi)[/ital] nebude fungovat, tak jej upravím a zase jej zkusím zbacktestovat. Takhle to chci udělat, dokud nebude systém, který má nějaké výsledky. Jenže to může být za 6 nebo taky za 12 či 18 měsíců.

Jde mi o to, zda mám backtestovat vždy posledních 12 měsíců. Aktuálně backtestovat 1.9.2011 - 1.9.2012. A za půl roku 1.2.2012-1.2.2012. Nebo to nějak posouvat či upravovat ty historická data na kterých chci testovat....

Díky za odpovědi. :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Zigiman,

len taká malichernosť - ale obchodný plán budete mať až vtedy, keď všetko otestujete, vyladíte podľa svojich predstáv a požiadaviek a všetky pravidlá spíšete do jedného celku. Zatiaľ máte len myšlienku, ktorú si idete overiť.

No ale pri myšlienke sa to vždy začína, tak Vám prajem veľa šťastia a vytrvalosti...

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...