Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

V patek prednasel Al na Traders Expo v Las Vegas, je to docela pekny srhnuti jeho pristupu. Sice tu prednasku pojmenoval "Forex Scalping", ale je to vlastne uplne o vsem, celem jeho chapani trhu. Zaznam je mozne shlednout zde

www.moneyshow.com/video/Webcast/101/B4A5A3502DF349ECA264F51D4D2B3543/Forex-Scalping/

Bohuzel je nutne se registrovat, tak si tam rychle neco vymyslete a email jim dejte treba z 10minutemail.com/

Jinak to podle me bylo trochu fiasko protoze Al zapnul powerpoint a nedal to na celou obrazovku, takze horsi kvalita a zbytecne cast obrazovky zabiraji nepodstatne veci :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

Dnes dva obchody do longu, cekal jsem ze trh bude testovat cenove urovne nocni seance, kdy se pohyboval vyse. Prvni vstup jsem mel na spatne cene, trh se zacal rozjizdet a posouval jsem limit nahoru, coz bylo spatne. Nakonec z te vstupni svice byla doji a slo to zase dolu, mohl jsem usetrit prinejmensim 2-3 ticky. Druhy obchod vyhazov presne na SL, jak uz to byva :) .

26142

Link to comment
Sdílet pomocí služby

motor140bpm Napsal:
-------------------------------------------------------
> detroit:
>
> díky za odkaz na video. Jakýkoli další Brooks se
> hodí

Jo, taky jsem rad za kazdy novy video od nej. Je to sice tak trochu porad totez, ale vzdycky si v tom najdu nekolik novejch poznatku, on to pokazdy rekne trochu jinak a par malickosti k tomu prihodi (coz si sam asi ani neuvedomuje, ale jelikoz ja znam jeho kurs nazpamet tak uz si hned vsimnu kdyz mluvi neco novyho). Ono vlastne tahle hodinova prednaska je tak trochu jeho celej kurs srhnutej do jednoho videa, neni tam sice uplne vse, ale v zasade jo, kdyz se to tak vezme.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit:

uz dlhsie sledujem tvoje prispevky v tejto diskuzii, kedze momentalne obchodujem na replay TF a po dlhom skusani indikatorov na roznych trhoch som sa nakoniec rozhodol pre brooksovu price action.

co sa tyka tvojho druheho obchodu, trh sa pohyboval vo velmi uzkom channele, ktory bolo pekne vidno na tom velkom bear bare pred tvojim vstupom a potom na rovnako velkom bull bare s malym telom, ja osobne by som asi volil BE (ja osobne by som pravdepodobne ale ani nespravil ten vstup co ty). ten SL si mal jeden tick pod tym velkym bearom pred 3, alebo su to 2 ticky?
v druhej casti dna boli pekne signaly na bear.

mimochodom, ak by si nahodou nepoznal, tu je video od brooksa, kde celkom pekne vysvetluje jeho uplne najzakladnejsie strategie:
vimeo.com/9597720

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> detroit:
>
> uz dlhsie sledujem tvoje prispevky v tejto
> diskuzii, kedze momentalne obchodujem na replay TF
> a po dlhom skusani indikatorov na roznych trhoch
> som sa nakoniec rozhodol pre brooksovu price
> action.
>

Ahoooj :)

To jsem opravdu potesen ze se take nekdo dalsi zapojil, ja uz jsem si zrovna vcera rikal ze se na to tady v tom valknu snad vykaslu, kdyz to neni s kym poradne prodiskutovat, a nejvic ze vseho bych prave potreboval nejakou konstruktivni kritiku jelikoz delam hromadu opravdu hloupych chyb a i kdyz si je sam dodatecne uvedomim, jeste lepsi by bylo kdyby nas tu pravidlene bylo vice. Neches taky davat obcas svoje screeny?

K tomu pondelku, stopku jsem mel dva ticky pod, jelikoz v tomhle typu dne jsou jednotickovy failures dost obvykly a nerad vyskakuju na tick presne pred obratem :) No stalo se to tentokrat i s tim tickem navic, to uz je klasika. Vim ze druhy obchod za moc nestal, a mel jsem si pockat na lepsi, a to je muj vecny problem. Nicmene byla urcite sance ze trh pujde nahoru v kanalu, na coz jsem vsadil. Ty posledni dve hodiny uz jsem nesledoval, asi bych take sel short, protoze to bylo neprehlednutelne.

Dik za to video, o tom jsem nevedel. Tohle bude asi jeden z jeho nejstarsich pocinu, vypada to trochu jinak graficky a pripomina mi to vic tu jeho prvni knizku - nicmene jsem to cely zkouknul, me to vzdycky nakopne kdyz ho posloucham jak vysvetluje. Na netu jsou tisice jinejch video prezentaci o cteni grafu, ale vetsina z toho mi nic nerika. Brooks se dobre posloucha, je to pohodovej typek (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

no_one Napsal:
-------------------------------------------------------
> diky, hele nemas nahodou skype nebo facebook, ze
> bychom to kdyztak trochu vic probrali? kdybys
> nebyl proti. aspon bych se tu s nekym i trochu vic
> seznamil :-)

Ted nevim jestli to bylo na me nebo na dejva, kazdopadne to asi nepujde. Ta doba kdyz na financiku byly dostupny osobni e-maily, uz je asi nenavratne pryc, a davat do prispevku jinej typ kontaktu je proti pravidlum, takze doporucuju aby ses taky zapojil jako dejv a muzem to "trochu vic probrat" tady, a jeste z toho budou mit uzitek ostatni :) Muzes zacit treba tim ze napises neco o sobe, jak a s cim jsi zacal a kde jsi ve vyvoji dnes, s cim nejvic zapasis atd..

Link to comment
Sdílet pomocí služby

detroit:

screeny mozno casom tiez pridam, problem je, ze na replay idem dva tyzdne dozadu, takze dnes napr budem obchodovat 8.11. nie je za tym ziadna logika, iba som si tak stiahol jeden z prvych replayov a idem den za dnom. z toho dovodu citam napr vlakno o obchodoch na TF s miernym oneskerenim, aby som si nepozeral obchody motor140bpm z dna, ktory som este neobchodoval.

ja som zatial v uplnych zaciatkoch. presiel som si najhlupejsie chyby - nezrusenie SL po dosiahnuti PT a nasledne vstupenie do obchodu, do ktoreho som nechcel, pripadne stop order namiesto limitu :)
pri obchodovani som zistil, ze mojim najvacsim nepriatelom je moja netrpezlivost. zacal som s NQ a mal som tak 8 obchodov za den, kazdy inside bar, kazdy breakout kazde doji som bral ako signal, ze sa deje nieco coho sa musim zucastnit a ist do obchodu :) velmi rychlo som zistil, ze to nie je cesta. po "skludneni" som zistil, ze NQ asi obchodovat neviem, pretoze som velakrat vyletel na SL a potom trh pokracoval spravnym smerom. ked som zvacsoval SL tak som mal denny profit iba okolo 5 bodov, co je zalostne malo. presiel som na TQ a zatial mi to lepsi trh z hladiska price action. samozrejme som aj velmi sprisnil vstupy a vstupujem iba stop ordrom v smere trendu na H1, H2 alebo L1,L2. trendove dni mi tym padom idu dobre. co vobec neviem je obchodovat trh v channele. teoreticky samozrejme viem co by som mal robit, moj velky problem je vsak rozoznat, kedy skoncil trendovy pohyb a mam zmenit vstupy. channel spozorujem, az po dlhsej dobe (spravidla ked ma vyhodi SL z obchodu).

co este budem dalej testovat budu pevne PT (momentalne nastavujem PT podla chartov, tj kde si myslim, ze by trh mohol ist), obchodovanie s 2 kontraktami a trailing SL. plan bol zacat od noveho roka na ostru, ale realne to vidim skor az na druhu polovicu februara.

tvoje dalsie screeny ma potesia, zaujima ma ako rozmyslas a ci by som robil rovnake obchody ako ty (aj ked samozrejme som mudrejsi, ked vidim vsetko co sa dialo potom co si ty uzatvoril obchod, je to ine ked vidis iba cast grafu).

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> screeny mozno casom tiez pridam, problem je, ze na
> replay idem dva tyzdne dozadu, takze dnes napr
> budem obchodovat 8.11. nie je za tym ziadna
> logika, iba som si tak stiahol jeden z prvych
> replayov a idem den za dnom. z toho dovodu citam
> napr vlakno o obchodoch na TF s miernym
> oneskerenim, aby som si nepozeral obchody
> motor140bpm z dna, ktory som este neobchodoval.

To naprosto chapu, ja jsem na tom podobne, a musim si diskuzi zde vzdy prochazet az se zpozdenim kdyz dodelam replay predchoziho dne, protoze jedine tak muzu byt objektivni a hlavne se poctive ucit cist graf. Je to nekdy opravdu trochu otrava protoze treba az dnes (nedele vecer) jsem dodelal replay patku a tudiz jsem cely vikend nemohl do diskuze, abych se nahodou nedozvedel jak patek dopadl. Porad bych ale rekl ze to je o neco lepsi nez jak to jedes ty, s velkym zpozdenim, to jsem taky drive zkousel ale to je opravdu problematicke co se tyce sledovani screenu ostatnich. Co treba tech par tydnu ted vynechat a delat vzdy predchozi den, jako ja? Jen napad, myslim ze tim neni co zkazit (ty nedodelane listopadove dny si muzes dat treba o vikendech kdyz zbyde nejakej cas navic).

Dale pises o netrpelivosti, tak s tim se naprosto ztotoznuju, bohuzel me trapi stejny problem. Stale to je u me opakujici se situace, kdy do neceho vlezu a s odstupem casu pak ani poradne nechapu proc jsem to vubec bral. Uvedomuju si ze stale prilis malo durazu kladu na vyssi timeframe, a ackoliv nechi obchodovat pouze podle S/R jako treba FIMS, chci zacit postupne hledat Brooksovy patterny na 60min TF, pripadne na 15min, a teprve na zaklade nich hledat vstupni patterny na 5min TF. Ostatne az jednou zacnu live tak nejspis to bude uplne jiny trh nez co jedu ted (ES), a nejspis vetsi timeframe, jelikoz jinak si to pri praci nedovedu predstavit. Duvod proc ted jedu ES a na 5min timeframe je prosty, tohle je to co Brooks dava kazdy den na web, tak si to chci porovnavat a tim se ucit.

Nemyslim si ze je velky rozdil mezi NQ, ES a TF, lisi se to sice trochu ale to podle me nema vliv na uspesnost obchodovani, pokud clovek analyzuje price action. Staci jen adekvatne upravit MM a zvyknout si na tempo jakym trh vali, treba na ES je 5 bodu velky pohyb, pises ze na NQ ti 5 bodu pripada maly denni profit, no ja bych rekl ze to je vyborny vysledek, pokud by ti to tak slo konzistentne. Na tom uz by se dalo dlouhodobe stavet.

Ohledne L2 a H2, sam dodnes mam v tom pocitani zmatek, a to jsem si nekolikrat poustel video kde to je vysvetlene docela srozumitelne. Problem je kdyz pak koukam na hybajici se graf, najednou mi neni ani jasne jestli mam pocitat H nebo L, a myslim si ze kolikrat oboji dava smysl. Proto podle toho zatim neobchoduju, ale zkousim to dostat do krve.

Nejsem si jisty jak to myslis s tim obchodovanim live ve Februari, kdyz se zaroven povazujes za naprosteho zacatecnika. Mimochodem, ja se stale take povazuju za nezkuseneho obchodnika. Jeden nezdarny (drahy) pokus live uz za sebou mam a znova do toho nejdu dokud si nebudu verit natolik, abych si mohl uprimne rict ze opravdu vim co delam a ze jsem pripraveny na jakoukoliv situaci. Myslim ze to bude jeste nejaky ten patek, radi se do toho moc nehrnu a venuju kazdou volnou chvili studiu.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

A zde uz patecni screen. Posledni den v mesici, tudiz se dala cekat vyssi volatilita. Nevedel jsem ovsem o tom ze trh zavira o tri hodiny drive, coz znamena ze musim zajistit zpusob aby se neco takoveho uz nikdy neopakovalo. Opet se mi potvrzuje ze live tradingu jsem jeste na mile vzdaleny. Moc nadsenej nejsem ani z vysledku, i kdyz to je profit pres $200. Prvni obchod byl nelogicky, a vubec se mi nedarilo ho spravne ridit, jelikoz jsem vstoupil na nevyhodne cene. Mel jsem nechat SL tick pod barem 2 (pripadne tim dalsim), a alespon bych byval usetril dva ticky. Druhy obchod jsem si zase vubec nebyl jisty se vstupem, jelikoz signal bar mel jednotickove telo, a uvedomoval jsem si ze shortuju all-time-high, takze vseobecne blbej napad. A do tretice jsem nevedel kam dat profit target, takze vysledek je spis dilem stesti nez rozumu. .

26214

Link to comment
Sdílet pomocí služby

prvy vstup nebol podla mna uplne zly, siel si do trendu (slabeho) po prekonani microresistance. kebyze cakas na potvrdenie dalsim barom, tak pravdepodobne vstupis rovnako alebo o tick vyssie. skor bol problem v tom, ze trend nemal silu a mozno si mohol posunut SL na BE
druhy obchod bol naopak vyborny, otazka je, ci si mal iba stastie, alebo uz naozaj poznas trh. ja by som napr takeho obchodu este nebol schopny a pravdepodobne by som vstupoval o vela neskor (ak vobec). a obcas treba mat aj stastie :) dobra praca

Link to comment
Sdílet pomocí služby

az teraz som si vsimol tvoju odpoved nad piatkovym obchodovanim, tak postupne.

momentalne nechcem prist o kontinualitu - ked idem den po dni, pamatam si co sa dialo predtym, mam uz nejake ocakavania od toho co sa v ten den bude diat. je mozne, ze dobehnem nieco po vikendoch, a casom sa dostanem blizsie. pripadne pojdem na dovolenku a preskocim to

ja chcem naopak obchdovat prave 5min, ale ja az po robote, prakticky az od 19:00 (tak obchodujem aj na replay). nevyhoda je, ze zmeskam vacsinou najvacsie pohyby, ale aspon mam uz celkom dobru predstavu, ako sa trh v dany den hybe.

praveze NQ mi prislo pre moj typ obchodvania tazke, skoda, ze som si neulozil screeny. casto tam boli velke bary s malym telom, pri ktorych mi nepomohol ziaden rozumny SL, preto som sa dal na TF a zatial to vyzera uspesnejsie. NQ ma bod hodnotu $20, takze pri 5 bodoch denne je to $100 bez comissions. toto je pre mna bohuzial malo, mam nadstadardne platenu pracu, ktora ma bohuzial nebavi a trading je nieco cim by som ju chcel nahradit (v dlhsom casovom horizonte). ak tomu mam vsak investovat svoj volny cas po robote, ktoreho je malo, tak si bohuzial musim dat aj velke ciele.

L2, H2 mam niekedy pocit, ze aj Brooks to rata ako mu to vyhovuje, na vela chartoch som ho videl vynechat nieco co by som jasne oznacil ako H2 a niekedy ani nevysvetlil preco. dolezite je, ci to vo vacsine pripadov funguje alebo nie.

vo februari by som mal mat za sebou 4-5 mesiacov replayu a budem sa chciet pravdepodobne posunut dalej. samozrejme, ze ak bude mat pocit, ze sa potrebujem dalej ucit a samozrejme, ak budu moje vysledky na replay zle, tak to posuniem. lenze lepsie sa mi pracuje s tym, ze mam konkretny ciel, a potom meram realitu vs moje plany. kebyze si poviem "zacnem s trandingom ked sa na to budem citit" tak by som to stale odkladal, to sa poznam.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

cau, dobra tedy, ano detroi, ten muj posledni prispevek byl k tobe. nuze, muzeme to probirat tady, ja jsem tady hodne kratce, financnika jsem objevil ted na konci prazdnin a jinak jsem nikdy driv o trading nezavadil, takze jsem dost jalovej, nicmene jsem se uspesne prokousal pocatecnim rozkoukavanim a udelal si backtest na jednoduchou price action formaci DT/DB na trh YM, jeste ho nemam kompletne dodelanej, protoze u toho chodim do prace a dalkove na vysokou, takze casu veru moc neholduju, chystam se to dodelat ted v prosinci, vyhodnotit a jit na paper trading. delam jenom DB/DB a tak trochu tusim, ze to neni uplne ono, ac mi kolikrat ty bactest vysledky hodily i treba 10, 15 ziskovych obchodu (rrr minimalne 1:1). casem bych se chtel naucit ten styl co dela petr, prijde mi to hodne logicky a sympaticky. zatim jsem takovej malej nizkovibracni brouk kterej bude rad, kdyz mu vyjde papertrading, takze si dopredu sonduju jakym zpusobem rozebehnout po technicke strance - samozrejme pokud mozno s co nejmensimi, resp. nulovymi naklady

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...