Jump to content
Co nového? Mé kurzy
Komunita:
Diskuze Sledované příspěvky Žebříčky

Brooks Price Action


Miles

Doporučené příspěvky

aldanek Napsal:
-------------------------------------------------------
> čus
> taky pokukuju po vyssím tf(daily), ale zatim se
> furt vracim k nizkejm. zkoušel jsi indexy na
> vyssim tf?

Tim se vubec nezabyvam, jelikoz nemam nasetreno $50,000 abych to mohl v dohledny dobe zive obchodovat, takze by bylo zbytecne to testovat. Na dennim grafu obchodovat indexy znamena S/L $500 - $1000 takze opravdu nehrozi :)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

  • Odpovědí 741
  • Vytvořeno
  • Poslední

Nejaktivnější diskutující

Nejaktivnější diskutující

Publikované obrázky

dnes sa mi podarilo hlupo zmazat screen z NT, ktory som chcel ukazat, co mi je velmi luto. tak len v kratkosti, brooks napisal, ze pri otvorenej pozicii sa treba pozerat na trh tak, ako keby sme tu poziciu otvorenu nemali. preto som dnes v jednom obchode (short, vstup na L1) vystupil na pullbacku aby som zachranil aspon 1B profit, namiesto toho, aby som si uvedomil, ze kebyze nemam otvorenu poziciu tak shortujem pod bull barom. takto som "zachranil" jeden bod, namiesto toho aby som ziskal tri. koncom dna som sa poucil, a vylepsil svoje skore.

kazdopadne sa znova ukazalo, ze najdolezitejsia cast obchodovania (minimalne pri pouzivani price action) je psychika.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Souhlas, lepsi vubec neobchodovat kdyz vidis ze to je trading range day. Nejlip to jde poznat podle toho ze se prekrejvaji svicky, a podle toho ze maji ocasy. Absence micro gapu je dalsim potvrzenim.
Ja jsem prochazel svoje starsi screeny a vracim se k obchodovani pouze a jen breakoutu, to mi slo nejlepe. Je to vlastne takovej scalping s malym riskem a rychle venku s profitem cca 2x vetsim nez prumerna ztrata, coz je stale super. Nevyhoda je ze mnoho obchodu konci na B/E, alespon podle mych pravidel - agresivnejsi posouvani S/L.
Dnes jsem taky poprve sledoval Brookse nazivo, mam to predplacene do konce ledna. Zrovna je na dovoleny v Mexiku a jede z hotelu :) Ten blazen si neuzije ani vlastni dovolenou. Ale je to fakt klidas a umi v tom chodit. Kdyz jsem ho poslouchal jak nad trhem premejsli v real-time, fakt to ma "na haku". Zadnej stres, vzdy na to kouka z obou stran, i jako medved i jako byk, jelikoz v kazdem okamziku maji oba "tabory" validni argument pro jejich smer. Bohuzel ted nemuzu delat replay kdyz sleduju nazivo, takze nejaky cas nebudu davat screeny, ale vlakno sleduju nadale.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dneska jsem zkousel obchodovat opet na zivych datech, papertrading. Velice zajimavy den, protoze byl patek a to je casto bitka mezi byky a medvedy, komu z nich bude patrit svice na weekly grafu (paklize je open of week stale v blizkosti). Pondelni open, tj. OOW je na screenu zakresleno, a funguje jako silny magnet. Prvni short byla spekulace na otestovani prave teto urovne, bohuzel se trh otocil o tick drive, nez jsem doufal. Brooks bral ten stejny obchod, jen s tim rozdilem ze se mu povedlo vyskocit B/E zatimco ja jsem s vystupem zavahal a 4 ticky ztratil. Druhy obchod byl mimo plan, ale hezky ucebnicovy breakout pullback na klouzavem prumeru s idealnim signal barem. Skoda ze jsem v tom nevydrzel skrz tu "nekonecnou" tight trading range, nakonec se to rozjelo presne dle logiky na zaklade ktere jsem pozici oteviral, samozrejme hned pote co jsem pozici opustil :). Tretim obchodem jsem dorovnal ztraty a zakoncil v mirnem plusu, vystup na zaklade zakreslene wedge, i kdyz slo cilit o trochu nize, ale mel jsem strach ze se to otoci o tick drive :) Zase ty emoce... Uz to vypadalo ze na weekly grafu bude bear candle a nakonec se byci jeste vzpamatovali a tyden vyhrali. Pekna bitva dnes. (tu) .

26665

Link to comment
Sdílet pomocí služby

pesiak Napsal:
-------------------------------------------------------
> Detroit - ty iba papertraduješ alebo aj reálne
> traduješ ?

Paper, jen jsem si dal par obchodu live na zkousku abych vedel co a jak, prozkoumat slippage a uctovani komisi, zatim vse k moji spokojenosti - myslim ze jsem u TS v dobrych rukou. (tu)

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Po zavere minuleho tyzdna kde boli dost uzky channel a neobchodoval som prisiel vcera trochu lepsi den. Do obchodu som nastupil trochu neskoro a cakal som rast az niekde k HOD, nakoniec som skoncil na BE. Mohol som zobrat trochu zisku po odrazeni sa od DT tri bary pred mojim vystupom. Celkovo dobry pocit a uz sa pomaly tesim ked pojdem live.

26702

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal:
-------------------------------------------------------
> Po zavere minuleho tyzdna kde boli dost uzky
> channel a neobchodoval som prisiel vcera trochu
> lepsi den. Do obchodu som nastupil trochu neskoro
> a cakal som rast az niekde k HOD, nakoniec som
> skoncil na BE. Mohol som zobrat trochu zisku po
> odrazeni sa od DT tri bary pred mojim vystupom.
> Celkovo dobry pocit a uz sa pomaly tesim ked
> pojdem live.
>

Dopadl jsi jeste docela dobre, vcera to bylo samy prekvapeni a netypicka PA. Ja jsem nestihl naskocit ani na jeden breakout, zato jsem se dozvedel par dalsich novinek od Brookse. Kdyz je breakout, tak vubec neceka na dokresleni baru (to uz byva po vsem), dava limit order 1-2 ticky od aktualni ceny a vystupuje s rychlym scalpem klidne i na stejnem baru, coz je docela dulezita informace kterou musim zapracovat do sveho planu. Zaroven podle toho co jsem od nej tento tyden okoukal muzu konstatovat, ze agresivni posun S/L vubec nemusi byt na skodu, pokud se jedna o scalp. Zjistil jsem ze Brooks vystupuje okamzite kdyz se trh zacne obracet, vetsinou se mu povede vylezt na B/E. Totez se tyka situaci kdy vezme napriklad breakout na close mensiho baru a trh jde potom pul hodiny vylozene do strany, v takove situaci dochazi k vyrovnani pravdepodobnosti pro long i short na 50/50 a posouva PT limit order na B/E a hleda jiny vstup, napriklad na pullbacku.
Dulezite je prave pokracovat v analyze PA behem otevrene pozice stejnym zpusobem jako bysme byli flat, presne jak jsi psal minuly tyden. Nenechat svoji mysl doufat ze obchod nakonec dopadne dobre, kdyz uz jsme do nej vlezli. Pro me osobne je toto stale jeden z nejtezsich aspektu tradingu, zustat objektivni i v otevrene pozici. Radeji uz po vstupu vypinam na obrazovce informace o profitu a ztrate, na ktere je lepsi se vubec nesoustredit. Docela to pomaha.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Myslim, ze nedokazem este rozoznat moment, kedy sa mam vzdat obchodu a zobrat mensi profit a kedy sa nezlaknut pullbacku a pokracovat. Na zaciatku som stale posuval SL a sice dosahoval zisky ale boli mensie. Teraz som presiel na system pevneho PT a zotrvania v obchode - nedosiahnem zisk vzdy, ale ked uz ano, tak to byva kumulativne vyssie ako s trailing SL. Ideal je samozrejme vediet rozoznat kedy ostat a kedy vystupit a na to pomoze iba viac praxe. Preto obchodujem kazdy. Mimochodom moj plan je momentalne skusit v Aprili live.

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnesny den tazko oznacit inym slovom ako katastrofa. Ukazalo sa, ze sa nemam riadit riadit tym co si precitam na fore, ale ist si svojim system. Nic proti tvojim radam detroit, cenim si ich :) Prvy obchod som siel MKT hned po spusteni replay, trh prekonal micro-resistance a cakal som dalsi rast, ale skor to bolo failed H2. Niekolko dalsich barov sa trh pohyboval v channely az kym neklesol a nevyhodil ma na SL. Druhy obchod znovu moja chyba, vstup LMT na High predchadzajuceho baru, cakal som 2 legged move, ale skor to bola iba korekcia k MAV a moj obchod bol proti trendu. Kazdopadne poucenie je, ze si musim nastavit pevnu hranicu kedy vystupit na BE, pretoze prvy obchod som mal 3 moznosti ale stale som cakal kedy pride vytuzeny rast. Svoje zohral, ze toto bolo aj prvy krat, co som nebol v polke tyzdna v zisku (pondelok bank holiday, utorok na BE) a prilis som sa snazil. Lepsie sa ucit na chybach na replay a na live budem dufam mudrejsi

26711

Link to comment
Sdílet pomocí služby

dejv0 Napsal: ------------------------------------------------------- > Dnesny den tazko oznacit inym slovom ako > katastrofa. > Ukazalo sa, ze sa nemam riadit riadit tym co si > precitam na fore, ale ist si svojim system. Nic > proti tvojim radam detroit, cenim si ich :) Ja jsem tomu dneska na ES taky docela dal, az uvidis muj screen tak se mozna pobavis. Zatim ho nedavam, abys mohl delat replay zitra (potom ho sem taky dam). Povedl se mi ale jinej obchod na Australskym dolaru ktery mel silny kontext na Weekly chart, dochazi tam k vyznamnemu bear breakoutu (druhy screen), ktery jsem zobchodoval na 5min TF (prvni screen). Napoprve zbytecny S/L (kdybych byval nechal stop nad tim velkym breakout barem kam patril, bylo by to byvalo v suchu), napodruhe jsem to ale vynahradil peknym RRR takze celkove v plusu. Na ES jsem skoncil 4 ticky v minusu.

26713

26714

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Dnesok mi zlepsil chut do tradingu. Den zacal s velkym gapom ku vcerajsiemu closu a siel v beare prakticky bez pullbacku. Pravidelne sa vytvarali micro res, ktore boli stale nizsie. Prvy vstup nebol uplne najlepsi (stop jeden tick pod predoslym LOD) a najma blizko LOD predchadzajucich par dni. Lenze potom prisiel silny bear bar, ktory siel pod LOD posledny 5 dni a jeho sila ma prinutila posunut povodny PT (vyznaceny na grafe), kedze som cakal dalsi pohyb. Ten neprisiel a vypadol som na trailing SL. Druhy obchod bol MKT na close prveho bearu po 5 bulloch. Predpokladam som 2L move s jednobarovym pullbackom, takze som do toho siel s relativne nizkym SL. Vystup bol na PT zhodou okolnosti na konci druheho legu. Nie je to obchod, ktory by som este robil pravidelne s uplnou istotou, ale nejak zacat musim (normalne by som siel na H2)

26719

Link to comment
Sdílet pomocí služby

Ja jsem vcera celou seanci sledoval jak trh klesal a klesal az doklesal na finalni low dne a jelikoz signal bar mel close na low, vzal jsem short. Zazrakem vystup -4 ticky. Dalsi vstup na bull breakoutu, ale agresivni posun S/L takze B/E. Zpetny pohled: prvni vstup byl na exhaustion gap, skoro by byvalo melo vetsi smysl nakoupit se stopem 2-3 ticky a RRR 1:4 nebo i vice. Byla to blbost. Druhy vstup byl OK ale korekce se dala cekat, nicmene jsem podlehl tlaku "ze mi to ujede". Snad takovych nesmyslu budu delat postupem casu co nejmene :) .

26721

Link to comment
Sdílet pomocí služby


×
×
  • Vytvořit...