Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

V pondeli jsem neobchodoval, nebyl cas. V utery opet bez sance dostat se ke grafum. Dnes jsem si rekl ze si dam uterek jen v rychlosti a bez stresu, a to se take stalo. Nejel jsem podle pevnych pravidel, ale proste tak jak jede Brooks. Obchoduj co vidis. Nejdrive lower high major trend reversal, kde jsem sel pro velky PT 16 ticku ($200), a trh me vyhodil na tick presne na posunutem S/L - presto jsem neztratil hlavu a jeste vyzdimal z down momenta maly scalp. Celkove tedy rovna stovka a opravdu jsem byl bez stresu, i kdyz jsem nemel konkretni plan co zobchodovat. to motor140bpm: Nerikal jsi ze se pripojis? Nechci ti odepisovat do vlakna TF PA-system, jelikoz tam to je trochu o necem jinem. Ty mas zkouknuta ty placena videa, nebo jen ty free na youtube? Ja mam ten kurs koupeny a koukam na to take uz asi poctvrte. Nakoplo me to jak nic jineho. Knizku jsem cetl jen tu prvni. Ale hlavne porovnavam svuj screen po kazde seanci s Brooksem, coz je vubec to nejprinosnejsi. Aspon se muzu poucit ze svych chyb a dozvedet se proc trh treba neudelal to co jsem ocekaval. .

26012

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

to detroit:

ahoj, byl jsem teď 2 dny mimo, takže nebyl čas něco poslat i napsat. Přes víkend pošlu nějaké screeny. Jinak kurzy jsem si zakoupil a za tu cenu opravdu vynikající informace. Věřím, že tě to nakoplo(tu), tak to má být. Jinak z těch knížek jsem nečetl ani jednu, protože neumím až tak technicky anglicky. Mluvenému slovu rozumím, ale tomuhle opravdu polovičně ne. To porovnávání je dobrá varianta a v mnohém pomůže. Já osobně mám zkušenosti ještě s tím, že by člověk měl hlavně sledovat život trhu jako takový a zjišťovat si svoje vstupy/výstupy/pozice za pomoci PA a jiných (nekopírovat jen např. Al Brookse nebo kluky s Finančníku s FinWin nebo Intermarket), protože pak třeba po půl roce zjistí, že jsou i jiné věci a že se vlastně držel něčeho co nebyla jeho parketa. Tím však Al Brookse i Finančníky rozhodně doporučuji (vychází to jen z mé zkušenosti) :) Chce to hlavně čas a přežít těžké psychické období útlumů a ztrát (ani nevíš kolik jsem rozbil na začátku židlí) :(

Jinak gratuluji k zisku (tu)

Měj se

Petr

Link to comment
Sdílet pomocí služby

motor140bpm Napsal:
-------------------------------------------------------
> to detroit:
>
> Jinak gratuluji k zisku

Je to jen paper ;-) Ale potesi zisk i tak, coz je ovsem teoreticky jeden z mych problemu. Prave se potrebuju naucit jak se ze zisku neradovat, myslim ze netreba rozebirat proc... samozrejme to je sebedestruktivni pristup, nechat jakykoliv typ emoci pusobit na traderovu hlavu :)

K tem ruznym obchodnim pristupum, samozrejme souhlasim, taky nejedu cisteho Brookse, a hlavne jeste stale nemam dotestovany zadny stabilni plan, naopak ted se chystam zacit "from scratch", neboli to cele predelat. Napriklad Brooks vstupuje stop prikazem po prolomeni low / high baru, coz je pristup kterej mi nikdy nevyhovoval, takze prevazne davam limity a jdu si pro slevu aspon 2-4 ticky.

Jedna vec me prekvapila na tvem screenu - ty jedes 1 min timeframe?

Ta knizka byla narocna i pro me, a to ziju v severni americe uz 13 let :) Trochu se divim ze se dal skousnout ten video kurs bez znalosti terminologie ktera je vysvetlena v te knizce, ale ono to cloveku asi docvakne kdyz si to pusti nekolikrat dokola. Obzvlast kdyz je to vysvetleno takovou snadno pochopitelnou anglictinou. V te knizce by to taky bylo snadneji stravitelne kdyby aspon daval screeny na stejnou stranku kde o nich pise, a trochu vetsi, no jak jsem se doslechl, uz mu to vice lidi vytykalo tak to udajne v tech dalsich knizkach vylepsil (tu) Objednavat se je ale nechystam, radsi bych si koupil nekde dalsi video kurs, prestoze to vyjde draz nez knizky. Je to zpusob uceni kterej mi vyhovuje podstatne lepe.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

to detroit:

Ahoj,

radujme se ze všeho co k tradingu patří (zisky i ztráty), hlavně že můžeme být v tomto krásném prostředí(tu). Samozřejmě bez emocí od vstupu do výstupu jak uvádíš ;) S těmi limity máš rozhodně pravdu, protože se zde dá z trhu vyždímat více a riskovat mnohem méně než za STOP nebo MARKET. Každé má svoje výhody nevýhody. Já osobně používám od každého něco, na 1 min TIME se však hůře vkládá STOP, protože je zde málo času na přemýšlení a vložení na správné místo. Vždy se přípravím na chvíli kdy se to stane a držím v Sierra Chart na myši příkaz a po skončení posledního candle jen pustím prst z myšky (někdy to raději nechám být když se opozdím). Tady se ještě dostáváme k tomu 1 min jak se ptáš. Mám to časově našlapané a mohu si dovolit obchodovat jen od 15:30 do 17:00. Je to sice náročnější na soustředění, ale za 1,5 hod se zde odehraje tolik, kolik např. na 5 min TIMEFRAME za celý den. Myslím, že postupem věku se přesunu na 5min, potom na 30,60, 1 day až nakonec umřu.
:D To byl jen fór, samozřejmě mě 1 min baví a signálů je zde opravdu dost (pošlu nějaké screeny se vstupy na 1min)

Té knížky jsem se právě taky zděsil jak jsem ji viděl (text patřil k obrázku o 2 stránky dál jak uvádíš) :) Ale to by nebyl skvělý Al Brooks. Pokud by byly nějaké další videa, tak jdu také do toho (tu)

Jen otázka mimo: jak se žije v Americe? a v jakém městě žiješ pokud se můžu zeptat? Jen obecně samozřejmě..
V budoucnu plánuji výlet po USA, protože mě tato země nějakým způsobem fascinuje a tak se ptám na názory
;)

Díky

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Aha, tak to jsem prekvapenej ze se ti dari na 1min TF, pro me by to byl masakr. Ja bych mozna sel do 3min ale nic mensiho asi ne. Limit prikazy zadavam uplne stejne v NT7 (mam ho pripraveny mnoho bodu od aktualni ceny a jen ho mysi premistim kdyz chci otvirat pozici). Ja sice ziju v severni americe ale ne v USA :) Nicmene USA je super, mam to tam projezdene a taky jsem tam nekolik let zil. Ted jsem se zrovna prestehoval do nejjiznejsi casti Kanady, pobliz jezera Ontario. No, snad to ani nejde porovnavat s Evropou, je to proste jinej svet. Vrele doporucuju, a nejen na vylet... ;-) Dnes davam screen z patku, je to trochu divocina. Nemam to jeste v krvi. A hlavne nic sepsane, jen se snazim cekat na prilezitost dne, ale vzdycky preobchoduju, zbytecne lezu kam nemam.. Ty to mas se vstupama jak, mechanicke nebo proste cekas co trh nadeli? .

26050

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ahoj, díky za info ohledně výletu do Ameriky(tu), s těma vstupama se řídím spíše co trh nadělí, mám to okoukané a stále dokola to přejíždím, trénuji v nočních hodinách, takže je na to klid (srovnal bych to s nákupním obchoďákem = chodíš 20x dokola a v určitém sektoru už přesně víš do jakého obchodu vstoupit. Nikdy ale nevíš kdy tě z tama vykopnou (nejlepší je odejít i s nákupem):) . Posílám obrázek 1 min dnešního grafu vstupů, jak může vypadat taková 1,5 hodinová bitva na 1 min Time..Dal bych tam ještě více popisů, ale už se tam více prostě nevejde (takže the Best Of), jinak to nejsou obchody do kterých jsem vstupoval (to by bylo jednoduché a už bych byl milionář:), jen svazek mých potenciálních vstupů. Od pondělí jsem mimo seance a k PC se dostanu každý den až večer (tak snad zítra) ;) Jinak z 19.11 se mi na tvém screenu moc líbil vstup č. 4 a 10 a ještě posílám screen z 15.11. Takže super obchody (tu)

26083

26084

Link to comment
Sdílet pomocí služby

motor140bpm Napsal: ------------------------------------------------------- > Ahoj,..... (srovnal > bych to s nákupním obchoďákem = chodíš 20x dokola > a v určitém sektoru už přesně víš do jakého > obchodu vstoupit. Nikdy ale nevíš kdy tě z tama > vykopnou (nejlepší je odejít i s nákupem) . Haha, ted jsi me dostal :) Momentalne trochu nestiham (predevcirem jsem ani neobchodoval), zatim jen davam screeny ze vcerejska. Zatim nejprofitabilnejsi den tohoto roku, ale to samozrejme nebyla zadna nahoda. Vsichni vedeli ze bude velkej report, stacilo si jen pockat. Taky jsem mohl skoncit na SL a to by nebylo nic prijemnyho, protoze jsem musel davat podstatne vetsi nez obvykle. Nastesti to vyslo tak jak jsem odhadoval, trh se odrazil presne na tick kde jsem si myslel ze by mohl, muj PT byl tomu prizpusobenej, takze dnes nakup temer za 4 kila :) .

26097

26098

Link to comment
Sdílet pomocí služby

muzu dotaz, zajimalo by mne jak papertradovat v ninjatraderovi. delal jsem v nem backtest, nejak mi to vyslo a rad bych ted sel na paper trading pomalu. nejdou mi tady ale data, mam tu data realna historicka, ale stoji na urcitem dni a od te doby se nepohybuji. moc nevim, co udelat, aby se rozchodily. jsem napojen na zenfire. nevite nekdo pomoci? musim to zase cele nanstalovat znovu?

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one Napsal:
-------------------------------------------------------
> muzu dotaz, zajimalo by mne jak papertradovat v
> ninjatraderovi. delal jsem v nem backtest, nejak
> mi to vyslo a rad bych ted sel na paper trading
> pomalu. nejdou mi tady ale data, mam tu data
> realna historicka, ale stoji na urcitem dni a od
> te doby se nepohybuji. moc nevim, co udelat, aby
> se rozchodily. jsem napojen na zenfire. nevite
> nekdo pomoci? musim to zase cele nanstalovat
> znovu?

Zen Fire po case prestane fungovat a uz to neobnovis, doporucuju market replay (to delam ja), to funguje bezvadne a muzes treba delat predchozi den v dobe kdy je trh otevreny dnes, nebo v klidu vecer, to uz je na tobe. Koukni na jina vlakna na toto tema, a predevsim na clanek:

www.financnik.cz/komodity/recenze-sw/ninjatrader7-replay.html

www.financnik.cz/forum/read.php?31,120364

a dalsi vlakna..
.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

motor140bpm Napsal: > Moc pěkný a vysoký profit, tak by to mělo být > neustále, jen tak dál > Jak jsi vstupoval do obchodu (MARKET?)? Já mám > tyto SHORTY nejraději. Spád je rychlý a člověk to > má za chvíli z krku. Sel jsem limitem tick nad aktualni cenou. To je takova metoda kterou pouzivam kdyz vyhodnotim market coby prijatelny zpusob vstupu, akorat misto marketu dam limit se slevou 1 tick a to se vyplni prakticky vzdy, pripadne to jeste o tick posunu, kdyz se to rychle rozjede. Market nedavam nikdy, to mi akorat pripomina stare casy kdy jsem flakal do trhu prikazy hlava nehlava az dokud nebyl vyluxovany ucet :) Dnes nic moc, par chybicek ktere me staly prilis ticku. Delal jsem to ve spechu. No aspon ze to neskoncilo ve ztrate...

26109

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnes jsem spokojeny predevsim se vsemi vystupy, a to i v pripade toho ztratoveho obchodu, kde jsem S/L o 2 ticky zmensil kdyz zacalo byt zrejme ze prorazime all time high. Vstupy jsem ale dnes pekne doje*al, do trhu jsem lezl bez jasnych patternu a bez spravneho casovani. Dva ze tri vstupu jsem navic exekuoval jeste pred dokreslenim signal baru, takze screenshot nedava poradne ani smysl (Brooks by ze me asi radost nemel :) )

26120

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one Napsal:
-------------------------------------------------------
> diky detroii,
> mrknu na to. takze papertrading jde delat diky
> tehle funkci replay?


Jasne, vzdycky na konci dne si stahnes "replay data" (viz clanek) a pak se pripojis na Market replay connection, no a jedes paper podle stahnutejch dat, pripadne si to muzes i zrychlit nebo vratit podle potreby. Je to vynikajici nastroj, v tomhle Ninja predci lecktere ostatni platformy a nestoji to vubec nic, funguje neomezene. Problem je v tom ze tam obcas jsou mensi nedostatky, konkretne se mi stava ze chybi cely den nebo dva v historii na grafu, ale da se to taky vyresit tim ze si stahnes i ten konkretni chybejici den a pak projedes celou replay... je to na delsi vysvetlovani.

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...